1037 találat a(z) bérbeadás cimkére
Eszköz bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a tárgyieszköz-bérbeadást be kell-e jelenteni külön lapon, mint az ingatlan-bérbeadást, vagy elég, ha a tevékenységi kört jelentjük be? Köszönettel: Margit
Finisben az szja-bevallás – NAV-válaszok fontos részletekre Cikk
Be kell-e vallani minden jövedelmet, mi adómentes, hogyan érvényesíthetők a különböző kedvezmények. A határidő lejárta előtt még ellenőrizheti, hogy jól töltötte-e ki bevallását. A NAV honlapján közölt válaszokat ismertetjük.
Lakásbérbeadás – így számolhatók el a felújítási költségek Cikk
Társasházban lévő – kizárólag bérbeadásra hasznosított – lakás tételes költségelszámolásakor egy összegben elszámolható-e a társasház adott lakásra jutó felújítási költsége (tető-, víz-, csatorna-, kéményfelújítás)? Olvasónk kérdésére Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadó válaszolt.
Lakáskiadás: másként adóztatnának Cikk
Nem csupán az airbnb-piac szereplőit, hanem valamennyi, lakásbérbeadással foglalkozó ingatlantulajdonost érinti az a fideszes törvényjavaslat, amelyet a jövő évi adótörvény-változások részeként terjesztenek elő. Az átalányadózást előíró szabállyal egységessé és nyomon követhetővé válik a turisztikai és a magáncélú lakáskiadókra vonatkozó adózás – írja a magyaridok.hu.
Kata és a bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó kézműves vásárt szervez rendszeresen. A vásározók helypénzt fizetnek az asztalért vagy egy-egy területért. Ez bérbeadásnak minősül-e, s választhatja-e az egyéni vállalkozó a katát? Mária
Figyelem, nyakunkon az adóelőleg-fizetési határidő! Már csak egy hét Cikk
Az önálló tevékenységet folytató magánszemélyeknek, így egyebek között a bérbeadóknak, óraadóknak, tervezőknek, szálláshely-szolgáltatást nyújtóknak, a mezőgazdasági őstermelőknek és az egyéni vállalkozóknak április 12-éig negyedéves adóelőleget kell fizetniük. Cikkünkben először a magánszemélyekre vonatkozó rendelkezéseket vesszük sorra, s részletezzük a különféle adókedvezményekre vonatkozó szabályokat is.
Üzlethelyiség bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély bérbe ad cégnek egy üzlethelyiséget. A rezsiköltség változatlan formában továbbszámlázható-e, vagy be kell építeni a bérleti díjba? Van-e olyan kitétel, hogy a rezsi összege nem lehet változó havonta? A mérőórák a bérbeadó nevén vannak. Köszönettel!
Haszonélvező felújít és bérbead Kérdés
Tisztelt Szakértő! Haszonélvezettel rendelkezem a lányom – aki külföldön él – tulajdonában lévő ingatlanban. Fel szeretném újítani az épületet, és kiadni bérbe. Fizethetem-e a felújítás költségét, és a nevemre szóló számlák alapján a bérletidíj-bevételt csökkenthetem-e ezzel az adózásnál? Amit az első év adóalapjánál nem tudok levonni, azt a költséget hozzáadhatom-e az ingatlan vásárlási értékéhez, és ebből számolhatom-e az évi 2 százalék amortizációt, amivel csökkentem a bevételemet? Bár az ingatlant nem én vásároltam, de a vételhez kölcsönt adtam a lányomnak, aminek a törlesztéséről most lemondanék. Ezekre vonatkozóan kell-e valamilyen megállapodást kötnöm a lányommal, illetve az adózás módja így helyes-e? Köszönettel, várom válaszát.
Székbérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, ha egy fodrász csak a széket adja használatba egy másik fodrásznak, azt milyen teáor alatt teheti meg? Ez bérbeadásnak minősül? Köszönöm!
Ingatlanhasznosítás 7-es adószámmal Kérdés
7-es adószámmal rendelkező magánszemély bérbeadási és fizetővendéglátó tevékenységet egyaránt végez. Kérem útmutatásukat, hogy a kétféle tevékenységre lehet-e eltérő adózási módot választani, vagyis a fizetővendéglátásra a tételes átalányadózást, az ingatlan bérbeadására pedig a 10 százalékos költséghányad levonását? Amennyiben nem, a 10 százalékos költséghányad a fizetővendéglátásra is alkalmazható?
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-ben kültagként személyesen közreműködök, közben egyéni vállalkozó is vagyok, mindkettő a kata hatálya alatt adózik. Kérdésem, ha a tulajdonomban lévő lakást szeretném kiadni, akkor majd – mint adószámos magánszemély – teljesíthetem-e az adófizetési kötelezettségemet, és ez nem zavar be a katás 6-6 millió forintos bevételi korlátokba? Köszönettel.
Apport és a többi Kérdés
Kedves Kollégák! Segítséget szeretnék kérni, mivel már annyira belekeveredtem a dolgokba, hogy nem látom a kiutat. Adott egy társaság. Tőkeemelés történt, az egyik tag apportként bevitt egy ingatlant, rajta egy 30 százalékos készültségi fokban lévő társasházzal. A társaság célja, hogy befejezi az ingatlant, és eladja, illetve amit nem tud értékesíteni, azt bérbe adja. A társaságot bejelentettem áfa alá ingatlanértékesítés és bérbeadás tekintetében. Kérdéseim: 1. Az apport ebben az esetben minek minősül? Készlet? Befejezetlen beruházás? Félkész termék? 2. Ha értékesítjük, akkor mi lesz az apporttal? Jegyzett tőke? 3. Mivel bejelentkeztem az áfa alá, így a beruházási számlákból visszakérem az áfát. Viszont vannak saját embereim, akik ezen az építkezésen dolgoznak. Aktivált saját teljesítmény? Köszönöm szépen a segítséget: Anna
Adószabályok, ha több tulajdonos hasznosítja az ingatlant Cikk
Gyakran merül fel kérdésként, hogyan kell adózni abban az esetben, ha olyan ingatlan hasznosítására kerül sor, amelynek több tulajdonosa van, és a tulajdonosok a közös tulajdon arányában szerzik meg a jövedelmet, vagy a hasznosítással egy tulajdonostárs foglalkozik csak? Ha egy ingatlannak több magánszemély tulajdonosa van, megállapíthatják-e eltérő módon a jövedelmüket, illetve szálláshely-szolgáltatási tevékenység esetén hogyan alkalmazhatók a közös tulajdonra vonatkozó rendelkezések?
Devizás gyűjtőszámla áfaösszege forintban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalatunk különböző időszakokra, különböző termékeket ad bérbe, esetenként több hónapra vagy akár egy évet meghaladóan. 30 napot meghaladó bérleti díj esetén mindenképpen számlát kell kiállítania a bérleti díjról, ami esetenként össze van vonva az adott időszakban 30 napnál kevesebb időre bérbeadott eszközök bérleti díjával és egy számlán kerül kiszámlázásra a vevőnek. Hó végén az adott időszakban történt teljesítéseket külön-külön feltüntetjük a számlán, amit általában devizában állítunk ki a megállapodásnak megfelelően. Teljesítés dátumának a hónap utolsó napját tüntetjük fel és a forint összeget is ezen nap után számítjuk, illetve tüntetjük fel a számlán. Helyesen járunk-e el? Válaszát előre is köszönöm.
Bérbeadás Kérdés
Kedves Szakértő! Tíz éve Spanyolországban élő magyar állampolgár Spanyolországban dolgozik, és ott fizet adót, járulékot. Van Magyarországon egy saját tulajdonú ingatlana, ahová be is van jelentve, tehát magyarországi bejelentett lakhellyel rendelkezik. Ezt az ingatlant bérbe adta 2016. 03. 01-től 2017. 02. 28-ig 2 millió 600 ezer forintért, amit már ki is fizettek a részére. A 10 százalékos költséghányadot alkalmazhatja? A 15 százalék szja már most, 04. 12-én befizetendő? Ehofizetési kötelezettsége van? Üdvözlettel.