1037 találat a(z) bérbeadás cimkére
Egyszerűsített nyilatkozat Kérdés
Nyugdíjas bérbeadja a lakását, a személyi jövedelemadó bevallást elkészíttetheti a NAV-val?
Német állampolgár Kérdés
Német állampolgár Magyarországon levő ingatlanát bérbe adja. Kell-e magyar adószámot kiváltania? Az adót ugyanúgy Magyarországon fizeti meg, mint egy belföldi állampolgár, mert a teljesítés helye Magyarországon van? Ehót kell-e fizetnie?
Ingatlan-bérbeadás áfásan vagy áfamentesen? Most kell dönteni Cikk
Az ingatlant bérbeadó, vagy értékesítő cégeknél fontos határidő december 31-e: eddig változtatható meg a korábbi döntés, hogy a társaság áfásan vagy áfamentesen végzi-e tevékenységét. E határidő elmulasztása esetén menedék lehet az úgynevezett kijavítási kérelem.
Vállalkozás tulajdonában lévő lakás használata Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Egy vállalkozás tulajdonában lévő lakását ingyenesen bocsátja rendelkezésére "bérlőjének". A bérbeadásra vonatkozóan nem választotta az áfa hatályba kerülést. Milyen terheket keletkeztet az ingyenes használatba adás, illetve a magánszemély használónak, vagy a vállalkozásnak milyen további teherrel, adófizetéssel kell számolni? Köszönöm.
Cégautóadó Kérdés
T. Szakértő! Egy autó javítással és fényezéssel foglalkozó kft. személygépkocsit vásárol, olyan célra, hogy amíg az ügyfél autóját javítják, az ügyfélnek bérbeadják mint csereautót. A személygépkocsi más célra nem akarják használni, csak bérbeadásra. Az ügyfél tele tankkal viszi el, és úgy is hozza vissza. A kérdés az, hogy ebben az esetben kell-e cégautó adót fizetni, és kinek? Köszönettel: Bné
Szálloda bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság egy szállodát vásárol. A vételnél az ingatlan mentes az adó alól, a berendezések viszont ingóvásárlásként adókötelesek. A vételt követően a társaság a szállodát nem kívánja üzemeltetni, bérbe adja azt. A bérbeadást az ingatlannál mentesen, az ingóságoknál pedig áfa felszámításával kívánja hasznosítani. Helyes-e a szálloda-bérbeadásnál követendő gyakorlat? Köszönettel.
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemély a lakáshoz tartozó pincerészt bérbeadja a az egyéni vállalkozáshoz saját magának. Köthet-e saját magával szerződést oly módon, hogy az egyéni vállalkozás fizeti az önkormányzatnak fizetendő ingatlanadót évi 140 000 forint összegben? Ebben az esetben a magánszemélynek van-e szja fizetési kötelezettsége, a magánszemély ebben az esetben az écsét el tudja-e számolni, valamint az egyéni vállalkozás egy ilyen jellegű szerződés után a bérleti díjat költségként el tudja-e számolni? Köszönöm a válaszát.
Kft. tulajdonában lévő kamion bérbeadása Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy milyen szj számon tudom bérbeadni a kft. tulajdonában lévő kamiont, illetve van-e speciális adózása vagy csak szokásos áfa tao.?
Evás cég, ingatlan-bérbeadás, áfa Kérdés
Az egyszerűsített vállalkozási adó alanyát nem illeti meg az áfatörvény 88. §-ában leírt adókötelesség tétel lehetősége? Köteles áfa nélkül számlázni az ingatlan bérleti díját és nem választhatja az adókötelessé tételt? Mely jogszabály helyből derül ez ki?
Járulékkedvezmény figyelembevétele a 450 ezer forintos korlátnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk családi járulékkedvezményben részesül. Emellett a cég részére bérbead egy ingatlant. A bérleti dijból 14 százalékos ehót kell levonni a 450 ezer forintos korlátig. Kérdésként merült fel,hogy azt a 7 százalék járulékkedvezményt, amely 7 százalék egészségbiztositási járulék nem lett levonva a béréből a családi kedvezmény miatt, ettől függetlwenül be lehet-e számitani a 450 ezer forintos keretösszegbe, ami az eho felső határa. Mert így tulajdonképpen azt a járulékkedvezményt, amit megkapott családi kedvezmény cimén, el is vesziti a másik oldalon, mert az ehót le kell vonni. Üdvözlettel várom válaszát.
Tárgyi mentes ingatlan bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk bérbeadni fitness-termünket, gépekkel együtt. Az a kérdésem, hogy tárgyi adómentesen megtehetjük-e? Illetve: ha tárgyi adómentesen adunk bérbe ingatlant, akkor az esetleges felújítások áfája levonható lesz-e? (Nem lakás céljára szolgáló ingatlan) Köszönettel.
Ingatlan Kérdés
Magyarországi székhelyű vállalkozás (áfakörös) magyarországi építési telekkel rendelkezik, lakóház, udvar megnevezéssel van nyilvántartva a földhivatalnál. Építtetni szeretne rá lakóingatlant (csak ezt engedélyezi az önkormányzat) egy magyarországi székhelyű (áfakörös) építőipari vállalkozással (generál kivitelezésben). A vállalkozás tevékenységi körében jelenleg nem szerepel ingatlan bérbeadásra vagy építésre vonatozó tevékenység. A vállalkozás bérbeadási, majd későbbi értékesítési céllal építené a lakóingatlant. Építtethet-e lakóingatlant ilyen céllal, amennyiben igen, milyen áfaszabály vonatkozik rá az építéskor, a bérbeadáskor, illetve az értékesítéskor, ha generál kivitelezővel építteti a lakóingatlant? 1. A beruházás fordított áfás? (mivel az építkezés engedélyköteles lesz) 2. Amennyiben fordított áfás, az ÁFÁ-t be kell fizetni és az vissza nem igényelhető/le nem vonható? Vagy bizonyos feltételek mellett levonható? 3. Létezik olyan megoldás, ahol az építési vállalkozó ÁFÁ-s számlát állít ki, a vállalkozás kifizeti és az ÁFÁ-t visszaigényli? Ehhez be kell-e jelentkezni? 4. Az ingatlan értékesítésekor milyen esetben kell ÁFÁ-t fizetni? 5. Él-e még az a szabály lakóingatlannál, hogy a használatbavételt követő 2 év után (mikor már nem minősül új építésű ingatlannak) a vállalkozás ÁFA mentesen értékesítheti magánszemélynek? 6.Mi a teendő, amennyiben a felépített lakóingatlant 2 év után a tulajdonosnak adják el?
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni az alábbiakban. Cégünk magánszemélytől bérel lakóingatlant iroda céljára. A bérbeadóval van egy szerződésünk. Valamint egy bevételi pénztárbizonylat nyugta a havi bérleti díjak elszámolásáról. A bérbeadó nyilatkozata alapján a havi szja-t levonjuk, befizetjük és bevalljuk havonta a NAV felé. A bérbeadó nem számlaképes, nem is akar adószámot kiváltani a bérbeadáshoz, mondván, hogy ez már nem kötelező. Elegendő neki egy számviteli bizonylat, ami ebben az esetben a bevételi pénztárbizonylat nyugta része lenne. Elfogadható-e ez így? Elegendő lesz a NAV-nak számla helyett a bevételi pénztárbizonylat nyugta? Köszönöm szépen az információkat! Üdvözlettel: Oszvaldné
Ingatlan bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Kata szerint adózó egyéni vállalkozó vagyok, kizárólag áfamentes tevékenységet végzek. Lehetőségem lenne egy saját tulajdonú ingatlan bérbeadására magánszemély részére úgy, hogy méltányosságból a közüzemi számlákat továbbra is én fizetném. 1. Kell-e külön adószámot kérni, vagy a jelenlegi vállalkozói bevételt növelné? 2.Milyen módon változna az adózásom ( áfakötelezettség terhelne-e)? 3. Kell-e számlát kiállítani? 4. A teljes bevétel nem érné el az 1 000 000 forint/év összeget. Köszönettel...
Lakásbérbeadás adózása Kérdés
T.Szakértő! Lakásom bérbe szeretném adni egy ügynökségen keresztül. A közüzemi számlák az én nevemre jönnek (nem akarom az órákat átíratni). Így gondolom a tételes költség-elszámolást kell választanom. Adószámot nem váltottam ki, nyugdíjas vagyok. Ha a bérleti díjból levonom az ügynökségnek fizetett összeget, a közüzemi számlákat, lehet-e még amortizációt vagy valami mást elszámolni és annak mennyi az értéke? Ezután keletkezik-e a jövedelem? Ennek 16 százaléka az szja? Úgy hallottam, hogy kell 14 százalékot is fizetnem, valamint áfát is, ez valóban így van? Az egymilliós határ a jövedelemre vagy a teljes bevételre vonatkozik-e? Ha a bevételre akkor hány százalékot és milyen címen kell fizetnem? Kell-e adószámot kiváltani? Van-e valami teendőm a leírtakon kívül is? Válaszukat előre is köszönöm Bakos Ferencné