340 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Szochokedvezmény arányosítása a munkaidőhöz Kérdés
Tisztelt Cím! Napi 4 órában foglalkoztatott, rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű munkatársam minimálbér kétszeres mértékéig járó szochokedvezményét kell-e arányosítani a munkaidőhöz? A válasz 2016. és 2017. évekre vonatkozóan érdekel. Köszönettel: Mateszné Pállai Erzsébet
Kismama foglalkoztatása utáni járulékkedvezmények Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017 januárjától cégünk szeretne alkalmazni egy főiskolát végzett, 32 éves, négygyermekes kismamát, aki a legkisebb gyermekével (2 éves) gyesen van, 4 órás elfoglaltsággal. A családi adókedvezményen kívül milyen járulékkedvezményt vehet igénybe cégünk a kismama foglalkoztatásával kapcsolatban? Előre is köszönöm válaszát.
9-es feor plusz ügyvezetőség II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ezt a kérdést tettük fel korábban, és az itt olvasható választ kaptuk: http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_2_9_FEORugyvezetoseg_tkm Megpróbáljuk másként feltenni a kérdést, mert nem sikerült azt a részét kidomborítani, amely problémát okoz nekünk. Tehát: az a gondunk, hogy tudomásunk szerint ügyvezetést el lehet látni 9-es FEOR-ral, mert erre a tevékenységre nincs előírva szakképzettség (nem írta elő sem a cégnél senki, sem szakmai előírás nem rögzíti stb.) Ebben az esetben érvényesíteni lehetne a szakképzetlenség után járó szochokedvezményt. Viszont nem tudjuk besorolni az ügyvezetőt a 9-es FEOR-ba, mert ott nincs ilyen jellegű alábontás. Miként oldható fel ez az ellentét? Attól, hogy valaki ügyvezető, mindenképp gazdasági egység vezetője lesz (nem 9-es FEOR), így pedig elesik a szochokedvezménytől, mely csak a 9-es FEOR-osoknak jár? Pedig a kérdéses ügyvezető szakképzetlen, és nem is kéri senki tőle, hogy szakképzett legyen. Válaszát köszönjük!
Rehabilitációs hozzájárulás és szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél jelenleg kettő megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztatunk. Kérdésem az lenne, hogy a rehabilitációs hozzájárulás csökkentését és a 27 százalékos szochokedvezményt igénybe lehet venni egyszerre, vagy ha igénybe vesszünk a szochokedvezményt, akkor a rehabilitációs hozzájárulásnál már nem vehetjük igénybe utánuk a kedvezményt? Segítségét előre is köszönöm.
Szochokedvezmény Kérdés
Kérdésem: háromgyermekes, dolgozó anyukáról van szó. Most a kedvezmény szempontjából még a harmadik évben járunk, tehát 100 ezer forintig a 27 százalékos kedvezmény illetné meg a munkáltatót. Tudjuk, hogy egy gyermek szeptembertől már felsőfokú tanulmányait végzi. Családi pótlék nem jár már csak két gyermekre. Kaphatja-e a munkáltató tovább a kedvezményt? A törvény nem írja, hogy minden évben kell új igazolás a családipótlék-kifizetőtől. Várjuk válaszukat. Köszönettel.
Nyugdíjas munkavállaló szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas munkavállalók után az 55 év feletti munkavállaló szochokedvezménye 100 ezer forintig igénybevehető? Köszönettel! K. Gy. Krisztina
Kisgyermekes munkavállaló után járó adókedvezmény II. Kérdés
Kedves Zsuzsanna! A fentiek értelmében a következő lenne még a kérdésem: Gyed vége: 2015.03.26. Gyes vége: 2016.03.26. Munkába állás először: 2014.09.01. Gyed folyósítása alatt újra munkába állt, de továbbra is kapta az ellátásokat! A fentiek értelmében mikor van a kezdete és vége a kedvezménynek? Köszönöm a segítséget!
Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A gyesben részesülő munkavállaló két cégnél dolgozik, egyik cég heti 30 órában, másik cég heti 10 órában. Kérdés: a szochokedvezményt mindkét cégnél igénybe tudjuk venni? Illetve a gyest (1 gyermek esetében) továbbra is megkapja a fent nevezett munkavállaló? Köszönettel: Égei Emese
Szochokedvezmény hó közben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szochokedvezmény igénybevételével kapcsolatban fordulok Önhöz. Munkavállaló gyed folyósítása mellett 2014. november 14-én kezdett dolgozni, OEP-igazolás alapján az első két évben jár 27% szochokedvezmény és 1,5% kedvezmény a szakképzési hozzájárulásból. A második év 2016. november 13-án jár le. Kérdésem, hogy november hónapban még 27% szocho és 1,5%-os szakképzési hozzájárulási kedvezményt lehet igénybe venni, vagy erre a hónapra már a 2016. november 14-étől kezdődő harmadik évre vonatkozó 14,5%-os szochokedvezmény jár? Köszönettel várom válaszát.
Rokkantsági ellátás társas vállalkozónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül. Szociális hozzájárulási adó kedvezmény illeti meg a 2011.évi CLVI. törvény 462/A (1) bekezdése alapján. Kérdésünk, hogy ezt a kedvezményt bármilyen jogviszonyban igénybe veheti? Mindegy, hogy a tag a vállalkozásban munkaviszonyban, megbízási vagy tagi jogviszonyban áll? Valamint ezt a kedvezmény visszamenőlegesen is igényelheti-e? Segítségüket köszönjük!
Egy munkáltató két munkakör Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cégnél jelenleg napi 4 órás munkaviszonyban takarítóként dolgozik az alkalmazott. Munkaszerződése napi 6 órára módosul, 3-3 óra takarítási és szakasszisztensi tevékenységre, de nem két munkaszerződése lesz, csak egy. A T1041-es nyomtatványon melyik FEOR-ral kell bejelentenem a változást? Szochokedvezmény megadható-e a takarítói 9-es FEOR-szám után? Ha igen, akkor csak a bér felére? Hogyan kell a '08-as bevalláson szerepeltetni a bért? Elég csak az egyik FEOR-t feltüntetni ott, vagy megosztva?
40 százalékos egészségkárosodás és munkaidő Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Kérem segítsenek, mert elvesztem a jogszabályok között. A problémám: 2011. 12. 31 előtti 40 százalékos egészségkárosodott személy vagyok, rehabkártyám van, érvényes. Nem hívtak be eddig felülvizsgálatra, mert nem igényeltem semmilyen ellátást ezzel kapcsolatosan, hiszen dolgozom. A nyugdíjfolyósítónál azt mondták, nem is hívnak be, mert dolgozom, nem kapok tőlük ellátást. Egy éve kb. 6 órába felvettek dolgozni. A cél az volt, hogy megússzák a rehabilitációs járulék fizetését. Most nagy szükség lenne állítólag a munkámra 8 órában, de a munkaügyes megint azt mondja, hogy nem lehet engem 8 órában dolgoztatni, mert elvesztem a rehabkártyát, és persze a cégnek is rehabjárulékot kell fizetnie. Hol van az leírva, hogy nem dolgozhatok 8 órában, mert elveszti a cég a rehabilitációsjárulék-kedvezményét? Hol van leírva, hogy nem dolgozhatok 8 órában? Eddig is mindig 8 órára voltam bejelentve az előző munkahelyeken. Mennyi szociális hozzájárulási kedvezményt kap a cégem utánam? Szerintem most semmit nem kell fizetniük (101 000 Ft bruttó). És, ha megemelik a fizetésem, akkor hány forintig jogosultak a szocho meg nem fizetésére? Én úgy tudom, hogy a minimálbér kétszereséig. És elvesztik a rehabjárulék-kedvezményüket? Tisztelettel: L. Gy.
Szochokedvezmény apának Kérdés
Tisztelt Szakértő! Anyuka diplomás gyedre volt jogosult, mivel anyagilag jobban jártak, a gyermek 8 hónapos korától apuka ment gyedre a munkaviszonya mellett, mely már hosszú ideje fennáll. Kérdésem, hogy apuka gyede alapján a munkáltató jogosult-e szochokedvezményre? Válaszát köszönöm.
Diplomaszerzés utáni foglalkoztatás Kérdés
Szeretnénk friss diplomást foglalkoztatni. Úgy tudom, hogy 1 évig van kedvezményes foglalkoztatás. Milyen lehetőségünk van? Köszönettel várom válaszát.
Karrier Híd program – szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a cég már július végén elkezdett foglalkoztatni egy előtte a közszférában dolgozó munkavállalót, akkor augusztus 1-jétől élhet-e a Karrier Híd szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel? Válaszát előre is köszönöm.