340 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Igénybe vehető szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmazottunk után 2014-ben anyasági ellátást követően cégünk 8 hónapig igénybe vette a szochokedvezményt (2014.05-12. hó). 2015. januárban megszületett a harmadik gyermeke, és újabb 3 évig – 2018. januárig – ismételten anyasági ellátásban részesült. 2018.02.01-től napi 6 órában gyet mellett foglalkoztatjuk. Kérdés: 2018.02.01-től cégünk ismételten igénybe veheti-e a szochokedvezvényt , és ha igen, meddig?
Ki után jár? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sehol nem találok utalást arra, hogy csak az újonan belépő, vagy a cégnél régebben dolgozó, de most korhatárt elérő, 55 év feletti alkalmazottak után jár-e a szochókedvezmény. Kérem szíves tájékoztatását! Köszönettel. Jeszenszkyné
Rehabilitációs kártya szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem egészen világos a március végi cikkben lévő szöveg, miszerint: "A szochokedvezmény az ellátásban részesülő bruttó munkabérének, de legfeljebb 276 ezer forintnak a 19,5 százaléka. Azaz, ha a rehabilitációs-, illetve a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállalónak havi bruttó 200 ezer forint munkabére van, akkor a munkáltató 39 ezer forint helyett csak 19 500 forint szociális hozzájárulási adót fizet." Gondolom, elírásról lehet szó, hiszen a 200 ezer forint bruttó bér alatta van a felső korlátnak, s így a 19,5 % teljes egészében kedvezményként megilleti a munkáltatót.
Szochokedvezmény egyéni vállalkozónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni: 55 éves egyéni vállalkozó igénybe veheti-e az 55 év felettiek szochokedvezményét? Ha igen, akkor attól a hónaptól, amikor betölti az 55. életévét? Előre is köszönöm a válaszát!
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyszemélyes kft. tagja munkaviszonyban dolgozik saját cégében már 2013-tól. Gyermeke 2015. 05. 08-án született. Csedet nem igényelt, mert mellette is folyamatosan dolgozott. 2016. 01. 01-jétől gyedet igényelt, mivel lehetővé vált a gyed melletti munkavégzés. Jelenleg gyesen van. Mikortól meddig, mekkora mértékű szochokedvezményt vehet igénybe a cég? Utólag is lehet-e érvényesíteni ezt a kedvezményt, önellenőrizve a járulékbevallásokat? Utólag is adnak ki a folyósító szervek igazolást a folyósításról? Válaszukat köszönöm. Némethné T. Krisztina
Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 3 fő rokkantsági ellátásban lévő munkavállalót kíván foglalkoztatni. Nevezzük őket: Imrének, Károlynak illetve Eszternek. Imre: 45 éves; FEOR: 6119 Magtári munkás; Egészségi állapot: 50% Állapot minősítése: C2; Rehabilitációs kártyával rendelkezik; munkaidő heti 40 óra. Károly: 59 éves FEOR 4131 Telepi anyagraktáros, Egészségi állapota: 29% Állapot minősítése: D; Rehab. kártyája nincsen; Heti munkaidő: 40 óra. Eszter: 54 éves FEOR:9112 Intézményi takarító; Egészségi állapota: 59% Állapot minősítése: B2; Rehab. kártyája nincs. Heti munkaidő: 20 óra. Munkaviszonyuk rendes munkaszerződéssel jönne létre. munkabérük nem haladja meg a minimálbér 150%-át (207 000 Ft). Kérdésem, hogy milyen járulékokat kell vonni tőlük és ki után milyen szochokedvezményt lehet érvényesíteni?
Szochokedvezmény hóközi munkaidő-változás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy hó közben változó munkaidő esetén hogyan alakul a szochokedvezmény? Például, ha egy munkavállaló adott hónap 15-éig 4 órában dolgozik, majd 16-ától 8 órában, akkor hogyan kell kiszámítani a kedvezményt a két különböző munkaidőben? Válaszát köszönve. Tisztelettel: Nagy M.
Szochokedvezmény rokkantsági ellátás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül, az egészségkárosodás mértéke 52%, 2016. augusztus 01-jétől, előtte rehabilitációs ellátásban részesült. Kérdésem az, hogy igénybe veheti-e a vállalkozói járulékból a szochokedvezményt, ha igen, az de minimis támogatásnak minősül-e? Várom válaszát és előre is köszönöm: Üdvözlettel: Zsuzsa
Szochokedvezmény visszafoglalkoztatás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pályakezdő munkavállaló adott időponttól határozott idejű munkaszerződéssel dolgozott egy cégnél. A szerződés lejárta után fizikailag maradt a társaságnál, de kölcsönző cégen keresztül foglalkoztatták, majd pár hónap után felvette határozatlan idejű munkaviszonyba ugyanez a cég. Azt szeretném megtudni, hogy a NAV-os 180 napos igazolás alapján, melyet kikértek a legelső határozott idejű munkaszerződés létesítésekor, a határozatlan idejű munkaszerződés kötésekor, felhasználható-e? Hiszen fizikailag mindig ugyanannál a cégnél dolgozott, csak egy átmeneti időszakban kölcsönözve volt a munkavállaló. Ha újat kérnék, már nem biztos, hogy kiadnák. Szíves válaszát előre is köszönöm.
Szochokedvezmény Kérdés
Gyesről visszatérő munkavállalónk gyermeknevelési támogatásra adta be az igényét, akit jelenleg részmunkaidőben foglalkoztatunk. Mivel még semmilyen igazolást nem tudott hozni, így a munkáltató nem tudta érvényesíteni az anyasági ellátásban részesült munkavállaló után az adókedvezményt. A kérdés az lenne, hogy a gyetről szóló igazolás birtokában – amennyiben az csak két hónap múlva lesz, akkor onnantól – 5 évig (3 + 2) érvényesítheti (69 hónapba belefér) az adókedvezményt a munkáltató, vagyis nem veszíti el a kedvezményt azért, mert később kapja meg az igazolást?
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! A fenti tárgyban feltett kérdéseimre a mai napon válasz érkezett Öntől. Válaszában – többek között – azt írta, hogy "a gyes alatti foglalkoztatás esetén igénybe vehető szociális hozzájárulási adókedvezményhez szükséges a kormányhivatal családtámogatási ügyekben eljáró járási/fővárosi kerületi szervének az igazolása arról, hogy az adott munkavállaló gyesben részesül. Az igazolást a munkavállalónak kell megigényelnie, a foglalkoztató ezen igazolás birtokában élhet a kedvezménnyel". Kérem válaszának kiegészítését arra vonatkozóan, hogy amennyiben a gyesen lévő munkavállaló egyetlen gyermeke után a családi pótlékot nem a gyesen lévő munkavállaló, hanem a házastársa kapja, akkor is jogosult-e a gyesen lévő munkavállaló munkáltatója a kedvezményre, illetve egyáltalán szükséges-e családipótlék-igazolás, ha a munkáltató csak a gyesen lévő munkavállaló egyetlen gyermeke után szeretne szochokedvezményt érvényesíteni? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Szochokedvezmény választása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató a munkavállaló után a szochokedvezményt a szakképzettséget nem igénylő munkakörre tekintettel veszi igénybe. Dönthet-e úgy a munkáltató, hogy a következő hónaptól más jogcímen vesz igénybe szochokedvezményt ezen munkavállaló után, ha a jogosultság megnyílt a más jogcímen igénybe vehető kedvezményre? Válaszát köszönöm.
Pályakezdő szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló munkaviszonyát 2017 novemberében kezdi, a vállalatnál. December 5-ei dátummal hoz NAV-os igazolást, mely szerint pályakezdő. A munkáltató igénybe veheti a kedvezményt már novemberre is, hiszen az igazolás szerint pályakezdő volt már akkor is, vagy csak az igazolás kézhezvételétől jár? Köszönöm a választ
Gyes melletti szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kettő munkavállalót is érint a kérdésem. Az egyik jelenleg is gyesen van, a másik gyes ellátása 9 hónapja szűnt meg. Mindkét kolléga új, most érkeztek hozzánk. Szintén mindkettő után igénybe vette előző munkáltatója a kapható szochokedvezményt, de mint az elején megjelölt időpontokból is kiderül, csak pár hónapig. Mindketten megkapták másodszor is a gyes időtartamáról szóló igazulásukat a kormányablaktól. De másodszor – tudomásom szerint – ezen igazolás egyszer adható ki. Kérdésem: én mint új munkáltató, igénybe vehetem utánuk az adókedvezményt? Meddig? Milyen mértékben? Előre is köszönöm válaszát!
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen igazolás kell ahhoz, ha az apuka akarja igénybe venni a tartósan beteg gyermek után járó szochokedvezményt? Az dönti el, hogy ki volt gyesen? S ha az anyuka, akkor csak ő igényelheti a kedvezményt?