340 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Kutatók foglalkoztatása után járó adókedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általam könyvelt orvos Phd tudományos doktori fokozattal rendelkezik. Számomra ez csak most derült ki. Kérdésem, hogy a kutatók foglalkoztatása után járó szociális hozzájárulási adó kedvezményt visszamenőleg meddig lehet önrevízióval visszaigényelni, ha lehet egyáltalán. Gondolom ez a kedvezmény abban az esetben is jár, ha önfoglalkoztatásról van szó egy kft.-ben.
Szakképzetlenek adókedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, a munkavállaló felsőfokú képzettséggel rendelkezik, de a munkavállalás szempontjából takarító, "szakképzettséget nem igénylő munkakörben" foglalkoztatják. Ilyen esetben érvényesíthető szochokedvezmény? Válaszát köszönöm.
Szochokedvezmény vezető tisztségviselőnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja az ügyvezetést a társasági szerződésben foglaltak alapján munkaviszonyban látja el. Emellett a társaság tevékenységében, mint fogorvos is közreműködik személyesen. Megoldható-e az, hogy egy munkaszerződéssel rendelkezzen, amiben mindkét tevékenység szerepel, és a heti munkaidő 40 óra legyen? Amennyiben ez nem megoldható, akkor arra van-e lehetőség, hogy mind az ügyvezetői, mind a fogorvosi tevékenységet külön-külön megírt munkaszerződés alapján munkaviszonyban lássa el. Ha ez sem megoldható, akkor az ügyvezetést munkaviszonyban látja el, emellett társas tagként végzi a fogorvosi tevékenységet. Ez utóbbi esetben hogyan alakul a járulékfizetés? Ez a magánszemély 55 év feletti. Van-e arra lehetőség, hogy a kft. érvényesítse utána a 14,5 százalék kedvezményt a szociális hozzájárulási adóból? Előre is köszönöm a válaszát!
Szochokedvezmény háromgyermekes esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális hozzájárulási adó kedvezménnyel kapcsolatban szeretnénk kérdezni. Munkavállalónk gyes időszaka alatt kezdett társaságunknál dolgozni (2014. 03. 17-én). Gyes időszaka: 2014. 02. 08.-2015. 02. 08. Három gyermeke van (kettő nagy, a középső után 2015. 08. 31-éig kapott családi pótlékot, mert betöltötte a 20. életévét, a legnagyobb felsőoktatásban tanul, tehát létszámba beszámító. Három gyermekre tekintettel kap családi pótlékot, a munkaviszonya alatt 2014. 03. 17.-2015. 08. 31-éig háromgyerekesként két gyermekre kapta a családi pótlékot, 2015. 09. 01-től háromgyermekesként, de egy gyermekre kapja a családi pótlékot. Kérdésünk: szochokedvezmény szempontjából nála 2+1 év az időtartam, vagy háromgyermekesnek minősíthető, és így 3+2 év szochokedvezményt vehet a társaság figyelembe? Munkaviszonya: 2014.03.17-től 2014.05.31-ig 4 órásként, 2014.06.01-től 2014.10.31-ig 6 órásként, 2014.11.01-től 8 órásként. Az államkincstártól igazolással rendelkezünk, hogy gyedben részesült, akkor kértünk a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményhez igazolást. Mivel a 2 év hamarosan letelik, 2014. 03.17-től 2016. 03. 17-ig, ezért fontos tudni, hogy 2+1 év vagy a 3+2 év az irányadó a szochokedvezmény szempontjából! Segítségét előre is köszönjük! Tisztelettel:Molnárné
Evaalany szakképzési járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. az eva alanya. Munkavállalónk gyedről jött vissza dolgozni. Igazolást kért a kormányhivataltól, hogy a Eat. 462/D § (4) bekezdése alapján a cég szochokedvezményt tudjon igénybe venni utána. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a kötelező 3 330 forintos szakképzési járulékot meg kell fizetnünk ezen dolgozó után is? A szochokedvezmény nem alapja ebben az esetben a szakképzésijárulék-mentességnek? Köszönöm a válaszát.
Rehabilitációs és rokkantsági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2016. 04. 01-ig rehabilitációs ellátásban részesült, és emellett 8 órás munkaviszonyban dolgozott a saját cégében. Mit kell ilyenkor utólag tenni, mivel a törvény szerint csak 4 órában dolgozhatott volna. Milyen szankciókra számíthat, ha ellenőrzést kap az illető? (Megjegyzem, nem tudta, hogy a rehabilitációs járadék mellett csak 4 órában dolgozhat.) A rehabilitációs járadék után jár a 100 százalékos szochokedvezmény? 2016. 04. 01-tő rokkantsági járadékban fog részesülni. A minimálbér 150 százaléka alatt lesz a bruttó bére. Kérdésem az, hogy ebben az esetben jár neki a 100 százalékos szochokedvezmény? A jövedelemkorlátba beleszámít az osztalék, valamint a lakás bérbeadásából származó jövedelem is? Válaszát köszönöm.
Munkaerő-kölcsönző cég szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Igénybe veheti-e egy munkaerő-kölcsönző cég a 9-es FEOR főcsoportba tartozó munkakörökben foglalkoztatott munkavállalók után a szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalók után érvényesíthető szochokedvezményt? Válaszát előre is köszönöm!
55.év feletti szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném abban, hogy egyházi iskola (ami szerintem nem minősül költségvetési szervnek) munkáltatója igénybe veheti az 55 év feletti munkavállalóra (pedagógus) járó szociális hozzájárulási adó kedvezményt, aki már hosszú évek óta dolgozik nála, és most betöltötte az 55. évét? A kedvezményre addig jogosult, amíg nála munkát végez a munkavállaló? Köszönöm a segítséget.
55 év feletti szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném abban, hogy a munkáltató igénybe veheti az 55 év feletti munkavállalóra (pedagógus) járó szociális hozzájárulási adó kedvezményt, aki már hosszú évek óta dolgozik nála, és most betöltötte az 55. évét? A kedvezményre addig jogosult, amíg nála munkát végez a munkavállaló? Köszönöm a segítséget.
Rrehabilitációs kártya Kérdés
Jár-e a 27 százalékos kedvezmény a rehabilitációs kártyás kft.-ügyvezető után, ha ő egyben többségi tulajdonosa a kft.-nek, vagy csak alkalmazottak foglalkoztatása után jár a kedvezmény? Köszönöm.
Szocho önellenőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy évekre visszamenőleg nem lett figyelembe véve az 55 év feletti munkavállaló szociális hozzájárulási adó kedvezménye. Lehetséges-e az önellenőrzése és mi módon? Köszönettel.
55 év feletti kedvezmény tagi jövedelem esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társas vállalkozó tagi jövedelmet vesz fel minden hónapban. Ilyen esetben igénybe veheti-e utána a cég az 55 év feletti szochokedvezményt? Köszönettel.
Egyéni vállalkozó szochokedvezményének forintra átszámítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra jogosult egyéni vállalkozó saját maga után szociális hozzájárulási adó kedvezményt vesz igénybe. Az 58-as bevallásában nyilatkoznia kell a bevallási időszakban igénybe vett de minimis támogatás tartalomról. Az átszámításhoz milyen időpontot kell érteni azon, hogy "az euróban meghatározott összegek forintra átszámításánál a támogatási döntés napját megelőző hónap utolsó napján érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett, két tizedes jegy pontossággal meghatározott devizaárfolyam alkalmazandó"? Helyes-e az az eljárás, hogy a bevallási időszakot megelőző hónap utolsó napján érvényes MNB-árfolyamon határozzuk meg az euróértéket? Vagy az igénybevétel egyenlő a beadás benyújtásának napját (azaz a tárgyhót követő hónap 12-e) megelőző hónap utolsó napi (tehát a bevallási időszak utolsó napja) árfolyammal kell átszámolni? Válaszát köszönettel várom: Rozika (könyvelő)
Többes munkaviszony – szocho Kérdés
Tisztelt Adózóna! Megteheti-e egy vállalkozás (kft./bt.), hogy amennyiben tagja mind az ügyvezetést, mind a személyes közreműködést munkaviszonyban látja el, akkor a személyes közreműködésére tekintettel heti 40 órában, ügyvezetőségére tekintettel heti 10 órában foglalkoztatja munkavállalóként egyik tagját? Két külön munkaszerződésről, és két külön biztosítotti bejelentésről beszélünk egy adott vállalkozáson belül, viszont így a heti munkaórák száma a két szerződést együtt tekintve heti 50 óra. Megilleti-e a vállalkozást az életkor tekintetében érvényesíthető szochokedvezmény a tag mindkét jogviszonyában?
25 év alattiak szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég pályakezdő munkavállalót vett fel, aki 25 év alatti és van NAV igazolása arról, hogy még nem volt 180 nap munkaviszonya. A foglalkoztatás első két évében 100 ezer forint után 27 százalék szochokedvezményt lehet igénybe venni utána. Kérdésem az, hogy ha lejár a két év és ő továbbra is a cég alkalmazottja lesz, a 3. évtől igénybe lehet-e venni rá a 100 ezer forint utáni 14,5 százalékos szochokedvezményt, addig amíg el nem éri a 25 éves kort? Válaszát előre is köszönöm.