340 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Megjelent az augusztusi VálaszAdó Cikk
Joggal tartanak az vállalkozások, magánszemélyek az adóellenőrzéstől, mert még azoknál is kedvezőtlen következményekkel járhat az eljárás, akik mindent megtesznek, hogy jogkövető módon teljesítsék adókötelezettségeiket. Tapasztalatok szerint sokan nincsenek tisztában a jogaikkal, s azzal, hogy mire kell különösen odafigyelniük észrevétel, fellebbezés, önellenőrzés, az adóhatósági határozattal szembeni bírósági eljárás során.
Főállású anya alkalmazása teljes munkaidőben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Háromgyermekes főállású anya alkalmazható-e teljes munkaidőben, és a munkáltató milyen kedvezményt vehet igénybe a jövedelme után? Köszönettel: Reményiné
Változtak a tb-szabályok augusztus 1-jén, mutatjuk a részleteket Cikk
Újra igénybe vehetnek szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltatók a közszférából érkező munkavállalók után az augusztus 1-jén hatályba lépett törvénymódosítás nyomán. Kedvezőtlen változás ugyanakkor, hogy az eddigi 6 hónapról 24 hónapra emelkedett az az időtartam, amíg csak sürgősségi ellátásra jogosultak azok a magánszemélyek, akik egészségügyi szolgáltatási megállapodást kötnek.
Szochokedvezmény beteg gyermek esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló a tartósan beteg gyermeke után gyest kap a gyermek 10 éves koráig, akkor munkáltatóváltás esetén hogyan lehet a szochokedvezményt érvényesíteni? Például a munkavállaló munkába áll 2016. 01. 01-én "A" munkáltatónál, és igazolás alapján ott érvényesítik a szochokedvezményt (elvileg 3 évig). Ez a jogviszonya megszűnik 2017. 12. 31-én. Majd 2018. 01. 01-én munkaviszonyt létesít "B" munkáltatóval, ahol ismét lead egy friss igazolást a gyesről, így ez a munkáltató is érvényesíti a kedvezményt (elvileg ő is 3 évig), aztán ez a jogviszonya is megszűnik 2018. 08. 31-én. Ezután ismét új munkaviszonyt létesít 2018. 09. 01-én "C" munkáltatóval, és friss igazolás alapján ez a munkáltató is szeretné érvényesíteni a szochokedvezményt a munkavállaló után. Folytathatnám a sort, a kérdés csupán az, hogy lehetséges a fenti példa? A munkáltatóknak nem kell vizsgálniuk a korábbi munkáltatóknál igénybe vett időszakokat anyasági ellátások esetén, ugye? Válaszát előre is köszönöm.
Szochokedvezmény gyet és három gyerek után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónk 2013. 06. 24-én lépett be hozzánk gyet folyósítása mellett, napi 6 órában. A gyet folyósításáról igazolásunk van. A gyet 2014. 09. 09. napig járt. Munkavállalónk után érvényesítettük a 2+1 éves szochokedvezményt 2016. 06. hóig. 2016. 07. hótól élhetek-e erre a munkavállalóra tekintettel a 3+2 évi háromgyermekes kedvezménnyel a további 2 évre? A hivatalos szervektől van igazolása, hogy három gyermekre tekintettel a férje kapja a családi pótlékot. Problémát jelent-e, hogy nem az ő nevére van kiállítva az igazolás, házasságban, közösen nevelik a gyerekeket, mindhárom még kiskorú. Ha az igazolás rendben van, akkor igénybe lehet-e venni a további időszakra a 14,5 százalékos szochokedvezményt, és pontosan milyen időtartamra? Válaszukat előre is köszönöm.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyed folyósítása alatt visszamegy dolgozni a munkavállaló. A kedvezmény igénybevételéhez az igazolást a tb-kifizetőhely kiállítja. A gyes igényléséről, folyósításáról kell újabb igazolást kérni, hogy a munkáltató a kedvezményt maximálisan, kettó plusz egy évig ki tudja használni?
Rehabilitációs hozzájárulásnál igénybe vehető kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen adatok alapján veheti igénybe a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató? Cégünk 3 fő megváltozott munkaképességű dolgozót kíván felvenni. Határozattal, szakvéleménnyel érkeznek a dolgozók, amelyekben többek között az szerepel, hogy a "részkárosodás mértéke EK:40 %, jelen állapota alapján felülvizsgálatot nem igényel" stb. Ha jól értelmezem, nála az egészségi állapot 60 %-os? "Komplex" minősítést nem látok a szakvéleményben.. Megváltozott munkaképességű személynek az minősül – akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, – aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás időbeli hatálya alatt, – akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű, az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy – aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül. Kérem, segítsen eligazodni, hogy a fentiek alapján milyen iratot kell kérnie a munkáltatónak, és abban minek kell szerepelnie, hogy a kedvezményt szabályosan igénybe tudja venni? Köszönöm előre is, tisztelettel: Reményi Gyné
Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatás, szociális adókedvezmény mértéke Kérdés
Egy dolgozónkat kétórás munkaviszonyban foglalkoztatjuk, 2014-ben kibocsátott rehabilitációs kártyával rendelkezik, ellátást nem kap. Kérdéseink: 1. A törvényben olvasottak alapján, a kártyát a munkáltatónak leadni köteles, és annak lejártáról a kibocsátó intézet értesíti a munkáltatót. Ezzel kapcsolatban a foglalkoztatás megkezdéséről bejelentési kötelezettsége van-e a munkáltatónak a 1041-es nyomtatvány kivételével? 2. Jól értelmezzük, hogy a kedvezmény mértéke a részmunkaidő mértékével arányosítva értendő?
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy, ha egy kismamának van egy munkahelye, és most létesített egy másikat is mellé, napi 4 órában, akkor a gyesről visszatérők szochokedvezményét mindkét cégnél figyelembe lehet venni? Válaszát előre is köszönöm!
Bt. 55 év feletti beltagja igénybe veheti-e a szochokedvezményt? II. Kérdés
További kérdésem lenne a bt.-beltag szochokedvezményére vonatkozóan: bt.-beltag mely esetben lehet munkaviszonyos? Máshol is dolgozik alkalmazottként.
55 év feletti szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérdésünk lenne azzal kapcsolatban, hogy a már alkalmazásban lévő (10-20 éve) 55 év feletti munkavállalónk után is jár-e cégünknek a járulékkedvezmény (szocho), vagy csak új belépőre vonatkozik a jogszabály? Várjuk mielőbbi válaszukat. Köszönettel.
9-es FEOR szochokedvezmény tört hónapra Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2011. évi CLVI. törvény IX. fejezet 461. § (3) bekezdéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Azt írja a törvény, hogy "ha a kifizető a foglalkoztatottat az adómegállapítási időszak egy részében nem vagy nem kizárólag szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatta, a munkaviszony alapján ezen adómegállapítási időszakra vonatkozóan részkedvezményt nem érvényesíthet". Jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy ha hó közben belép vagy kilép egy 9-es FEOR szerint besorolt munkavállaló, akkor arra a hónapra nem veheti igénybe a munkáltató a szochokedvezményt? Válaszukat előre is köszönöm!
Szochokedvezmény Start Bónusz után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy az alábbi esetben lehetett-e szochokedvezményt igénybe venni? Dolgozó 2012. 04. 12. óta gyesben részesül második gyermeke után (jelenleg is). Elhelyezkedett 2012. 05. 14-én 4 órás munkaviszonyban Start Bónusz kártyával (érvényessége 2013. 05. 10-ig tartott). Ezt követően megillette volna a munkáltatót 2013. 05. 11-től a szochokedvezmény 3 évig? Szíves válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény: ezt is tudni kell gyesről visszatérőknek, doktoroknak Cikk
Gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szochokedvezmény? Tudományos doktori fokozattal rendelkező orvos vállalkozó élhet-e a kutatók foglalkoztatása esetén járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel? – kérdezték olvasóink. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Gyes alatti munkavégzés szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! A gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szocho kedvezmény. Ugyanis én a törvényből azt olvasom ki, hogy az ellátás folyósításának a megszűnését követő hónaptól. A kérdésem az, hogy meg kell-e szüntetni a gyest, és csak akkor állhat munkába, és csak akkor jár a kedvezmény, vagy maradhat gyesen, és akkor is igénybe vehető 3 évig a kedvezmény? Lehet-e a foglalkoztatott részmunkaidős? Például 2 vagy 4 órás? Köszönettel: Buriánné