436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére
Nagyon kellemetlen hír a rokkantsági ellátásban részesülőknek Cikk
Valóban nyugdíjasnak minősülnek a rokkantsági ellátásban részesülő személyek munkajogi szempontból, és így kedvezőtlenül érintik őket a felmondásra és a végkielégítésre vonatkozó szabályok – álmélkodott olvasónk a korábbi cikkünkben leírtak alapján. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Rokkantsági ellátás a munkajog szerint Kérdés
Eddig mindenhol olyan tájékoztatást hallottam, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nem nyugdíjas. Most az Önök cikkében pedig azt olvasom, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő nyugdíjasnak minősül. Szeretném, ha pontosítanák, hogy valójában most mi az igazság ez ügyben. Miért minősül a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló nyugdíjasnak? Vagy elírás történt volna? Nem mindegy, hogy az ilyen munkavállalónak, ha megszűnik a munkaviszonya, kaphat-e valamennyi végkielégítést. Várom a válaszukat. Köszönettel: egy olvasó
Szolgálati idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyolcvan százalékos egészségkárosodásom van, 9 év 286 nap szolgálati idővel rendelkezem. Erre nem kapok ellátást. Kérdésem: mennyi szolgálati idő kellene ahhoz, hogy valamilyen ellátást kapjak?
Szabadságmegváltás betegállomány idején Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk gyesről visszajött 2014. május 11-én, és azonnal táppénzes állományba került. Most állapitják meg a rokkantsági ellátását. Kérdésem, hogy 2014. május 12-étől a mai napig terjedő időszakra mennyi szabadság(megváltás) jár neki, mert ebben a kérdésben is változott tudomásom szerint a munka törvénykönyve. A betegállomány első 30 napjára, vagy a teljes időszakra kell kifizetni a szabadságmegváltást? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Császár Judit
Végkielégités Kérdés
Egy alkalmazott munkaviszonyt létesitett 2005. április 15-én. 2011. április 4-étől terhességi gyermekágyi segélyen, aztán gyeden, majd gyesen volt, a gyes 2014. május 11-én járt le. Már másnaptól, 2014. május 12-étől táppénzes állományba került, melynek eredményeként rokkantsági ellátásra vált jogosulttá. Az új Mt. szerint mennyi szabadságmegváltást kell neki kifizetnem? Más kérdés, hogy a végkielégitési igényét is bejelentette már, de nem mondott fel neki a munkáltató. Szerintem jelen esetben ahhoz, hogy az ellátásra jogosult legyen, neki kell kezdeményeznie a munkaviszony megszüntetését, a munkáltató egyébként mindvégig elégedett volt a munkájával.
Rehabilitációs ellátás mellett vállalkozik? Erre ügyeljen! Cikk
A rehabilitációs ellátásban részesülő vállalkozó, őstermelő is kaphat kedvezményt a közterhekből, ugyanakkor meghatározott kereseti korlátokat be kell betartania.
Ügyvezető rokkantsági ellátás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő személy, aki nem tagja a kft.-nek, díjazás nélküli megbízásos jogviszonyban, vagy akár havi 10 000 forintért látja el az ügyvezetői tisztséget. Be kell-e ezt jelenteni a rokkantsági ellátást folyósító szervnek, hiszen az Flt. 58. § 5) bekezdése szerint keresőtevékenységet végez, de jövedelemre nem tesz szert, illetve az alatta marad 3 egymást követő hónapban a minimálbér 150 százalékának? Valamint kérdezném, hogy milyen járulékteher fizetendő a díjazás nélküli jogviszonyban, illetve a 10 000 forint/hó után? Előre is köszönöm
Ők járnak még jól a minimálbér-emeléssel Cikk
A legkisebb bér összegének emelkedése nemcsak a minimálbéren foglalkoztatottaknak kedvező hír, hanem egy sor társadalombiztosítási, adózási összeghatár is növekedett.
Rokkantsági ellátás alatti járulékfizetési kötelezetettség Kérdés
Az 1957-ben született nő rokkantsági ellátásban részesül. Családi gazdálkodás tagja. Tagként vesz részt a családi gazdálkodásban, a családi gazdálkodás vezetője a fia. A családi gazdálkodás egy főre eső bevétele a 8 millió forintot meghaladta 2014. évre, járulékfizetési kötelezettség van-e a tag után, ha rokkant ellátású?
Rokkantsági ellátás Kérdés
Miután mindig változtatják az ellátások elnevezéseit, a kérdésem: jár-e adókedvezmény az szja-ból a rokkantsági ellátásban részesülőnek?
Mi szükséges a rokkantsági ellátáshoz? Kúria-döntés a kereső tevékenységről Cikk
A jogszabályok helyes értelmezése szerint kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni az egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkező egyéni vállalkozót, függetlenül attól, hogy ténylegesen kereső tevékenységet folytat-e vagy sem – mondta ki ítéletében a Kúria.
Rokkantsági ellátás Kérdés
T. Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy a 2014 novemberében megállapított, 2015.01.01-től folyósított rokkantsági ellátásból van-e járuléklevonás (egészségbiztosítási járulék, szja, nyugdíjjárulék)? Vagy a határozatban megállapított összeget kapja az illető? Kérdezném azt is, hogy jelenleg még táppénzen van a dolgozó, de dolgozni már nem tud. Mikor kell megszüntetni a munkaviszonyát, ha a rokkantsági ellátást 2015.01.01-től állapították meg részére? Köszönettel!
Adók, járulékok rokkantsági ellátás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltag 2014.11.01-től rokkantsági ellátást kap. A társaságban személyesen közreműlödik, jövedelmet nem vesz ki. A minimálbér után azonban megfizette addig a járukékokat, szochót. Mit kell fizetnie a bt.-nek november 1 után? Köszönöm válaszát.
Soha ne tegye ezt, ha táppénzen van! Nagyon pórul járhat Cikk
Táppénzen lévő dolgozó súlyos betegségére tekintettel kérte a leszázalékolását. A munkáltatója azt javasolta, hogy mindketten jobban járnak, ha közös megegyezéssel megszüntetik a munkaviszonyát. Mi lesz így a táppénzzel? – kérdezte olvasónk. Széles Imre, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Rokkantsági ellátás Kérdés
Rokkantsági ellátást állapítottak meg nekem. Keresőtevékenység-e, és belefér-e a 150 százalékba az eva vagy a kata szerinti vállalkozásból a kata, eva megfizetése után maradó összeg kivétele?