436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére
Öregségi nyugdíjas rokkantsági ellátással Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetését olyan személy látja el, s mellette a cégben más tevékenységet is végez, aki 1952. január 12-én született férfi. A nyugdíjkorhatárt megelőzően rokkantsági ellátást kapott. Az öregségi nyugdíjkorhatárt már elérte, viszont az öregségi nyugdíja olyan alacsony lett volna, hogy továbbra is a rokkantsági ellátást folyósítják részére, mivel az magasabb összeg. Az ő esetében milyen járulékokat kell megfizetni a kft.-ben? Mivel életkora alapján öregségi nyugdíjas, így elég-e a havi 6930 forintot megfizetni, vagy a korát figyelmen kívül hagyva, a kapott ellátás alapján kell elbírálni, s a kötelező járulékokat a minimálbér alapján meg kell fizetni?
A minimálbér 150 százaléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pontosítást szeretnék kérni. Rokkantsági ellátásban részesülő jutalmával kapcsolatban azt válaszolta, hogy esetükben a kereset 3 egymást követő hónapban nem haladhatja meg a minimálbér 150 százalékát (152 250 forint). Mikori minimálbért kell figyelni? Ugyanis 2015. évben a minimálbér 105 ezer forint, s annak a 150 százaléka nem 152 250 forint, hanem 157 500 forint lenne. Várom a segítségét.
Rokkantsági ellátásban részesülőnek jutalom Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk keresete bruttó 139 500 forint havonta, az illető rokkantsági ellátásban részesül. Szeretnénk neki jutalmat adni. Június végéig az ezévi keresete bruttó 837 000 forint lesz (6*139 500). Mennyi jutalmat adhatunk neki júniusban erre a félévre?
Dolgozónak adott kölcsön, rokkantsági ellátás Kérdés
Száz százalékban rokkant dolgozónk van, a bére nem haladja meg a minimálbér másfélszeresét, így megkaphatja a rokkantsági ellátást is. Lakáshitel kiváltására dolgozói kölcsönt szeretnénk adni neki, melynek visszafizetését elengednénk. Nem meri elfogadni, mert úgy gondolja, hogy ez olyan bevételnek minősülne nála, ami miatt már elveszítené a rokkantsági ellátását. Tudtommal, ha elengedjük a visszafizetést, az neki nem szja-köteles bevétel, és szerintem nem veszítené el az ellátását. Esetleg tudnának tanácsot adni, hogyan segíthetnénk neki, ha ez mégsem járható út?
Nem mindenki nyugdíjas, aki annak számít: tb- kontra munkajog Cikk
A munkajog és a társadalombiztosítási jog eltérően határozza meg a nyugdíjasnak minősülő személy fogalmát, ami – a két terület szoros összetartozása miatt – nem egyszer jogbizonytalanságot okoz.
Rokkantsági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy ha egy munkavállaló táppénzjogosultsága lejár, és kezdeményezni szeretné a rokkantsági ellátást, akkor ennek okán a munkáltatónak vagy a munkavállalónak kell felmondani, illetve létrejöhet egy közös megegyezés?
Így lesz öregségi nyugdíj a rokkantsági ellátásból Cikk
Mit kell tenniük a rokkantsági ellátásban részesülőknek, hogy öregségi nyugdíjat kaphassanak? Cikkünkből megtudhatja, és azt is, miként lehet kiküszöbölni, hogy valaki az új igénye alapján alacsonyabb összegű ellátásban részesüljön.
Nyugdíjas munkavállalónak minősülő rokkantsági ellátásban részesülő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mt. szerint nyugdíjasnak minősül a rokkantsági ellátásban részesülő személy! Ezzel kapcsolatosan szeretnénk néhány kérdést tisztázni. Aki rehabilitációs ellátásban részesül az nem minősül nyugdíjas munkavállalónak? A rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló, ha nyugdíjasnak minősül, akkor az Mt. többi, nyugdíjasokra vonatkozó szabályozásokat is megfelelően alkalmazni kell a foglalkoztatásánál, gondolok itt a végkielégítésre, felmondás feltételeire? Nyugdíjas munkavállalótól nem vonunk 3 százalék pénzbeni eg.észségbiztosítási járulékot és nem vonunk 1,5 százalék munkaerő-piaci járulékot, ez a szabály vonatkozik a rokkantsági ellátásban részesülőre is? Köszönettel: Benkő Eszter
Ügyvezető rokkantsági ellátás mellett 2. Kérdés
Tisztelt Cím! 2015. 01. 27-én ugyanilyen című kérdésemre Széles Imre válaszolt, 04.07-én megjelent Károsodott az egészsége?... Winkler Róbert cikke az egészségkárosodással kapcsolatban. A rokkantsági ellátás jogosultsági feltételeit a 2011. évi CXCI. törvény tartalmazza:megváltozott munkaképesség, előzetes biztosítási idő, keresőtevékenységet nem végez, rendszeres pénzellátásban nem részesül az érintett személy. Idézem: A harmadik jogosultsági feltétel vizsgálatánál, keresőtevékenység alatt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvényben meghatározott tevékenységet kell érteni, azaz főszabályként minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá keresőtevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki ... a társaság vezető tisztségviselője, vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve. A Ön válasza: „Nem kell bejelentést tenni. A rokkantsági ellátásban részesülő személy bejelentési kötelezettsége a keresőtevékenységével kapcsolatban csak akkor áll fenn, ha nyugdíjjárulék alapot képező jövedelme három egymást követő hónapban meghaladhatja a minimálbér 150 százalékát. A rokkantsági ellátásban részesülő személy, aki a kft. ügyvezetője, nem tagja a kft.-nek, ügyvezetői tisztségéért pénzt nem kap, elveszíti-e a rokkantsági ellátásra való jogosultságát, és, ha igen, mi módon, ha nem kell erről a tevékenységről (vezető tisztségviselő) bejelentést tennie sem a folyósító szerv, sem pedig a NAV felé? Köszönöm.
Rokkantsági ellátásban részesülő őstermelő Kérdés
Rokkantsági ellátásban részesülő személy, ha őstermelői igazolványt vált ki, akkor, mint őstermelőnek, kell-e járulékot fizetnie? Ha igen, akkor mi után, és mennyit?
Rokkantsági nyugdíjas foglalkoztatási feltétele Kérdés
Nyugdíjkorhatárt elért, de 100 százalékos rokkant nyugdíjas milyen feltételek mellett dolgozhat? Köthető-e vele 30 000 forintos megbízási szerződés részmunkaidőben? Ha igen, milyen járulékfizetés keletkezik?
Rokkantsági ellátás - kata - bevételi korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! 50 százalékos egészségi állapotom miatt C2 minősítést kaptam. Ennek folyományként rokkantsági ellátásban részesülök 2013. február óta. Idén katás egyéni vállalkozó lettem, a szabályoknak megfelelően havi 25 ezer forint katát fizetek. A kérdésem, hogy van-e bármilyen bevételi korlátom mint egyéni vállalkozó annak érdekében, hogy a rokkantsági ellátásra való jogomat ne veszítsem el. A katás bevétele nem egyenlő a jövedelmével, így nem is tudom meghatározni azt. Amennyiben kiegészítő információra lenne szükségük esetemmel kapcsolatban szívesen állok rendelkezésükre! Válaszukat előre is köszönöm!
Károsodott az egészsége? Így kaphat rehabilitációs, rokkantsági ellátást Cikk
Az egészségkárosodott személyek meghatározott feltételek teljesülése esetén rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátásra lehetnek jogosultak. Ismertetjük a jogosultsági tudnivalókat.
Megjelent az áprilisi VálaszAdó Cikk
A magyar jogalkalmazás szempontjából is fontos döntést hozott az Európai Bíróság 2015. február 12-én minimálbér témakörben. E döntés ugyan nem a „német minimálbér” néven elhíresült szabállyal összefüggésben, hanem egy korábbi ügyben született, ám lényeges abban a kérdésben, hogy a minimálbér-szabályozások szempontjából hogyan kell eljárni az egyes bérelemeket illetően.
Rokkantsági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy mi minősül rokkantsági ellátásnak? Melyik törvényben találok erre választ? Az egyik munkavállalónk rokkantsági járadékban részesül. Ez rokkantsági ellátásnak minősül? Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel K.T.