436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére
Őstermelői járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne: az az őstermelő, aki az előző évi árbevétel alapján a minimálbér után állapítja meg a járulékokat, viszont 50 százalékos rokkantsági ellátásban részesül, igénybe tud-e venni valamilyen járulékkedvezményt? Úgy hallottam, hogy a bevétel 20 százaléka utáni adózásnál nincs semmi, viszont a minimálbér utáni adózásnál nem kell szociális hozzájárulást fizetnie. Ebben szeretnék segítséget kapni, mert én nem találok erre semmilyen hivatkozást. Köszönöm a választ előre is: Éva
Nyugdíj, rokkantsági ellátás melletti munka: járulékok és korlátok Cikk
Mennyit dolgozhat, mennyit kereshet öregségi nyugdíj, rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás mellett az ember? Vannak-e korlátok, milyen járulékot kell fizetni?
Rokkantsági ellátás mellett Kérdés
Rokkantsági ellátást állapítottak meg nekem. Keresőtevékenység-e és belefér-e a 150 százalékba, ha megválasztanak polgármesternek és társadalmi megbízatásként 150 000 forintot havonta a polgármester illetménye 50 százalékával megegyező mértékű tiszteletdíjként veszek fel. Keresőtevékenység eredménye-e ez a tiszteletdíj? Másrészt a kata szerinti vállalkozásból kivett pénz hogyan számít a rokkantsági ellátás mellett?
Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megváltozott munkaképességű (rehabilitációs kártyával rendelkező) munkavállalót szeretnénk foglalkoztatni. Ahhoz, hogy ne veszítse el a járadékát, illetve a rokkantsági ellátását, heti hány órában tudjuk foglalkoztatni? Köszönettel: Czinege Jánosné
Őstermelő rokkantsági ellátása szinte kizárt? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni: főállású őstermelő, nyugdíjas édesanyjával közös őstermelő igazolvánnyal rendelkezik. Megromlott egészségi állapotára tekintettel kérelmet nyújtott be 2014. 02. 03-án, rehabilitációs/rokkantsági ellátás iránt. Az elsőfokú komplex minősítési bizottsági vélemény szerint az egészségi állapot mértéke 55 százalék , B2 minősítési csoportba tartozik. Rehabilitálhatóság: egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt. Felülvizsgálata nem javasolt. A kérelem benyújtását megelőző öt éven belül rendelkezik 1793 nap biztosítási idővel , rendszeres pénzellátásban nem részesül. A… Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve kérelmét elutasította azzal az indokkal, hogy kereső tevékenységet folytat (az őstermelő nyilatkozata szerint évi bevétele meghaladja a 600 ezer forintot). Kérdésem: mi lenne a megoldás, hogy az őstermelő ne essen el az ellátástól, de véglegesen ne kelljen feladni a tevékenységet, hisz ebben az esetben a közös őstermelői igazolvány sem működne ? Az elutasító határozat 2014. 03. 24-ei, melyben az áll: Amennyiben a jogosultság összes előfeltételei fennállnak, úgy a csatolt nyomtatványon igényét újból előterjesztheti. Megtisztelő válaszát előzetesen is megköszönöm.
Kötelező-e öregségi nyugdíjat kérni rokkantsági ellátás után? Cikk
A nyugdíjkorhatár elérésekor kötelező-e öregségi nyugdíjat kérni, ha korábban rokkantsági ellátásban részesült a jogosult? Olvasónk kérdésére Winkler Róbert nyugdíjszakértőnk válaszolt.
Rokkantsági ellátás Kérdés
2012.01.01. utáni komplex felülvizsgálat után rokkantsági ellátást kaptam. Amennyiben ez az állapot fennáll az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor, amely esetemben 64 év, kötelezően kell-e kérnem az öregségi nyugdíj megállapítását,vagy saját döntés alapján maradhatok-e rokkantsági ellátásban? Számomra ugyanis nem mindegy, hiszen 17 év munkaviszony után 1994-ben lettem III. csoportú rokkant. Amennyiben nekem a hatályos jogszabály alapján számolják a nyugdíjamat, akkor minden valószínűség szerint a minimálnyugdíjra lennék jogosult, ami kb.30 százaléka a jelenlegi ellátásomnak! Tisztelettel: Óré András
Így lehet öregségi nyugdíj a rokkantsági és a rehabilitációs ellátásból Cikk
Mit tehet a rokkantsági vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő, ha eléri a nyugdíjkorhatárt? Milyen előírásokat kell betartania annak érdekében, hogy ettől az időponttól öregségi nyugdíjban részesüljön? Összefoglaltuk.
Felülvizsgálatra vár? Ennyi lehet a rokkantsági ellátása Cikk
A rokkantsági ellátások összege az ellátórendszer átalakítását követően az egészségkárosodás mértékétől és az érintett személy korától is függ. Összefoglaltuk, hogy mekkora összegre számíthatnak a már 2012 előtt is ellátásban részesülők, továbbá azok, akiknek egészségkárosodása (például az orvosi felülvizsgálatot követően) ezen időpontot követően jogosítja ellátásra.
Rokkantsági ellátás megállapítása előtti időszak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló táppénzes állományba került, mielőtt az egyéves időszak lejárt volna, kérte egészség-károsodásának megállapítását. A munkaadó a táppénzes időszak lejártával nem szüntette meg a munkaviszonyt, bért vagy más jövedelmet nem fizetett, járulékbevallásában biztosítás-szünetelésként a 84. jogcímkódot jelölte meg. Másfél év elteltével megállapították a rokkantságot, nem rehabilitálható, kérheti az ellátását. Mi a teendője a munkavállalónak és a munkaadónak? A táppénzzel el nem látott időszakra vonatkozóan a munkáltató jól járt-e el, ha nem, hogyan helyesbíthető?
Ők jogosultak rehabilitációs, rokkantsági ellátásra vagy járadékra Cikk
A rokkantsági ellátórendszer 2012. januártól történt reformját követően rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, valamint átmeneti járadék megállapítására már nincs lehetőség. Összefoglaltuk, hogy ettől az időponttól milyen ellátásokra lehetnek jogosultak a megváltozott munkaképességű személyek.
Rokkantsági ellátás több munkahely esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan rokkantsági ellátásban részesülő személyt (egészségi állapot mértéke: 57 százalék) szeretnénk foglalkoztatni havi 60 órában, akinek jelenleg is van részmunkaidős munkahelye, rehabilitációs hozzájárulás kiváltása céljából. Arra szeretnék választ kapni, hogy alkalmazhatjuk-e az illetőt anélkül, hogy megvonnák tőle a rokkantsági ellátást? Az új szabályozás szerint, ha jól értelmezem 3 egymást követő hónapban a jövedelme nem haladhatja meg a minimálbér 150 százalékát. Ez azt jelenti, hogy 3 egymást követő hónapban a jövedelme összesen nem haladhatja meg a 152 250 forintot? Tehát végeredményben a két munkahelyen nem kereshet többet összesen havi bruttó 50 750 forintnál? Ha jól tudom, 2014. január 1. előtt a 3 havi átlagbér nem haladhatta meg a minimálbér 150 százalékát. Válaszukat előre is megköszönve Üdvözlettel.
"Rokkantnyugdíj" melletti jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1957-ben született nőnél 56 százalékos össz-szervezeti károsodási mértéket állapítottak meg 2010. 08. hóban. Kérdésem: milyen összegű munkabére (jövedelme) lehet nyugdíja mellett visszafizetési szankció nélkül? Bruttó vagy nettó jövedelmét kell nézni? Segítő válaszát előre is köszönöm! Reményiné
Rokkantsági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozónál alkalmazásba állna egy rokkantsági ellátásban részesülő hölgy.1958-as születésű. Alkalmazásával kapcsolatban annyi kikötést kért, hogy napi 7 órában legyen alkalmazva, és a minimálbér 80 százalékánál több ne legyen a bruttó fizetése, mert akkor az ellátástól elesik. Egyenlőre ennyi infóm van. Kérdésem az lenne, hogy a vállalkozónak milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak (mind foglalkoztatói, mind biztosítotti járulék vonatkozásában)? Köszönettel: Fazekasné
Ennyi rokkant embernek szűnt meg az ellátása Cikk
Hány rokkant embernek vették el vagy csökkentették az ellátását, hányan várnak még komplex felülvizsgálatra? Pál Béla MSZP-s képviselő emberi erőforrások miniszteréhez intézett kérdéseire Doncsev András, a tárca parlamenti államtitkára adott írásos választ.