436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő személy nyugdíjas vagy sem, illetve havi személyi alapbére lehet-e 108 750 forint? Köszönettel várom válaszukat.

Egyéni vállalkozás megszüntetése, újrainditása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kénytelen megszüntetni vállalkozását (rokkantsági ellátás megállapítása miatt), majd pár nap múlva újra kiváltja vállalkozói igazolványát. Több milliós árukészlete, részben amortizált tárgyi eszközei vannak. Véleménye szerint "el kell játszani" a megszűnést (például készletek miatti fizetendő áfa), vagy lehet folyamatosan könyvelni, mivel az éves bevallásban úgyis összeadódik a "két" vállalkozás? Köszönöm válaszát !

Hogyan vállalkozhat, akit "leszázalékolnak"? Cikk

Főállású egyéni vállalkozó 2016. szeptember 5-étől táppénzen van. Az elsőfokú komplex minősítés szerint egészségi állapotának mértéke 20 százalékos, D minősítési csoportba tartozik, rehabilitációja nem javasolt. Milyen lehetőségei vannak, ha továbbra is szeretné folytatni a vállalkozását? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Rokkantsági ellátott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves válaszát, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő mennyi pótszabadságra jogosult. Tudomásom szerint 5 nap illeti meg, de kollégák állítása szerint ez változott. Tisztelettel.

Kft. ügyvezetése nulla forint megbízási díj mellett Cikk

Veszteséges kft. ügyvezetője mikor dolgozhat nulla forint megbízási díjért – kérdezte olvasónk. Széles Imre, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném tudni, hogy kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak minősül-e az a vállalkozó, aki 2016 októberében, amikor betöltötte a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, kérte az öregségi nyugdíj folyósítását. Ezt azonban idén egy határozattal elutasította a Nyugdíjbiztosító, mert a vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül, ami kedvezőbb összegben lett meghatározva mint az öregségi nyugdíja lenne. A vállalkozó 2016 októberétől a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozókra vonatkozó járulékokat fizeti, helyesen jár-e el így?

Rosszul számfejtett bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 03. 01-jétől kezdődően dolgozik nálunk egy munkavállaló 6 órás munkaviszonyban, rokkantsági ellátás mellett. Sajnos rosszul lett beállítva a program és nyugdíjasként számfejtettük le. Nem lett megfizetve utána a pénzbeli egészségbiztosítási járulék. Ilyenkor mi a megoldás erre a problémára?A hiba most derült ki, mert ezen okból kifolyólag elutasították a táppénzkérelmet.

Katás egyéni vállalkozó rokkantsági ellátással főállású lesz vagy nem? Kérdés

A komplex minősítést végző I. fokú szakértői bizottság összefoglaló véleménye szerint a magánszemély: Egészségi állapot 47%, ÖEK 53%, Minősítés C2. Egyéni vállalkozás indítása esetén főállású v. nem főállású vállalkozó lesz? Katában havi 25 ezer vagy 50 ezer forint a kötelezettsége?

Rokkantsági ellátott kereseti korlátja Kérdés

2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjas, 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátott (jelenleg is). Főállású egyéni vállalkozóként (a rokkantsági ellátás folyósítása mellett) a garantált bérminimum után (mert szakképzettséget igénylő tevékenységet folytat) a következőket fizeti havonta: Vállalkozói kivét: 161 000 Ft Nyugdijjárulék alapja: 161 000 Ft 10% Eg.bizt. járulék alapja 241 500 Ft 8,5% Szja alapja 161 000 Ft 15% Szociális hozzájárulási adót nem fizet. Amennyiben havonta mintegy 300 000 forint értékű számlát bocsát ki, ebben az esetben is a kereseti korlát az egészségbiztosítás alapját képező jövedelem (241 500 Ft), és ha egész évben így működik nem veszítheti el a rokkantsági ellátást? A jövedelem vonatkozásában a 241 500 Ft/hó kivét számít, vagy hozzá kell adni az évvégi nyereség összegét is, ami után szja-t és ehót kell fizetni?

A rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összegének kiszámítása Cikk

A rehabilitációs ellátás, illetve a rokkantsági ellátás társadalombiztosítási szempontból nem minősül saját jogú nyugellátásnak, összegüket is teljesen eltérően kell kiszámítani, mint a korábbi rokkantsági nyugdíjakat.

Szolgálati idő Kérdés

A rokkantsági ellátás időszaka szolgálati időnek minősül-e?

Rehabilitációs hozzájárulás II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban kérdeztem a rehabilitációs hozzájárulásnál beszámítható megváltozott munkaképességű munkavállalóval kapcsolatban. A munkavállaló öregségi nyugdíjban részesül, korábban rokkantsági ellátást kapott, napi 4 órában végez munkát. Munkaképesség-csökkenése orvosszakértői vélemény (1993-Igazságügyi orvosszakértő) alapján 67%, és az állapota végleges. Kérdésem, hogy ezek alapján beszámítható-e a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésénél?

Rokkantsági ellátásban részesülő testvér utáni adókedvezmény Kérdés

Adott egy 36 éves házas nő, két kiskorú gyerekkel. Egy családban lakik a a rokkantsági járadékban részesülő 30 éves húgával. Jól gondolom, hogy így 3 kedvezményezett után jár neki az emelt családi adókedvezmény és mivel a húga nem tud dolgozni, akkor ő tudja érvényesíteni? (3*x220.000 Ft/hó)! Köszönöm!

Kivételes rokkantsági ellátás jön azoknak, akiknek nincs elég biztosítási idejük Cikk

Kivételes rokkantsági ellátásban részesülhetnének a jövőben azok a súlyosan egészségkárosodott személyek, akik hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével – derül ki a Magyarország 2018. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló törvénymódosítási javaslatcsomagból, amelyet tegnap este terjesztett a parlament elé Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Rokkantsági ellátásban részesülő fizetés nélküli szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a 2015. 11. 08-án már feltett kérdésemmel kapcsolatos. Nődolgozónk (született: 1956. 01. 04-én) 2013. márciustól rokkantsági ellátásban részesül. A felülvizsgálat időpontjáig fizetés nélküli szabadságot kért, azzal az indokkal, hogy a felülvizsgálat után szeretne visszajönni dolgozni. Felülvizsgálatra azóta sem hívták be. Mivel a 61. évét is betöltötte, valószínű hogy már nem is fogják behívni. Kérdésem az alábbi: úgy tudjuk, a munkáltató megteheti, hogy megszünteti a fizetés nélküli szabadság engedélyezését. De a továbbiakban mi a teendő, ha a dolgozónk nem akarja a munkaviszonyát megszüntetni, dolgozni pedig nem tud? Öregségi nyugdíjba csak a 2020. évben mehet. A munkáltató nem akar a dolgozónak felmondani. Kérem segítségüket, mi a teendő, hogy munkajogilag helyesen járjunk el. Köszönettel: F. E.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink