436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

Rehabilitációs és rokkantsági ellátás biztositási jogviszonyt keletkeztet? Kérdés

Társaságunk tagjai között átforduló (2112-es), még nem felülvizsgált rehabilitációs ellátásban részesülő, valamint már felülvizsgált, rokkantsági ellátásban részesülő személyek vannak, egyikük sem ügyvezető. A társaságban személyesen közreműködnek változó óraszámban, de egyik esetben sem haladják meg a havi (nem heti!) 40 órát. A társaság eredményéből a rájuk jutó osztalékban részesednek. Kérem erősitsék meg, hogy sem a rehabilitációs, sem a rokkantsági ellátás nem keletkeztet biztositotti jogviszonyt, ezért – eltérő megállapodás, illetve munka-vagy megbizási szerződés hiányában – társas vállalkozóvá válnának, az arra vonatkozó járulékfizetési kötelezettséggel. Amennyiben fenti állitás igaz, erősitsék meg, hogy helyesen járunk el, amikor velük megbízási szerződést kötünk, konkrét havi óraszámra, s a dijat a garantált órabér alapján állapitjuk meg, velük egyetértve, felsőfokú végzettséget igénylő tevékenységükre. Kérem erősitsék meg, hogy az igy kifizetett személyes közreműködési dij/megbizási dij nincs összefüggésben az osztalékkal. (Azaz a megállapitott óradíjnak a kiszámlázotthoz nincs köze.)

Megváltozott munkaképességű egyéni vállalkozó szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen igazolásra van szükség ahhoz, hogy a megváltozott munkaképességű egyéni vállalkozó szociális hozzájárulási adó kedvezményt érvényesíthessen maga után? A vállalkozó 2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjas volt. Munkaképességét 90 százalékban elvesztette. 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátásként kapja az ellátását. Neki nem kell saját magára rehabilitációs kártyát igényelnie? Köszönettel várom válaszát.

Rokkantsági ellátásban részesülő egyéni vállalkozó Kérdés

Azzal a tiszteletteljes kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy rokkantsági ellátásban részesülő lehet-e 2016-ban kataalany egyéni vállalkozó, és ha igen, akkor fő, vagy másodállású lesz-e? Ilynekor van-e jövedelemkorlát, hogy ne veszítse el a rokkantsági ellátást? Válaszukat előre is köszönöm.

Nyert, de veszített is a rokkantsági ellátott Cikk

A Kúria tett pontot annak rokkantsági ellátási pernek a végére, amely még 2009-ben kezdődött.

Rokkantsági ellátás plusz jövedelem összeszámítása Kérdés

Rokkantsági ellátás után is kell fizetni nyugdíjjárulékot. Mellette megkereshetem a minimálbér 150 százalékát az ismert korláttal, DE mi számít bele a korlát összegébe – ugye havonta értendően? – maga az ellátás összege plusz a jövedelem? És az bruttó értendő? Mivel az ellátás nettónak számít a nyugdíjjárulék tekintetében. Vagy csak maga a rokkantsági ellátás mellett megkeresett bruttó jövedelem számít bele az összeghatárba?

Rokkantási ellátásból nyugdíjba Kérdés

2009. december 15-ével lettem rokkantnyugdíjas. 2016. október 12-én betöltöm a 63. életévemet, kérhetem-e új kiszámítását a nyugdíjamnak? 36 év munkaviszonyom van egyéni vállalkozóival együtt. Most már nem vagyok aktív. Köszönettel várom válaszukat.

Rokkantsági ellátás melletti kereset 2016-ban Kérdés

2016. 01. 21-ei cikkben a" három hónapon keresztül nem haladhatja meg a 225 000 forintot" hogyan kell értelmezni, miből számolták, vagy csak elírás?

A nyugdíjtól a gyet-ig – így nem kerül veszélybe Cikk

Jó tudni, hogy milyen korlátokat kell figyelembe venni, mennyi jövedelmet engedhet meg magának úgy, hogy el ne vesszen a nyugdíj, a rokkantsági ellátás, a rehabilitációs ellátás, a csed, a gyed és a gyet.

Biztosítási jogviszony rokkantsági ellátás igénybevétele esetén Kérdés

Jelenleg főállású őstermelő 2016. március 1. napjával rokkantási ellátásra vált jogosulttá. Kérdésem az, hogy a jelenleg fennálló biztositási jogviszonyát meg kell-e szüntetni a rokkantsági ellátás igénybevételéhez, továbbá, ha igen, a rokkantsági ellátás folyósítása mellett lehet-e őstermelői igazolványa? Magyarul, ha meg kell szüntetnie a biztosítási jogviszonyát, utána kiválthatja-e az őstermelői igazolványt, természetesen járulékfizetési kötelezettség mellett? Jelenleg az őstermelő 49 éves.

Rehabilitációs járulék Kérdés

A rehabilitációs hozzájárulás megfizetésére kötelezettnél melyik ellátásban részesülő munkavállaló vehető figyelembe? A rokkantsági ellátásban, a rokkantsági járadékban vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő? 2016-ban jó néhány új szabály lépett életbe, amely a megváltozott munkaképességűekre vonatkozik. Jelenleg a rokkantsági járadék közé azok az ellátások tartoznak, amelyeket a 2011-es törvényi változások egyáltalán nem érintettek, mivel ilyen járadékot csak is azok kaphatnak, akik teljesen munkaképtelenné váltak a 25. életévük betöltését követően. 2008 előtt ez 100 százalékos munkaképesség-csökkenést eredményezett, míg 2008 után ez a százalék már 80-99 százalékra csökkent. Most viszont több ellátási forma is létezik, nem egyértelmű, hogy melyik ellátási forma ami a rehabnál betudható.

Rokkantsági járadék: új év, új szabályok, módosult a rendelet Cikk

Január 1-jétől kezdődően módosult a rokkantsági járadék megállapítását és folyósítását szabályozó 83/1987. MT-rendelet. A módosítás az ellátásra való jogosultságot, valamint az ellátás megszüntetését is érinti.

Rokkantsági ellátás, újabb vizsgálat Kérdés

1956. januárban születtem. 2011. 07. hóban lettem rokkantnyugdíjas. 2014-ben komplex vizsgálaton vettem részt. Akkor 26 százalékos egészségi állapotot, D minősítést kaptam. Kilátásba helyezték az újabb vizsgálatot 2016. augusztusra. Kérdésem: augusztusban 5 éven belül leszek az öregségi nyugdíjhoz. Behívnak a vizsgálatra? A minősítésem alapján jól értem-e, hogy jogosult vagyok alanyi jogon közgyógyellátásra, az ellátás összegétől függetlenül?

Nyugdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. március közepén érem el a rám irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt. Kérdésem, hogy január-február hónapban mennyit kereshetek a rokkantsági ellátás mellett. Arra a két hónapra érvényes a jövedelemkorlát?

Rokkantsági ellátás melletti kereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! A rokkantsági ellátás melletti kereset nem haladhatja meg a minimálbér 150 százalékát 3 hónapon keresztül. Kérdésem: 1. A rokkantsági ellátás megszüntetése szempontjából az egyéni vállalkozónál mit kell jövedelemnek tekinteni: a tényleges jövedelemkivétet, vagy függetlenül a tényleges jövedelemtől, a minimálbért (illetve szakképzettséget igénylő főtevékenységnél a garantált bérminimumot)? 2. Ha az egyéni vállalkozó munkaviszonyt létesít, kevesebb, mint heti 36 órában, akkor az egyéni vállalkozásban továbbra is meg kell fizetni a teljes járulékokat. Ebben az esetben mi a jövedelem? 3. Ha az egyéni vállalkozó heti 36 órában vagy hosszabb munkaidőben munkaviszonyt létesít, akkor az egyéni vállalkozásban csak a tényleges jövedelemkivét után fizet járulékot. Ebben az esetben csak a munkaviszonyból származó keresetet kell figyelembe venni?

Rokkantsági ellátás melletti havi maximális bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülőnek (C2) mennyi lehet a havi bruttó bevétele, fizetése 2016-ban, ha a munkája felső vagy középfokú végzettséget igényel (ügyvezető, szervizmérnök)? Kérdezném még, hogy az osztalék hogyan számít a bevételben, megszűnhet-e a rokkantsági ellátás osztalék felvétele esetén? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: J. L.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink