436 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

Rokkantsági ellátás melletti ügyvezetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság kültagja rokkantsági ellátást kap, a bt.-ben munkaviszonyban dolgozik, heti 18 órát jelenleg. Folyamatosan eladja a társaság vagyonát, árukészletét, mert végelszámolásra készül. Alkalmazottja nincs, az üzletet már nem nyitja ki, árbevétele csak a vagyoneladásból lesz. Tulajdonképpen már alig dolgozik emiatt. Van-e lehetőség arra, hogy a munkaórái számát heti 5 órára csökkentsék munkaszerződés-módosítással, mivel valójában nem is dolgozik, de a társaság még működik? Esetleg van-e valamilyen megoldás arra, hogy minél kevesebb fizetési kötelezettsége keletkezzen? Ő lesz a végelszámoló, és abban az esetben ezzel a minimális óraszámmal, illetve jövedelemmel elláthatja-e a végelszámolói feladatokat? Várom szíves válaszukat, köszönettel.

Megváltozott munkaképességűek ellátása (2011. évi CXCI. tv.) Kérdés

Családunk tagja 2012. május hónaptól rokkantsági ellátásban részesül. 2013-ban állapotromlás miatt (összegészségi állapota 19%, összegészségkárosodása 81%) E kategóriába sorolták, azóta állapota nem javult. Az ellátásának összege 51 150 Ft, amely az azóta eltelt időszakban a nyugdíjak emelésével azonosan növekedett. A rokkantsági ellátásban részesülő 2018. január 20-ával betöltötte 60. életévét(öregségi nyugdíjáig tehát kevesebb, mint öt év van hátra). Rokkantsági ellátása megalázóan alacsony. Azt a tanácsot kaptuk, hogy mondjunk le a jelenlegi ellátásról és február 1-jétől újólag kérjük a rokkantsági ellátás megállapítását. Véleményem szerint ezzel csak rosszabbul járhatnánk, mert örökre is elveszíthetnénk az ellátást. Kérem szíves tájékoztatásukat arra vonatkozóan, van-e valamilyen mód a magasabb összegű ellátásra. A rokkantsági ellátásban részesülő 2012. május hónapot megelőzően 33 évig megszakítás nélkül munkaviszonyban állt.

Megváltozott munkaképességű személy Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló rokkantsági ellátásban részesül jelenleg. A nyugdíjkorhatár elérésével meg tudja igényelni a nyugdíjat. Ezt követően is megváltozott munkaképességűnek minősül-e a rehabilitációs hozzájárulás szempontjából? Válaszát köszönöm

Rokkantsági ellátás melletti önfoglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben a rokkantsági ellátásban részesülő személy bt.-t kíván alapítani és annak beltagja és ügyvezetőjeként, a kata adózási módot választja, úgy a bt.-ben lévő jogviszonya nem keletkeztet társadalombiztosítási jogviszonyt, így a 25 ezer forint tételes adó megfizetésére kötelezett csak? És ezáltal az ezen jogviszonyából származó jövedelme nem számít bele a rokkantsági járadék miatti keresetkorlátozásba? (2011. évi CXCI. törvény 13. § d) ) Amennyiben felülvizsgálatra kerül sor 2020-ban, úgy a rokkantsági ellátás továbbfolyósítását ezen jogviszonya nem fogja akadályozni? Miben változik a fenti helyzet, ha az egyéni vállalkozás létrehozása mellett dönt és azon belül választ kata adózási módot? A friss határozat alapján az egészségi állapot mértéke 20 százalék, D kategória, rehabilitáció nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható, korlátozó tényezők nincsenek). Válaszát előre is köszönöm.

Rehabos ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik könyvelt kft.-nk ügyvezetője ezen státuszát tagi jogviszonyban látja el. Betegsége folytán a közelmúltban rokkantsági ellátást állapítottak meg számára, 30%-os egészségügyi állapottal, D kategóriával. A kérdésünk arra irányul, hogy az említett státusz fedi-e az 1997. évi LXXX. törvény 14. § (3) bek. c) pontjában megfogalmazott állapotot, azaz a jövőben kell-e az említett ügyvezetői jogviszony után járulékot fizetni? Köszönjük válaszukat!

Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy mikortól érvényes a rokkantsági ellátásban részesülő személy foglalkoztatásának eddigi heti 20 órás korlát eltörlése? Köszönettel: Szalánczi Dóra

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségét: 45% egészségkárosodás mellett hány órában dolgozhat valaki és mennyi lehet a keresete? Őstermelői tevékenységet végezhet-e főállásban vagy mellékállásban? Ha a vállalkozó igazolványt kiváltanám, mennyi volna a fizetési kötelezettség 45% egészségkárosodás mellett? Várom válaszát.

Rokkantsági ellátásban részesülő őstermelő járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Biztosított mezőgazdasági őstermelő részére rokkantsági ellátást állapítottak meg. Egészségi állapota alapján E minősítési kategóriába tartozó, állapota végleges, felülvizsgálatra nem javasolt. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége a továbbiakban?

Rokkantsági ellátás – öregségi nyugdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1998 óta vagyok rokkantnyugdíjas, jelenleg rokkantsági ellátásban részesülök. Társas vállalkozás beltagjaként a megengedett rendszeres jövedelemmel rendelkezem. 2017. 08. 14-én töltöttem be a nyugdíjkorhatárt. A rokkantsági ellátás nyugdíjként való folyósítását eddig nem kértem. Egy ideig még szeretnék dolgozni nyugdíjnövelés szempontjából (plusz kereset és szolgálati idő, 30 naponként 0,5%-os nyugdíjemelés). A nyugdíjam újraszámítását egy későbbi időponttól kívánom érvényesíteni. Kérdésem: ezt a fajta nyugdíjnövelési lehetőséget igénybe veheti-e az, aki rokkantsági ellátásban részesül, vagy a nyugdíjkorhatár elérésekor automatikusan kiegészítő tevékenységet végzőnek minősül? Köszönettel várom válaszát. Béres László.

Rehabilitációs ellátás melletti katás egyéni vállalkozó Kérdés

A következő ügyben kérem az állásfoglalásukat: Főállású katás egyéni vállalkozó megromlott egészségi állapota miatt rokkantsági ellátást szeretne igényelni. Mivel a megváltozott munkaképességű személyeket megillető ellátások megállapításának egyik feltétele, hogy az igénylő ne folytasson keresőtevékenységet, így az igénylés napján egy napra szünetelteti az egyéni vállalkozását. Korábbi orvosi szakvélemények alapján feltételezhető, hogy egészségi állapota 50%-nál kisebb mértékű. Jól feltételezem-e, hogy ha megkapja a rokkantsági ellátást, és az egészségi állapota 50% alatt lesz, akkor már nem minősül főállású kisadózónak? Véleményem szerint a nem főállású kisadózóként szerzett bevétele nem számít bele a rokkantsági ellátásban részesülő keresőtevékenységet folytató keresetkorlátjába. Valóban igaz, hogy a nem főállású kis­adózói jogviszonyból származó bevételt nem kell figyelembe venni, tehát ez nem veszélyezteti a rokkantsági ellátást? Válaszukat előre is köszönöm.

Béren kívüli juttatás rokkantsági ellátásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő személynél beszámít-e a jövedelembe az éves keretösszegig juttatott 100 ezer forint készpénz? Három egymást követő hónapban nem haladhatja meg a "jövedelme" a minimálbér másfélszeresét. Csak a járulékköteles jövedelem esetében számít ez, vagy erre a juttatásra is vonatkozik a korlát? Válaszát előre is köszönöm.

Rehabilitációs kártya igénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk dolgozója rokkantsági ellátásban részesül. Ha megigényli a rehabilitációs kártyát, akkor a jelenlegi munkahelye igénybe tudja-e venni a szochokedvezményt? Vagy ez csak egy új munkahelyen lesz érvényesíthető? Válaszát köszönöm.

Táppénz melletti rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kollégánk C2 kategóriás rokkantsági ellátásban részesül, újabb műtét után várhatóan hosszasan táppénzen lesz. Megszűnik-e a rokkantsági ellátása, ha táppénzen lesz, keresetnek számít-e a táppénz? Amennyiben a táppénz összege meghaladja három egymás követő hónapon át a minimálbér 150 százalékát, akkor megszűnik a rokkantsági ellátás? Betegszabadság tartama alatt fizethető-e ki részére prémium az előző havi teljesítménye után? Köszönettel várom válaszát!

Vezérigazgatói jogviszony zrt.-ben Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi ügyben szeretném a szakmai véleményüket kérni: A társaság formája zrt. A társaság alapítója két fő. Az egyiknek 90 százaléknyi részesedése van, a másiknak 10 százalékos. A 90 százalékos részvényes rokkantsági ellátásban részesül. A 10 százalékban részvényes 2017.07.11-től a társaság vezérigazgatója és a munkáltatói jogok gyakorlója. Az alapszabály szerint ezen feladatot megbízási jogviszony keretében látja el. A megbízás határozatlan időre szól. A megbízás alapján havi bruttó 40 ezer forint tiszteletdíjat kap. A társaságban munkaviszony keretében is munkát végez heti 20 órában. A munkaköre klímaszerelő. 2017. 07. hó 11-től bejelentettem a 17T1041-en, mivel a fenti díjazás alapján biztosított: biztosítási jogviszony kódja: 1202, munkakör Feor: 1210 (gazdasági szervezet vezetője) A 1708/ júliusi bevallásban már két jogviszonyt jelentettem. Egyik a heti 20 órás munkajogviszony, a másik a megbízási jogviszony 41 kóddal. A törvényi előírások figyelembe vételével jól bíráltam el a jogviszonyokat? Esetleg nem jön be a minimum járulékfizetési kötelezettség? Fáradozásukat és válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Téglásné Lippert Erika könyvelő e-mail cím: erikateglasne@gmail.com

Járulékfizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátást állapítottak meg, az egészségi állapot 59 százalékos (B2). Kérdésem, hogy amennyiben a) szja szerinti egyéni vállalkozó lesz, a kivét után milyen járulékok megfizetésére kötelezett, illetve milyen kedvezmény illeti/illetheti meg? b) Kata szerinti egyéni vállalkozó lesz, főállású vagy nem főállású katás lesz? Köszönettel: OÁ

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink