690 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Kisadózó bt.-ben és egyéni vállalkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó katásként szeretne tevékenykedni egy bt.-ben is, a másik tag nem működne személyesen közre, nem lenne biztosított a bt.-ben. Elegendő-e, ha a bt.-ben mellékállású katásként 25 ezer forintot fizet a személyesen közreműködő tag, az egyéni vállalkozásban pedig 50 vagy 75 ezret? Az világos, hogy az egyéni vállalkozásában főállású katás maradna a biztosított, a bt.-ben pedig nem lenne biztosított. Ön szerint ez így megoldható? Köszönettel: Boldog Zsuzsanna

Tb-közteher a tét – példák segítik az eligazodást a kisadózói útvesztőkben Cikk

A kisadózók többes jogviszonya első ránézésre igen kusza, pedig ki kell igazodnunk rajta, ha nem akarunk sem több, sem kevesebb közterhek fizetni. Először is tisztáznunk kell, mikor lehet és mikor nem lehet főállású a kisadózó, és mikor lehet szó többes jogviszonyról. Más és más ugyanis a közteher. Példákkal segítünk.

Családi gazdaság tagja és egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvéd végezhet jogi szolgáltatást annak a családi gazdálkodásnak, amelynek ő is tagja? Csak mezőgazdasági szolgáltatást nem végezhet annak a családi gazdaságnak az egyéni vállalkozó, amelynek tagja, vagy más tevékenységet sem? Előre is köszönöm válaszát!

Csed Kérdés

Többes jogviszonyban 325 nap volt a biztosításban töltött napok száma. 2015. 05. 12-én szült az alkalmazott, 40 napja hiányzik az ellátásból. Ha 2016.03. 01-től 40 napig alkalmazásban van, kérheti-e újból az az ellátás megállapítását? Mivel az egyik jogviszony alapján nem kap ellátást, csak a régebbi, de alacsonyabb jövedelem számít az ellátás alapjának ahol már 10 év munkaviszonnyal rendelkezett.

Társaság tagja másik társaságban katás tag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korlátolt felelősségű társaság fele részben tulajdonos tagja, egyben ügyvezetője megbízásos jogviszonyban a garantált bérminimum után fizeti meg a járulékokat, szja-t nem fizet, mivel nem vesz fel jövedelmet. Ugyanez az ember egy betéti társaságban szintén résztulajdonos, képviselő, nem főállású kisadózó. Rendben van ez így? Köszönöm a választ.

Gyermek utáni pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: amennyiben egy munkavállalónak több 4 órás munkahelye van, a gyermek utáni pótszabadságot minden munkahelyen igénybe veheti, vagy döntenie kell, hogy melyik munkahelyen veszi igénybe? Várom szíves válaszát.

Többes adózás választása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy evás, taós kft. orvos tagja ugyanazt a tevékenységet, ugyanabban a rendelőben végezheti-e katás egyéni vállalkozóként is? Kell-e erre kimutatást készítenie? Van-e valami különös előírás ilyen esetre? Köszönettel.

Többes munkaviszony – szocho Kérdés

Tisztelt Adózóna! Megteheti-e egy vállalkozás (kft./bt.), hogy amennyiben tagja mind az ügyvezetést, mind a személyes közreműködést munkaviszonyban látja el, akkor a személyes közreműködésére tekintettel heti 40 órában, ügyvezetőségére tekintettel heti 10 órában foglalkoztatja munkavállalóként egyik tagját? Két külön munkaszerződésről, és két külön biztosítotti bejelentésről beszélünk egy adott vállalkozáson belül, viszont így a heti munkaórák száma a két szerződést együtt tekintve heti 50 óra. Megilleti-e a vállalkozást az életkor tekintetében érvényesíthető szochokedvezmény a tag mindkét jogviszonyában?

Katás egyéni vállalkozó – gyed extra Kérdés

Katás egyéni vállalkozó jelenleg gyeden van, tevékenysége fordítás, tolmácsolás. Megbízási díjjal oktatna az egyetemen, illetve egy kft.-ben, heti kettő órában, munkaviszonyban alkalmaznák, mint fordítót, illetve tolmácsot. Kérdésem, hogy mint katás vállalkozónak, kell-e a havi 50 000 forint tételes adót fizetnie havonta, illetve hogyan kell értelmezni a 2012. évi CXLVII. törvény 8. § (9) bekezdésének utolsó mondatát? Köszönettel: Bekecsné Kovács Erzsébet

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy munkavállaló, aki gyesről visszatért dolgozni, ezért a cég jogosult utána a szochokedvezményre. Viszont időközben olyan munkaköre lett, ami két jogviszonyt kívánt (2 különböző FEOR-ral van bejelentve) egy cégnél. Ebben az esetben mindkét jogviszonyára igénybe lehet venni a maximális szochokedvezményt, vagy maximum 100 ezer forintig érvényesíthetjük azt? Válaszát előre is köszönöm!

Katás egyéni vállakozó járulékfizetése személyes közreműködés esetén egy kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha kataalany egyéni vállalkozó vagyok, de mint tag egy kft.-ben is személyesen közreműködöm, de bérkivétem nincs, kell-e kft.-ben járulékot, szociális hozzájárulási adót fizetnem, és milyen mértékűt? Válaszukat előre is köszönöm.

Társas vállalkozó járulékfizetése többes jogviszony esetén Kérdés

Olvastam az alábbi cikket: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nem_szeretem_minimumszabaly_inyenceknek_jar_QC4E4J#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_weekly és ezzel kapcsolatban felmerült kérdésem. Mi a helyzet abban az esetben, ha az ügyvezető tagja a vállalkozásnak (társas vállalkozó), feladatát megbízási jogviszonyban látja el, díjazást nem kap, nincs tagi kivét sem és van másik vállalkozásban heti 36 órát meghaladó biztosítotti jogviszonya? Ebben az esetben milyen járulékot kell fizetni, milyen alappal? Vagy csak bejelentési és bevallási kötelezettsége van a társaságnak, de a járulékalap 0 Ft?

Bt.-ben főállású kisadozó tag járulékfizetési kötelezettsége egy másik bt.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság bejelentkezett a kata törvény hatálya alá, és egyidejűleg a beltagot bejelentette főállású kisadozónak. Ugyanez a magánszemély egy másik betéti társaságban Is (nem munkaviszony keretében) személyesen közreműködik. Díjazást nem vesz fel. Kell-e ebben a másik társaságban a minimálbér után járulékot fizetnie, vagy élhet azzal a választási lehetőséggel, hogy a kataalany bt.-ben fizeti maga után a járulékot is kiváltó katát? Vagy esetleg , ha a nem kataalany betéti társaságban megfizeti a minimálbér után előírt járulékokat, akkor a kataalany betéti társaságban nem főállású kiadózóként elég a havi 25 ezer forint katát megfizetnie? Olvasok erről ezt is, azt is, így már teljesen elbizonytalandotam. Válaszát előre is köszönöm.

Tartósan álláskereső kedvezménye következő munkáltató esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy új dolgozó hozott hatósági bizonyítványt a tartós álláskeresési kedvezményhez. Ennek alapján már két másik munkáltató összesen 1 évig igénybe vett kedvezményt utána. Véleményem szerint a jelenlegi munkáltató már nem jogosult kedvezményre, mert a belépését megelőzően már nem volt 275 nap alatt 183 napig álláskereső. A dolgozó szerint 3 évig jár utána szociális hozzájárulási adó kedvezmény. Szerintem ez csak akkor lenne igaz, ha még a foglalkoztatását megkezdő első munkahelyén dolgozna. Kérem szíves válaszát.

Kft. munkaviszonyos ügyvezetőjének járulékbevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2014 december 5-én alapított kft. ügyvezetője társasági szerződés szerint munkaviszonyos. A cég élelmiszer-kiskereskedelemmel foglalkozik, az ügyvezető középfokú végzettségű. 2016 januárjáig semmilyen járulékbevallást nem adott be. 2014-től fogva. Hogyan alakul a járulékbevallás 2014-ben, illetve 2015-ben, ha az ügyvezetőnek semmilyen egyéb 36 órás foglalkoztatása nem volt (illetve, ha mégis volt 36 órás jogviszonya)? Milyen összegekkel kell számolnia bér és járulék tekintetében? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink