690 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Tulajdonos dolgozhat díjazás nélkül? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-ben 2 tulajdonos van, az egyikük ügyvezető is, aki számfejtve van. A másik tulajdonos munkaviszonyban van egy másik cégnél, ahol van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya. Kérdésem az lenne, hogy a tulajdonos, aki egy másik cégben munkaviszonyos, dolgozhat-e díjazás nélkül a cégében? Válaszát előre is köszönöm!

Többes jogviszony kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatását. Újonnan alakult kft.-nek két tagja van, a példa kedvéért legyen "A" és "B". Mindketten tulajdonosok és ügyvezetők is egyben. "A" tag külföldi állampolgár, 60 százalékos tulajdoni hányaddal bír, külföldön biztosított. A kft.-ben nem végez tevékenységet, gyakorlatilag semmit. "B" tag nappali tagozatos hallgató, egyben főállású katás egyéni vállalkozó. Továbbá ő látná el a kft. teljeskörű ügyvezetését. Hogyan alakul a tagok adó- és járulékfizetési kötelezettsége a jogviszonyaik figyelembe vételével? Jól gondolom, hogy, ha adott esetben "B" tag az ügyvezetést munkaviszonyban látná el a halgatói jogviszonya mellett, akkor nála nem kellene a tagoknál alkalmazott magasabb járulékalappal számolni? Illetve a főállású katás 50 ezer forintos kötelezettsége már csak 25 ezer forint lenne? Köszönettel!

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy katás egyéni vállalkozó 50 ezer forintot fizet. Emellett egy egyszemélyes kft. ügyvezetője, melyben jelenleg gazdasági események nem történnek. Ebben a kft.-ben napi 1 órára van bejelentve. Megállja-e ez így a helyét, illetve van-e bármilyen más megoldás, ami a legkedvezőbb lenne számára? Válaszát előre is köszönöm.

Alkalmazott kontra egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású alkalmazott ügyintézőként dolgozik. Szabályos-e, ha egyéni vállalkozóként nyelvoktatást vállalna a dolgozóknak, és erről számlát állítana ki a munkaadó cégének? Szabályos ez így, vagy kifogásolható-e. Válaszát előre is köszönöm.

Szabadság kiadása többes jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném segítségét. Orvosi esti magánrendelésen van jogviszonya a dolgozónak, amely heti 3 órás, eltérő napokon. Van lehetőség a munkaidőkeret alkalmazására? Valamint hogyan kell szabadságot kiadni a dolgozónak, és mennyi jár neki? Köszönöm válaszát.

Alkalmi munkavállaló – egy hónapon belül több munkáltató Kérdés

Tisztelt szakértő! Kérdésem a következő lenne: ha egy munkavállalót egy hónapon belül két munkáltató foglalkoztat, ilyen esetben havonta dolgozhat-e 15 napot az egyik, és 15 napot a másik munkáltatónál (5 naponta változtatva a munkáltatót), vagy a napjai összeadódnak, és így összesen dolgozhat a két munkáltatónál 15 napot egy hónapban? Válaszát köszönöm.

Családi gazdálkodó, kataalany és társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Járulékfizetéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A kérdéses adózó az alábbi jogviszonyokkal rendelkezik: egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban, családi gazdaság vezetője őstermelői jogviszonyban, valamint egyéni vállalkozó kataalany. Jelenleg heti 40 órás munkaviszonyban áll a saját kft.-jében, itt fizeti meg a garantált bérminimum utáni járulékokat, és másodállású kataalanyként a havi 25 ezer forintot. Az MVH szerint viszont nem lehet munkaviszonyban sehol, mivel családi gazdálkodóként élethivatásszerűen kell az őstermelői tevékenységet folytatnia. Ha a három jogviszonyt vizsgáljuk, és figyelembe vesszük az MVH álláspontját, akkor hogyan alakulna a helyes járulékfizetése? (Őstermelőként az éves árbevétele nem éri el a 8 millió forintot.)

Egyéni cég, katás bt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy katás bt. beltagja (főállású) lehet-e egy egyéni cég alkalmazottja kétórás munkaviszonyban? Illetve, hogy az egyéni cég lehet-e korlátolt felelősségű, és ezt hogyan kell meghatározni? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel Urbán Ágnes

Ügyvezető, kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozó kft. tulajdonosa és ügyvezetője, ez alapján vállalkozói jogviszonya van, nem vesz fel megbízási díjat. Emellett egyéni vállalkozó katás jogviszonyban. Én úgy értelmezem a törvényt, hogy a kft.-ben meg kell fizetnie a járulékokat, az egyéni vállalkozásban pedig a 25 ezer forintot. A vállalkozó előző könyvelője azt állítja, hogy csak az 50 ezer forintot kell megfizetni a katás egyéni vállalkozásban, a kft.-ben pedig semmit. Melyikünknek van igaza? Válaszát köszönöm.

Társadalombiztosítás külföldi tartózkodás és magyar társas tagi jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását kérem a következő kérdésben. Magyarországon saját vállalkozással (kft.) rendelkező, abban főállású társas tagként bejelentett személy több hónapra, esetleg évekre is Kanadába utazik. Célja az, hogy ott egyéni vállalkozást indítson, valószínűleg biztosítottá válik. Emellett fenntartja az itthoni kft. működését, de járulékot nem szeretne Magyarországon fizetni. Ebben az esetben a hazai jogviszonyára tekintettel a külföldi tartózkodás idejére hogyan alakul a magyar társadalombiztosítása és járulékfizetési kötelezettsége a társas tagi jogviszonyában? Többes jogviszonyosnak minősül-e ez a személy Magyarországon a kanadai biztosítására való tekintettel? Vonatkozik-e a 36 órás számítási szabály erre az esetre? Magánszemélyként van-e bejelentési kötelezettsége az OEP felé, illetve keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? (Akár egészségbiztosítási szolgáltatási járulék.) Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Gyet melletti járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély "A" Bt. beltagja. Egy másik, "B" Bt.-ben heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van, ezért ahol beltag ("A" Bt.), nem fizet járulékot most. A magánszemély gyetet szeretne igényelni, ami mellett a maximum munkavégzés heti 30 óra lehet. Ha emiatt csökkentem a munkaviszonyát heti 30 órásra "B" Bt.-ben, társas vállalkozóvá válik "A" Bt.-ben. Kérdés: meg kell-e fizetni "A" Bt.-ben az úgynevezett minimum járulékalap utáni járulékot, ha például csak 50 ezer forintot vesz ki tagi kivétként (nem lesz máshol 36 órás munkaviszonya), vagy elég, ha csak a ténylegesen kivett összege után (50 ezer forint) fizeti az emelt, havi járulékokat, mint társas vállalkozó?

Katás egyéni vállalkozó és ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen jogcímen, és mennyi járulékot fizet a főállású katás egyéni vállalkozó, aki egyben egy cégben ügyvezető is? Elég-e a katás, havi 50 ezer forintot megfizetnie? Van-e jelentősége annak, hogy a másodlagos ügyvezetői tevékenységet megbízásos alapon, társas tagi jogviszonyban, vagy munkaviszonyban látja el? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Szerb-magyar állampolgár járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szerb-magyar állampolgárt vennék fel munkaviszonyba. A munkavállaló Szerbiában dolgozik munkaviszonyban, az állandó lakcíme is ott van, a munkaviszonya nem fog megszűnni. A kinti biztosítótól hoz igazolást a biztosítási jogviszonyáról. Magyarországon ideiglenes lakcíme lesz. Havi néhány alkalommal lesz Magyarországon, interneten keresztül fog dolgozni. Az általunk fizetett munkabérből kell szja-t és járulékot fizetnünk, biztosítottá válik? Válaszát köszönöm: Anikó

Egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Annak az egyéni vállalkozónak, aki egyéni vállalkozásában nem végez tevékenységet, bevétele nincsen, és egy kft.-ben 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik, az egyéni vállalkozásában kell-e járulékot fizetnie? És, ha igen, milyen összegben? Köszönettel.

Többes vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szeretne egyszemélyes kft.-t alapítani. A tulajdonos és az ügyvezető is ő lenne, az ügyvezetést megbízás alapján látná el. Kérdésem, hogy ha nem vesz ki jövedelmet a kft.-ből, akkor a járulék- és szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettsége hogyan alakul a kft.-ben, ha a járulékokat, a szociális hozzájárulási adót és a személyi jövedelemadót az egyéni vállalkozásában fizeti meg továbbra is, a törvényi előírásoknak megfelelően? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink