690 találat a(z) többes jogviszony cimkére

Katás jogviszonyok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha valakinek 80 százalékos tulajdoni része van egy kft.-ben, ahol jelenleg személyesen közreműködik a tevékenységben alkalmazottként, akkor lehet-e 2017-től főállású kisadózó egy működő bt.-ben (itt is tulajdonos) úgy, hogy a kft.-ben már nem működik közre (megszűnne a munkaviszony), csak tulajdonos maradna? Vagy a bt.-ben fizetendő 50 ezer forinton túl még a kft.-nek is kellene utána fizetnie a napi 8 órás foglalkoztatásra jutó járulékokat? Ha igen, akkor alkalmazott is lehet vagy csak társas vállalkozó? A kisadózó jogviszony mellett esetleg dolgozhatna a kft.-ben ügyvezetőként csak osztalékért, vagy ilyen esetben is kell havonta járulékokat fizetni a kft.-nek? Köszönettel: Hartai Zoltán

Többes jogviszony alapján csed igénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy 36 órás munkaviszonnyal rendelkező vezető tisztségviselő társas vállalkozó gyeden, gyesen töltött, illetve táppénzes időszakát a '08 bevallásban jelenteni kell-e a társas vállalkozás bevallásában? A foglalkoztatói igazoláson ezen adatokat fel kell-e tüntetni többes jogviszony alapján igényelt csed esetén Az említett ellátások maximum összegét a munkaviszonya alapján igényelte korábban. Köszönöm: Mikro

Egyszemélyes kft. – katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., melynek tulajdonosa jelenleg társas vállalkozóként tevékenykedik. A járulékokat a garantált bérminimum "eltérített" összegei után fizeti. Katás szeretne jövőre lenni, egyéni vállalkozóként, a kft.-ben jövőre nem végezne tevékenységet. A kérdésem: megteheti-e, hogy főállású katásként havi 50 ezer forintot fizet maga után, és a kft.-ben csak a tényleges kivétje után fizet járulékot, ha van, ha nincs akkor pedig semmit nem fizet? Ez lenne a cél. Válaszát előre is köszönöm.

Gyesen lévő anyuka munkavállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a szakértői véleményét kérni. Anyuka jelenleg gyesen van, van főállású munkahelye, ahol állományban van, ahonnan gyesre ment. A gyes mellett egy másik munkáltató foglalkoztatni szeretné heti 15 órában, munkaviszonyban. Meg kell-e szüntetni a meglévő 8 órás munkaviszonyát a korábbi céggel, vagy vállalhat mellette részmunkaidős állást? Kell-e közölni a régi munkahelyen, hogy elvállalt egy részmunkaidős állást? Köszönjük szépen a segítségét!

Székhely, telephely Kérdés

Egy bt. ügyvezetője egyéni vállalkozói igazolványt szeretne kiváltani, és ugyanazt a tevékenységet folytatná, mint a bt., a bt.-től bérelt területen, mely közvetlenül a bt. telephelye mellett van. A bt. áfaalany, az egyéni vállalkozást másodállásban alanyi mentesen szeretné indítani. Mire kell figyelnie?

Egyéni vállalkozó – belépés katába Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állást foglalni. Egyéni vállalkozó heti 36 órás munkaviszony melett ügyvezető is egy kft.-ben. 2016-ban a kft.-ben a heti 40 órás munkaviszony után fizetjük a járulékokat. Ha az egyéni vállalkozásában 2017.01.01-től főállású kata adózásra tér át, akkor 2017-től milyen járulékfizetési kötelezettség terheli az egyéni vállalkozást és a társas vállalkozást illetően is? Tisztelettel: T.Mária

Bt.-beltag áttérése katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állást foglalni. Egy bt.-beltag heti 36 órás munkaviszonyban van foglalkoztatva, valamint ügyvezető is egy kft.-ben. Az ügyvezetői feladatokat heti 5 órában látja el. A bt. 2017.01.01-től a kata szerinti adózást választja. Kérdésünk, hogy az ügyvezető után a bt.-ben illetve a kft.-ben hogyan változnak a járulékfizetési kötelezettségek? Tisztelettel: T. Mária

Bt.-kültag személyes közreműködéssel és katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. személyesen közreműködő kültagja végezheti-e a tevékenységét a bt.-ben heti 4 óra munkaviszonyban, míg a saját egyéni vállalkozásában főállású katás egyéni vállalkozó, vagy mindenképpen társas vállalkozónak minősül, és vonatkozik rá a minimumjárulék-fizetési szabály? A bt. beltagja is képviseli a bt.-t önállóan, de személyesen nem működik közre. Köszönöm.

Őstermelés mellett egyéni vállalkozó Kérdés

7-es adószámmal őstermelő vagyok. Főállásban dolgozom heti 40 órás munkaviszonyban. Katás egyéni vállalkozó szeretnék emellett lenni, de nem mezőgazdasági tevékenységben. Mit kell tennem? Elég-e a NAV-nál változásbejelentőn bejelenteni a vállalkozást, vagy a kormányhivatalnál kell vállalkozói igazolványt váltani? Előre is köszönöm a válaszát.

Mt. 195. paragrafus HR-vezető és vezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az elismert vállalatcsoportban a HR-tevékenység központi irányítású. Az egyik tagvállalat vezetője egyben a másikban (az uralkodóban) is HR-vezető. Bizonyos aláírási joga van abban is (például központi külsős szolgáltatások megrendelése együttes aláírással, melyhez szükség van rá), de ott nem a legfőbb vezető, második vonalbeli a hierarchiában. Beosztottjai nincsenek ott, ahol nem HR-vezető. Lehetséges-e többes vezetői munkaviszony egy munkakörben, ha a második helyen van egy vezető fölötte? Tehát akadály-e, ha nem mindkét cégnél ő a legfőbb vezető? Úgy tudom, mindkét esetben a törvény erejénél fogva vezető. Köszönettel.

Több munkaviszony egy munkáltatónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több helyen olvasom, hogy egy munkavállaló egy munkáltatónál csak egy munkaviszonyban állhat. Ön szerint ennek mi az alapja? Amit találtam, az annyi, hogy nem létesíthető egyszerűsített foglalkoztatásra irányuló jogviszony, ha már van munkaviszony. Olyat nem, hogy kettő részmunkaidős munkaviszony sem. A honlapon azt találtam, hogy legyen kapcsolt munkakör és egy 2004-es döntésre történik hivatkozás. Köszönöm. Tisztelettel.

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy katás egyéni vállalkozó, aki 75 ezer forintot fizet havonta, tehát 130 ezer forintnak felel meg a bruttó bére. Alapított egy kft.-t, és az a kérdés merült fel, hogy ebben az esetben a kft.-ben kell-e járulékot fizetni? Ha igen, akkor az egyéni vállalkozás átminősíthető-e mellékállásúnak? Köszönettel: Nemes Katalin

Többes jogviszonyok működhetnek-e így? Kérdés

Adott férj és feleség. Van egy közös bt.-jük, a feleség a beltag és az ügyvezető, személyesen közreműködik, kapcsolt munkakörben, munkaviszonyban, heti 2 órában, míg a férj kültag heti 1 órás munkaviszonyban a munkáltatói jogokat gyakorolja a bt.-ben. Közös evás kft.-jükben a feleség az ügyvezető, és személyesen közreműködik kapcsolt munkakörben, heti 5 órában, a férj nem vesz részt a tevékenységben. A férj főállású katás egyéni vállalkozó (havi 50 ezer forintot fizet). Kérdésem: működhetnek-e így?!

Családi gazdálkodó jövedelmének megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőként dolgozom heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett. Ügyfelem az alábbi kérdéssel fordult hozzám. Családi gazdaságot hoztak létre 3 fővel. A családi gazdaság tagjai: feleség, férj és egy kiskorú gyermek. A családi gazdálkodó, vagyis a családi gazdáság vezetője a feleség, akinek heti 40 órás munkaviszonya van egy mezőgazdasági kft.-ben. Kérdésem az lenne, hogy mivel a 326/2001. kormányrendelet alapján nem élethivatásszerűen végzi a tevékenységet, mekkora személyi jövedelemadó hatálya alá tartozó jövedelmet kell megállapítani a családi gazdaságban a gazdaság vezetője és az egyes tagok számara? A NAV-tól azt a tájékoztatást kaptuk, hogy mivel a családi gazdálkodónak van munkaviszonya, ezért a munkaviszonyból származó jövedelemnél nagyobb össszegű jövedelmet kell elérni a családi gazdálkodásból. Számomra az is kérdés, hogy a családi gazdaság vezetőjének vagy együttesen a három tagnak kell elérnie ezt a jövedelemnagyságot? A családi gazdaság vezetője a NAV-nál tett nyilatkozatában a tételes költségelszámolást választotta a jövedelem megállapításának módjára. Várom köszönettel szíves válaszukat!

Csedre, gyedre való jogosultság párhuzamos munkaviszonyok esetén Kérdés

Tisztelt Radics Zsuzsanna! Azzal a kérdéssel fordulok a tb-szakértő asszonyhoz, hogy ha a szülés idején az egyik munkaviszonyomban rendelkezem 365 nap biztosítási jogviszonnyal, a másikban még nem (kb. 185 nap meglesz), de van előtte 180 nap nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom, akkor figyelembe veszik-e a csed, gyed megállapításánál mindkét munkaviszonyomból származó jövedelmemet? Előre köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink