1448 találat a(z) munkaviszony cimkére
Ügyvezetés munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. társasági szerződése alapján a képviseletre jogosult tisztsége ügyvezető (vezető tisztségviselő), aki egyben tag is. Ebben az esetben az egyik tag (aki eddig rendelkezett máshol 36 órán túli munkaviszonnyal, ami megszűnt) elláthatná az ügyvezetői feladatokat például heti 5 órás munkaviszonyban, és a járulékokat ez után fizetné meg, függetlenül attól, hogy nem rendelkezik máshol 36 órán túli munkaviszonnyal?
Így dolgozhatnak ellátás mellett a megváltozott munkaképességűek Cikk
A rehabilitációs, illetve a rokkantsági ellátásra – beleértve az újonnan bevezetett kivételes rokkantsági ellátást is – jogosult személy az ellátása mellett folytathat keresőtevékenységet. A munka törvénykönyvének változására tekintettel, cikkünkben bemutatjuk, milyen új szabályokra kell figyelemmel lenni a megváltozott munkaképességű személyek munkaviszonyban foglalkoztatásakor, milyen korlátozással, mekkora közterherfizetés mellett dolgozhatnak munkaviszonyban, továbbá kitérünk a foglalkoztató által igénybe vehető kedvezményekre is.
Kata főállású munkaviszony mellett Kérdés
http://adozona.hu/kata_kiva/Munkaviszonnya_minositett_katas_jogviszony__IP2DST Kérdésem az lenne, ha valaki rendelkezik egy főállással és emellett szeretne például tanácsadói feladatot ellátni csak egy cégnél, aki évente több, mint 1 millió forintot fizetne neki, akkor ezt nem főállású katás vállalkozás keretében lehetne-e csinálni anélkül, hogy a NAV rejtett munkaviszonyt tételezne fel, hiszen egy munkaviszony máshol már fennáll, ahol fizetik a járulékokat? Köszönöm.
Munkaviszony-megszüntetés táppénz alatt? Cikk
Megszüntethető-e a munkaviszony a keresőképtelenség tartama alatt? A keresőképtelenség visszamenőleges igazolásával elodázható-e a munkaviszony megszüntetése? Mi történik, ha a munkaadó átadja a felmondást, a dolgozó pedig egy-két nappal korábbi dátummal igazolja keresőképtelenségét? Ekkor valóban csak a keresőképtelenséget követően kezdődik a felmondási idő? Írásunkból megtudhatja.
Katás vállalkozás munkaviszonnyá minősítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban kiszervezett munkavállalóként dolgoztam egy cégnél. A cég átalakulásakor a cég hozzáállása az volt, hogy vagy vállalkozóként számlázok, vagy nem foglalkoztat tovább. A munkám megőrzése miatt elfogadtam a vállalkozói jogviszonyt. Könyvelőként dolgozom, költségem gyakorlatilag nincs, így a katás adózási formát választottam. A számlázott összeg elég jelentős – az egymilliós határt már a második hónapban átlépem, emiatt önmagában is kockázatban vagyok. Ezirányú cikkükben felsorolt 7 ismérv – szinte mindegyike "megáll" – vagyis adóhatósági ellenőrzés során munkaviszonnyá minősítenék a helyzetemet. Mit ajánlanak védekezésként? A munkaadó hozott ilyen helyzetbe, alapból elbuktam 30 nap fizetett szabadságot, nem jár túlórapénz – pedig túlóra van bőven – korábban is egyedül dolgoztam a cég könyvelésén, nem is lenne életszerű mások bevonása, másnak számlázni időm sincs... Nem hivatkozhatok arra, hogy a munkaadó kényszerített ilyen helyzetbe? Nagyon rossz helyzet.
Munkaviszonnyá minősített katás jogviszony – adók és bírságok Cikk
Ha a NAV úgy ítéli meg, hogy a katás megbízási vagy vállalkozási jogviszonyunk burkolt munkaviszony, tekintélyes adó- és bírságfizetési kötelezettséget állapít meg. Ebben az esetben ugyanis a munkaviszony minden adóját és járulékát és a bírságokat is meg kell fizetni.
Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az 5 millió forintos adómentes lakáscélú támogatás feltételéről szeretnék állásfoglalást, tájékoztatást kérni. Van-e olyan kikötés, hogy főállású alkalmazottnak kell lenni, hogy mióta kell a cégben dolgozni, illetve ha megkapta a dolgozó, meddig kell állományban lennie ahhoz, hogy ne kelljen visszafizetni? Olyan dolgozónak szeretnénk adni, akinek van máshol főállású munkaviszonya, és a társaságunknál csak részmunkaidős. Megoldható ebben a felállásban? Köszönettel:
Végkielégítés Kérdés
Egy dolgozó ugyanannál a cégnél először munkaviszonyban, majd tagi jogviszonyban és (miután eladta üzletrészét) ismét munkaviszonyban dolgozott. Kérdés, ha a munkáltató felmond, mikortól kell számolni a végkielégítésre jogosító időt az első munkaviszony első napjától, vagy a második munkaviszony első napjától? A jogviszonyok hézagmentesen követték egymást. Köszönettel.
Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Egyszemélyes kft. ügyvezetője az alapító okirat szerint munkaviszonyban látja el a képviseletet és végez szolgáltatást. A cég alapítása előtt tartósan álláskeresőnek minősült. Kérdésem, hogy ez esetben jár neki a 19,5 százalék szochokedvezmény 100 ezer forintig? Köszönöm előre is a választ!
Céges ingatlan használata II. Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Sajnos alábbi kérdésemre nem kaptam számomra segítő választ, ezért újra megkeresem: "Adott egy nemrég alakult kft., amelybe a cég tulajdonosainak egyike apportált egy ingatlant. Az ingatlan régebben a kft. jelenlegi munkaviszonyos ügyvezetőjének tulajdona volt, aki mindig is az ingatlanban lakott. Más bejelentett lakcíme/tartózkodási helye nincs. (Rokoni kapcsolat van a cég tulajdonosával.) Kérdésem: a cég milyen jogcímen biztosíthat lehetőséget a munkaviszonyos ügyvezetőnek az ingatlanban lakásra, és ez milyen közterhekkel jár? A cég tevékenységei között szerepel az ingatlan-bérbeadás is, amelyet nem tett áfássá." Ön a kiszámlázást javasolta, de akkor pontosítom a kérdést: béren kívüli juttatásként lehet-e és milyen adóterhekkel (lehet-e adómentesen) biztosítani a lakhatást az ügyvezetőnek, és ezt kell-e a munkaszerződésben rögzíteni? Gyors válaszát köszönöm!
Vezető tisztségviselő megbízásos jogviszonyban Kérdés
Kft. ügyvezetője (nem tagja a társaságnak) másik társaságban napi 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik, alkalmazottként. Az ügyvezetői feladatokat megbízási szerződéssel végzi. Kérdésem, hogy a megbízási díját felveheti-e 10% költséghányad megállapítása után kizárólag szja-fizetés terhe mellett, vagy a megbízási díját is az általános szabályok szerint bérszámfejteni kell. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel.
Munkaviszony mellett kiegészítő tevékenységet végző tag Kérdés
Részvénytársaság vezérigazgatóját 40 órás munkaviszonyban foglalkoztatják. Mellette még két kft.-nek ügyvezetője, a társaságoktól jövedelmet nem vesz fel. A 2018. évben öregségi nyugdíjba ment. A részvénytársaságnál továbbra is nyugdíjasként munkaviszonyban dolgozik 40 órában. Kérdésem: a két kft.-ben most már kiegészítő tevékenységet folytató tag lett. Köteles valamelyik kft.-ben megfizetni a havi 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy mivel van heti 40 órás munkaviszonya, nem kell megfizetnie a havi 7320 forintot? Köszönöm a segítséget: Vasóczki Ildikó
Táppénzalap kiszámítása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Van egy főállású katás egyéni vállalkozó (50 ezer forint havi katával), aki január 31-éig fizette a kata adót. Február 1-jétől munkaviszonyba állt, és szünetelteti a vállalkozást. Lombikprogramban vesz részt, és ha sikerül, akkor szeretne táppénzre menni. Neki mi lesz a táppénz alapja, a katás időszak jövedelme vagy a munkaszerződés szerinti bruttó bér?
Érdekességek a határozott idejű munkaviszonyról Cikk
Melyek a határozott időtartamú munkaviszony előnyei és hátrányai? Hány alkalommal lehet jogszerűen meghosszabbítani? A várandós nő munkaviszonya megszűnik a határozott idő lejártával?
Katás egyéni vállalkozó munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy katás egyéni vállalkozó egy betéti társaság 50%-os részesedéssel rendelkező kültagja is. A társasági szerződés szerint a bt. beltagja a személyes közreműködésre kötelezett a képviselet és az ügyvezetés tekintetében, a munkáltatói jogokat is a beltag gyakorolja, azonban a kültag is rendelkezik önálló cég képviseleti joggal, ő is a társaság ügyvezetője. A katás egyéni vállalkozó az 50%-os tulajdonát képező bt.-ben részmunkaidőben (heti 2 órában) munkaviszonyban könyvelési feladatot lát el (a könyvelési feladatok jelenleg reálisan ilyen óraszámban elláthatóak), és ennek megfelelően a garantált bérminimum arányos részének megfelelő munkabérben részesül, az ügyvezetői feladatokért nem részesül külön díjazásban. Kérdésem, hogy a fent vázolt esetben a katás egyéni vállalkozás minősül-e főállásnak, vagy a betéti társaság személyesen közreműködő tagjaként a bt.-ben kell maga után megfizetni a minimálbér után a járulékokat? Válaszukat köszönöm!