1448 találat a(z) munkaviszony cimkére
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., ahol "A" és "B" személyek az ügyvezetők, önállóan látják el feladataikat. A társasági szerződésben nincs külön kikötve, hogy az ügyvezetői tisztséget milyen jogviszonyban látják el. Elláthatja-e ügyvezetői státuszát munkaviszonyban "A" személy úgy, hogy a társasági szerződésben külön "A" személy van megnevezve, mint munkáltatói jogok gyakorlója? Ha lehet munkaviszonyban, akkor felette a munkáltatói jogokat a "B" személy vagy a taggyűlés gyakorolja? Segítségét köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó tb-ellátása
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! 40 órás munkaviszonnyal rendelkező katás egyéni vállalkozó milyen társadalombiztosítási ellátásokra jogosult vállalkozói minőségében szülés után? Köszönöm válaszát !
Ennyi a tb, ha dolgozik, tanul vagy nyugdíjas és egyidejűleg vállalkozó is
Cikk
Gyakori, hogy valaki a munkaviszonya, tanulmányai, nyugdíja mellett egyéni vagy társas vállalkozóként, illetve több vállalkozásból is szerez jövedelmet. Ismertetjük, hogy ilyen esetekben hogyan és mennyi tb-terhet kell fizetni.
Adómentes juttatás
Kérdés
Tisztelt Cím! Járulék- és adómentesen adható évi 100 000 Ft készpénz a munkavállalónak, amennyiben egész évben munkaviszonyban állt a munkáltatónál? Válaszukat előre is köszönöm!
Munkaviszony kontra alkalmi munkavállalói jogviszony
Kérdés
Kedves Szakértők! Van-e arra lehetőség, hogy ugyanazon munkáltatónál munkaviszony megszűnése után mennyi idővel létesíthető alkalmi munkavállalói jogviszony ugyanazzal a személlyel? Köszönettel
Társas vállalkozó bejelentési kötelezettsége
Kérdés
Kft. tagja a társasági szerződés szerint az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Az ügyvezetést ellátó tag heti 36 órás munkaviszonnyal rendelkezik (vagy főállású egyéni vállalkozó), a társaságban személyesen is közreműködik szintén megbízási jogviszonyban. Mind a két megbízási jogviszonyban történő kifizetés egyenként és összesen sem éri el a minimálbér 30 százalékát. Kérdésem, hogy az alábbi esetben társas vállalkozóról beszélünk-e, amit a T1041-en 1452-es kóddal kell bejelenteni?
Öregségi nyugdíjjal rendelkező ügyvezetőt lehet-e foglalkoztatni részmunkadős munkaviszonyban? II.
Kérdés
Először is szeretném megköszönni válaszát, amelyet 09. 19-én megkaptam. A gondom még az, hogy egyszemélyes tulajdonú a kft. Munkaszerződés kell a munkaviszonyhoz, de ki írja alá, vagy az ügyvédnek kell módosítani az alapító okiratot, hogy ezentúl nem társas vállalkozás tagjaként végzi a munkáját, ha nem munkavisszonyban? Tulajdonosként év végén kivehet osztalékot ez után? Bocsánat, hogy ezek a kérdések most merültek fel bennem. Előre is köszönöm a segítséget: Kutasi Gabriella
Vezetőállású munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése nyugdíjazás miatt
Kérdés
Zrt. vezérigazgató foglalkoztatása munkaviszonyban történik. A munkáltatói jogokat a vezérigazgató látja el. A vezérigazgató munkavállaló 2017.03.29-én 63. éves + 183 nap = 2017.09.28-án lesz nyugdíjas. Munkaviszonyát 2017.09.27-tel közös megegyezéssel megszüntetné és amennyiben lehetséges és nem tiltja semmi, 2017.09.29-el újra munkaviszonyt létesítene. Amennyiben nem lehetséges a gyors visszalépés azt az időszakot, hogy lehetne megoldani, esetleg megbízásos jogviszonnyal? A munkáltató részéről a munkaviszony megszüntetését és az újra létesítést a vezérigazgató munkavállaló aláírhatja magának, vagy szeptember hónapra az igazgatótanácsnak a tagjai közül valakit meg kell bíznia a vezérigazgató feletti munkáltatói jogok gyakorlásával? Köszönettel: Vasóczki Ildikó Adó-tudor Kft.
Járulék- és adófizetés egyszemélyes kft. tagjaként, ügyvezetőjeként
Cikk
Egyszemélyes kft. természetes személy tagjának, ügyvezetőjének milyen járulékokat kell fizetnie különböző jogviszonyokban? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Katás bt.-ben a beltag dolgozik, a kültag a képviselő II.
Kérdés
Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! Köszönöm szépen a válaszát! Tehát akkor, ha nem kisadózó a kültag-képviselő, akkor csak munkaviszonyban lehet. Máshol nincs bejelentett állása. Itt akkor a garantált bérminimum vagy a minálbér alapján kell bejelenteni? (Munkát nem végez, mert a beltag dolgozik.) Elegendő esetleg csak napi 1 vagy 2 órás munkaviszonyra bejelenteni (hiszen még annyit sem dolgozik), vagy mivel nincs máshol bejelentett állása, mindenképpen 8 órás munkaviszonyra kell jelenteni? Köszönöm szépen a kiegészítést!
Társas vállalkozó munkaviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ki a munkáltatói jogok gyakorlója (ki írja alá a munkaszerződést), ha a tag megbízási szerződéssel ügyvezető nulla forintért, és ebben a cégében heti 40 órás munkaviszonya lenne például eladóként? Lehetséges ez? A munkáltatói jogok gyakorlója ő, mint ügyvezető általában, de felette ki gyakorolja ezt? A taggyűlés? Kell hozni egy határozatot? (Nem egyszemélyes kft., ketten vannak benne, ő a többségi tulajdonos.) Köszönöm a segítséget!
Bt. végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja lett a végelszámoló, akinek nincs máshol 36 órás munkaviszonya. A végelszámolási teendőket elláthatja-e heti 2 órás munkaviszonyban, vagy megbízási jogviszonyban napi 2 órában a minimálbér 30 százaléka alatti jövedelemmel? Vagy meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékokat? Köszönettel: Fidler Gáborné
Alapítvány
Kérdés
Alapítvány képviselője állhat-e munkaviszonyban az alapítványnál úgy, hogy a munkáltatói jogok gyakorlója más személy? Köszönettel: Bné
Vállalkozási szerződésben sofőrszolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég fuvarozást végez, amelyhez minden tárgyi feltétele - többek között teherautója - megvan. A fuvarozó cég egy másik céggel kötne alvállalkozói szerződést, amely szerint az alvállalkozó cégnél munkaszerződéssel dolgozó ember az alvállalkozói szerződés szerint a fuvarozó cégnél látná el a sofőri feladatokat. Adózásilag elfogadható-e ez a megoldás? Átminősítheti-e az adóhatóság az alvállalkozási szerződést például munkaviszonynak? Válaszukat előre is köszönöm.
Közfoglalkoztatás, oktatás
Kérdés
Több éve dolgozom közfoglalkoztatotként, 59 éves vagyok. A munkaügyi központtól kaptam egy értesitést, mely szerint: ,, Nyilvántartásunk szerint, Ön több éve közfoglalkoztatottként dolgozik. A nyílt munkaerő piacra visszajuttatásának érdekében a következő képzéseket inditjuk...." Kérdésem az, a jelenlegi közfoglalkoztatónak van-e beleszólása abba, hogy elvállalhatom-e a képzést? Ha bekerültem a felvételi eljárásban az oktatásra, nem jár-e számomra hátránnyal, ugyanis az oktatás idejére fel kell mondanom a munkaviszonyt. Sok hátrány és retorzió ért már közmunkásként, nem szerrtném örökre elvesziteni a munkalehetőségem. Köszönöm.