1448 találat a(z) munkaviszony cimkére
Érdemes katásnak lennem? (Járulék szempontból.) Kérdés
Két családi kft.-ben vagyok tulajdonos, az egyikben 40 órás munkaviszonyban vagyok bejelentve. A másik kft. evás, onnan csak osztalékkivét van, innen könyvelési, tanácsadási tevékenységet számlázok. Szüleinktől örököltünk egy bt.-t, beltag a testvérem (40 órás munkaviszony alapján biztosított máshol), én kültag vagyok. Szeretném a munkaviszonyomat felmondani és a kata alatt működni tovább. Egyik opció a bt.: jól gondolom, hogy itt elég utánam fizetni a katát, a testvérem után nem kellene? Mivel van a bt.-ben vagyonnövekmény, és nem szeretném most az áttérés miatt leadózni, felmerült bennem az egyéni vállalkozás is. Valahol azt olvastam, hogy ha egyidejűleg társas vállalkozó valaki és katás egyéni vállalkozó is, a társas vállalkozása alapján köteles megfizetni a járulékot, és csak kiegészítő katás egyéni vállalkozó lehet. Ez így van? Mi van akkor, ha a bt. lesz katás? Az is társas vállalkozás, én onnan vállalnám az emelt összegű kata fizetését. Ha valamire még figyelnem kell, megköszönöm, ha felhívják rá a figyelmem.
Nyugdíjas osztalék utáni járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem, ha teljes jogú nyugdíjas munkaviszonyban osztalékot vesz fel, csak 15 százalék szja-fizetési kötelezettsége lesz 2019-től? Köszönöm megtisztelő válaszát!
Csed-jogosultság Kérdés
Bt. kültag és kft. tagi jogviszony összefüggése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemélynek megszűnt a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya. Van egy betéti társaság, ahol kültag, napi 2 órás munkaviszonyba van bejelentve. Azonkívül van egy kft., ahol szintén tag és önálló képviselő is. Itt két tag van, a másik tagnak egy másik kft.-ben van jogviszonya. A kft.-ben eddig mint máshol főállással rendelkező tag volt bejelentve. Mivel megszűnt a munkaviszonya, a kérdésem, hogy hogyan kell a kft.-be a változást bejelenteni? Ott most főállású tag lesz? A járulékokat meg kell fizetnie? A kft. jelenleg nem működik, ezért ha meg kell fizetni a járulékot, akkor a bt.-ben fizetné meg, de a kérdés, hogy ilyen esetben, amikor nem működik egy kft. meg kell-e fizetni? Vagy maradhat a bt.-ben a 2 órás munkaviszonya, mert a bt. sem működik annyit, hogy 8 órát kellene dolgozni benne. Várom válaszukat.
"Nők 40" + eva Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. 01. 01-től élek a kedvezményes lehetőséggel, de továbbra is dolgoznék heti 36 órában, munkaviszonyban, de egy evás bt. vezetője vagyok, alkalmazott nincs, én semmilyen jövedelmet nem veszek fel, csak osztalékként. Kérdésem, hogy evás beltag ügyvezetőként van-e valamilyen fizetési kötelezettségem a 36 órás munkaviszonyom mellett? Köszönettel Anna
Nyugdíjas foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a 2018. július 26-ai törvénymódosítás a nyugdíjas foglalkoztatással kapcsolatban kiterjed-e a közszférában dolgozókra? Amennyiben nem, milyen jogszabály tiltja ezt? Tisztelettel: Temesvári Éva
Egyéni vállalkozó külföldi munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ismerősöm itthon másodállásban indítani szeretne egy egyéni vállalkozást. Ausztriában dolgozik főállásban. Jelenleg 40 órás munkaviszonya van, és utána is jártam, hogy akkor itthon ugyanúgy kellene eljárnom, mintha itthon dolgozna, szóval egyszerűen el tudnánk indítani. De a kérdésem egy olyan helyzettel kapcsolatban lenne, hogy ha kinn nem érné el a 36 órát a munkaviszonya (32-34 órába lenne bejelentve), akkor itthon milyen járulékfizetési kötelezettségei lennének a vállalkozásának, hogy a biztosítása rendben legyen? A másik kérdésem, hogy masszőrként szeretne dolgozni egy fix helyen (szépségszalonban), akkor neki kötelező lenne az online pénztárgép? Köszönöm a válaszát!
Ügyvezető jelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő, kérem véleményét az alábbi ügyben: kft. tagja, aki egyben ügyvezető is, heti 40 órás munkaidőben ugyanebben a társaságban munkát végez. A társasági szerződés szerint az ügyvezető munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. A munkaszerződés szerint a havi munkabér 400 ezer forint, az ügyvezetésért külön díjazásban nem részesül. A munkaviszony heti 40 órával és a megfelelő FEOR kóddal a T1041-es bevalláson jelentve lett, a 08 bevalláson is ennek megfelelően szerepel. Kérdésem, megfelelő-e a jogviszony bejelentése? Be kellett volna-e jelenteni külön FEOR kóddal az ügyvezetést ebben az esetben is, ha nincs belőle jövedelem? Kell-e pótlapon szerepeltetni az ügyvezetői jogviszonyt a 08-as bevallásban? Mit javasol, hogy kell rendezni a hiányosságot, ha van egyáltalán? Válaszát köszönöm.
Ügyvezető Kérdés
Kedves Szakértő! Van-e lehetőség arra, hogy a cég ügyvezetője nulla forint megbízási díjért (járulékfizetési kötelezettség nélkül) lássa el az ügyvezetői feladatokat, s mellette 8 órás garantált bérminimummal munkaviszonyban álljon ugyanannál a cégnél? (Megjegyzés: az ügyvezető tagja is a kft.-nek.) Köszönettel.
Ügyvezető jogviszonyának módosítása Kérdés
Kedves Szakértő! Ha az ügyvezető jelenleg megbízásos jogviszonyban látja el ügyvezetői feladatait, de a jövőben ezt munkaviszonnyá szeretné módosítani, megteheti-e sima taggyűlési jegyzőkönyvvel és valamilyen adatlap beadásával, vagy mindenképpen ügyvéd igénybevételével történhet csak meg ennek a bejelentése a cégbíróság/NAV felé? Köszönettel.
Drágább lesz céges üdülőben pihentetni a dolgozókat Cikk
Kft. vásárol egy üdülőt, az áfát visszaigényli, mivel bevételszerzés céljából vette az ingatlant. Ha a tulajdonosok és a dolgozók is igénybe veszik üdülésre az ingatlant, akkor természetbeni juttatásban részesülnek? Más megítélés alá esik tulajdonos, illetve a dolgozó? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Nyugdíjegyeztetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg folyik a nyugdíjéveim és az elért kereseteim egyeztetése. 1996. 01. hóban megszűnt a munkaviszonyom és kifizettek részemre 200 ezer forint felmondási időre járó bért és szabadságmegváltást, melyből a kifizetési jegyzék szerint a teljes 200 ezer forint után történt a nyugdíjjárulék levonása. A nyugdíjbiztosítótól kapott egyeztetési listán viszont 1996.01.hóra csak 75 ezer forint van feltüntetve (1996.02.01-től 1996.12.31-ig már új munkahelyen dolgoztam, annak összege helyesen szerepel a listán). Kérdésem az, hogy az 1996.01. hóra feltüntetett 75 ezer forint összeget megreklamálhatom-e, mivel a kifizetett 200 ezer forint teljes összege után történt a nyugdíjjárulék levonása? Válaszát előre is köszönöm.
Svájci munkaviszony melletti egyéni vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Leendő ügyfelem jövő év tavaszáig Svájcban, heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik, de közben el szeretnénk indítani a vállalkozását. Lehet-e az ő jogviszonya (a svájci munkaviszony megszűnéséig) egyéni vállalkozó heti 36 órás munkaviszony mellett, és ha igen, akkor munkaviszonyának igazolására milyen dokumentumra van szükség Svájcból? Hogyan adózik (szja, járulékok) a svájci munkaviszony mellett a magyarországi vállalkozásából kivett jövedelem? Válaszát előre is köszönöm.
Kata 4 órás munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gyesen lévő anyuka 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Szeretne egyéni vállalkozást alapítani, melyhez kata szerinti adózást választana. A munkaviszonya mellett milyen fizetési kötelezettségei keletkeznek az egyéni vállalkozásában? Köszönettel,
Munkaviszony megszűnése gyed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk végelszámolással történő megszűnését határozta el a tulajdonos. A munkavállalók munkaviszonyát megszüntetjük, és a törvény szerinti végkielégítést és felmondási időre járó bérüket megkapják. Kérdésem a cégnél állományban, de jelenleg gyed-en lévő kismamákkal kapcsolatos. Milyen bérrel kell számolni az ő esetükben a végkielégítés összegét? Azzal a bérrel, amikor elmentek szülési szabadságra, vagy pedig az ugyanabban a munkakörben dolgozók jelenlegi bérével? Aki részmunkaidős munkaviszonyban volt, felmondási időre járó bért és a végkielégítést is csak részmunkaidőnek megfelelő mértékben kapja? Mikor szűnik meg a jogviszonyuk a cégnél? Köszönöm megtisztelő válaszát.