1058 találat a(z) kft. cimkére

Kft.-k tízezrei nem emelték még meg a tőkéjüket Budapesten Cikk

A fővárosban február végén még 26 345 olyan kft. működött, amelynek törzstőkéje nem éri el a 3 millió forintot, több mint 60 ezer kft. viszont már eleget tett tőkeemelési kötelezettségének – közölte a Fővárosi Törvényszék.

Kft. üzletrész vásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. egy másik, független kft.-ben üzletrész vásárlását tervezi. A vételár tárgyalás alatt áll. A szerződés létrejötte után, a vételár kifizetésekor az üzletrészt értékesítő magánszemélyektől a keletkező jövedelmük után cégünk levonja az szja-t, és ha szükséges a 14 százalékos ehót. Ezen kívül van bármilyen adó, járulék, ami akár a mi társaságunkat mint vevőt terhel, akár az eladó magánszemélyeket? Köszönettel

Közös képviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. épített, és tulajdonol egy többlakásos házat, és a benne lévő lakásokat szeretné kiadni albérletbe. Ezt a házat társasházzá szeretnénk minősíteni. Kérdésem az lenne, hogy a közös képviseleti jogot a kft. elvállalhatja-e, és ha igen, milyen feltételek mellett? Vagy csak magánszemély lehet közös képviselő? Milyen kötelezettségei vannak a közös képviselőnek és a társasháznak? Válaszát előre is köszönöm!

Vevőkövetelés eladása Kérdés

Kft. szeretne megszűnni végelszámolással. Van vevőkövetelése garancia-visszatartás miatt, ami még nem járt le. Eladhatja-e ezt a vevőkövetelést a tagja részére, amiből vissza tudná fizetni a tagi kölcsönt? Milyen terhekkel kell számolni?

Illetékmentes lesz a cégbejegyzés Cikk

Több közigazgatási illeték és igazgatási szolgáltatási díj megszüntetéséről döntött a parlament.

Osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. tulajdonosa 2016. december 14. napján eladta 100%-os üzletrészét két magánszemélynek. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a 2016. évi beszámolóban megszavazandó osztalék kinek fizethető ki (a régi vagy az új tulajdonosoknak)? Előre is köszönöm szépen válaszát. Üdvözlettel.

Egyszemélyes kft. ügyvezetője katás egyéni vállalkozó Kérdés

Egyszemélyes kft. tulajdonos, ügyvezető. Az ügyvezetést munkaviszonyban, 2 órában látja el, ez alapján fizeti a járulékokat a kft.-ben. Egyéni vállalkozásában lehet-e főállású katás, vagy a kft.-ben van minimum járulékfizetési kötelezettsége?

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagyon sokoldalú a kérdésem, igyekszem mindenre kiterjedően leírni a problémámat. Egy kft.-nek 2 tagja van, mindkettő egyedül képviselheti a céget. Egyik férfi, a másik nő. - A nő gyes után napi 2 órában dolgozik munkaviszonyban a cégnél, emellett alkalmazott napi 4 órában máshol. - A férfi egy magyarországi cégnél dolgozott napi 8 órában, a kft.-ben 4 órára van bejelentve, emellett mellékállású katás egyéni vállalkozó. A férfi a magyarországi 8 órás munkaviszonyát felmondta, és az EU-ban dolgozik tovább főállásban. Mi a teendő a férfi magyarországi jogviszonyaival? Tulajdonképpen mindkettőt folytatja, vagy alvállalkozóval, vagy alkalmazottal, vagy távmunkában. Meg kell-e bármelyiket szüntetni, van-e bejelentési kötelezettsége a külföldi munkával kapcsolatban? Kell-e igazolás a külföldi cégtől? - Melyik tulajdonos után kell megfizetni a magasabb járulékokat a kft.-ben? Előre is köszönöm a választ!

Kft. tagja eladói munkakörben Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy kft.-nek a tagja dolgozhat-e a kft. boltjában nulla forintért, ha van szabadideje, mert máshol nincsen munkahelye? Mit kell fizetni utána? Lesz-e biztosított, ha mint magánszemély fizeti havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott A, B, és C vállalkozás. "A" részvénytársaság 100%-os tulajdonosa "B" Kft.-nek. "C" részvénytársaság tulajdonosi köre nem azonos A és B tulajdonosaival. X magánszemély vezérigazgatója "A" vállalkozásnak, és önálló képviseleti joggal bíró igazgatósági elnöke C részvénytársaságnak. A magánszemély kisebbségi tulajdonosa is a C társaságnak. Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a "B" és a "C" vállalkozás? Összefér-e a magánszemély két társaságban betöltött vezető tisztségviselői kinevezése (vezérigazgató és igazgatósági elnök), vagy csorbítani kell a vezetői jogköröket? Válaszát előre is köszönöm.

Bírság várhat a törzstőke emelését elmulasztó kft.-kre Cikk

Több ezer korlátolt felelősségű társaság (kft.) szűnhet meg a március 15-éig esedékes törzstőkeemelés elmulasztása miatt – mondta a Fővárosi Törvényszék szóvivője az MTI-nek.

Alakuló cég indulási időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő témában: 2016. december 16-án elkészült egy alakuló kft. társasági szerződése az összes többi szükséges dokumentummal együtt. A bejegyzési kérelem 2017. január 3-án lett beküldve. A bejegyző végzés alapján a bejegyzés 2017. január 5., a cégkivonat alapján az adószám státusz kezdete: 2017. január 4. A kérdésem az lenne, hogy mikortól kell a beszámolót, bevallásokat megtennie? 2016. december 16-ától vagy 2017. 01. 04-étől? Válaszát előre is köszönöm

63 ezer cégnél sürget a határidő Cikk

Már csak néhány hét van hátra a kft.-knek a tőke emelésére kapott haladékából, a jelenlegi állapot szerint még 63 ezer cégnek kell sürgősen intézkednie – közölte az Opten Kft.

Kapcsolt vállalkozások e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sajnos a kapcsolt vállalkozások megitélése bizonytalanságot okoz számomra, ezért kérem segítségét: "A" Kft. tulajdonosai Férj-feleség 50-50%-ban (a továbbiakban szülők), "B" Evás Kft. egyszemélyes tulajdonosa:a szülők gyerekének férje, "C" Katás egyéni vállalkozó egyezik a B Kft. tulajdonosával, "D" Katás egyéni vállalkozó a szülők gyereke. Szerződéses kapcsolat egyirányú, mindegyik vállalkozás "A" Kft.-vel van szerződésben.("A" és "B" között, "A" és "C" között és "A" és "D" között van szerződéses kapcsolat.) Kérdés, mely kapcsolat kapcsolt ezek közül és melyeket kell az Art. szerint bejelenteni a NAV-nak? Előre is köszönettel !

Be nem jegyzett kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy eléggé érdekes témával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Alakult egy kft. 2016.12.15-én, aminél kiderült (ügyvédi hibából kifolyólag) 2017.01.23-án, hogy nem jegyezték be. Ez a kft. iskolakonyhát üzemeltetett volna, az alkalmazottak 01.01-től be lettek jelentve, iskolakonyha működött. 01.24-én alakult egy másik kft., amely be lett jegyezve, megkezdte működését. Kérdéseim a következők lennének: 1. Ilyenkor mi az eljárási menet, beszámoló készítése a be nem jegyzett kft.-re? (Az alkalmazottak ki lettek jelentve 01.23-án.) Mennyi időn belül és mi alapján kell a beszámolót elkészíteni stb.? 2. 01.23-ig minden étkezés ki lett számlázva, azonban van olyan, amit a mai nappal tudtunk kiszámlázni mivel nem csak iskolások hanem külsősök is ebédelnek vagy elviszik az ebédet. (ezek létszámát a mai napra tudták leadni). Ez így jó-e vagy hiba, ha a mai nappal számláz a nem létező kft?. 3. A bevételek a bankszámlára érkeznek meg, azt a pénzt mikor lehet onnan kivenni, erre van-e valamilyen szabály? 4. Mivel a törzstőkét az önkormányzat adta, úgy gondolom, hogy elszámoláskor azt vissza kell fizetni neki. Ennek mi a helyes eljárási menete? 5. A fent leírtakon kívül mi az, amire ilyenkor oda kell figyelni? Ilyen esetem még nem volt. Segítségét előre is köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink