1058 találat a(z) kft. cimkére

Fakereskedés, kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Működhet-e egy telephelyen egyéni vállalkozás és kft., ha ugyanazt a tevékenységet folytatja (tűzifa-kiskereskedelem)? 2. Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e, ha fiú 50 százalékban a kft. tulajdonosa, és az anya az egyéni vállalkozó, aki nem tagja a kft.-nek? Ha az egyéni vállalkozásban alkalmazott a fiú (aki tagja a kft.-nek 50 százalékban) kapcsolt vállalkozásnak minősül-e? 3. Mivel közös a tevékenységi körük, átszámlázhatja-e a tűzifát az egyéni vállalkozó a kft.-nek? Tisztelettel

Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy kft. tulajdonosa egy másik kft. Az ügyvezető egy magánszemély, akinek máshol nincs 36 órát meghaladó jogviszonya. A kft.-vel nem létesített munkaviszonyt. Kérdésem az lenne, hogy van-e kötelező bejelentési és járulékfizetési kötelezettsége az ügyvezetői tevékenység ellátása miatt? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Egyéni vállalkozás – kölcsön elengedése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kölcsönt ad egy kft.-nek. A kölcsön lejártakor elengedi a kölcsönt. A kérdésem az lenne, hogy ezután kell-e adóznia akár az egyéni vállalkozásnak, akár a kft.-nek? Ha igen, akkor konkrétan mit? Illetve az egyéni vállalkozásnak ez befolyásolja-e az eredményét, vagy mindez csak eredménybe nem számító tételeken keresztül könyvelődik? Köszönöm.

Végelszámolás befejezése, fennmaradás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen kedves az alábbi kérdésben a segítségemre lenni! A tényállás a következő: egy kft. 2015-ben a végelszámolás mellett döntött. A végelszámolás ideje alatt a tulajdonos elhunyt. Az elhalálozott lánya úgy döntött, hogy a végelszámolás bejezését kéri, mert fenn szeretné tartani a céget. A végelszámolás vége dátummal leadásra került a végelszámolási időszakot érintően a beszámoló, ez a nap 2016. 02. 01. Ezt követően a cégnév változott és profilt váltott a gazdálkodó. Az egyik kérdésem az lenne, hogy a "új" kft.-nek a 2016. évi beszámolójának az időszaka 2016. 02. 01-2016. 12. 31 lesz? A másik dolog, hogy az előző év adataihoz milyen adatokat kell felvinnem? A végelszámolási időszak adatait? Vagy a végelszámolási időszakot megelőző év adatát? Ne haragudjon, hogy ha egyértelmű kérdéseim vannak, de még nem találkoztam ilyen esettel és nagyon elbizonytalanodtam. Nagyon köszönöm a segítséget.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Cím! Van egy A nevű kft., amelyben férj és feleség 50-50 százalékban tulajdonosok. Mind a két fél ügyvezető is a saját cégükben. Van egy B nevű kft., ahol a két tulajdonos a házaspár két fia 50-50 százalékban. A két fiú ügyvezető a saját kft.-jében. A két fiú munkaviszonyban dolgozik a szülei kft.-jében (az A nevű kft.-ben). Kérdés: a két kft. kapcsolt vállalkozásnak minősül-e? Válaszukat előre is köszönöm!

Kilépett taggal való elszámolás Kérdés

2016 augusztusában a kft.-ből kilépett egy tag, ekkor mérleget készítettem és a rájutó részt kifizettem a kilépett tagnak. Kérdésem, hogy a ráeső részt az eredménytartalékkal szemben könyveltem ki kötelezettségként és 15 százalék szja-t és 14 százalék ehót vontam le belőle. Nem tudom jó-e ez így.? Válaszukat köszönöm

Céges személygépkocsi – útnyilvántartás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Céges személygépkocsi esetében kell-e útnyilvántartást vezetni abban az esetben, ha a cégautóadóból levonásra kerül a gépjárműadó? Társaságunk kft. formában működik. Köszönettel: Stock Ildikó

Üzletrész után kapott osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Egy kft. az üzletrésze után 2016-ban osztalékot kapott, amit bevételként elszámolt. Kérdésünk, hogy ezt az összeget az adózás előtti eredményünket csökkentő tételként elszámolhatjuk-e a 1629-es bevallás 03-01 lap 07-es sorában, mint "kapott (járó), bevételként elszámolt osztalék és részesedés"-t? Az adózás előtti eredményünk 200 000 forint, az adóalapot csökkentő tétel 2 655 000 forint, az adóalapot növelő tétel 2 148 000 forint. Fentiek alapján az adóalap: -307 000 forint. Kérdésünk, hogy ezt a -307 000 forint adóalapot elhatárolhatjuk-e? Társasági adónkat a jövedelemminimum megállapítása alapján állapítjuk meg. Pld.: korrigált összes bevétel: 28 391 000 forint, ennek 2 százaléka 568 000 forint. Így a fizetendő társasági adó 57 000 forint. Előre is köszönjük válaszát! Tisztelettel: Tóth Mária

Kft.-üzletrész visszavásárlása Kérdés

Kétszemélyes kft. felhalmozott vagyonából visszavásárolhatja-e az egyik tag üzletrészét, így az üzletrész bevonásakor egyszemélyes kft.-vé alakulna. Van-e erre lehetőség? Milyen jogi előírások vonatkoznak rá? Köszönöm segítségüket. Czifra Béláné

Kft.-tag 4 órás munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném még pontosítani, hogy négyórás munkaviszonyban lehet a kft. tagja, ha máshol nincs 36 órás munkaviszonya, nem nyugdíjas, és nem nappali tagozatos hallgató, és a fenti kérdés alapján 4 órában dolgozik, és működik személyesen közre a kft.-ben? Ilyen esetben mentesül az emelt összegű járulékfizetés alól, ami a tagi jogviszonyra vonatkozik?

Kft. tag és egyben ügyvezető munkavégzése. Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Egy magánszemély, aki 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik és 100 százalékos tulajdonosa a kft.-nek, ügyvezetői tevékenységét megbízási jogviszonyban látja el (alapító okiratban rögzítve). A kft. tevékenysége személygépjármű-kereskedelem. Havi szinten 1-2 db autó vásárlása, eladása történik. Az lenne a kérdésem, hogy az ügyvezetőnek az 1-2 autó vásárlása, illetve eladása napjára kell-e valamilyen biztosítási jogviszonyt létesíteni-e a kft.-vel vagy díjazás nélkül tevékenykedhet az év végi osztalék reményében? 2. Biztosítási jogviszony nélküli magánszemély lehet-e 50 százalékos kft.-tulajdonos, és lehet-e ügyvezető (munkaszerződéssel) és munkavállaló (autószerelő) heti 20 órában, bruttó 85 ezer forint munkabérrel? Ilyen esetben vannak-e a minimálisan fizetendő járulékok? Válaszát előre is köszönöm!

Kata és román kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó főállású katás jelenleg is, alapítani szeretne egy román kft.-t, aminek ugyanezen egyéni vállalkozó lenne az ügyvezetője. Tevékenység: webáruház üzemeltetése Kérdéseim az alábbiak: - Van-e lehetősége, hogy egyszerre (magyar egyéni vállalkozó és román kft.) mindkettőnek korlátlanul felelős tagja legyen - vagy a kft.-ben kell lenni egy másik tagnak, aki a nagyobb hányadú tulajdonos lesz? - Van-e (a román kft.-vel kapcsolatban) bármilyen bejelentési, bevallási, bármilyen kötelezettsége Magyarországon a fenti egyéni vállalkozónak? - A kft.-től származó jövedelmét Magyarországon be kell-e vallania?

Adóterhek és járulékok üzletrész és zrt. részvény eladása esetén Kérdés

Tisztelt Hölgyem / Uram! Magánszemély kft.-tulajdonos eladná egy cégnek a saját üzletrészét. A vételár meghaladja a saját tőke arányos részét. Milyen szja- és eho-kötelezettség keletkezik? Van-e szerepe itt a szokásos piaci érték kategóriának? Mi a helyzet, ha a kft. átalakul zrt.-vé, és ennek részvényét adja el a magánszemély? Köszönettel: Kertész Béla

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: katás egyéni vállalkozó rendelkezik egy betéti társaságban 50%-os tulajdoni hányadú kültagsággal, továbbá egy 90%-os kft.-üzletrésszel (a kft.-ben megbízásos ügyvezető, a bt.-ben nem ő az ügyvezető), valamint van még egy 100%-os tulajdoni hányadú kft.-je is, ahol ő az ügyvezető. A vállakozások egymással üzleti kapcsolatban nem állnak (egymás közti számlázás abszolút nincs). Ebben az esetben be kell-e jelenteni az adóhatóság felé (mindegyik cégből vagy esetleg csak bizonyos cég vonatkozásában) a kapcsolt vállakozás tényét? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel!

Kft., kötelező jegyzett tőke módosítása Kérdés

Egy kft. 500 ezer forint tőkével alakult, ezt az összeget kellett megemelni 2017.03.15-éig 3000 ezer forintra. A társaság azonban nem kívánja emelni törzstőkéjét, így vagy átalakulásról vagy megszűnésről kell határoznia. Ellene azonban, egy vitatott, kártérítésből származó kötelezettség miatt peres eljárás van folyamatban már 2015. évtől. Az első fokú bíróság ezen kft.-t kötelezte a megállapított kártérítés megfizetésére, ezt a döntést azonban a másodfokú bíróság hatályon kívül helyezte (az első fokú bíróság illetékességének hiánya miatt) úgy, hogy teljesen új első fokú eljárást rendelt el. A másodfokú bírósági ítélet már jogerős, azonban az új elsőfokú bírósági eljárás még nem indult el, idézést, végzést az új eljárás megindításáról nem kaptunk. Ilyen esetben, hogyan jár el jogszerűen a kft., hogy a törzstőke emelésének hiánya miatt ne kapjon az illetékes hatóságtól büntetést? A peres eljárás alatt indítható végelszámolás saját elhatározásból? Mivel a kötelezettség jogosságáról jogerős bírósági végzés még nem született, így a "hitelezők" azt jogosan nem követelhetik, tehát ők nem indíthatnak felszámolási eljárást. Vagy felszámolási eljárást kell indítani még akkor is, ha nem ismerjük el a kötelezettségünket? Ez utóbbit ki indíthatja? Mi a megfelelő eljárás peres eljárás alatt, ha nem szeretné a kft. törzstőkéjét emelni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink