1058 találat a(z) kft. cimkére
Átalakulás bt.-ből egyszemélyes kft.-vé Kérdés
T. Szakértő! Adott egy bt., 2 személyes (beltag,kültag, egyenesági rokonok), át szeretne alakulni egyszemélyes kft.-vé. Kérdés:a bt.vagyona átalakul a kft. vagyonává, vagyis a kft. törzstőkéje lesz, és minderről lemondhat a kültag (ő a kilépő) ajándékozás címén a beltag felé illetékmentesen? 2016-ban ennek menetét kérném szépen leírni vázlatosan.
Kft. tag jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja, aki egyben főállású egyéni vállalkozó, a járulékokat az egyéni vállalkozásában megfizeti. A kft.-ben ügyvezetői feladatokat lát el, amelyért havi 25 000 forint díjazást kap. Milyen járulékokat kell fizetnie és milyen jogviszonynak minősülhet, hogyan kell ezt bejelentenie? Köszönettel
Kft. ügyvezetőjének biztosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja a társaságban társas vállalkozóként szerepelt, az emelt összegű járulékokat fizettük meg utána. Áprilistól biztosított lett Nagy-Britanniában, munkaviszony keretében. Életvitelszerűen is ott tartózkodik. A kft.-ben eddig a 1451-es kóddal jelentettük. A 1608-as bevalláson hogyan kell helyesen szerepeltetni ezentúl? Ő az ügyvezető is, a társasági szerződésben az szerepel, hogy munkaviszony keretében látja el az ügyvezetést. A kft. szempontjából milyen bejelentési és bevallási kötelezettségünk van erre a tagra vonatkozóan? Válaszát előre is köszönöm!
Céghalmozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A céghalmozás veszélyeit szeretném elkerülni, ezért kérem az együtt gondolkodást, és a tanácsát. Van három vállalkozás, amelyek kapcsoltnak minősülnek, ugyanazok a tulajdonosok. "A" vállalkozás (bt.) kata adóalany (nem áfás) főtevékenysége számviteli szolgáltatás kettős könyvvitelt vezetők számára. Árbevétele is csak ebből a szolgáltatásból volt eddig. A kettős könyvviteli programot "A" vállalkozás bérli. "B" vállalkozás társaságiadó-alany, főtevékenysége számítógépes játékkiadás, mellette adótanácsadás, üzletviteli tanácsadás, számviteli szolgáltatás, mezőgazdasági tevékenység. Árbevétele számítógépes programozásból, egyszeres könyvvitelt vezetők részére végzett könyvelésből és üzletviteli tanácsadásból áll. Az egyszeres könyvviteli programot "B" vállalkozás bérli. "C" vállalkozás kata adóalany egyéni vállalkozás, amely fő tevékenysége egyedi szoftver fejlesztés. Árbevétele csak ebből realizálódik. Még nem áfaalany, de át fogja lépni a határt. "C" egyéni vállalkozó ügyvezetője a "B" vállalkozásnak, amelyben tulajdonos is, ezenkívül tulajdonos az "A" vállalkozásban is, amelyben nem végez tevékenységet. "A" vállalkozásnak ugyanazok a tulajdonosai, mint a "B" vállalkozásnak. A költségeket mindegyik vállalkozásban úgy számolják el, ahogy azok az adott cég tevékenységéhez felmerülnek. Milyen kockázatot lát Ön ebben a céghalmozásban? Mi az, amire oda kell figyelni, hogy ne találjon a NAV "fogást" a cégeken? Köszönettel: KM
Osztalékadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar székhelyű kft. osztalékot szeretne fizetni 2015. évre az adózott eredményből az egyedüli tulajdonosának, aki szintén egy magyar székhelyű kft. Kérdésem a következő lenne: kell-e osztalékadót fizetni, és, ha igen, milyen mértékűt? A tulajdonosnak, aki kapja az osztalékot, van-e közteher-fizetési kötelezettsége? Vagy csak le kell könyvelni kötelezettségként a tulajdonossal szemben, a mérlegbe beállítani, és a határozatot elkészíteni az eredmény felhasználásáról? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát. Zsuzsa
Áttérés mikrogazdálkodói beszámolóra Kérdés
Áttérhet-e mikrogazdálkodói beszámolóra a kft., ha az árbevétele 2013-ban 83 848 eFt, 2014-ben 326 691 eFt,a mérlegfőösszege 2013-ban 31 835 Ft, 2014-ben 21 173 Ft, az alkalmazottak száma 2013-ban 1 fő, 2014-ben 2 fő volt?
Negatív saját tőke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy partnerünknek a 2015. évi beszámolójában a jegyzett tőke 500 ezer forint, míg a saját tőkéje -163 ezer forint. Kft.-ről van szó, mely 2016. 02. 29-én társaságiszerződés-módosítással 03. 07-ei cégbírósági bejegyzéssel megemelte a jegyzett tőkéjét a minimális 3 millió forintra. Ezzel év közben a saját tőke 2 millió 237 ezer forintra változott. Csak a 2015-ös évben merült fel a probléma, hogy a saját tőke a jegyzett tőke alá csökkent. Van-e külön teendője a kft.-nek a saját tőke rendezésére a fentieket figyelembe véve? Válaszát előre is köszönöm.
Amikor egy cégnél azonnal össze kell hívni a taggyűlést Cikk
Kft. saját tőkéje a jegyzett tőke alá csökkent; bt. beltagja elhunyt, és nem tudja aláríni a beszámolót, mi a teendő? – kérdezték olvasóink. dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Nemcsak üst, de még ezek is kellenek pálinkafőzéshez Cikk
Egy kft. a pálinkafőzést szeretné fő tevékenységi körébe felvenni. A kft. most alakulna. Milyen speciális szabályok (bejelentési kötelezettségek) vonatkoznak a pálinkafőzésre, ha valaki üzletszerűen szeretne ezzel foglalkozni? A kérdésre dr. Verbai Tamás jogász válaszol.
Óvadék készpénzben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérleti szerződésből fakadóan, a bérlő (kft.) készpénzben 1,5 millió forintot meghaladó összeget (óvadékot) fizet be a bérbeadó (kft.) pénztárába. Be kell-e jelenteni a NAV-nak a pénzforgalmat? Vonatkozik-e erre az ügyletre is a készpénzfizetési korlát? Köszönöm válaszát.
Beolvadás vagyonmérleg-tervezete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Átalakulással (beolvadással) kapcsolatosan a következő két kérdés merült fel : 1. Zrt.-be beolvad egy kft., amelynek a zrt. 95 százalékos tulajdonosa 2015. 12. 31-én. A vagyonmérleg tervezett fordulónapja 2015. 12. 31., a második döntés 06. 20-án, bejegyzés várhatólag 09. 30-án lesz. A zrt. 2016. 04. 15-én felvásárolta a kft.-üzletrészek maradék 5 százalékát is, így ezen időpontban 100 százalékos tulajdonosává vált a kft.-nek. Kérdés, hogy a vagyonmérleg-tervezetbe be kell-e állítani az 5 százalékos üzletrész-felvásárlást, majd az így kialakult 100 százalékos részesedés bekerülési értéke kerül kivezetésre a kft. teljes jegyzett tőkéjével szemben? Példán keresztül: – kft. jegyzett tőkéje: 10 000 eft – 95 százalékos részesedés könyv szerinti értéke (2015. 12. 31-én): 50 000 eft – A zrt. a maradék 5 százalékos részesedést 8000 eft-ért vásárolta meg (2016. 04. 15-én) Vajon melyik a helyes kimutatás? a/ pénzeszközök: -8000 eft részesedés: +8000eft –58 000=-50 000 eft jegyzett tőke: -10 000 eft eredménytartalék: -48 000 eft b/ részesedés: -50 000 eft jegyzett tőke: -10 000 eft eredménytartalék: -40 000 eft 2. A számviteli törvény 140. § 5) bekezdése szerint a bejegyzésig felmerülhető veszteségre fedezetet kell képezni a lekötött tartalékban. Kérdés, hogy ezt csak akkor kell-e a vagyonmérleg-tervezetbe beállítani, ha konkrétan várnak veszteséget, vagy ha a 2016-os üzleti terv alapján mindkét cég eredményt vár, akkor nem szükséges ezen tartalék megképzése?
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A vállalkozás: "A" magánszemély 50 %-os tulajdoni hányad, "B" magánszemély 50 %-os tulajdoni hányad. Az ügyvezetést "A" magánszemély látja el. B vállalkozás: "C" magánszemély 100 %-ban tulajdonos. Az ügyvezetést "B" magánszemély látja el. "C" magánszemély és "B" magánszemély házastársak. Kapcsolt vállalkozásnak számít?
08-as bevallás Kérdés
A kft.-nek nincsenek alkalmazottai, a tulajdonos munkaviszonnyal rendelkezik Ausztriában. A 08-as bevallásban az M lapon szerepeltetni kell a tulajdonos adatait? Vagy elég az A lap beküldése? Ny nyomtatványt be lehet nyújtani? A tulajdonosnak nem keletkezik jövedelme a kft.-nél. Válaszukat köszönjük.
Jogviszony változása gyes alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben a tulajdonos hölgy pincérként dolgozott, majd gyermeket szült, és most már gyesen van. 03. 02-án a társasági szerződést módosították, és ügyvezető lett. Kérdésem a következő: mivel gyesen van, át kell jelentenem a 1041-en pincéről ügyvezetőre? Szeptemberre újra gyermeket vár. Szülési szabadság alatt maradhat ügyvezető 0 forint díjazással? Válaszát köszönöm. Üdvözlettel: Tislérné
Cégnévben Ltd. kifejezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft. vagyunk, de a külföldi tulajdonos olyan kéréssel fordult hozzánk, hogy a cégnevünkben szeretné, ha kft. helyett Ltd. szerepelne. A cégbíróságon idegen nyelvű elnevezésnek be fogják jegyezni a Ltd. végződésű cégnevet is. A kérdésem az lenne, hogy a számláinkon (mind a kimenő, mind a bejövő) használhatjuk a Kft. cégforma megnevezés helyett az Ltd.-t? Előre is köszönöm válaszukat! Metszőssy Klára