761 találat a(z) katás egyéni vállalkozó cimkére
Katás egyéni vállalkozó – bérbeadás adószámos magánszemélyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó szépségszalont szeretne bérelni. A szalonban többen dolgoznák, szintén bérlőként. A szalon tulajdonosa katás egyéni vállalkozóval köt bérleti szerződést, aki – a tulajdonos kérésére – további albérletbe adná a helyiségeket. Kérdésem az, ha magánszemélyként köt szerződést a szalon tulajdonosával, és magánszemélyként adószámot vált ki bérbeadásra, akkor végezheti-e a bérbeadási tevékenységet, vagy az a katás tevékenységével összeegyeztethetetlen? Segítségét köszönöm!
Ügyvezető tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét. Adott egy két taggal alakult kft., amelyben az egyik tag a társasági szerződés szerint megbízási szerződéssel látja el az ügyvezetői feladatokat, mellette 8 órás munkaviszonyban is dolgozik a kft.-ben. Mindemellett katás egyéni vállalkozó. Jól gondolom, hogy mivel a munkaviszonya alapján megfizeti a járulékokat, így az ügyvezetést 0 forintért is elvállahatja? Illetve a katás jogviszonyban már nem minősül főállású katásnak. A másik kérdésem az lenne, hogy a T1041-es nyomtatványon ilyenkor milyen kód alatt kell bejelentkeznie, illetve a 08-as nyomtatványon kell havonta bevallást adnia megbízásról? A másik tag megbízási jogviszony keretében az adminisztrációs feladatokat végzi, mellette egy másik cégnél van bejelentett 36 órát elérő munkaviszonya. Ő is vállalhatja a megbízást díjazás nélkül? Őt kell-e jelenteni a T1041-esen, ha igen, milyen kód alatt? Köszönöm válaszát.
Katás egyéni vállalkozás ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy katás, alanyi áfamentes egyéni vállalkozó, aki fitness szolgáltatást nyújt. Az általa bérelt helyiség (nem lakáscélú) egyes részét bérbe kívánja adni más vállalkozóknak, más tevékenységre, például kozmetikus, masszőr. Erre a bérleti szerződés lehetőséget biztosít. Mivel a katatörvény nem engedi a bérbeadási tevékenységet, így mi lenne a megoldás a fenti probléma megoldására? Ha nem lakáscélú helyiséget adna bérbe magánszemélyként, akkor arra lehetősége van a fentiekre figyelemmel? Hogyan alakulna az adófizetési kötelezettsége? A kapott bérleti díj a katás bevétel része lenne? Egyáltalán van-e lehetősége nem lakáscélú, általa bérelt helyiséget magánszemélyként továbbadni, miközben katás egyéni vállalkozó? Milyen egyéb megoldás jöhetne számításba? Köszönettel.
Katás egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Katás egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét 2016. január1-jétől. Februárban kórházba került, és műtétre is sor került. Ilyen esetben kaphat-e táppénzt?
Bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-ben kültagként személyesen közreműködök, közben egyéni vállalkozó is vagyok, mindkettő a kata hatálya alatt adózik. Kérdésem, ha a tulajdonomban lévő lakást szeretném kiadni, akkor majd – mint adószámos magánszemély – teljesíthetem-e az adófizetési kötelezettségemet, és ez nem zavar be a katás 6-6 millió forintos bevételi korlátokba? Köszönettel.
Katás egyéni vállalkozó milyen jogviszonyban foglalkoztathat? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az illető 2016. március 1. napjától szeretne egyéni vállalkozóvá válni. Fő tevékenységei az alábbiak: Épületburkoló-ipari munkák, épület-karbantartás, építőmesteri fenntartási munkák, gipszkartonszerelés. A kata szerinti adózást szeretné választani, a havi 50 ezer forintos tételes adó megfizetése által. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben ő milyen formában tudna alkalmazni valakit maga mellé? Katásként/munkaviszonyban/egyszerűsített foglalkoztatás keretében? Vagy rajta kívül akár egy fő munkaviszonyos alkalmazottja és egy fő alkalmi munkása is lehet? Áfa tekintetében ő választhatja azt, hogy áfás legyen? Vagy csak alanyi adómentességet választhat? Megéri neki áfásnak lenni? Válaszát köszönöm!
Kata – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó áfaalany. Számlájának teljesítési dátuma: 2016. 03. 31. Fizetési határideje: 04. 08. Az ellenérték ezután érkezik a számlájára. Negyedéves áfabevalló. A számlában felszámított áfa az első negyedéves vagy a második negyedéves bevallásba kerül? Sürgős segítségüket megköszönve, tisztelettel: Borosné
Iparűzési adó katás bevételi határ túllépése esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó iparűzésiadó-előlegét és adóját a 2,5 millió forint adóalap, illetve az önkormányzat által megállapított adómérték alapján fizette, de a 2015. adóévben a éves bevétele meghaladja a 6 millió forintos értékhatárt. Ebben az esetben az iparűzésiadó-bevallást hogyan kell benyújtani, mi lesz az adó alapja és mennyi a fizetendő adó ? Adózik-e külön a 6 millió forint feletti bevétel után, ha igen, hogyan? Válaszát előre is köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó szja-bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a katás egyéni vállalkozónak csak ebből a minőségéből származó bevétele volt a 2015. év során, kell-e neki 1553-as "nullás" bevallást benyújtania a NAV felé? Válaszát előre is köszönöm!
Többes adózás választása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy evás, taós kft. orvos tagja ugyanazt a tevékenységet, ugyanabban a rendelőben végezheti-e katás egyéni vállalkozóként is? Kell-e erre kimutatást készítenie? Van-e valami különös előírás ilyen esetre? Köszönettel.
Alanyi mentesség szüneteltetés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (katás) év közben alakult, és 4 hónap után szünetelteti a tevékenységét. Alanyi mentességet választott, és e szerint számlázott. Kérdésem, hogy az alanyi mentesség értékhatárát arányosítani kell-e? Mivel egy nagyértékű kibocsátott számlája van, ez a számla teljes egészében áfaköteles lesz? Előre is köszönöm válaszát.
Gyet alatti katafizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő!! Ügyfelem kataalany egyéni vállalkozó, aki nemrég főállású anyasági támogatásra, gyetre vált jogosultá. Az lenne a kérdésem, hogy a gyet alatt, amennyiben van bevétele, mennyi katát kell fizetnie havonta, illetve be kell-e jelenteni a NAV felé a gyet időszakának kezdetét vagy a munkavégzés jellegének változását? Válaszát előre is köszönöm!
De minimis támogatás – egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértők! Könyvelőirodánk egyik ügyfele egyszeres könyvvitelt vivő, alanyi adómentes egyéni vállalkozó. 2014. év folyamán kezdte a vállalkozás szüneteltetését, majd 2015. februárban lett aktív újra – mivel állami támogatást nyert (a teljes összeg de minimis támogatásnak számít). A támogatást a szerződésnek megfelelően felhasználta a megadott projektidőszak alatt (5 hónap), majd augusztus 1-jével belépett a kata hatálya alá. Kérdésem, hogy ez esetben a de minimis támogatás összege adóköteles bevételnek számít-e a helyi iparűzési adó szempontjából (NEM választotta a tételes bevallást), illetve ennek összegét fel kell tüntetni a február 25-éig leadandó 1553-as nyomtatványon? Köszönöm!
Rokkantsági ellátásban részesülő egyéni vállalkozó Kérdés
Azzal a tiszteletteljes kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy rokkantsági ellátásban részesülő lehet-e 2016-ban kataalany egyéni vállalkozó, és ha igen, akkor fő, vagy másodállású lesz-e? Ilynekor van-e jövedelemkorlát, hogy ne veszítse el a rokkantsági ellátást? Válaszukat előre is köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó II. Kérdés
Tisztelt Szipszer Tamás! Azonos címmel feltett korábbi kérdésemre adott válaszával kapcsolatban kérnék szépen még egy kis kiegészítést. Mint írta, tételes költségelszámolásra nincs mód, mert a kata alatt minden költséget elszámoltnak kell tekinteni. Ugyanakkor megjegyzi, hogy a 10 százalék költséghányad alkalmazható. Kérdésem pedig, hogy a 10 százalék költséghányad alkalmazható annak ellenére, hogy a személygépkocsit a kata alatt szerezte be az egyéni vállalkozó, és csak az egyéni vállalkozás szüneteltetése után értékesíti? Köszönöm a segítséget! Üdvözlettel: Vágner Emília