761 találat a(z) katás egyéni vállalkozó cimkére
Bt. kültagja számlázhat a bt.-nek katás főállású egyéni vállalkozóként? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. kültagja, főállású katás egyéni vállalkozó. A bt. főtevékenysége számviteli szolgáltatás. Az egyéni vállalkozó takarítást végez a bt. részére, ahol tulajdonos, de más külsős cégeknek is végez takarítást, raktárak, parkolóházak takarítását. A bevételének 70 százalékát a saját bt.-jének számlázza ki. Kérdés: ezt a NAV munkaviszonynak vélelmezheti? Köszönettel: Ildikó
Katás egyéni vállalkozó kávé automatát üzemeltet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy kata adózás alá tartozó egyéni vállalkozó, aki kávéautomatákat helyez ki cégekhez, az abból származó bevételét ürítési jegyzőkönyv alapján bizonylatolja, tehát erről számlát nem állít ki a cég felé, hiszen annak a dolgozói vásárolják a kávét. Ez a bevétel beleszámít-e a partnerenkéni bevétel 1 millió forintos határösszegébe, amelybe ugyanennek a cégnek kiállított bevétel számlái (védőitalt szállít a cégnek) számítódnak? Tehát az ürítési jegyzőkönyvet a vállalkozó a kávéautomaták bevételéről állítja ki, de csak annyi köze van a cégnek hozzá, hogy ingyen biztosítja a kávéautomatának a helyet, számla nem készül róla a cég felé. Viszont a vállalkozó a védőitalról számlát állít ki a cég felé, ezeknek a számláknak az összege eléri az 1 millió forintot, akkor bejelentési kötelezettség van a NAV felé. Jól gondolom, hogy az ürítési jegyzőkönyvek összes bevétele nem adódik össze a cég felé kiszámlázott többi összeggel? Köszönöm a választ!
Jelentési kötelezettség a NAV részére Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katás, mellékállású, alanyi adómentes egyéni vállalkozó vagyok. Tevékenységi köröm: 6920 '08 Számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység (főtevékenység). Csak kézi számlatömböt használok. Érdeklődni szeretnék, hogy kell-e a NAV részére jelentem az általam kibocsátott számlákat? Előre is köszönöm szíves válaszát. Üdvözlettel, Kálmán Csaba.
Adószámos magánszemély vagy egyéni vállalkozói bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy jelenleg katás egyéni vállalkozó hónapokkal ezelőtt – még adószámos magánszemélyként – megbízási szerződést kötött egy grafikai munka elvégzésére. A munka befejezésére és számlázására már az egyéni vállalkozói jogállása alatt kerülne sor. A megbízásban részteljesítés nem került kikötésre. Egyéni vállalkozóként kell a számlát kiállítania? Van olyan, hogy számlázhatna egyidejűleg mindkét jogállásában? Köszönettel.
Főállású katás egyéni vállalkozó megszűnése után katás bt. alapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó adóalanyisága nyugtaadási kötelezettség elmulasztása miatt megszűnt. A 2012. évi CXLVII. törvény 6. § értelmében (az adóalanyiság megszűnésétől számított 24 hónapban az adóalanyiság ismételten nem választható) az adóalanyiság egy újonnan alapított katás bt. esetében sem választható? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Kata bevételi értékhatár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozói tevékenységét 2015. január 20-án katásként kezdő egyéni vállalkozó 2015. július 21-étől cseden van. Jól értelmezem-e a kisvállalkozások tételes adójáról szóló törvény 8. paragrafus (6) bekezdése alapján, hogy a bevételi értékhatár számára 7x500 ezer, azaz 3 millió 500 ezer forint, mivel mind januárra, mind júliusra meg kell(ett) fizetnie a tételes adót? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Nyugdíjas katás egyéni vállalkozó kft.-tag járuléka Kérdés
Kiegészitő tevékenységű (öregségi nyugdíjas) katás egyéni vállalkozó egyben kft. vezetője is, megfizeti-e az egészségügyi szolgáltatási járulékát egyéni vállalkozóként a kata összegével, vagy a kft.-nek is kell utána fizetni?
Egyéni vállalkozó katás bejelentkezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy több éve működő, szja hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó 2015. 06. 01-jétől bejelentkezett a kata hatálya alá. Iparűzési adóban szerette volna a tételes adót választani, ezért elküldte a változás bejelentését az önkormányzathoz, valamint a 2015. 01. 01.-05. 31-ei időszakra vonatkozó záró adóbevallását is. Az önkormányzat visszautasította a bejelentését, mondván, csak január 15-éig választhatja a tételes adózást, tehát legközelebb 2016. január 15-éig teheti ezt meg. Értelmezésük alapján év közben kizárólag az a vállalkozás jelentkezhet be a tételes adó hatálya alá, amely újonnan alakul, adózásiforma-váltás esetén nem választható. Meglátásunk szerint az 1990. évi C. törvény 39/B paragrafusának (9) bekezdése azonban nem az önkormányzat álláspontját tükrözi. Kérem, szíveskedjenek véleményüket kifejteni a fenti problémával kapcsolatban. Köszönettel: Lenner Andrea
Rokkantsági ellátás melletti kereseti lehetőség Kérdés
Ügyfelem 2011. 12. 31-éig III. csoportos rokkantsági nyugdíjban részesült. 2012. 01. 01-től rehabilitációs éllátást állapítottak meg számára. 2015. április 20. napján történt felülvizsgálat alapján határozattal rokkantsági ellátást állapítottak meg részére, 2015. augusztus 01. napjától kezdődően. A határozat szerint az ellátást megszüntetik, ha keresőtevékenységet folytat, és a jövedelme három egymást követő hónapban meghaladja a minimálbér 150 százalékát. Ügyfelem kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó, havi 25 ezer forint kisvállalkozói adót fizetett eddig. Jelenleg kettő kérdésem van: kata hatálya alatt hogyan kell a jövedelmet megállapítani, és a rokkantsági ellátás mellett is kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül-e az illető? Köszönettel!
Katás egyéni vállalkozó pályázati forrás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó, aki 36 órát meghaladó munkaviszony mellett egyéni vállalkozó, a fiatal gazda pályázaton nyert összeget egy összegben megkapja a minisztériumtól. Helyesen járok-e el, ha a támogatás összegét a pályázott beruházás megvalósításának arányában számolom el bevételként az adott években? A törvény nem határoz meg arányosítási módszert, de a beruházás készültségi foka, illetve a támogatottság százaléka alapján bizonylatolható az adott évi bevételként elszámolandó összeg. Köszönöm válaszát!
Gyed melletti kata esetén adózás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Láttam a már megválaszolt kérdések között, és a törvényben is olvastam, hogy gyed mellett mentesül az adófizetés alól a katás egyéni vállalkozó. És ez esetben a kedvezményes havi 50 ezer forintos összeg az adófizetéssel nem érintett hónapokra nem alkalmazható. Van arra mód, hogy megfizesse a katás egyéni vállalkozás mégis a havi 50 ezer forintot, és alkalmazhassa gyed mellett is a kedvezményes értéket, vagy itt mindenképp a 40 százalékos adózás érvényes? Köszönettel: Molnárné B. B.
Előnyugdíjas és a kata viszonya? Kérdés
58 éves (1957-ben született) nyugdíjba szeretne menni 2015. december 1-jétől. Igazoltan 7 év kedvezménye van és 33 éves munkaviszonya. Kérdésem, mint előnyugdíjas lehet-e katás egyéni vállalkozó, ha igen, akkor az éves kereseténél a havi 25 000 forintnak megfelelő jövedelem összegét kell figyelembe venni? A nyugdíj előtti alkalmazotti munkaviszonyát természetesen megszünteti.
Kata gyet mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyet mellett szeretnék katás egyéni vállalkozó lenni. Szeretnék dolgozni, ebben az esetben van 50 000 forint fizetési kötelezettségem? Amennyiben mentességet élvezek, szabad munkát végeznem? A havi 500 000 forint adómentes értékhatárt befolyásolja, ha nem fizetek járulékot? Köszönettel.
Egyéni vállalkozó táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! 40 órás munkaviszony melletti katás egyéni vállalkozónak is jár-e táppénz vállalkozói jogviszonya után? Ha igen, mi a táppénz számításának alapja? Köszönettel.
Bt.-tag katás egyéni vállalkozó Kérdés
Két kérdésem lenne a témában. 1) A bt. beltagja nem lehet egyéni vállalkozó? Ha lehet, akkor lehet-e katás egyéni vállalkozó? 2) Bt.-tag egyéni vállalkozó hol fizet járulékot? Nincs munkaviszonya, csak a bt.-tagság és a katás egyéni vállalkozás. Mennyi a kötelezően fizetendő összeg havonta, és honnan?