1530 találat a(z) ingatlan cimkére
Katás adózás alatt vásárolt ingatlan Kérdés
Bt. katás adózás alatt vásárolna egy ingatlant tevékenységéhez szükséges iroda céljára növekedési hitelből. Kérdések: egyáltalán kaphat-e, ha nincs számviteli mérlege? Ha mégis, akkor milyen adóvonzata van, ha a katás időszaka alatt eladja x idő múlva? Ha kilép a katából és akkor adja el? Kérem tájékoztatásukat ez ügyben.
Ingatlanértékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő ! A vállalkozás vállalta, a NAV-hoz be is jelentette, hogy a lakóingatlannak nem minősülő ingatlan és lakóingatlan bérbeadása esetében az általános szabályok szerint adózik. Ez így is történt több éven keresztül. (Lakóingatlan, illetve lakóingatlannak nem minősülő ingatlan értékesítésre nem választotta az általános szabályok szerinti adózást.) Kérdés: A fentiekben említett adózási móddal bérbe adott ingatlan egy részét 2015-ben értékesíti. Milyen áfa kulccsal kerül kiállításra a számla (nem minősül első értékesítésnek)? 27 százalékkal, vagy adó alóli mentességgel a tevékenység jellegére tekintettel? Köszönöm válaszát.
Területhasználat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kávézót (épület+hozzátartozó előtér) bérlek a várban. Előfordul, hogy a kávézót nem tudom kinyitni, mert az általam bérelt külső területen filmet forgatnak. Ebben az esetben kiszámlázhatom a filmet forgató cégnek a területhasználat díját, azaz bérleti díjat (a kávézó tulajdonosa is hozzájárul). Kérdésem, hogy mit írjak a számlára? Területhasználat vagy terület bérbeadása? És mivel ingatlan-bérbeadásról van szó, így áfás vagy nem áfás? Nem választottam a bérbeadás tekintetében az áfakötelezettséget. Köszönettel.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadás esetén olyan kérdés merült fel, hogy amennyiben házaspárok esetében egy ingatlan 100 százalékban a feleség nevén van, és azt kiadni szeretné, történhet-e a férj nevére a számla kiállítása...az adók megfizetése a szja, eho is a férj nevében történne.
Pénzkezelés Kérdés
T. Szakértő! Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy egy egyéni vállalkozó, aki jutalékot kap azért, hogy egyes (más-más magánszemélyek tulajdonában lévő) ingatlanok bérbeadásával kapcsolatos teendőket intéz (takarítás, hirdetés, adminisztráció, bevallás-készítés stb.), megteheti-e, hogy mindenféle engedély nélkül a havi bérleti díjat is beszedi a saját neve alatt nyitott bankszámlára és levéve a saját jutalékát, a különbözetet továbbutalja az egyes ingatlanok tulajdonosainak? Szerződés és elkülönített nyilvántartás van, csak az a kérdés, hogy van-e valami előírás arra vonatkozóan, hogy magát a pénzt kezelheti-e a saját számláján és ha igen, akkor melyik jogszabályban olvasható? Van esetleg bármilyen más előírás, ami az általánostól eltérő a fenti tevékenységgel kapcsolatban? (Például bejelentési, engedélyeztetési stb. követelmény?) Köszönöm a választ!
Egyéni vállalkozói tevékenység csed (régi tgyás) alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egyéni vállalkozóként működött, jelenleg tevékenységét szünetelteti, mivel babája született. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben az ingatlan-bérbeadást magánszemélyként folytathatja-e, mivel van egy lakása, amit kiadott albérletbe. Ez befolyásolja-e a csed, későbbi gyed jogosultságát? Válaszát előre is köszönöm.
Bírságot fizethet, ha az ingatlan hasznosításakor nem figyel ezekre Cikk
A turistaforgalom miatt nyáron különösen népszerű a magánszálláshelyek kiadása. Trendi az airbnb, de óriási kockázatokkal jár, ha valaki nem ismeri vagy nem tartja be az adószabályokat.
Kukaméret: haladékot kaptak a szemetesek Cikk
Bérelt ingatlan felújítása: számviteli és adózási kihívások Cikk
Itt a nyár, aktuális a festés-mázolás. Sok cég nem áll meg ennél, és fel is újíttatja az arra szoruló székhelyét, irodáját. Ez okoz némi kihívást a cég „számvitelese” számára is. Dióhéjban sorra vesszük a veszélyes pontokat.
Fejlesztési tartalékból beszerzett eszköz kivonása Kérdés
Milyen adójogi (szja) következményekkel jár, ha az egyéni vállalkozó a fejlesztési tartalék terhére megvalósított ingatlant 2 évvel később kivonja a vállalkozásából?
Ingatlan-bérbeadás: a közműdíj továbbszámlázása Cikk
Melyik évre számlázható tovább a bérbeadott ingatlan közműdíja? Az elszámolási időszakra, a számla beérkezésének évében, vagy részletfizetés esetén a kiegyenlítés évében? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.
Ingatlan-bérbeadás Kérdés
Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Egy levélíró fenti tárgyban május 4-én írt levelében május 21-én adott válaszában Ön a következőket írta. "Tételes költségelszámolás esetén a jövedelem megállapításánál a bevételből levonhatóak az igazolható költségek legfeljebb a bevétel 50 százalékáig." Kérem, szíveskedjék tájékoztatni, hogy ezt mely jogszabályhely írja elő, ugyanis az én ismereteim szerint a bérbeadás bevételével szemben az éves bevallásban 100 százalékig elszámolhatók a költségek. Ez nem így van? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlanértékesítés: vigyázzon, ilyen esetekben plusz terheket kell fizetnie! Cikk
A Kúriának egy perben arról kellett állást foglalnia, hogy a magánszemély felperes 2009-2010. évi ingatlanforgalmazásai gazdasági tevékenységből származó összevont adóalapba tartozó önálló jövedelemnek, avagy külön adózó jövedelemnek minősülnek.
Megjelent a májusi Válaszadó Cikk
Május az adóbevallások hava, ami tükröződik a VálaszAdó mostani témaválasztásában is. Egy csokorra való cikket gyűjtöttünk össze például arról, hogyan kell kiszámítani a személyi jövedelemadót ingatlanértékesítésből származó jövedelem esetén akkor, ha eredetileg vásárlásból, öröklésből, illetve ajándékként jutottunk a házhoz, lakáshoz.
Kft. tulajdonosának háza székhelyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: Adott egy kft., aki bérelt egy ingatlant, ami a székhelye volt. Tevékenységét bővíti internetes kereskedéssel, és ezt a tevékenységét a kft. magánszemély tulajdonosa a saját házának egy erre a célra kialakított részében végezné. Ennek megfelelően a cég székhelyét áthelyezné a saját házába. Ebben az esetben úgy tudom, hogy mindenképpen bérleti szerződést kell kötni a kft. és a tulajdonos között, amiben megállapodhatnak abban is, hogy nem fizet a cég bérleti díjat. Mivel a tevékenység nem sok rezsiköltséget eredményez, ezt a kft. nem feltétlenül szeretné költségként elszámolni. Szeretnénk mindent szabályosan csinálni a legkisebb adófizetéssel, ebben az esetben sem a magánszemély tulajdonosnak, sem a kft-nek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége? A magánszemélynek kell-e kérnie adószámot az ingatlan bérbeadáshoz? Változik-e a helyzet, ha a ház tulajdonosa a cég tulajdonosának a gyermeke? Előre is köszönöm a választ.