778 találat a(z) felmondás cimkére

Erzsébet-utalvány Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Erzsébet-utalvány felmondási időre jár. Kérdésem az lenne, hogy végkielégítés idejére jár-e? Abban az esetben, ha a munkáltatónak ezzel kapcsolatos belső szabályzata nincs. Köszönöm

Amit mindig tudni akart a határozott idejű munkaviszonyról Cikk

Mire kell ügyelni a határozott idejű munkaviszony esetén? Várandós munkavállaló munkaviszonya is megszűnik a határozott idő lejártával? Jogszerű lehet, ha egy munkavállaló munkaviszonyát sorozatosan meghosszabbítják? Átalakulhat a határozott időtartamú munkaviszony határozatlanná? Ismertetjük a szabályokat.

Így köthető a munkahelyhez a munkavállaló munkaerőhiány esetén Cikk

Határozott idejű munkaviszony, felmondási idő növelése, tanulmányi szerződés – eszközök, amelyekkel magához kötheti munkavállalóját a munkáltató, természetesen szigorú szabályok betartása esetén.

Felmondás: új szabályokra kell figyelniük a munkáltatóknak Cikk

Vissza lehet vonni a felmondást, ha az olyan körülmény miatt vált jogellenessé – például várandósság –, amelyről nem volt tudomása a munkaadónak, s bizonyos körben az apákra is kiterjed a felmondási védelem a munka törvénykönyve idén június közepén hatályba lépett módosításai révén. A Kúria további törvényváltozásokat sürget.

Munkavállalói felmondás számfejtése Kérdés

Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Köszönöm 2016. 07. 26-án adott válaszát! Kérem az alábbi mondatában szereplő "a munkáltató nem járult hozzá" kitételt egyértelműsítse számomra, mivel a kérdést úgy tettem fel, hogy a "munkáltató beleegyezik". "A munkavállaló a felmondást átadta, az hatályosult, nem vonta vissza, így ahhoz a munkáltató nem járult hozzá, és nem is jött létre a felek között közös megegyezés a munkaviszony megszűnése tárgyában". Jól értem-e, hogy jelen esetben a 30 napos felmentési időre jövedelem jár a munkavállalónak, amennyiben nem "közös megegyezés" tárgyú munkaviszony-megszüntetés történik 07. 03. nappal, hanem munkavállalói felmondás? Egyébként a munkáltató 07. 03-val szüntette meg a munkaviszonyt, eddig a napig kapott jövedelmet a dolgozó. Szabályos ez? Megoldás-e az, ha a munkáltatói felmondásra azt írják a felek, hogy például "Felek Közös megegyezéssel 07. 03-val megszüntetik a munkaviszonyt..."? Köszönettel: Reményiné

Védhető-e a nyugdíj előtti felmondás? Itt a válasz Cikk

Mikor kezdeményezheti a munkáltató a munkavállaló nyugdíjazását? Élvez-e védettséget a munkavállaló? Mikor jár végkielégítés? Olvasónk kérdéseire dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszol.

Itt a lista, milyen indokkal mondhat fel a munkáltató – sok jogesettel! Cikk

Alapvető kritériuma a munkáltató által a munkavállalóval közölt felmondásnak, hogy annak indoklása világos, valós és okszerű legyen, olyannyira, hogy ezt egy munkaügyi jogvita során bizonyítani is lehessen. Tekintettel arra, hogy a munkaviszonyt megszüntető jognyilatkozatokkal összefüggő perek döntő többsége ezen követelmények érvényesülésén áll vagy bukik, érdemes megvizsgálni, hogy pontosan mit is takarnak.

Próbaidő alatti felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozó munkavállaló, aki még a próbaidejét tölti, elment táppénzre. Felmondhat-e a munkáltató a próbaidős, de táppénzen lévő dolgozónak? Köszönettel.

Munkavállalói felmondás számfejtése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló 07. 04-én munkakezdéskor átadja felettesének a felmondását, amelyben kéri, hogy a teljes felmondási idő letöltésétől tekintsen el a munkáltató. A munkáltató beleegyezik. Ebben az esetben melyik nappal szűnik meg a munkavállaló munkaviszonya: 07. 03-ával, mivel 4-én nem vette fel a munkát, vagy a 30 napos felmondási idő elteltével, amelyet jelen esetben nem kellett ledolgoznia a munkavállalónak? Ha az utóbbi, akkor mikor kezdődik a 30 nap? Köszönettel: Reményiné

Nyugdíj előtti felmondás Kérdés

Kolléganő munkaviszonyát szeretnénk rendes felmondással megszüntetni. Születési ideje: 1952. június. A munkáltatónál a munkaviszony kezdete: 1991. november. Jelenleg nem nyugdíjas. Mit kell figyelembe venni a felmondáskor? Milyen mértékű végkielégítéssel kell számolni? Élvez-e védettséget vagy valamilyen különleges eljárás szükséges-e? Mint munkáltató, kezdeményezhetjük-e a nyugdíjazását? Ha igen, mi a teendő ilyenkor?

Dolgozó felmondása gyes alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyes alatti felmondással kapcsolatosan szeretnék kérdezni. A dolgozó bejelentette, hogy felmond, mert másik munkahelyre szeretne elmenni dolgozni. Sajnos a cégnél volt régen munkaerő-kölcsönzés, a dolgozó ellátása onnan indul, a cég később átvette magához a dolgozót, és bejelentette. Sajnos az előző időszakot nem ismerte el a munkaszerződésben neki. Nem is szabadott volna átjelenteni, hiszen gyeden volt még, és egy másik céghez volt bejelentve. Jól gondolom, hogy ez esetben csak az aktuális jogviszonyban járó járandóságokat tudja a cég kifizetni a dolgozónak, hiszen sajnos más megállapodás nem történt erre vonatkozóan? Segítségét előre is köszönöm!

Ha rosszul mond fel, rosszul jár – ha ezeket tudja, jól jár Cikk

A munkavállaló is felelősséggel tartozik azért, ha jogellenesen szünteti meg a munkaviszonyát, és annak komoly következményei vannak. Hogy ezt elkerülje, ismernie és alkalmaznia kell az előírásokat. Elmondjuk a teendőket.

Jogellenes felmondás Kérdés

Kedves dr. Hajdu-Dudás Mária! Érdeklődve olvastam legutóbbi írását. Szívesen venném, ha írna a jogellenes felmondás fordított esetéről is, amikor a munkavállaló mond fel jogellenesen. Tapasztalataim szerint ez utóbbi ma tipikusabb eset, és úgy tűnik, a munkáltatók kiszolgáltatottabbak ilyen helyzetekben. Üdvözlettel: Gyüre Tamás

Felmondott bérlet a díjfizetés elmaradása miatt. Mi lesz a kártérítéssel? Cikk

Kevés kellemetlenebb dolog létezik a világon, mint a nem fizető bérlőt kirakni az ingatlanból. Ráadásul sem a korábbi Ptk., sem annak bírói gyakorlata nem rendezte egyértelműen, hogy ilyenkor milyen összegű kártérítés illeti meg a bérbeadót. A jelenlegi Ptk. ugyan már szabályozza, hogy mit követelhet a pórul járt bérbeadó, azonban a részletszabályok korántsem kidolgozottak, és sok vitára adhatnak okot – véli a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.

Munkavállaló, várandósság, munkahely, telephely megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy munkáltató, melynek több telephelye van, és sajnos kénytelen párat bezárni. Az egyik telephely, amelyik megszűnik a közeljövőben, abban két munkavállaló is várandós, egyelőre még nem mentek táppénzre. Mi a teendője a munkáltatónak, ha és amennyiben nem tudja a másik telephelyen foglalkoztatni? Tudják a munkavállalók, hogy ez a helyzet. Van lehetőség a munkaviszony megszüntetésre közös megegyezéssel, bár ez nem felmondás, de hivatkozva arra, hogy megszűnik a munkahely? Munkanélkülire jogosult lesz-e a munkavállaló várandósan?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink