778 találat a(z) felmondás cimkére

Nyugdíjkorú? Ezekre a felmondási, végkielégítési szabályokra figyeljen! Cikk

Mivel indokolja a munkáltató a felmondást, muszáj-e végkielégítést fizetnie, ha megválna nyugdíjkorhatárt elérő dolgozójától? Ha jelentős összeggel honorálná az esetleg több évtizedes munkát, elviszi-e a plusz pénz javát a különadó?

Többször hosszabbították a munkaszerződését, majd felmondták a várandós anyának Cikk

Az elsőfokú bíróság által megállapított tényállás szerint a felperes 2011. február 21-étől állt az alperes alkalmazásában határozott idejű munkaszerződéssel, amelyet több alkalommal meghosszabbítottak. Az utolsó, 2014. július 31-én kelt munkaszerződés a munkaviszony fennállását 2014. szeptember 30-áig állapította meg – írja egy jogesetről a Kúria közleménye.

Felmondás a munkáltató részéről iratminta Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szeretném megkérdezni, hogy találok-e Önöknél munkáltatói felmondási iratmintát? Tisztelettel: Győri Erika

Gyedről visszatérő dolgozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy gyedről visszatérő dolgozó, aki heti 40 órás munkaviszonyra van bejelentve, kérheti-e munkáltatóját, hogy heti 30 órás munkaviszonyba jelentse át? A munkáltatónak milyen lehetőségei vannak az esetleges felmondásra? A munkavállaló által ellátandó munkakör csak heti 40 órában végezhető el. Válaszukat előre is köszönöm.

Felmondási idő alatt betesgszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a betegszabadság, illetve táppénz ideje bele számít-e a felmondási időbe? Külön kell-e választani, hogy munkavállalói vagy munkáltató rendes felmondásról van-e szó? Válaszát előre is köszönöm!

Így fegyelmezhető a munkavállaló – a figyelmeztetéstől a felmondásig Cikk

Mit tehet a munkáltató, ha a munkavállaló nem tesz eleget a törvényben meghatározott alapvető kötelezettségeinek? Cikkünkben részletesen – bírósági ítéletekre is hivatkozva – kitérünk a szóbeli és írásbeli figyelmeztetésre, a fegyelmi büntetésre, és arra, hogy mire kell nagyon ügyelni, ha a munkáltató végső soron meg szeretné szüntetni a kötelezettségszegő dolgozó munkaviszonyát.

Utólag megtámadta a munkaviszony közös megegyezéses megszüntetését, a Kúria döntött Cikk

A bíróság jogerősen végkielégítést ítélt meg a közös megegyezés szerint enélkül távozó dolgozónak. Volt munkáltatója felülvizsgálati kérelmével a Kúriától kért jogorvoslatot.

Munkahelyi pótlék Kérdés

Nem állami fenntartású, de normatívában is részesülő, bentlakásos idősek szociális otthonának intézményvezetője két és fél éve kap munkahelyi pótlék címen 24 ezer forintot havonta, egy korábbi munkaszerződés-módosítás alapján. A jelenlegi munkáltatói jogkör gyakorlója ezzel nem ért egyet, mert a vhr. 15. paragrafusában felsorolt "gondozói tevékenységet" nem lát el. Munkaköri leírásában sincs ilyen feladattal megbízva. Van-e mód ennek a juttatásnak a visszavonására, illetve visszakövetelésére? Esetleges felmondás esetén a felmondási időre járó bérbe és a végkielégítésbe is be kell kalkulálni ezt a jogtalanul adott pótlékot? Felmondási tárgyalás alatt van az ügy, kérném a lehető legsürgősebb válaszát! Köszönettel.

Visszavont prémium: döntött a Kúria, vizsgálni kell a körülményeket Cikk

A munkáltató a határozott idejű munkaszerződés lejárta előtt megszüntette a munkavállaló munkaviszonyát. A felek közti távolléti díjjal és prémiummal kapcsolatos vitája a Kúrián kötött ki.

Színlelt betegség? Amikor védett a munkavállaló, és amikor nem Cikk

Alapvetően átrajzolta a munkajogi felmondások rendszerét a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény. A felmondási tilalmakat két csoportra osztotta: abszolút és relatív felmondási tilalmakra.

Táppénz felmondási idő lejárta után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló beadta felmondását, a felmondási idő 30 nap. Felmondási ideje alatt előbb betegszabadságra, majd táppénzre került. A felmondási idő hamarosan lejár, azonban a betegség – nagy valószínűséggel – a munkaviszony megszűnése (felmondási idő lejárta) után is fennáll majd. Kérdés: a munkaviszony megszűnése után az OEP folyósítja-e folyamatosan a betegség fennállta alatt a táppénzt, vagy automatikusan megszűnik a táppénzjogosultság abban a pillanatban,ahogy a munkaviszony megszűnik, annak ellenére, hogy a munkavállaló még mindig beteg? Válaszát előre is köszönöm.

Felmondás táppénz ideje alatt Kérdés

Ha egy dolgozó szabadsága alatt ittasan vezetett járművet, és a saját hibájából okozott közúti balesetet, akkor jár-e neki betegszabadság, fel lehet-e mondani neki a táppénz alatt, követelhet-e tőle a munkáltató kártérítést a felmerült költségei (betegszabadság, táppénz egyharmada) miatt?

Lejáró határozott idejű munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónkkal határozott idejű munkaszerződést kötöttünk, mely május 31-én jár le. A fiatalember súlyos autóbaleset miatt már két hónapja táppénzen van, és előre láthatólag még hónapokig keresőképtelen lesz. Helyesen járunk-e el, ha a munkaszerződés lejáratának napján megszüntetjük a munkaviszonyát? Ha igen, kell-e erről külön értesíteni? Köszönöm.

Felmondási időre járó munkabér és táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy, már több hónapja táppénzen lévő dolgozónk 30 napos felmondási határidővel felmondott, mely felmondási idő végén kéri a szabadságok és a felmondási időre járó bér kifizetését. A felmondási idő alatt is folyamatosan táppénzen van. Mi, a munkáltató úgy gondoljuk, hogy mivel táppénzen van a felmondási idő alatt is, így részére csak a szabadságmegváltást kell kifizetnünk a felmondási idő végén. Mivel a táppénz miatt munkavégzés nem történik, a felmondási idő alatt így szerintünk díjazás nem jár. Keresőképesség esetén a munkáltató a teljes felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekintett volna, természetesen ez esetben az erre az időszakra járó bér kifizetésével. Jól gondoljuk, hogy a táppénzen lévő munkavállalónak csak a szabadságait kell kifizetnünk? Segítségét köszönjük!

Így alkudozhat a munkáltató a dolgozóval, nincs minden kőbe vésve Cikk

A munka törvénykönyve nagy teret enged a munkaviszony szerződéses szabályozásának, azaz a törvény rendelkezéseitől való eltérésre a munkaszerződésben is. Ennek keretében akár a munkavállaló hátrányára is meg lehet állapodni, feltéve, ha a törvény ezt kifejezetten megengedi. Ha a munkáltató kalkulál ezekkel a lehetőségekkel, anélkül tudja ésszerűen a gazdálkodásához, a cég sajátosságaihoz igazítani a jogviszonyt, hogy a munkavállalót ténylegesen hátrány érné, miközben saját mutatói is javulnak.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink