554 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére

Egyszemélyes kft. számlázása saját egyéni vállalkozás felé Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy egyéni vállalkozónk, aki egyszemélyes kft. tulajdonosa és ügyvezetője is egyben. Indulna egy pályázaton, ahol csak mint egyéni vállalkozó tudna elindulni, mert ott volt 5 millió forint értékű beruházása, a kft.-ben nem (új kft). Viszont a kft.-nek vannak alkalmazottai, a tényleges munkát a kft. végezné el mint alvállalkozó. A kérdésem az, hogy a kft. kiszámlázhatja-e a munkadíjat, anyagköltséget az egyéni vállalkozás felé, ha a tulajdonosi, magánszemély kör ugyanaz. Válaszát előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most alakuló egyszemélyes kft. ügyvezetője nem rendelkezik semmilyen jogviszonnyal, a társasági szerződésben is ez szerepel. A vezető tisztségviselő a társaság ügyvezetését megbízási jogviszonyban/ munkaviszonyban látja el. A megbízási jogviszony alá van húzva. Kérdésem: milyen összeggel tudom bejelenteni munkaviszony vagy megbízási jogviszony mellett? Lehet-e heti 10 órában bejelenteni?

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének foglalkoztatása Cikk

Egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos az ügyvezető. Kötelező munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban bejelenteni? Ha igen, akkor a szerződést milyen módon lehet megírni? A megbízó és a megbízott ugyanaz lenne. Illetve ezt lehet ingyen végezni? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász válaszolt.

Járulékok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja napi 2 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. A tagnak nincs máshol egyéb jogviszonya (nincs 36 órát meghaladó jogviszonya). Kérdésem az, hogy elegendő a napi 2 órára járó munkabér után megfizetnie a járulékokat, vagy ki kell egészíteni, meg kell-e fizetnie a társas vállalkozói jogviszonyban megfizetendő, minimális alapok szerinti járulékokat? Válaszát előre is köszönöm!

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. székhelye a társaság tulajdonosának ingatlanában van bejelentve. Az ingatlan egy helyiségét irodaként használják, ami után a tulajdonos bérleti díjat szeretne kiszámlázni a kft. felé. Mivel a társaság alapítója és az ingatlan tulajdonosa azonos, mindkét részről egyszemélyi tulajdonos, ezt milyen feltételek mellett teheti meg? Hogyan tud bérleti szerződést kötni, ha egyszemélyben ő a bérbeadó és a társaságnál mint egyszemélyes tulajdonos ő a bérbevevő is? Köszönettel.

Egyszemélyes kft. – gyes Kérdés

Adott egy kisgyermekes anyuka, akinek van egy egyszemélyes kft.-je. A kft.-ben ő a tag, ügyvezető, minden. Alkalmazottja nincs. Amíg dolgozott (szolgáltatás), a kft. volt a fő munkahelye. A kft. mellett másodállásként heti 36 óránál kevesebb közalkalmazotti státusza van, ahol jelenleg fizetés nélküli szabadságon van. A csed, gyed alatt nem dolgozott, illetve a gyes alatt sem tervezi. Kérdésem, hogy ha továbbra sem végzi a kft.-ben a munkáját – csupán mint ügyvezető, a NAV felé, önkormányzat felé szükséges banki utalásokat intézi el (a kft.-nek van egy cégautója, erre van adókötelezettség) – van-e járulékfizetési kötelezettsége a gyes alatt? Elég homályosan fogalmazott törvényt találtam csak erre, miszerint "Tbj. 28. § 211 (1) 212 A 27. §-ban meghatározott járulékalap alsó határát arányosan csökkenteni kell azon időszak figyelembevételével, amely alatt a társas vállalkozó a) táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban részesül, b) gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesül – kivéve, ha a gyermekgondozást segítő ellátás, gyermekgondozási segély, az ápolási díj fizetésének időtartama alatt vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja." Fent megfogalmazott "vállalkozói tevékenység személyes folytatásá"-nak minősül-e az ügyvezetés ez esetben? Köszönöm válaszukat.

Katás egyéni vállalkozás indítása tagi jogviszony mellett Kérdés

Egy egyszemélyes kft. tulajdonosa lehet-e katás egyéni vállalkozó is?

Jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy most alakuló egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos munkaviszonyban látja el az üzletvezetést és a szakmai feladatokat, a gépi forgácsolást. Kérdésem, hogy a társasági szerződésbe ezt bele kell fogalmazni? Illetve a biztosítotti bejelentést hogy kell megtenni: melyik bevalláson, milyen jogviszonyt, milyen időponttól, a megalakulás vagy a bejegyzés időpontjától? Válaszát előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft. ügyvezetője kata vállalkozás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás főfoglalkozású egyéni vállalkozó vállalkozása fenntartása mellett szeretne alapítani egy egyszemélyes kft.-t. Milyen járulékok terhelik a kft.-ben, ha az ügyvezetést megbízás, vagy munkaszerződés alapján, heti 20 órás munkaviszonyban látná el a társaság feladatait? Katában 50 ezer forintot fizet, ez továbbra is fennáll?

Szolgálati járadékos ügyvezető és a kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője szolgálati járandóságban részesül. Máshol nem rendelkezik biztosítási jogviszonnyal. A kft.-ből jövedelmet nem vesz fel, csak a kötelező, minimálbér utáni járulékokat fizeti. Mivel jövedelme nincs a kft.-től, ez esetben a kereseti korlát számításánál mit kell figyelembe venni? Segítségét köszönjük!

Egyszemélyes kft. tagjának jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! A napokban alakult egyszemélyes kft. tagjának jogviszonyával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. A cég nemzetközi szállítmányozással foglalkozik, és a társaság egyedüli tagja személyesen közreműködik a társaságban, hiszen ő maga a kamionsofőr és az ügyvezető is egy személyben. Az alapító okirat szerint "a vezető tisztségvezető a társaság ügyvezetését munkaviszonyban látja el". Véleményem szerint ebben az esetben nem különül el a munkáltató és a munkavállaló személye, egyszemélyes kft. lévén. Abban szeretném az állásfoglalását kérni, hogy az adóhatóság felé benyújtandó 18T1041-es nyomtatványt milyen jogviszonykóddal állítsuk ki? Az alapító okiratban foglaltak ellenére társas vállalkozás tagjaként vagy munkaviszonyt jelöljünk? Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettség adott esetben? Válaszukat előre is köszönöm!

Rehabilitációs ellátás egyszemélyes kft.-ben Kérdés

Ügyfelünk balesetet szenvedett. Heti 40 órás munkaviszonyban dolgozott és dolgozik ma is. Beadta a kérelmét rehabilitációs ellátásra, amit meg is kapott, 40 százalékos az egészségkárosodása. Időközben alapított egy egyszemélyes kft.-t, ahol ő az ügyvezető is. Kérdésem az lenne, hogy jogosult marad-e ügyfelem a rehabilitációs ellátásra, annak ellenére, hogy egy kft.-t alapított? Igaz, a kft.-ből jelenleg nem származik semmiféle bevétele. Ha megszünteti a jelenlegi jogviszonyát, a kft.-ben lesz biztosított? Üdvözlettel: Hochschornerné Strasszer Éva SHS Kft.

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átböngésztem a témával kapcsolatos kérdéseket-válaszokat, de még mindig bizonytalan vagyok, ezért inkább kérdeznék. 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkező magánszemély egyben bt.-beltag, katás, 25 ezer forint adót fizet havonta. Most egy egyszemélyes kft.-t alapított, ahol az ügyvezetést a társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban látja el. Kérdésem, hogy utóbbi jogviszonyára tekintettel kell-e járulékot fizetnie, mint társas vállalkozónak? Jövedelmet nem kíván a kft.-ből kivenni. Ha itt a minimálbér alapján kötelezett járulékfizetésre, akkor célszerűbb lenne, ha munkaviszonyban látná el az ügyvezetői tevékenységet, esetleg részmunkaidőben. Van erre lehetőség? Előre is köszönöm a válaszát!

Egyszemélyes kft. munkaviszonyos ügyvezetőjének járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy egyszemélyes kft., amelynek tagja munkaviszonyban ügyvezető. Máshol van 4 órás munkaviszonya. Ha csak ügyvezető, akkor mi a minimálisan megfizetendő járuléka? Ha személyesen közreműködik, akkor társas vállalkozónak minősül, és az emelt járulékalap szerint fizeti a járulékát? Mivel gyetről tér vissza, igénybe veheti-e a szochokedvezményt mindkét esetben? Köszönöm a válaszát.

Ügyvezető bejelentésének dátuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. május 30-án elkészítette alapító okiratát, május 31-én megképezték az adószámát, de nem megfelelő névválasztás miatt a cégbejegyzés nem történt meg, ezért június 2-án új névvel, új okirat készült, és benyújtották a kérelmet, a bejegyzés 5-én megtörtént. A tulajdonos munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Kérdésem az lenne, hogy mely naptól kell bejelenteni az ügyvezetőt a T1041-es nyomtatványon, és mely nappal történjen meg a jegyzett tőke befizetésének könyvelése? Tevékenységét a bejegyzésig nem kezdte meg! A választ előre is köszönöm: Renáta

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink