554 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére
Egyszemély kft. tagja megbízási jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Adózóna!! Az egyszemélyes kft. tulajdonosa az ügyvezetést az alapító okirat alapján megbízási jogviszonyban látja el. Két alkalmazottja lesz. A kérdésem az lenne,hogy az ügyvezetőnek mi alapján kell a járulékot megfizetnie? Kötelezően rá is vonatkozik hogy a minimálbér (127 500 forint) után fizessen? A munka nagy részét az alkalmazottak fogják elvégezni. Köszönöm a segítséget! Üdv Éva
Céges személyautó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vásárolhatok-e cégesen nyílt végű lízingszerződéssel személyautót, ha a járművet nem veszem fel a cég tárgyi eszközei közé, nem igénylem vissza a céges használat arányában az áfát, illetve semmilyen költséget nem akarok elszámolni rá? Az ok: így kedvezőbb feltételekkel lehet a személygépkocsit megvásárolni, viszont a cégben (egyszemélyes kft.) már van egy lízingelt személygépkocsi, még egyet nem bír el. Amennyiben a fenti kérdésre igen a válasz, ebben az esetben a cégautóadó alól is mentesülök? Köszönettel: Tóth Judit
Tag munkaviszonyban Kérdés
Egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban elláthatja-e az ügyvezetést és a személyes közreműködést is, és kell-e erről a társasági szerződésben rendelkezni (a személyes közreműködésről az ügyvezetés mellett), hogy a NAV ne állapítson meg többes jogviszonyt?
Gyed melletti vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló fizetés nélküli szabadságon van, gyed ellátásban részesül. Emellett egyszemélyes kft. tagja és kata-alanyként egyéni vállalkozó. Az egyéni vállalkozásban és a kft.-ben tevékenységet folytat. Vállalkozásaiban milyen járulék- és adófizetési kötelezettsége keletkezik? Van-e arra lehetőség, hogy a működő kft.-ben személyesen ne végezzen tevékenységet, viszont ügyvezetője nincs külön a kft-nek. Köszönettel: Bné Piros
Egyszemélyes kft. ügyvezetője várandós Kérdés
Tisztelt Adózóna! Hivatkozva "Ha az egyszemélyes kft. ügyvezetője várandós" című cikkükre (http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Ha_az_egyszemelyes_kft_ugyvezetoje_terhes_B8EJT4), ezt a gondolatmenetet folytatva, a kérdésem: mi a helyzet abban az esetben, amikor az ügyvezető munkaviszonyban, kapcsolt munkakörben látja el az ügyvezetést és a személyes közreműködést a cégében, várandósan a személyes közreműködésének helyettesítésére már van egy új alkalmazott, azonban, ahogy a cikkben le van írva, úgy ebben az esetben az ügyvezetés ellátására is kell ki jelölni valakit a csed folyósítása alatt, vagy akár egyéb másik jogviszonyban (megbízási díj) elláthatja-e az ügyvezetést? Köszönöm.
Ügyvezető tag munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja a kft. ügyvezetője is egyben. A társasági szerződésben az van rögzítve, hogy az ügyvezetői feladatait megbízási jogviszonyban látja el. Most szeretné munkaviszonyban ellátni az ügyvezető feladatokat. Ebben az esetben a társasági szerződést módosítani kell. Amennyiben munkaviszonyban látja el a tag az ügyvezetői feladatokat az emelt szintű járulékot kell megfizetni vagy a számfejtett bruttó bért kell alapul venni és nem kell az alapot megemelni a járulékfizetés szempontjából? Amennyiben munkaviszonyban látja el, attól ő még társas vállalkozónak számít?
Egyszemélyes kft. öröklése, továbbműködtetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelem, egy egyszemélyes kft. tulajdonos-ügyvezetője a napokban elhunyt. Élettársi kapcsolatban élt 17 éve, a kapcsolatból van egy 14 éves gyermeke. Hogyan működik ez esetben a cég tulajdonjogának öröklése? A hagyatéki tárgyalás lefolytatásáig lehet-e külön a céggel kapcsolatban intézkedni, hogy az zavartalanul működhessen tovább (van bejelentett alkalmazott, aki folytatná a tevékenységet)? A helyzetet bonyolítja, hogy a kft. hatósági tevékenységet végez, autókat vizsgáztat. Azt az információt kaptuk, hogy ha van a tevékenység végzéséhez szükséges végzettségű alkalmazott, akkor 90 napig folytathatja a tevékenységet. Ez azt jelenti, hogy a 90 nap letelte után fel kell függeszteni a tevékenységet a hagyatéki ügy lezárásáig? További kérdés, hogy a NAV felé lejelentsük-e azt, hogy a cég örökösödés alatt áll? Ha igen, ez milyen módon lehetséges? A változás-bejelentő lap (201), a régi ügyvezető jogviszonyának lezárása (1041) és a könyvelő meghatalmazásának módosítása (EGYKE) csak akkor lesz lehetséges, ha lezárult a hagyatéki tárgyalás? Válaszukat előre is köszönjük!
Tagnak ad a kft. hitelt Kérdés
Adhat-e kft. (egyszemélyes) a saját tagjának hitelt? Ha igen, lehet-e a hitel kamatmentes? Válaszukat köszönöm.
Kilépett tag osztaléka vagy osztalékelőlege? Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. szeptember 1-jén egy egyszemélyes kft. eladta az üzletrészét. 2016. augusztus 31-éig a tagnak igen jelentős osztalékelőleget fizettek ki. Előleget, nem osztalékot. A kérdés az, hogy helyes volt-e előleget fizetni, vagy osztalékként kellett volna a kifizetést megtenni? Az előleg után a cég befizette az szja-t, az ehót viszont nem. A vevő csak az üzletrész értékében vásárolta meg a társaságot. Válaszát köszönöm!
Egyszemélyes kft. pótbefizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. saját tőkéje a jegyzett tőke 50%-a alá süllyedt. A kft. nagyösszegű beruházást hajtott végre, ami fedezetéhez tagi kölcsön nyújtására volt szükség. A gazdasági helyzet eddig nem tette lehetővé a kölcsön visszafizetését, az értékcsökkenés elszámolása veszteségbe vitte az eredményt. Kérdésem, hogy a tagi kölcsönt át lehet-e minősíteni pótbefizetéssé alapítói határozattal? Az alapítói okiratban nincs utalás pótbefizetésre. Válaszát előre is köszönöm.
Kapcsolt cég Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvéd számláz egy egyszemélyes kft.-nek. Az egyéni ügyvéd és az egyszemélyes kft. tulajdonosa és egyben ügyvezetője testvérek. Kell-e az egyéni ügyvédnél kapcsolt vállalkozást jelenteni? Köszönettel várom válaszukat.
Kényszertörlés Kérdés
Tisztelt Szakértő Egyszemélyes kft. megalakulása óta nem szerzett árbevételt. A tulajdonos egyetlen jogviszonya ebben a kft.-ben van, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék lett elszámolva neki. Mivel semmiféle adót nem fizetett az évek alatt, szeptemberben megkezdték a kft. kényszertörlési eljárását, melyet 2016.12.20-ig lefolytattak, és 2017.02.08-án a bíróság megszüntette a céget. Azzal, hogy milyen bevallásokat kell elkészíteni a NAV felé, azzal tisztában vagyok. A NAV elévülés miatt törölt kötelezettségeket, ez eddig az egyetlen „bevétele” a cégnek, januárban pedig teljesen lenullázták a folyószámláját (4,5 millió forint). Ez a könyvelésben mivel állítható szembe, hogy nullás legyen minden kötelezettsége („kényszertörlést lezáró bírói végzés" – ez áll a NAV-folyószámlán) illetékként, egyéb ráfordításként? Valamint 680 ezer forint tagi hitel van a cégben, melyet mivel visszafizetni nem tud, ha a tulajdonos lemond róla, akkor illetékköteles-e, és az „AVBA”-n be kell-e jelenteni?” Köszönettel.
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa a saját tulajdonában lévő, illetve részben tulajdonában lévő ingatlanokat szeretné bérbe adni a kft.-n keresztül. Ez lehetséges-e? Ha igen, milyen feltételekkel? Segítségét köszönöm. Ildi
Adómentes lakáscélú hiteltörlesztés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetői feladatait a tulajdonos munkaviszonyban látja el. Ebben az esetben élhet-e a munkáltató által adható adómentes lakáscélú hiteltörlesztés béren kívüli juttatásával? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel. S.G.
Járulékfizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa és egyben ügyvezetője harmadik államban folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik. Életvitelszerűen 9 hónapot tölt kint és 3 hónapot Magyarországon. Kérdésünk: milyen járulékfizetési kötelezettsége keletkezik a cégben?