326 találat a(z) családi adókedvezmény cimkére
Családi kedvezmény II. Kérdés
Megbízásos jogviszonyban foglalkoztatottnak a bevallásánál (08-as) (nincs más máshol semmilyen jogviszonya) a családi kedvezmény érvényesítésénél figyelmeztetést kaptam. Szeretném tudni mért nem lehet a járulékoknál érvényesíteni a családi kedvezményt? Köszönettel: Judit
Családi kedvezmény Kérdés
Megbízásos jogviszonyban dolgozónak a családi kedvezmény érvényesítését a NAV 08-as bevallásánál a járulékoknál figyelmeztetést kaptam. Szeretném megkérdezni hogy mért nem vonható le a kedvezmény, ha csak megbízásos jogviszonyban van a munkavállaló?
Családi adókedvezmény - távoktatásban résztvevő után Kérdés
Tisztelt Szakértő Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne egy kérdésem, van már egy OKJ-végzettség, de jelenleg távoktatásban tanulok, felsőoktatás első alapképzés, nincs jövedelem, csak gyes, és a családi pótlék a gyerekek után, életkor 30 év. A férj érvényesítheti a családi adókedvezményt utánam is? Úgy értelmeztem az szja-törvény ide vonatkozó részét, hogy kedvezményezett eltartottnak minősül, és így nem havi 20 ezer forint a családi adókedvezmény, hanem 66 ezer. Kérem ebben a megerősítését, illetve, ha nem jogosult, miért nem ? Köszönettel.
Családi adókedvezmény - kedvezményezett eltartott? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy családi adókedvezményt csak gyermekek után lehet érvényesíteni? A rokkant nagymama is a mi háztartásunkban él, utána is érvényesíthető a családi adókedvezmény?
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértők! Házaspár 2 közös, egy hozott gyermekkel igénybe veheti-e a kedvezményt úgy, hogy a feleség már év közben szeretné azt érvényesíteni, a férj viszont, mint önadozó az adóbevallásában szeretné. Ha a férj az adóbevallásában érvényesítheti, akkor is igénybe veheti-e a járulékból is? Köszönöm válaszukat.
Kevés a havi fixe, jutalékra dolgozik? Így számoljon a családi kedvezménnyel! Cikk
Lehet-e göngyölíteni a családi kedvezményt, vagyis le lehet-e vonni az egyes hónapokban ki nem használt összeget a későbbi hónapokban kifizetett jutalom, prémium, egyéb jövedelmek után fizetendő adóból, illetve járulékból, vagy azt csak az év végi adóbevallásában tudja érvényesíteni a munkavállaló? Olvasónk kérdésére Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Családi kedvezmény élettársi kapcsolatban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nő és egy férfi élettársi kapcsolatban élnek. Kettő közös gyermekük van, és a nő a harmadik közös gyermekkel várandós. A közös gyermekek kedvezményezett eltartottak. A közös gyermekek után idáig a férfi vette igénybe a családi kedvezményt, amit ezután is így szeretnének. A kérdésem, hogy a férfi az adóelőleg megállapításánál 2x206 250 forint után veheti igénybe a családi kedvezményt, vagy csak 2x62 500 Ft után? A magzat után csak a nő veheti igénybe a kedvezményt, de ő is 1x206 250 forint után? Köszönöm válaszukat.
Családi kedvezmény alkalmazott+katás szülők esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három kiskorú, közös gyermeket nevelünk feleségemmel. Ő alkalmazottként 220 ezer bruttó bért kap, én a saját bt.-mben főállású katásként 50 ezer havi tételes adót fizetek. Kérdésem: hogyan vehetjük igénybe a kiterjesztett családi kedvezményt, hogyan töltsük ki a nyilatkozatot? Én úgy gondolom, hogy csak a feleségem veheti igénybe, ő viszont mind a 618 750 forint kedvezményt érvényesítheti. Válaszát várva, előre is köszönöm. Üdvözlettel:T. J.
Káosz a családi kedvezmény nyilatkozatok körül! Itt a megoldás Cikk
Tanácstalanul böngészik az élettársi kapcsolatban élők és a nevelt gyermeket eltartó házaspárok a családi kedvezmény érvényesítésére rendszeresített adóelőleg-nyilatkozat kitöltési útmutatóját, mert az közös, nem közös és nevelt gyermekek esetén nem alkalmas a kedvezmény közös igénybevételének bejelentésére a munkáltatóknál. Cikkünkben ehhez nyújtunk fogódzót. Jó tudni, hogy a törvény szerint nem követelmény, hogy az adóhatóság által rendszeresített nyomtatványon nyilatkozzanak a munkavállalók a családi kedvezmény igénybe vételéről. Olyan, (akár „saját készítésű”) formában is meg lehet adni a szükséges információkat, amely egyértelműen tartalmazza azt is, hogy melyik fél, mely közös/nem közös/nevelt eltartott (kedvezményezett eltartott) után jogosult a kedvezményre, és abból mennyit, milyen megosztásban vesz közösen igénybe.
Családi kedvezmény közös érvényesítés nélkül – Használati útmutató és fogalomtár Cikk
Ezt a kalkulátort Ön akkor válassza ki, ha a családi kedvezmény jogosultjaként, azt nem kívánja, illetve a családi állapota szerint (például egyedülálló) nem tudja más magánszeméllyel közösen érvényesíteni, és nincs olyan gyermeke, aki után a családi pótlékra 50 százalékban jogosult. Amennyiben bírósági ítélet alapján a Cst. szerint a gyermekét felváltva gondozó, a családi pótlékra 50 százalékban jogosult szülő, ezt a kalkulátort ne alkalmazza, mert ekkor a felváltva gondozott gyermek után a családi kedvezményt is csak 50 százalékban érvényesítheti. Ha élettársi kapcsolatban él, válassza a "Családi kedvezmény élettársi kapcsolatban élők eltérő jogosultsága esetén, közös érvényesítés nélkül" kalkulátort.
Családi kedvezmény élettársi kapcsolatban élők eltérő jogosultsága esetén, közös érvényesítés nélkül – Használati útmutató és fogalommagyarázat Cikk
Ezt a kalkulátort Ön akkor válassza ki, ha élettársi kapcsolatban él, a családi kedvezményre az élettársával nem közös és – az apa esetében a magzat kivételével – közös gyermek után (is) jogosult, és azt nem kívánja, illetve a nem közös (az apa esetében ideértve a magzatot is) gyermek(ek) tekintetében jogosultság hiányában nem tudja vele közösen érvényesíteni, és nincs olyan gyermeke, aki után a családi pótlékra 50 százalékban jogosult. Amennyiben Ön bírósági ítélet alapján a Cst. szerint a gyermekét felváltva gondozó, a családi pótlékra 50 százalékban jogosult szülő, ezt a kalkulátort ne alkalmazza, mert ekkor a felváltva gondozott gyermek után a családi kedvezményt is csak 50 százalékban érvényesítheti.
Nevelő szülők családi adókedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy nevelőszülő házaspárnak 2014. január 1-jétől át kell gondolni a családi adókedvezmények igénybevételének lehetőségét. Két saját és két nevelt gyermekük van. A nevelőszülő anyuka foglalkoztatási jogviszonya megváltozott ez évtől, családi pótlékot mind a négy gyermek után az ő nevére küldik. Férjének jóval magasabb fizetése van, de a családi adókedvezményt a két nevelt gyermek után kötelezően csak az anyuka veheti igénybe. Mit kell jelölniük a nyilatkozatban, hogy négy gyermekből kettő anyukánál, kettő apukánál vehető figyelembe megosztva vagy az apuka csak kettőt írhat a saját nyilatkozatára? Csak év végén van lehetőségük a megosztásra vagy most év elején is nyilatkozhatnak így?
Családi kedvezmény mozaik családban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nő és egy férfi házastársi kapcsolatban élnek. A feleség 1 gyermeket, a férj 2 gyermeket hozott az előző házasságból, és van 1 közös gyermekük is, így közös háztartásban 4 gyermeket nevelnek, akik kedvezményezett eltartottak. Kérdésem a következő: igénybe veheti-e a férj a 4x206 250 forint családi kedvezményt, ha nem, akkor hogyan oszlik meg a kedvezmény férj-feleség között? Köszönöm válaszukat!
Újabb részletek szivárogtak ki az adócsomagból Cikk
A szörpökre is kivetik a csipszadót, a bankok pedig egy újabb egyszeri adót kapnak az adócsomag kiszivárgott tervezete szerint. A családoknál 45 milliárd forinttal többet hagyna a kormány a családi adókedvezmény kiterjesztésével, és ingyenes lehet a bankkártyás vásárlás.
Jön a családi járulékkedvezmény Cikk
Biztossá vált, hogy a kormány januártól kiszélesíti a családi adókedvezmény rendszerét. A módosítás további 260-270 ezer háztartást, illetve családot érint, költségvetési vonzata pedig 50 milliárd forint lesz - jelentette be az emberierőforrás-miniszter pénteki sajtótájékoztatóján.