326 találat a(z) családi adókedvezmény cimkére
Ausztriában dolgozó férj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ausztriában dolgozó férj kapja a családi pótlékot onnan, ebben az esetben a családi adókedvezményt Magyarországon dolgozó felesége érvényesítheti? A gyermek 23 év alatti egyetemista.
Eltartottnak számít-e külföldi egyetem master képzésén tanuló hallgató? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy családban két 18 év alatti, középiskolában tanuló gyermek van. A harmadik gyermek eddig a Budapesti Corvinus egyetem nappali tagozatos hallgatója volt. 2017 januárjától Hollandiában egy évig master képzésen fog résztvenni. Kérdésem, hogy ezen harmadik gyermek eltartottnak minősül-e a családi kedvezmény szempontjából, azaz igénybe vehető-e a másik két gyermekre a magasabb összegű családi kedvezmény? Köszönettel várom szíves válaszát.
Családi adókedvezmény 2017 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Úgy láttam a HVG-ben, hogy változtak a személyi jövedelemadóban a családi kedvezményre vonatkozó szabályok. Kérem, fejtse ki nekem azt, hogy a 2017 HVG ADÓ különszám 12. oldalán olvasható változás pontosan mit jelent! A 29/A § (5) b.) pontra gondolok, én nem látok változást a tavalyi évhez képest.
Van a gyermekének adóazonosítója? Sokba kerülhet, ha nincs Cikk
Akár több tízezer forint állami támogatástól is eleshetnek azok a szülők, akiknek 10 és 25 év közötti gyermeke november 30-áig nem kapta meg az adóazonosító jelét a NAV-tól, mivel 2017. január elsejétől az érintettek munkáltatója nem tudja majd érvényesíteni a családi adókedvezményt a havi bérből levont adóval szemben – hívja fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Baker Tilly Hungária.
Őstermelő családi adókedvezménye Kérdés
Őstermelő vehet-e igénybe családi adókedvezményt? A járulékokat az előző évi bevételének a 20 százaléka után fizeti. Jövedelme 2015. évben nem keletkezett. A nyilatkozati formát választotta a 2015. évi adóbevallásában. Válaszukat előre is köszönjük.
Nappali főiskolás utáni adókedvezmény figyelembevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három eltartott gyermekből kettő nappali tagizatos főiskolás, a harmadik kedvezményezett eltartott. Az egyik főiskolás kötelező szakmai gyakorlaton vesz rész, ami hérom hónapos. Augusztus hónapra minimálbér alatt kapott juttatást (nem vontak tőle ssem szja-t, sem járulékot) de szeptember hónapban a minimálbér feletti fizetést kapott (ekkor a minimálbér feletti részt már terhelte levonás). Ugyanez várható október hónapban is. Kérdés: a szülő a családi adókedvezmény szempontjából beszámíthatónak veheti ezt a gyermeket? Ha igen, hány hónapra? Kedvezményérvényesítés megszüntetését kell-e kérnie a munkáltatótól, ha igen, melyik hónaptól? Előreláthatóan ez a munkahely a nappali főiskola mellett további hónapra is igényt tartana a főiskolás munkavégzésére. Ekkor hogyan alakul a továbbiakban a családi adókedvezmény? Köszönettel várom válaszát.
Családi kedvezmény érvényesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét. Egyik munkavállalónknak van 3 gyermeke (mindegyik családi pótlékra jogosult). A feleségétől elvált, de munkavállalónk kapja a családi pótlékot a gyermekek után. A váláskor a gyermekek a feleségnél lettek elhelyezve, de megegyeztek (ügyvédi megegyezés van közöttük), hogy ezentúl a férjnél lesznek. Bírósági döntés még nincs az egyezségükről, csak ügyvéd általi közös megegyezés van a gyermekelhelyezésről. A későbbiekben bíróságon is rendezik ezt az ügyet. Az lenne a kérdése, hogy ilyen esetben a férj (akinél vannak a gyermekek, és kapja a családi pótlékot is) igényelheti-e a családi adókedvezményt, vagy meg kell várni a bírósági döntést? Köszönöm válaszukat.
Rokkantsági járadékos gyermek utáni adókedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 23 éves gyermek édesanyjával él, születése óta testi fogyatékos. Saját jogán kapott családi pótlékot, 2 éve rokkantsági járadékot kap, édesanyja vette igénybe a családi adókedvezményt. A gyermek talált magának munkalehetőséget, rendszeresen jár dolgozni. A családi pótlékot az elhelyezkedését követően lemondta. Jár-e még az édesanyának továbbra is a gyermeke után családi adókedvezmény? Köszönjük válaszát!
Egyetemista gyermek családi adókedvezménynél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy család három gyermeket nevel, ebből kettő kiskorú, családi pótlék is jár utánuk. A harmadik gyermek most végez az orvosi egyetemen, 24 éves, de orvos-mérnök szeretne lenni, így még kettő évet kell nappali tagozaton tanulnia, de másik egyetemen. Eddig (06. hóig) beszámították a szülő családi adókedvezményébe, így a kiskorú gyermekek után a háromgyermekes adókedvezményből kettő gyermek után vették figyelembe a családi kedvezményt. Meddig lehet az egyetemista gyermeket a családi adókedvezménynél figyelembe venni? Megtisztelő válaszát köszönöm!
Családi járulékkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a családi járulékkedvezményre vonatkozna. Azt szeretném megtudni, hogy pontosan hol szabályozza a törvény azt, hogy milyen járulékból lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt, mert arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan magánszemély, aki tartós külföldi kiküldetésben van és utána a cég megfizeti a járulékot (a bérből lejövőt is!) igénybe veheti az így megfizetett és számára leigazolt járulékból a családi adókedvezményt vagy sem? Válaszát köszönöm.
Családi adókedvezmény maximuma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmazottunknak 5 kedvezményre jogosító gyermeke van. Korábbi jogviszonyában évi 4 hónapra bruttó 130 000 forint keresettel vett igénybe családi adókedvezményt. Mennyi az a maximális bruttó bérösszeg, amely esetén az igénybe vehető kedvezménnyel adófizetési kötelezettsége ez évben nem keletkezik? Köszönettel.
Családi adókedvezmény munkáltató általi érvényesítése nyilatkozat hiányában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a magánszemély nem adott le családi kedvezményhez nyilatkozatot a munkáltatója felé, ennek ellenére a munkáltató érvényesítette 2015. évre havonta a kedvezményt. Sem a munkáltató, sem a munkavállaló nem észlelte a hibát év közben. Most – 2016. májusában – a munkáltató rádöbbent a hibájára, és szóban tájékoztatta a munkavállalót, akitől havonta visszavonja a korábban érvényesített kedvezményt. Helyes-e ez a gyakorlat? A dolgozó élhet-e "kártérítési" vagy bármilyen igénnyel a munkáltató felé a nyilatkozat hiányában érvényesített kedvezmény miatt? Válaszukat köszönöm!
Családi adókedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknál két gyermek van, egy közös, a másik a feleségé, együtt nevelik őket. Meg szeretnék osztani a családi adókedvezményt (2016-ban), a férj mennyit vehet igénybe havonta 66 670 egy eltartott vagy 83 330 kettő eltartott után adóban 10 000 vagy 12 500 forintot? Felesége kapja a családi pótlékot két gyermek után. Köszönettel.
Gyermekkedvezmény Kérdés
Kedves Szakértő! Kérdésem, hogy ha egy háromgyermekes mozaik családban az apa és az anya 2015. 11. 12-én kötött házasságot, (az egy lakcímre vonatkozó lakcímbejelentések 2015. 11. hónapban lezajlottak, s a családi pótlékot 2015. 12. 30-án utaltak először egy számlára a három gyermek után), akkor a három gyeremkre (én gyerekem, te gyereked, közös gyermek) vonatkozó megemelt családi kedvezményt 2015.11. hótól vagy csak 2015. 12. hónaptól tudják érvényesíteni? Köszönettel.
Közös lakcím, házastársak, családi adókedvezmény II. Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Köszönöm a választ a "Közös lakcím, házastársak, családi adókedvezmény" kérdésemre. A házastársak valójában együtt élnek továbbra is. A lakcímváltoztatásra csupán adminisztratív okból (egy másik településen kívánják iskoláztatni egyik gyereküket) volt szükség. Továbbra is a Ptk. 6: 514. § (1) bekezdésének megfelelő életközösségben élnek – életvitelszerűen egy háztartásban élnek, az érzelmi-gazdasági közösség megmaradt, egymást a mindennapi életben megfelelően támogatták tavaly is, s idén is, a vagyoni ügyeiket bizonyos fokig közösen intézik, és a keresményüket is általában közös céljaikra fordítják. Ezért a családi kedvezményt közösen szeretnék érvényesíteni, remélhetőleg, nincs akadálya. Válaszát előre is köszönöm.