326 találat a(z) családi adókedvezmény cimkére
Nőtt a gyed, itt a gyod Cikk
Emelkednek a családtámogatások 2019-ben, és új ellátásként megjelenik a gyermekek otthongondozási díja (gyod) is – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Családi pótlék, családi adókedvezmény bécsi egyetemi hallgató után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk legnagyobb gyermeke idén érettségizett és sikeres felvételt nyert a Bécsi Egyetem nappali tagozatára. Ez az első felsőoktatási képzése. Az a kérdésm, hogy a kistestvérei jogán igényelt családi pótlékba beszámítható-e az egyetemista gyermek? A másik kérdésem, pedig a családi adókedvezmény érvényesítésénél eltartottként figyelembe lehet-e venni az egyetemistát szeptembertől? Amennyiben igen, akkor milyen igazolást kell bekérni az egyetemista gyermektől? Köszönettel
Családi kedvezmény Kérdés
Figyelembe vehető-e göngyölítetten a családi kedvezmény? Például egy munkavállalónak van három gyermeke, jogosultsági hónaponként jár neki a 99 ezer forint adókedvezmény. Az év első 3 hónapjában nem volt annyi jövedelme, hogy kimerítse a 99 ezer forintos keretet. Április hónapban béremelést követően bőven igénybe tudja venni a teljes 99 ezer forintot. Kérdésem, hogy áprilisban figyelembe vehető-e az első három hónapban érvényesíteni nem tudott összeg? Vagy azt csak az év végén, az adóbevallásnál lehet igénybe venni? Számfejthető-e a 99 ezer forintnál magasabb kedvezmény?
Közös háztartás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az előző kérdésemben lemaradt a leglényegesebb információ, mégpedig az, hogy a családi adókedvezmény igénylésénél közös háztartásnak minősül-e ez a család: közazhttps://adozona.hu/kerdesek/2018_8_31_Kozos_haztartas_fogalma_wmf Előre is köszönöm a válaszát!
Ma van a Fiatalok Világnapja: ezt kapják Magyarországon Cikk
Folyamatosan bővül azon támogatások, lehetőségek köre, amelyek a fiatalok továbbtanulását, családalapítását, otthonteremtését, nyelvtanulását, elhelyezkedését segítik – írja az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Fiatalok Világnapja alkalmából kiadott közleményében. Ellenzéki kritikák szerint viszont az "egykor fiatal demokraták"-nak egyetlen szavuk sincs, amikor több mint félmillió magyar fiatal elvándorol az országból, és válluk sem rendül, amikor az állami hivatalok is megerősítik: további negyedmillió készül távozni.
Egyetemista után járó családi pótlék meghatározása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az a gyermek, aki egyetemi felvételt nyert, így felsőfokú tanintézményben fogja folytatni a tanulmányait, a 20. életévét 2019. 07. 26-án tölti be, meddig fogja kapni a családi pótlékot? Melyik tanév a meghatározó, a 2018-2019. vagy a 2019-2020., és a tanév utolsó napja hol van meghatározva? Az iskola tudja megmondani, vagy jogszabályban van valahol rögzítve? A családok támogatásáról szóló törvény 8. paragrafusa szerint "az iskoláztatási támogatás a tankötelezettség megszűnését követően addig jár, ameddig a gyermek közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik – a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében a huszonharmadik – életévét betölti". Válaszát előre is köszönöm!
Családi adókedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Kétgyermekes családról van szó, ahol az idősebb gyermek 2018 júniusában felsőoktatási szakképzésben szerzett szakképesítést. Eddig a létszámba beszámítottuk. Jelentkezett főiskolára, melyet sikeres felvételi esetén szeptembertől kezd el. Ha sikeres lesz a felvételi, akkor 2018. júliustól a létszámba ismét beszámítható, vagy mivel a szakképesítése már megvan, így a létszámba már nem számítható be, és csak egy gyermek után jár a családi kedvezmény? Köszönöm válaszukat.
Fontos tudni a korhatár előtti ellátottak családi kedvezményéhez Cikk
A korhatár előtti ellátásban, illetve szolgálati járandóságban részesülők által igénybe vehető családi adókedvezmény érvényesítéséhez szükséges igazolásokra vonatkoztató tájékoztatót tett közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A vállalkozói terhek csökkentését és a családi kedvezmény növelését ígéri a pénzügyminiszter Cikk
A kormány a jövő évre 1,8 százalékos államháztartási hiánnyal számol és tovább csökkenő államadóssággal, amely a ciklus végére hatvan százalék alá süllyedhet – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyar Hírlapnak adott interjújában, amely a lap szombati számában jelent meg.
Külföldi állampolgárnak jár-e családi adókedvezmény? Kérdés
Ebben a témában már kérdeztem, de konkrétan azt szeretném kérdezni, hogy azzal az indokkal törvényesen megtagadhatja-e a NAV ügyintézője az adókedvezmény igénybevételét, hogy van két koszovói munkavállaló, akik tartózkodási és munkavállalási engedéllyel rendelkeznek, csak Magyarországon van jövedelmük, gyerekeik rendelkeznek adókártyával, családi pótlékot Koszovóban nem kapnak, mert ott nincs. Az ügyintéző ahhoz köti az adókedvezmény igénybevételét, hogy igényeljenek Magyarországon családi pótlékot, és ha megkapják, akkor majd a 2018-as adóbevallásban igényelhetnek családi adókedvezményt attól a hónaptól, amikor megkapják. Szerintem az adókedvezmény igénybevételének csak az a feltétele, hogy az éves jövedelem legalább 75 százalékát itt kapja, és a családok támogatásáról szóló törvény megfelelő alkalmazásával a családi pótlékra való jogosultsága megállapítható lenne. Az szja-törvény 1/A §, valamint a 29/B § (5) bekezdése alapján véleményem szerint jogosan kérik a családi adókedvezményt, és szerintem nem kötelesek családi pótlékot igényelni. A gyerekek életkoruk 2 és 13 év közöttiek, iskolába járnak, eltartottak, az apa csak Magyarországon rendelkezik jövedelemmel, a feleség nem dolgozik. Elegendő-e, hogy igazolni tudják a jogosultságukat a törvény értelmében, vagy kötelező a MÁK-hoz kérelmet beadni? Szerintem a családi pótlék és az adókedvezmény két külön téma és idézem a 29. § (5) bekezdését: eltartottként az a gyerek vehető igénybe, akit a cs.pótlék megállapításánál figyelembe lehetne venni.
Magyarországon dolgozó külföldi állampolgár családi adókedvezménye Kérdés
Külföldi állampolgár több mint 2 éve Magyarországon dolgozik, itt is lakik. Tartózkodási engedéllyel rendelkezik munkavállalás céljából. Családja Koszovóban él, két gyermeke van, 4, illetve 6 évesek. Feleségével közös háztartásban él, szabadnapokon vagy, ha szabadságon van, és, ha teheti, hazajár. A gyerekek után Koszovóban nem kap családi pótlékot, mivel ott nincs ilyen támogatás, adókedvezményt se vesz igénybe a feleség se, mert nem dolgozik. Magyarországon a gyerekek megkapták az adókártyájukat. Jól értelmezem, hogy a férj részére jár a családi adókedvezmény, mivel a jövedelme 100 százalékban Magyarországról származik, és a gyerekek megfelelnek annak a kritériumnak, hogy jogosultak lennének koruknál fogva családi pótlékra. Valamint, utánuk a másik államban ugyanezen időszak alatt nem jogosultak semmilyen kedvezményre. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Ungár Győzőné
Családi adókedvezmény – eltartott fogalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! A családi adókedvezmény igénybe vételénél az eltartotti létszám számításánál figyelembe vehető az az egyetemista, aki korábban első osztatlan képzésben vett részt, de azt fél év után abbahagyta és most első alapszakra jár? A törvény első osztatlan és első alapszakról beszél, ami ebben az esetben teljesül. Üdv.: PA
Családi adókedvezmény lemondott gyerek után Kérdés
Tisztelt Szakértő, segítségét kérem egy családi kedvezmény igénybe vétele kapcsán. Ügyfelem úgy szeretne családi kedvezményt igénybe venni gyermeke után, hogy az édesanyával házas- vagy élettársi viszonyban nem volt, a gyereket nevére nem vette, a bíróságon a gyerekkel kapcsolatban minden jogáról lemondott, azóta havi tartásdíjat fizet a gyerek után. Helyesen értelmezzük-e a jogszabályokat, hogy ügyfelem ezzel a gyermekkel kapcsolatban családi kedvezmény érvényesítésére nem jogosult, és ha megteszi, akkor 200 százalékos bírság mellett kötelezik az igénybe vett kedvezmény visszafizetésére? A NAV-nál tett személyes látogatása során arra buzdították, hogy igényelje meg a családi kedvezményt önellenőrzéssel öt évre visszamenőleg, mert erre jogosult. Köszönettel
Négy gyermeket egyedül nevelő szülő szja-kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy édesanya, aki négy gyermekét egyedül neveli, mind a négy gyermek után megkapja az emelt összegű családi pótlékot. A 2017-es szja-bevallásában mennyi adó- és járulékkedvezményt érvényesíthet utólag, ha 2017-ben 12 hónapon keresztül a garantált bérminimum volt az szja alapja? Tehát 161 000 Ft * 12 hó = 1 932 000 Ft Számításom megerősítésében kérném segítségét! Válaszát előre is köszönöm!
Családi adókedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Már számtalanszor megválaszoltak családi adókedvezménnyel kapcsolatos kérdéseket, de ehhez hasonlóval, amit most fel szeretnék tenni önöknek, még ezidáig nem találkoztam. Tehát a kérdésem: Apukának két gyermeke van, akik közül a 2 évesre szeretné igénybe venni apuka a csalási adókedvezményt. A nagyobb gyermek és a 2 éves gyermek anyukája nem azonos. A családi adókedvezény nilyatkozat II. rovatát egy teljesen ismeretlen, XY-né írt alá, úgy, hogy nem húzta alá, hogy házastárs vagy élettársként jogosult a nyilatkozat kitöltésére. Az első kérdésem, hogy ilyen esetben hogy kell eljárni a nyilatkozattal? Figyelembe vehetem vagy sem? A két éves gyermekről lakcímkártyám sincs, hogy legalább azt megtudjam, hogy az apával egy háztartásban él-e. Véhetőleg a családi pótlékot a gyermek után az édesanya kapja és nem az édesanya írta alá a családi kedvezmény nyilatkozatot, hanem egy másik személy, a fent írt XY-né. Segítségüket köszönöm.