1037 találat a(z) bérbeadás cimkére
Katás vállalkozó Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Egyéni vállalkozó autóbuszait kizárólag egy cégnek adja bérbe (a bérbeadásról van szerződés), amelyben 20 százalékos részesedése is van – a többi hányad családtagoké –, a társaság és az egyéni vállalkozás székhelye is ugyanaz. Választhatja-e Ön szerint a kata adózási formát? Válaszát előre is köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó, áfa értékhatár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy magánszemély, aki adószámos magánszemélyként be volt jelentkezve a NAV-hoz ingatlan-bérbeadási tevékenységre évek óta, tárgyi mentes tevékenységre. 2017.04.01-jén katás egyéni vállalkozásra váltott, ahol alanyi adómentességet választott, és ezzel egy időben bejelentésre került, hogy a bérbeadási tevékenységet magánszemélyként végzi. Az áfatörvény 189. § -a tartalmazza a kötelező arányosítást, de csak a nyilvántartásba vétel esetén. Mi az Önök álláspontja azzal kapcsolatban, hogy mivel az adóalany már nyilvántartásba vett adóalany volt az egyéni vállalkozás indítása előtt is, így a teljes 8 millió forintos bevételi határt lehet figyelembe venni egész évre vagy arányosítani szükséges? Köszönettel:
Tárgyi eszköz bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás bérbeadási céllal termelő gépet vásárolt. Milyen értékcsökkenési leírást érvényesíthet, illetve milyen egyéb előírások vonatkoznak a bérbeadási céllal beszerzett eszközökre? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Ingatlan-bérbeadás, értékcsökkenés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlant ad bérbe. A lakásnak két tulajdonosa van (férj és feleség). A két tulajdonost megállapodik, hogy a bérbeadásból származó bevétel az egyik felet illeti 100 százalékban. A jövedelmét tételes elszámolással állapítja meg. A kérdésem az lenne, hogy az ingatlan teljes szerzési értékére számolhat el értékcsökkenést vagy csak a rá eső részre? Köszönöm
Általános forgalmi adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyenek segítségemre az alábbi ügylettel kapcsolatosan, segítsenek válaszukkal a helyes jogértelmezésben és jogalkalmazásban. Társaság edzőtermet működtet, mely ennek megfelelő, kellő gépi berendezésekkel felszerelt. A vendégek bérlet ellenében vehetik igénybe a szolgáltatást, használhatják a gépeket. Ezt a szolgáltatást 27 százalékos áfa terheli. Mindemellett a termet bérbe is adja. A bérbeadás tekintetében a vállalkozás nem választott általános áfafizetést, tehát mentes e tevékenysége. A bérbeadás az alábbi konstrukció keretében működik, hogy a vendégek részére még sokoldalúbb szolgáltatás álljon rendelkezésre, lehetővé teszi a helyszínen személyi edző igénybevételét. A személyi edzők önálló vállalkozók, akik a vállalkozás vendégei részére saját vállalkozási, üzleti tevékenységük keretén belül nyújtják a személyi edzési szolgáltatást, ők szabják meg az időpontokat, melyik napon, milyen időben, milyen feltételekkel, milyen áron szolgáltatnak. Ennek helyszíne a vállalkozás edzőterme, ahol az edzés keretében természetesen használhatják az ott található gépeket is. Ehhez az edzőtermet a személyi edzők bérlik a vállalkozástól. A kérdés, hogy a személyi edzők részére a vállalkozás a helyiség rendelkezésre bocsátását hogyan, milyen szolgáltatásként, milyen adókulccsal köteles számlázni. Mentes-e mint ingatlan-bérbeadás, avagy a vállalkozás edzési főtevékenységhez kapcsolódóan mint teremedzés biztosítása áfával terhelt. Köszönettel:
Áfa-visszaigénylés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatást adni az alábbiakra vonatkozóan. Egy társaság tevékenységei között szerepel a gépjármű-bérbeadás. Vásárolni szeretne egy lakóbuszt, melyet rövid távon bérbe kíván adni, valamint a jelentős számban működtetett franchise kempingeket körbejárására, illetve nemzetközi vásárokon való részvételre is használná. A kérdésem az lenne, hogy visszaigényelhető-e a lakóbusz áfája? Segítő válaszát előre is köszönöm!
Tárgyi eszköz selejtezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. felújítási munkálatokat végzett az általa bérelt ingatlanon, melynek összege a tárgyieszközök között szerepel. A bérleti szerződés szerint, a bérleti szerződés megszűnése esetén a bérlő a bérbeadótól nem követelhet kártérítést. Kérdésem: a bérleti szerződés megszűnt, selejtezni kell az ingatlanon végzett beruházás értékét?
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatás adni arra vonatkozóan, hogy ha egy adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadási tevékenységgel rendelkezik, vásárol 34 db egymás mellett levő garázst és azt mind bérbe is adja, akkor azt ő mint magánszemély bérbeadhatja vagy az már üzletszerű tevékenységnek fog minősülni? Mekkora mennyiségnél van korlát? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan kell majd neki a garázs bérbeadását kiszámlázni? Válaszát köszönöm!
Magánszemély ingatlan-bérbeadásának költségelése Kérdés
Kedves Szakértő! Az szja tv. 11 mellékletében II/2. pontban a felújításra vonatkozó részt úgy értelmezzük, hogy ha a megvásárolt ingatlanon jelentős felújítási munkálatokat végeztettünk 2017-ben (burkolatok pótlása, cseréje, nyílászárók cseréje, radiátorok cseréje, kerítés cseréje, festés, gipszkartonozások stb.), akkor ezek a költségek a felmerülés évében azonnal leírhatóak költségként? S nem az épület beszerzési árára jutó 2 százalékkal értékcsökkenthető? (Megjegyzés: amúgy sem 50 évre készülnek a mai padlók, csempék stb., sajnos). Köszönöm.
Magánszemély ingatlan-bérbeadásánál elszámolható tételes költségek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként ingatlant ad bérbe az ügyfél, tételes költségelszámolás mellett hogyan alkalmazhatja az szja törvény 11. mellékletében felsorolt értékcsökkenések közül a 100-200 ezer forint között beszerzett tárgyi eszközökre vonatkozó 2 év alatt 50-50 százalékos leírást, ha az első évben év közben történik a beszerzés, akkor arra az évre a beszerzési ár 50 százaléka is elszámolható, vagy ezt csak időarányosan veheti figyelembe a 365 napot arányosítva? Köszönettel
Ingatlankiadás magánszemélynek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a szíves segítségét kérni magánszemélynek ingatlan-bérbeadással kapcsolatos kérdésben. Az édesanyám az idén nyáron elhunyt, és a lakását 1/1-ben megöröklöm, de még nem volt meg a hivatalos hagyatéki tárgyalás. Az ingatlan tulajdoni lap ki lett kérve, amin édesanyám az egyszemélyben lévő tulajdonos, testvérem, egyéb hozzátartozom pedig nincsen, és végrendelet sem készült. Szeretném magánszemélynek a lakást hosszú távon lakásbérletként kiadni, ezért már megkezdtem a felújítását is. (Bejárati ajtó cseréje, új villanytűzhely vásárlása stb.) Elvileg meglenne már a magánszemély bérlő is, akivel bérbeadási szerződést fogok kötni. A kérdésem az lenne, hogy mely időponttól adhatom ki az lakást, és mikortól számolhatom el a felújításból származó költségeket (mely időszakban)? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Nem kaptam választ az alábbi kérdésre Kérdés
Névtelen kérdező 2017.10.25., 14:42 0 Bérbeadás iparűzési adója Tisztelt Szakértő! Egy ipari ingatlan bérbeadásából keletkezett bevételét, az ezzel összefüggő épületkarbantartás költségeit (munkadíj, anyag saját és külső kivitelező esetén) hogyan kell figyelembe venni az iparűzési adó bevallásánál és elszámolásánál? Köszönettel! Saját kérdés
Megosztható-e az ingatlan-bérbeadás bevétele? Cikk
Egy ingatlan tulajdonosa megoszthatja-e az ingatlan-bérbeadásból származó bevételét egy nem tulajdonos magánszeméllyel? Mármint meghatározhatja-e, hogy az ingatlan 50 százalékát a tulajdonos adja ki, a másik 50 százalékát a nem tulajdonos magánszemély (cserébe azért, hogy a nem tulajdonos személy keresi a bérlőket)? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.
Katás vállalkozás alanyi adómentessége Kérdés
Szeretném megtudni, hogyan alakul a katás egyéni vállalkozó alanyi adómentességének határa 2017-ben, ha vállalkozását 2017. nov. 1-jétől indítja, de magánszemélyként 2017. január 1-jétől havi 80 ezer forintért ingatlanbérbeadásból van jövedelme? Köszönöm
Ingatlanbérbeadás tételes költségelszámolással Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem kiadja az ingatlanát. A kiadást követően még néhány dolog beszerzésre került, hűtő, mosógép, ágy stb. Ezek egyedi értéke 100 000 forint alatt van. A havi bérleti díj 80 000 forint, erre az évre 09-10-11-12. hóra összesen 320 000 forint. A vásárolt bútorok értéke 400 000 forint (mind 100 000 forint alatti). Lenullázhatja-e az ezévi ingatlan bérbeadásból származó jövedelmét ezekkel a beszerzésekkel? Ami maradt költség, azt a jövő évi bevételnél figyelembe lehet-e venni? Köszönjük szépen a segítségét!