1037 találat a(z) bérbeadás cimkére
Ingatlanbérbeadás költségeinek elszámolása Kérdés
Egy magánszemély a tulajdonában lévő lakást évek óta bérbe adja. 2017. július hónapban a bérlője felmondta a bérlést. Augusztus hónaptól nem volt új bérlő. Ezekben a hónapokban az alapdíjak és a biztosítás elszámolható költségként? köszönöm.
Épület értékcsökkenése lakás bérbeadásánál Kérdés
Tisztelt Cím! Több tájékoztató anyagot elolvasva kérem segítségüket az szja-törvény 17. § 3. ab) pontjának értelmezéséhez. Az állásfoglalások zömében a bérbeadott épület értékcsökkenését kötelezően időarányossá teszik. Tehát akár kizárólag bérbeadásra hasznosított az ingatlan (a tulajdonos nem lakik ott), akár nem kizárólag bérbeadásra hasznosított az épület, minden esetben napi arányosítást írnak elő a 2 százalékos écs-re. Véleményem szerint ha egy lakás egy adóévben 6 hónapot van bérbe adva, akkor a kizárólag bérbeadásra hasznosított ingatlanra 12 hónapra számolható el az éves 2 százalékos értékcsökkenés, a nem kizárólag bérbeadásra hasznosítottnál pedig csak 6 hónapra, azaz az éves 2 százaléknak csak a fele. Kérem segítő értelmezésüket! Válaszukat előre is köszönöm!
Termelésből kivont földterület bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó családi gazdálkodó olyan földterületet kíván bérbeadni, melyet kivonat a termelésből, majd napelem-telepítés céljából bérbead egy vállalkozásnak. Kérdésem: hogyan adózik a földterület bérbeadása? Mivel nincs az egyéni vállalkozásban a terület, milyen formában lehet azt bérbe adni (egyéni vállalkozóként vagy magánszemélyként)? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Krisztina
Termőföld hasznosításából származó jövedelem és adója Cikk
A termőföld olyan különleges ingatlan, amelynek bérbeadása esetén a magánszemély adókötelezettségét a személyi jövedelemadó törvény (szja tv.) külön szabályokban határozza meg.
Bérleti díj áfamentesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy kft., amely ingatlant ad bérbe, jelenleg áfásan. Azonban változott a bérlői kör, és jobban ki tudná adni a helyiségeket áfamentesen. Mivel év közben nem lehet változtatni, megoldás lehet-e, ha a nyári pangási időszakban megszüntetné a cég a bérbeadási tevékenységet, majd ősszel újra felvenné azt, de már nem választaná rá az áfát? Köszönjük szépen a tanácsát!
Airbnb 1753 bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemélyként átalányadó megfizetése mellett adok bérbe rövidtávon airbnb rendszerben. Az lenne a kérdésem, hogy a kiszámlázott vendégéjszakákból származó bevételt fel kell-e tüntetnem szja-bevallásban mint jövedelmet? Köszönöm segítségét
Reklámfelület bérbeadása Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_28_reklamfelulet_berbeadas_uaf Tisztelt Szakértő! Kérjük a kérdéseket arra az esetre is válaszolja meg, ha a tevékenység egy falfelület bérbeadása, melyre a bérlő reklámtáblát helyez! Változtat ez a korábbi válaszokon?
Kiállítási tárgyak bérbeadásának TEÁOR száma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségét: egyéni vállalkozó a vállalkozás tulajdonában lévő ingatlant szeretné bérbe adni, amely eddig kiállítóteremként működött. Most szeretné az ingatlant a kiállítási tárgyakkal együtt bérbe adni. Az ingatlan-bérbeadás szerepel a vállalkozói tevékenysége között, ezt eddig nem folytatta, tehát most év közben is áfássá tesszük. A kiállítási tárgyak bérbeadását kellene bejelenteni, ehhez kérnék segítséget, milyen TEÁOR-szám lenne a megfelelő. Köszönöm a segítséget.
Magánszemély – bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély bérbeadná a teherautóját egy kft.-nek havonta 50 000 Ft-ért, és adószámot kérne. Az üzemanyag-, a javítási, úthasználati díjat a bérleti díjon felül kiszámlázná minden hónapban. Vagy lehetne-e, hogy a cég nevére kérné a számlákat és ott lenne költségként le könyvelve? Megjegyzem, a forgalmiban az autó üzembetartója nem lenne a cég. Mivel van még az autón hitele, a bank hozzájárult, hogy bérbe adhassa. Válaszukat várom köszönettel.
Bérbe adott jármű Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk járművek bérbeadásával foglalkozik, szerződés szerint a rendszeres karbantartást, a biztosítás díját a bérleti díjak tartalmazzák. Az egyik autóval káresemény történt a bérlő hibájából. A javítási számlát a bérbeadó cég kapja, az önrészt a bérbeadó továbbhárítja a bérlő felé (áfásan), a biztosító a bérbeadó cégnek fizet a káresemény miatt. A kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy a bérbeadó cég a javítási számla áfatartalmát milyen mértékben igényelheti vissza? A teljeset, hiszen bérbe adott járműről van szó? Vagy csak az 50%-ot, mert nem valósul meg az Áfa tv. 125. § (2) c) pontja, hiszen ez egy rendkívüli káresemény és a bérleti díjba ezt nem építették be (ugyanakkor az önrész áfásan továbbszámlázódik a bérlő felé)? Köszönettel: Mónika
Reklámfelület bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy katás egyéni vállalkozó reklámfelületet ad bérbe. Ezt a tevékenységet nem kata adóalanyként végzi, és kifizető a bérbevevő, így a bérleti díjból levonja az szja-t. Ez a tevékenység melyik teszor-teaor alá tartozik? Pótolhatja-e visszamenőleg az egyéni vállalkozó a bejelentést, hogy ezt nem kata adóalanyként végzi? Beviheti-e ezt a tevékenységet a katás vállalkozásába? Mit kell ehhez tennie? Jól gondoljuk-e, hogy akár katásként végzi, akár nem a bérbeadást, az alanyi mentességi értékhatárba beszámít ez a bevétel, viszont a 12 milliós kata-határba csak akkor, ha egyéni vállalkozóként végzi?
Mikor vonható le az áfa és mikor nem lakóingatlan építésekor? Cikk
Ha egy szolgáltató kft. vásárolt egy telket, mert lakóingatlant szeretne ráépíteni, hogyan kell eljárni az áfa szempontjából? – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász szakértőnk válaszolt.
Mezőgazdasági tevékenységgel kapcsolatos kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Mezőgazdasági egyéni vállalkozó rendelkezik telephellyel, ahol gabona tárolásra alkalmas épületek találhatók (750 m2/épület). Amennyiben bérbeadná az épületet, vagy egy részét, áfát is tartalmazó számlát kell-e kiállítania a bérbeadásról? A vállalkozó havi áfabevalló. 2. A vállalkozó székhelye és lakcíme nem egyezik meg, mindkét címre kiállított számlák elszámolhatóak-e a költségek között? 3. Mezőgazdasági vállalkozó bérmunkát is végez őstermelőknek gazdálkodóknak. A számla a teljesítést követő 15 napon belül kiállításra kerül. Hogyan kell eljárni, ha utólagosan 60 nap után veszi észre, hogy elmaradt egy számla mégsem lett kiállítva, hogyan kell pótolni, mi a helyes megoldás? 4. Őstermelőknek, gazdálkodóknak esetenként olyan számlát állít ki, melyen a fizetési mód kompenzálás, és a fizetési határidő akár 6 hónap múlva esedékes. A számla áfatartalma a teljesítést követő 45 napos halasztást követően befizetésre kerül. Ebben az esetben a megtermelt termény betakarítását követően kerül beszámításra a számla értéke. Felvásárlási jegy kiállítása vagy az értékesítésről szóló számla befogadása után egy kompenzációs levél kíséretében. Helyes ez a megoldás? 5. Mezőgazdasági gép bérbeadása esetén áfával növelt értéket kell leszámláznia? 6. A telephelyet a betörések visszatartása miatt kutyák őrzik, a részükre vásárolt számlával igazolt kutyaeledelek értéke elszámolható-e a vállalkozás érdekében felmerült költségek között, az áfa levonható? Válaszukat köszönöm!
Egyéni vállalkozó és magánszemély tulajdona Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018. januárban kezdő egyéni vállalkozó esetében az alábbi kérdésem lenne. Az egyéni vállalkozóvá válás előtt, magánszemélyként vásárolt teherautó automatikusan az egyéni vállalkozás tulajdonává válik-e, és számlázhat-e arra vonatkozóan például bérbeadást? Válaszát előre is köszönöm!
Magánszemély saját tulajdonú ingatlan Kérdés
Magánszemély saját tulajdonú ingatlan bérbeadása esetén az egyéni vállalkozására(számviteli szolgáltatás) választhatja-e a kata adózási módot? A bérbeadás nincs a vállalkozásban, azt magánszemélyként végzi. Köszönettel: Rácz Ildikó