690 találat a(z) többes jogviszony cimkére
Ügyvezető járulékfizetési kötelezettsége. Kérdés
A1 Kft. vállalkozásban alkalmazottként látja el a tulajdonos az ügyvezetői teendőket. Ugyanakkor van egy B2 Bt. vállalkozása is, ahol tagként kell elvégezni az ügyvezetői teendőit a társasági szerződés alapján. Kérdésem, hogy az A1 Kft.-ben megfizeti a 138 ezer forint után a járulékokat mint alkalmazott, kell-e a B2 Bt.-ben fizetnie járulékokat? Szerintünk nem kell fizetni, mivel az A1 Kft.-ben meg van a 36 órát meghaladó munkaviszonya és az után meg is fizeti a járulékokat! Tehet-e olyat, hogy az A1 Kft.-ben csak 6 órás munkaviszonyban dolgozik és annak arányában fizeti meg a járulékokat? B2 Bt.-ben van-e kötelezettsége?
Tulajdonos ügyvezető többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője (nem tulajdonos) megbízási jogviszonyban látja el a társaság ügyvezetését, és ő gyakorolja a munkáltatói jogokat. A megbízási díjból a munkaerőpiaci járulékon kívül mindent levontunk. Emellett másik 4 kft.-ben is ügyvezető megbízási jogviszonyban. (Az ügyvezető díja meghaladja a minimálbér 30 százalékát). Ebben a 4 kft.-ben nincs alkalmazott, minden munkát külsős cég végez. Pár hónap után minimális tulajdonjogot szerez mind az 5 kft.-ben. A kérdésem az lenne, hogy az egyes kft.-kben milyen jogviszonyban, milyen járulékfizetési kötelezettség terheli az ügyvezetőt, illetve a foglalkoztatót? Elláthatja-e megbízási jogviszonyban a kft.-k ügyvezetését? Köszönettel, Schmidtné
Katás egyéni vállalkozó + egyéni cég Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném segítségét az alábbi ügyben. Ügyfelem a következő "jogviszonyokkal" bír: 1. 36 órát elérő munkaviszony, 2. egyéni cégként működő kft. tulajdonosa, tagja, 3. katás egyéni vállalkozó. Mivel van munkaviszonya, a katában 25 ezer Ft-ot fizet, a kft.-ben nem fizet járulékot (nem vesz fel jövedelmet). Márciustól meg kívánja szüntetni munkaviszonyát, így tudomásom szerint nem a katás egyéni vállalkozásban lesz főállású, hanem a kft.-ben lesz kötelezett járulékfizetésre (függetlenül attól, hogy vesz-e fel jövedelmet vagy sem). A könyvelőjétől azt a tanácsot kapta, hogy rögzítse az alapító okiratban, hogy napi 2 órában látja el az ügyvezetői feladatokat, így csak az ezt terhelő járulékok megfizetésére lesz köteles és a katás egyéni vállalkozásában válik főállásúvá. Kérném szíves álláspontját, hogy áthidalható-e így a teljes járulékfizetés a kft.-ben! Segítségét tisztelettel köszönöm! Krisztina
Táppénz többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem január 22-én létesített munkaviszonyt. Január 29-én egyéni vállalkozó lett 36 órás munkaviszony mellett. Február 1-jén táppénzre megy. Hogyan alakul a táppénze Köszönöm válaszát.
Többes jogviszonyok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az alábbi szituációnak van-e valami akadálya? Adott egy katás bt. és egy nem katás egyéni vállalkozás. Mindkettőnek ugyanaz a fő tevékenységi köre. Az egyéni vállalkozó a bt.-ben kültagként, részmunkaidős munkaviszonyban végzi a főtevékenységet. A bt. beltagjának 40 órás munkaviszonya van az egyéni vállalkozásban, ezért a bt.-ben mellékállású katásként van bejelentve. Válaszát előre is köszönöm!
Őstermelő-cégtulajdonos Kérdés
Van egy őstermelő, aki 90% feletti részesedést szerez egy cégben. Az ügyvezetői feladatokat megbízási jogviszonyban látja el (ez a társasági szerződésben rögzítve van), a minimálbér 30%-ánál kisebb összegért. Kérdésem, hogy jelen esetben maradhat-e főállású őstermelő vagy pedig társas vállalkozónak minősül s a minimálbér alapján meg kell fizetnie a járulékokat?
Betéti társaság beltagja – őstermelő Kérdés
Egy betéti társaság állattartással foglalkozik, a társaság beltagja lehet-e külön állattartási főtevékenységgel őstermelő? A járulékot a bt.-ben fizeti meg. Amennyiben ezt így nem lehet, akkor mi a legjobb megoldás? Köszönettel: Baloghné
Ügyvezető jogviszonya 1. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyik tagja (50% tulajdonrésszel) egyben ügyvezető igazgató is. A társaság ügyvezetését megbízási jogviszonyban látja el a társasági szerződés szerint – 1451-es jogviszony keretében. 2017 végén általunk beadott szaktanácsadói pályázat miatt – mely felhívás előírja, hogy a támogatási kérelem benyújtásakor csak munkaviszony keretében a szaktanácsadási szolgáltatás nyújtásához szaktanácsadót foglalkoztathat – bejelentettük az ügyvezetőt is heti 40 órában foglalkoztatott munkaviszony keretében is (garantált bérminimumot meghaladó összeggel). Az ügyvezető mellette más tevékenységre egyéni vállalkozó is. Fontos megjegyezni, hogy a szaktanácsadó szervezet (azaz a kft.-nk) a támogatott szaktanácsadási szolgáltatás nyújtásához szaktanácsadót (ügyvezetőt is) kizárólag munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló megbízási jogviszonyban foglalkoztatja már, a projekt megvalósítása során. A kft. főtevékenysége üzletviteli tanácsadás és egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység. Az ügyvezetést így továbbra is megbízási jogviszony keretében látja el a tag, de mellette munkaviszony keretében a cégnél szaktanácsadói feladatokat is lát el. Hogyan kell bejelenteni az ügyvezetőt a kft.-be a fent leírtak szerint (megfér a megbízás és a munkaviszony?), illetve milyen járulékfizetési kötelezettség keletkezik? A társasági szerződést kell-e módosítani – a jogászunk szerint nem szükséges, könyvelőnk szerint kellene – ? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft. ügyvezető tagja megbízási jogviszonyban látja el ügyvezetői feladatát. Az ügyvezetői megbízást 25 000 Ft-ért látta el. Mellette egyéni vállalkozó, eddig itt fizette meg maga után a járulékot. A kft.-ben bejelentenénk munkaviszonyban Általános irodai adminisztrátorként 8 órában. Társasági szerződés nem került módosításra. Lehetséges-e az átjelentés? Melyik jogviszonyában mennyi járulékot kell megfizetnie? Köszönöm válaszát.
Nyugdíjas ügyvezető többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. egyik ügyvezető tagja, aki a képviseletet megbízási jogviszonyban látja el, díjazásban nem részesül, elérte a nyugdíjkorhatárt. Egy zrt.-ben nyugdíjazását követően újra munkaviszonyban dolgozik tovább. Ez esetben a kft.-nek meg kell utána fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönöm előre is a válaszát!
Társaság és családi gazdaság tagja is Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaságban 25 százaléknál nagyobb tulajdoni részesedéssel rendelkező személy szeretne családi gazdaság tagja is lenni. A családi gazdaság kompenzációs felárat érvényesít. A belépő tag a gazdaságban nem fog értékesíteni, azt csak a gazdaság vezetője teszi. Kérdésem, hogy a gazdaság elveszíti-e a kompenzációs felár érvényesítési jogát? Vagy továbbra is önálló vállalkozás marad a családi gazdaság, hiszen a belépő személy nem fog értékesíteni, így esetében az önálló vállalkozást nem kell vizsgálni. (A belépő magánszemély alanyi mentes egyéni vállalkozó is.) Köszönöm a választ.
Ekho többes jogviszonynál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ekho adózással kapcsolatban szeretném kérni a segítségüket. Főállású munkavállalónk másik jogviszonyában, szintén adott munkáltatónál, tisztségviselői megbízással is rendelkezik mint igazgatósági tag. Főállású jogviszonyának munkaköre lehetővé teszi az Ekho adózás választását. Tisztségviselői megbízása meghaladja a minimálbért. Elegendő-e, ha a tisztségviselői megbízás után általános szabály szerint teljesíti a közterheket és a főállású jogviszonya teljes egészében ekho-s adózással történik? Köszönöm.
Többes jogviszonyú vállalkozó – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három kft.-ben ügyvezetői minősítéssel dolgozó tulajdonos az egyik kft.-ben biztosított, jelentős összegű munkabért vesz fel. A másik két kft.-ben nem vesz fel semmilyen jövedelmet. Kell-e a másik két kft.-ben valamilyen terhet vállalnia, pontosabban az egyiknél mint kiegészítő tevékenységű társas vállakozó megfizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Ha igen, akkor a másik vállakozásnál már nem kell, akkor azt hol kell a '08-asban jelezni? Egyáltalán a másik kft.-ben adhat be NY bevallást 08-as helyett?
Tagi jogviszony és/vagy munkaviszony? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném szakértő válaszát kérni, hogy a könyvelő megfelelően minősítette-e a jogviszonyokat három vállalkozás 80 százalékot elérő tulajdoni hányadú ügyvezető igazgatója esetében. Az első cégben 40 órás munkaviszony ügyvezetésre vonatkozóan munkabérrel, a második és a harmadik cégekben tagi jogviszony jövedelemkivét és járulékfizetés nélkül. Konkrét bizonytalanságot okoz, hogy az első cégben az ügyvezetés másodlagos tevékenység, úgy mint a többi cégben, és a "fő " tevékenysége a vállalkozás alapfeladata: a kreatív alkotói munka, amely szerzői jogok átadásával jár a megrendelők felé. Javaslatát és válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozó társas vállalkozásban lévő munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Eddig főállású egyéni vállalkozó tulajdonos egy kft.-ben, ahol ügyvezetői feladatokat lát el. 2018. 01. 01-jétől választhatja-e azt, hogy a kft.-ben 36 órát elérő munkaviszonyban lesz bejelentve? Milyen járulékokat kell majd megfizetnie a két jogviszonyban? Milyen adatlapokon kell bejelentenie a változásokat? Válaszát előre is köszönöm!