164 találat a(z) nyílt végű lízing cimkére
Céges személyautó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vásárolhatok-e cégesen nyílt végű lízingszerződéssel személyautót, ha a járművet nem veszem fel a cég tárgyi eszközei közé, nem igénylem vissza a céges használat arányában az áfát, illetve semmilyen költséget nem akarok elszámolni rá? Az ok: így kedvezőbb feltételekkel lehet a személygépkocsit megvásárolni, viszont a cégben (egyszemélyes kft.) már van egy lízingelt személygépkocsi, még egyet nem bír el. Amennyiben a fenti kérdésre igen a válasz, ebben az esetben a cégautóadó alól is mentesülök? Köszönettel: Tóth Judit
Nyílt végű lizing ellopott autó esetén Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Van egy kft., amely nyílt végű lízing keretében személygépjárművet lízingel. Az autót 5 hónap után ellopták. A nagyobb összegű kezdőrészlet áfát az üzemi használat arányában igényeltük vissza és minden hónapban ennek változása szerint korrigáltuk. A lopáskor ez az arány 78% volt. 1. kérdés: A lopás után a kezdő részletből vissza nem igényelt 22% áfaésszel mi a teendő? Vissza lehet ilyen esetben igényelni ezt a részt, vagy egyéb ráfordításként ki kell vezetni? 2. kérdés: Az öt hónap után fennmaradt lízingdíjat a lízingbe adó egy összegben kiszámlázta a vállalkozás felé. Ezt az áfát vissza lehet-e igényelni? Ha igen teljes egészében, vagy csak valamilyen arányban? Köszönettel: Szennai István
Nyílt végű lízing számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. vásárolt egy személygépkocsit nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban. Hogyan kell ezt könyvelni? Fel kell vinni tárgyi eszközök közé az autót, lehet-e elszámolni utána értékcsökkenést? Mi alapján vihetem fel a könyveimbe, mivel csak lízingszerződést kaptunk és az első tőkerészről és regisztrációs adóról szóló számlát? Hogy történik havonta a könyvelése a lízingdíjnak és az áfának?
Magánhasználat nyílt lízing/bérlet esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha egy cég nyílt végű lízing keretében lízingel egy autót és a magánhasználatra jutó áfát nem helyezi levonásba, akkor van-e további teendő a magánhasználattal cégautóadó megfizetése esetén? Helyesebb lenne kiszámlázni a magánhasználatot? Kell-e adót fizetni szja-t/ehot a magánhasználat miatt, vagy társasági adóalapot növelni? Illetve mennyiben más a helyzet, ha tartós bérletről van szó? Ott a cégautót a bérbeadó fizeti és továbbszámlázza, a teljes bérleti díj elszámolható akkor is, ha felmerül a magánhasználat? Köszönöm.
Nyílt végű lízing, előlegszámla – áfalevonás Kérdés
TIsztelt Szakértő! Nyílt végű lízinghez (szgk) kapcsolódóan kiállított előlegszámla áfatartalma levonható? A várható üzleti célú használat arányában? Év végén a tényleges arányra ki kell igazítani? Vagy az áfa nem vonható le és év végén lehet a kiigazítást elvégezni? Köszönöm
Nyílt végű lízing lezárása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű lízing esetében a futamidő végén a lízingbe vevő cég kijelölhet egy vevőt, aki az előre megállapított maradványértéken az autót megvásárolhatja. Mivel az autó maradványértéke jóval alacsonyabb a piaci értéknél, így azt gondoljuk, hogy valamiféle adó fizetése válik szükségessé. Mi az álláspontjuk azzal kapcsolatban, ha a lízingelt autót egy tulajdonos közeli hozzátartozója szerzi meg? A maradványérték és a piaci érték (pl. EUROTAX?) közötti különbözetre kell-e valakinek adót vagy ajándékozási illetéket fizetni? Ha kell, akkor kinek és milyen mértékűt? Köszönöm.
Nyíilt végű pénzügyi lízing (személyautó) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság nyílt végű pénzügyi lízing keretein belül szeretne személyautót vásárolni. A kérdésünk az lenne, hogy visszaigényelheti-e az áfát az önrész után egy összegben? Illetve az egyes részletek havi áfája visszaigényelhető-e? Az utolsó 10 százalék kivételével. Válaszát előre is köszönöm! Gyenes Ferenc
Nyílt végű pénzügyi lízinghez kapcsolódó egyéb költségek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingelése mellett a tőkerész és a kamat mellett kiszámlázásra kerültek egyéb tételek (regisztrációs adó átterhelése, birtokba adás) is. Ezeket egyéb költségekként kell lekönyvelni, vagy rá kell könyvelni a beruházásra?
Személygépkocsi nyílt végű lízing Kérdés
Ügyvéd nyílt végű lízinggel személygépkocsit bérel, az egyéni vállalkozónál a személygépkocsi - az ő esetében - nem kizárólagos tárgyi eszköz és feltételezem, hogy a bérleti díj átalányban számolható el, jól gondolom-e? Ez az átalány-elszámolás csak a használatbavétel évében számolható el vagy a bérlet teljes időtartamában? A bevételen kívül a lízingdíj (bérleti díj) összegében van-e felső határ vagy csak a bevétel 1 százaléka a határ? Az egyéb költségek például szervizelés is a futás arányában költségelhető? Kérném részletesen ennek a témának a költség-elszámolási és áfalevonhatósági szabályait. Szíves segítségüket megköszönve.: Hideghéty B.
Cégautóadó fizetése és bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik általam könyvelt cég 2016-ban nyílt végű lízing keretében beszerzett egy személygépkocsit. Egy januári továbbképzésen elhangzott, hogy ettől az évtől a tartós bérbe adott személygépkocsik után a cégautóadót a bérbeadó vallja be, és fizeti meg. Szeretném megkérdezni, hogy a nyílt végű lízingre is vonatkozik ez a szabály, vagy az említett cégnek továbbra is magának kell bevallani és befizetni a cégautóadót? Köszönettel: Mihály Gáborné
Gépkocsivásárlás nyíltvégű lízinggel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó nyíltvégű lízinggel szeretne gépkocsit vásárolni, a gépkocsit magáncélra is használni fogja. Milyen arányban vonható le az áfa és az egyéb költségek (kamat), és hogyan kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni ügyvéd - fejlesztési tartalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni ügyvéddel kapcsolatos kérdésben kérném szíves tájékoztatását: 1. több olyan alkalmazottja van a vállalkozásnak, aki nem a cég székhelyén lakik, ezért az merült fel, hogy egy lakást bérelne ezen személyeknek és mint "munkásszálláson" történő elhelyezést adómentes juttatásként a bérleti díjat számolná el. Ez járható út-e? Ezen ügyvéd 2015-ben fejlesztési tartalékot képezett beruházási célra. Lehetséges megoldás-e, ha ezt az ingatlant szerkezetkész állapotban veszi bérbe és mint idegen eszközön végzett beruházás befejezi a munkálatokat és ezzel a fejlesztési tartalékát feloldja? 2. Szintén ez az ügyvéd nyílt végű lízinggel személygépkocsit bérelne, az egyéni vállalkozónál a személygépkocsi - az ő esetében - nem kizárólagos tárgyi eszköz és feltételezem, hogy a bérleti díj átalányban számolható el, jól gondolom-e? Az áfa tekintetében - a cégekhez hasonlóan - a bérleti díj üzleti célú dokumentált futás arányában levonható? Előre is köszönöm szíves tájékoztatásukat.
Személygépjárművek tartós bérlete és nyílt végű lízingje Kérdés
Cégünk személygépjárműveket (8 darab) fog tartós bérletben vagy nyílt végű pénzügyi lízingben megvásárolni. A személygépjárműveket értékesítőink fogják használni, tehát a vállalkozás érdekében merül fel a költség. Mivel az autókat magáncélra is használhatják az értékesítők, így áfakérdések merülnek fel. 1.) Kedvezőbb díjat tudunk elérni abban az esetben, ha van egy nagyobb indulórészlet. Azt még tudom, hogy az indulórészlet esetén az indulórészlet költségét fel kell majd osztanom a teljes futamidőre, azaz 48 hónapos szerződés esetén az induláskori díjat osztom 48 hónappal, és így határolgatom a költséget. DE nem tudom, mit lehet tenni ilyenkor az induló költség áfavonzatával? Milyen arányban tudom ezt visszaigényelni? 2.) Az is tiszta, hogy az áfatörvény lehetőséget biztosít a személygépjárművek szervizköltsége áfájának 50 százalékos levonására mindenféle útnyilvántartás nélkül. DE gondolom, mivel a flottakezelő cég egy összegben számláza majd az autópark-kezelési díjat, így ez nem kezelhető külön, tehát – ha jól értem a törvényeket – a teljes szolgáltatás áfája a céges és a magánhasználat arányában vonható le? 3.) Vita merült fel azzal kapcsolatban is, hogy az útnyilvántartásban a magáncélú utakat fel kell-e tüntetni, vagy elég a nyitó és záró kilométeróra-állás, valamint a havi céges utak részletes vezetése. Ezt úgy értjük, hogy tudjuk a teljes havi futott kilométert, ebből levonjuk a céges érdekben megtett kilométereket, így megkapjuk a magánhasználati kilométereket.
Nyíltvégű lízingnél áfa árfolyama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves segítségét: nyíltvégű lízing törlesztéséről megkaptuk a számlát, a törlesztés euróban történik. Számlán a teljesítési és a fizetési határidő dátuma megegyezik (2017.01.01.), a számla kelte 2016.12.16. A számlán az áfát a 12.16-ai MNB árfolyammal számítva tüntették fel forintban, azonban az áfát, ha jól gondolom, a teljesítési időpontjában érvényes MNB árfolyammal kellene könyvelni és bevallani, amely eltér a számlán szereplő összegtől. Kérdésem az, hogy ebben az esetben melyik összeget kell figyelembe venni az áfabevallásnál és mi a helyes könyvelés? Köszönöm válaszát.
Adóköteles és adómentes értékesítés melletti nyílt végű személygépkocsi-lízing Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakhoz kérem a segítségüket. Egy terület-bérbeadással (tárgyi adómentesen) és egyéb építőipar tevékenységgel (27% áfa felszámításával) foglalkozó bt. nyílt végű lízingszerződéssel személygépkocsit venne. A társaság havi áfabevalló. Eddig a kötelező arányosítást a tételesen el nem különíthető költség-számlák levonható áfájára az előző év áfa-arányával állapítottuk meg év közben. Most tanácstalan vagyok, hogyan is tudom majd a nyílt végű havi lízingdíj-számlákban szereplő levonható áfát tovább arányosítani még a magáncél és hivatali cél arányában év közben és majd év végén is. Kérem egy kis rövid példán levezetni: ha mondjuk 50-50% az adóköteles és adómentes értékesítés aránya az előző évi arányszám alapján, és a gépkocsi használatnál 60% a magáncél és 40% a hivatalos cél! Év végén kiderül, hogy az egész év alapján az adómentes eladás emelkedik 60%-ra és csak 40% lesz az adóköteles eladás. Segítségüket előre is köszönöm!