164 találat a(z) nyílt végű lízing cimkére
Személygépkocsi nyílt végű lízingjének áfája Kérdés
Tisztelt Kelemen László! Köszönöm szépen a 01. 12-ei válaszát. Ezzel kapcsolatban inkább konkrétan tenném fel a kérdést: 2017-ben indult a nyílt lízing. A kezdő lízingdíj áfája 368 ezer forint volt. Minden hónapban útnyilvántartás alapján kimutatásra került, hogy hány százalékos a teljes futásból a magánhasználat. Tegyük fel, ez a tárgyhónapban 15 százalék. A havi lízindíj áfájának 15 százalékát nem helyeztük levonásba, és a kezdőrészlet 368 ezer forint 1/60-ad részének 15 százalékát fizetendő áfaként bevallottuk. Helyes-e ez az eljárás? Azt értem, hogy 2019-től élhetek az 50 százalékos levonási tilalommal (tehát ez esetben a havi lízingdíj áfájának csak az 50 százalékát vonom le), de 2019-től mi a helyzet a kezdő lízingdíj 2017-ben visszaigényelt áfájával? Hogy végzek így kiigazítást? Köszönöm. És általánosságban igaz-e az a teóriám, hogy egy 2019-ben indult nyílt végű lízing első részletének áfáját levonom, akkor 60 hónap alatt ennek a felét vissza kell fizetnem a költségvetésbe?
Nyílt végű lízing könyvelése egyéni vállalkozónál Kérdés
Egyéni vállalkozó nyílt végű lízing formájában személygépkocsit lízingel, ennek könyvelése hogyan oldható meg?
Nyílt végű lízing pénzügyi lízing-e Kérdés
Tisztelt Szakértő, Tisztelt Bartha László! A https://adozona.hu/kerdesek/2019_1_8_Gepkocsi_nyilt_vegu_lizing_ev_veg_txn kérdéshez kapcsolódóan szeretnék visszakérdezni. Azt írja válaszában, hogy a nyílt végű lízing nem pénzügyi lízing, azonban én úgy látom, hogy a nyílt végű lízing pontosan megfelel a hivatkozott Hpt 89. szakaszának. Az a kérdésem, hogy milyen szempont alapján nem minősül a nyílt végű lízing pénzügyi lízingnek? Köszönöm eredeti válaszát, és előre köszönöm viszontválaszát!
Nyílt végű pénzügyi lízing 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy vállalkozásnál több személyautóra van nyílt végű pénzügyi lízing, akkor lehetőség van arra, hogy valamelyik autónál útnyilvántartás alapján igényeljük vissza a lízingdíj áfáját, valamelyiknél pedig nem vezetünk útnyilvántartást, és az 50 százalék áfát igényeljük vissza? Vagy minden személyautó esetében azonos elszámolásra van szükség. Válaszát előre is köszönöm!
Személygépkocsi nyílt végű lízingjének áfája Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. nyílt végű lízing keretében személygépkocsit üzemeltet. A futamidő 60 hónap. Eddig útnyilvántartás vezetésével elkülönítettük a magán és a céges utakat. A havi lízingdíj áfájának annyi százalékát nem vontuk le, ahány százalékot az adott hónapban a megtett magánút képvisel. Ezzel egyidőben a kezdőrészlet korábban levont áfájának 1/60-ad részét is kiigazítottuk ezzel az arányszámmal, kvázi "visszafizettük" a magánútra eső kezdő részlet áfáját. A kérdésem az, hogy ha az útnyilvántartás nélküli megoldást választjuk (50 százalékos magánhasználatot, 50 százalékos céges használatot feltételezve), akkor mi a helyzet a kezdőrészlet levont áfájának 1/60-ad részével? Most annak az 50 százalékát kell minden hónapban beállítani fizetendő áfaként? Mert ez azt jelentené, hogy egy 5 millió forintos kezdőrészlet áfájának az 50 százalékát szép lassan vissza kellene fizetni a költségvetésbe. Vagy rosszul értelmezem?
Személygépkocsi maradványértéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. nyílt végű lízing keretében személygépkocsit bérelt. A maradványértéket kellene fizetni. A törlesztésben eddig visszaigényeltük az áfát. Kérdésem az, hogy abban az estben, ha a maradványértéket magánszemély fizetné, vagyis más tulajdonába kerülne a személygépkocsi, milyen könyvelési teendők lennének? Válaszukat köszönöm.
Nyílt végű lízing áfájának levonhatósága Kérdés
Egy társaság 2018. dec. 6-án nyílt végű lízing keretében személygépkocsit vásárolt. A kezdő lízingdíj a vételár 50%-a. A számla áfásan van kiállítva. A futásteljesítmény december hónapban minimális. Mennyi áfát vonhatok le a számlából? El kell határolnom az áfát a teljes futamidőre 36 hónapra? Minden hónapban csak 1/36-d részt lehet a levonható áfába betenni, és a 2019. évben a lízingrészletek számlájában lévő áfa 50%-át, mivel a törvény változott és útnyilvántartást 2019-től nem vezet a személygépkocsit használó magánszemély?
Áfa nyílt végű lízingelt gépkocsinál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízingelt autó használata során a magánhasználat arányában levontuk a felszámított áfát a havi lízingdíjak esetében. A futamidő lejárta előtt a vállalkozás úgy döntött, hogy nem kívánja tovább ezt az autót használni. A lízingbeadó maradványértéken leszámlázza az autót. A lízingbevevő cég pedig értékesíti azt. Kérdésem arra irányul, hogy az értékesítés ezen esetben áfaköteles vagy áfamentes értékesítés lesz-e? Köszönettel: Tóth Zsuzsa
Nyílt végű lízingelt eszköz kivezetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2016-os válaszukban ezt találtam: "Nyílt végű lízing esetében, ha a tulajdonjogot „nem tartjuk meg”, akkor a maradványértéken a könyvekből kivezetjük az eszközt, az ellenértéket tárgyieszköz-eladásként számoljuk el." https://adozona.hu/szamvitel/Igy_kell_konyvelni_a_penzugyi_lizinget_GFDJL7 Az mit jelent, hogy maradványértéken vezetjük ki a könyvekből? Az eszköznek van bruttó értéke, illetve elszámolt értékcsökkenése. A bruttó értékét és az értékcsökkenést is külön-külön kell kivezetni egyéb ráfordásként és egyéb bevételként, mint normál esetben, nem? Vagy esetleg a maradványérték alatt a nettó értéket értették? Milyen bizonylatok szükségesek ebben az esetben és kitől? Kérem, ha mégis eltér a normál szabályoktól az eszköz könyvekből történő kivezetése, akkor írják le a könyvelési lépéseket! Már csak azért is kérem, mert elég nagy értékű eszközről van szó, melynek a nettó értéke még mindig elég magas, ezáltal az eredményt nagy mértékben befolyásolja a könyvekből történő – általános szabáyok szerinti – kivezetése.
Egyéni vállalkozó – le nem vonható áfa könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó nyílt végű lízing keretében személygépkocsit szerzett be. Mivel van némi magáncélú felhasználás minden hónapban, ezért az erre jutó áfát nem kérjük vissza a törlesztőrészlet könyvelésekor. Kérdésem az lenne, hogy a le nem vonható áfát hova kell elkönyvelni ez esetben? Hogy fog kinézni a könyvelési tételem? 44 költségszámlára vagy 5-6 számlaosztályba kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!
Céges személygépkocsi áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. személygépkocsit vásárol nyílt végű lízinggel. Mi után lehet áfát levonni, és ennek mik a feltételei? A foglaló, illetve a teljes vételár áfája levonható? Illetve ha azt levonjuk, akkor mi van a lízingtörlesztés áfájával? Köszönettel
Nyílt végű lízing idő előtti lezárása és egy másik cég általi új lízing indítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az "A" cég nyílt végű lízing konstrukcióját idő előtt le kivánja zárni, egy másik "B" cég viszont szeretné az autót nyílt végű lízing konstrukcióban használni. A kérdésem az, hogy a lízingbe adó és az A cég között hogyan történik az elszámolás és az A cég milyen áfa-elszámolási kötelezettségekkel rendelkezik ez alapján? Az A cég 24x160 000 forint nettó lízingdíjjal, annak kamataival és 1 800 000 Ft + áfa maradványértékkel tartozik még. A B cég 8 000 000 forint + áfa teljes áron indítaná az új lízing konstrukciót. Az autó Eurotax ára kb 10,5 millió forint bruttó.
Nyílt végű lízingelt személyautó áfa-visszaigénylése Kérdés
Tisztelt Dr. Kelemen László Adószakértő, Jogász Úr! Olvastam a személygépkocsi nyílt lízingelésre adött válaszát, és egyértelműen úgy értelmeztem, hogy személyautóra nem lehet visszaigényelni az áfát a kft.-nek. Ezt azért kérdezem, mert ügyfelem lízingel egy nagyon drága, új autót a kft.-je részére, ahol a bank nyílt végü pénzügyi lízingszerződés előzetes fizetési ütemezésében az első befizetett összeget is tőke plusz áfarészletnek írta. Számlát nem állított ki. Nem merem az áfát visszaigényelni. A bank azt a tájékoztatást adta, hogy nyugodtan visszaigényelhetem, bár kértem, hogy ezt írásban erősítse meg, de azt a választ kaptam, hogy a bank erre nem jogosult. Szeretném, ha az Adószakértő Úr konkrétan válaszolna, hogy ilyenkor mit csináljak. Az ügyvezetővel ezért sajnos vitába kerültem. Nagyon várom a válaszát, köszönettel.
Nylt végű lízing és az áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az alábbi lenne. Társaság cégautót vásárol nyílt végű pénzügyi lízing keretében. Februárban előleget fizetett, arról áfás előlegszámlát kapott. Július 26-án előleget fizetett, arról is áfás számlát kapott, a kereskedő állítja ki az előlegről a számlákat. A szerződést 2018. 07. 20-ai teljesítéssel írják alá. A bank a két előleg értékével megegyezően kiad egy számlát 2018. 07. 20-ai dátummal, de a tartalma a számlájának "tőketörlesztés". Kérdésem: ez alapján az áfa levonható, mert nyílt végű a lízing, nem bérletnek kellene szerepelnie a banki számlán? Válaszukat nagyon várom, köszönettel: Birwin
Vissza nem igényelt áfa könyvelése Kérdés
1. Nyílt végű autólízing könyvelésénél 50% magánhasználat miatt az áfa 50%-át helyezzük levonásba. Az áfa másik 50%-át egyéb ráfordításként könyveljük. Helyes-e így a könyvelés? 2. A telefonszámláknál az áfatörvény által meghatározott SZJ számoknál az áfa 70%-át helyezzük levonásba. A vissza nem igényelt áfa összegét is telefonköltségre könyveltük. Helyes-e a könyvelés így?