164 találat a(z) nyílt végű lízing cimkére
Maradványérték könyvelése nyílt végű pénzügyi lizingnél Kérdés
A nyílt végű pénzügyi lízing maradványértékének könyvelése hogyan történik a bérbevevőnél és a bérbeadónál? Ki állítja ki a végén a számlát, és ki fizeti be az áfát?
Nyílt végű lízing – levonható áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyílt végű lízingnél az első kifizetett (nagy összegű) díj áfáját miként kellene kezelni abban az esetben, amikor még a magánhasználat mértéke egyáltalán nem ismert a vállalkozó számára, hisz a gyakorlati használatbavétel még nem történt meg. A későbbi lízingdíj számlákon, ha feltüntetnek egyéb továbbhárított, járulékos költségeket is áfásan, akkor azok áfája is levonható az üzleti célú használat arányában? Köszönettel
Őstermelő-lízing II. Kérdés
Olvastam a szakértő válaszát, hogy a nyílv végű lízing kölcsönnek minősül, s csak a kamatokat és a járulékos díjakat lehet költségnek elszámolni. A mi esetünkben traktort vásároltunk nyílv végű lízing keretében 10 éves futamidőre, közel 15 millió Ft értékben. Az első évben közel 8 millió Ft-ot kifizettünk. A tizedik év végén 550 000 Ft-ért megvásároljuk az eszközt. A traktorra kifizetett több millió forintot nem számolhatom el a tárgyi eszközeim között? Nem lehet értékcsökkenést elszámolni (családi gazdaságnál esetleg 100%-ot)? Vagy mint bérleti díjra kifizetett összeget sem szerepeltethetem a költségek között?
Őstermelő, nyílt lízing Kérdés
Őstermelő nyílt végű lízing keretében traktort szerzett be 2017-ben. Kérdésem, hogy a havonta fizetendő tőkerész, tőkerész áfája tárgyi eszközként kerül nyílvántartásba és écs-zni fog vagy az egész bérleti díjnak minősül, s automatikusan költség lesz?
Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingje Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! A mai napon feltett, és igen gyorsan megválaszolt (azonos című) kérdésemhez kapcsolódva szeretnék még visszakérdezni. A kérdésem elsősorban a beszerzéssel kapcsolatos három sornak a kontírozása lett volna a 161. befejezetlen beruházásra. Felidézem tehát: Bruttó vételár: 3 232 000 Ft. Ebből az első vételárrészlet 1 500 000 Ft. Továbbá a BANK finanszíroz 1 363 780 Ft-ot, 36 havi futamidőre. A maradványértékkel nincs teendő (ha jól értem). Csak a kontírozása a kérdés. Köszönettel.
Nyílt végű lízing Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérem szíveskedjenek a nyílt végű lízing szerződés (autóvásárlás) könyvelési tételeit tájékoztatásul megküldeni. Birtokunkban van: MKB lízingszerződés, a gépjármű bruttó vételára és a megfizetett előleg összege, amely áfát tartalmaz. Továbbá a maradványérték + áfa összege. A tárgyieszköz-nyilvántartásba a maradványértéket nettón vagy bruttón kell figyelembe venni? Üdvözlettel: Takács Gyula
Nyílt végű lízing – autóvásárlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. nyílt végű pénzügyi lízing keretében szerez be új személygépkocsit, várhatóan márciusban gyártják le. Januárban az ügyfél fizetett 500 ezer forintot az autókereskedő számlája alapján, melyen szerepel a kocsi típusa, valamint a "foglaló új gépkocsira" megnevezés. Kérdésünk, hogy áfa levonható-e ebben az esetben ? Köszönettel.
Nyíltvégű lízing zárása Kérdés
T. Szakértő! Kft. nyílt végű lízing fizetéssel egy személygépkocsit vásárolt. A lízing lejárta előtt visszaadta a gépkocsit. Van-e áfafizetési kötelezettsége? 2015-ben az első részlet áfát igényelte vissza, utána pedig a tőke után felszámolt áfát. Segítségét köszönöm. Ildi
Személygépkocsi áfája Kérdés
Egyéni vállalkozó 2016. évben, nyíltvégű lízinggel személygépkocsit vásárolt. Az első törlesztés áfáját ugyanebben az évben visszaigényeltük. 2018-ban a gépkocsit értékesíteni szeretné. Kérdésünk, hogy keletkezik-e áfa-visszafizetési kötelezettsége?
Nyíltvégű lízing kezdőrészlet áfája Kérdés
Tisztelt Szakértők! Remélem nem siklottam el a megadott válaszok felett, a kérdéseimmel kapcsolatban. Nyílt végű lízing részleteinél az áfa az útnyilvántartás által leigazolt céges/magánhasználat (70/30%) arányában vonható le, ezt könyveléstechnikailag így jól könyvelném? T 45 rövid lízing (törlesztőrészlet nettó tőkerész) T 466 (áfa 70%, ami céges használat ) T 466 (áfa 30%, ami magánhasználat?) T 87 kamat K szállító. Utána a le nem vonható 30% áfát T 86- K 466? vagy a 30%-ot egy másik számlára kell könyvelni, olvastam valahol 522 bérleti díjra való könyvelést? A kezdőrészlet áfa levonásánál, mivel lesz magánhasználat is, kb. 70/30%, hogy kell ezt alkalmazni, ugyanúgy könyvelem, mint fentebb a részletet? A 30%-ot átkönyvelem 86-ra, az adott hónapban pedig a kezdőrészlet áfájának 70%-át levonom? Vagy ezt a 70%-ot szét kell osztani 72 hóra (lízingidő)? Olvastam korábbi cikküket "Majd minden adóelszámolási időszakban a futamidő végéig vizsgálni kell a göngyölített adatokból számolható felhasználási arány és ennek megfelelően az első havi díjban felszámított levonható része közötti eltérést...." ezt hogy kell megvalósítani? A bekerülési értékbe bekerülhet-e ez a kezdőrészlet le nem vonható része? Illetve a maradványérték áfa részét (ami nem levonható – termékértékesítés lesz) bele kell-e venni a bekerülési értékben? Válaszukat előre is köszönöm!
Személygépkocsi nyílt végű lízingje Kérdés
A vállalkozás pár éve autókereskedőtől használt személygépkocsit vásárolt. Az akkor a vételárban felszámított áfát nem vonhatta le. Most nyíltvégű lízing konstrukcióval új személygépkocsit vásárol úgy, hogy a használt személygépkcsit a kereskedő beszámítja a vételár törlesztésébe (az önrészbe). Emiatt a vállalkozásnak ki kell állítania egy áfás számlát az autókereskedő felé. De! Így az áfa kétszer lesz megfizetve az állam felé, mert egyszer, amikor vette a vállalkozás az első autót, nem vonhatta le, most, amikor eladja pedig be kell fizetnie az áfát. Levonásba lehet-e helyezni a mostani eladáskor az áfát valamilyen címen? A másik kérdésem az új autó önrészének, valamint a lizíngdíjnak az áfájára vonatkozik. Levonható-e teljes mértékben az önrész áfatartalma, illetve a lizíngdíjak áfatartalma, vagy függ a levonás mértéke a magáncélú használat mértékétől? A cégautóadó megfizetése befolyásol-e valamit? Szíves segítségüket köszönöm.
Nyílt végű lízing lezárása, személygépkocsi értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk nyílt végű lízing keretében "vásárolt" személygépkocsit. Az üzleti célú használat arányában (~70 százalék) levontuk az áfát, ezt útnyilvántartással támasztottuk alá. A futamidő végén a vállalkozás úgy döntött, hogy megvásárolja a járművet. Az utolsó számlán a maradványérték tőkerész + az erre jutó áfa szerepel. Elgondolásunk szerint ez a végszámla így termékértékesítésnek minősül, így erről az összegről az áfát nem vonjuk le. A kérdésem az lenne, hogy ha értékesítésre kerül az autó, akkor az áfatörvény 87. b) pontja alapján áfamentes lesz-e? Köszönöm
Személygépkocsi-eladás – áfa Kérdés
A kft. nyílt végű pénzügyi lízinggel egy évvel ezelőtt személygépkocsit lízingelt. Ez év szeptemberében lezáratta a nyílt végű pénzügyi lízinget, és kifizette a még fennálló összeget. A lízingelő cég ki is adta a számlát, mely áfát is tartalmaz. Ilyenkor levonható az áfa összege? Ezt az autót most, november hónapban értékesíti a kft. Milyen számlát kell kiállítanunk az értékesítésről, áfatartalma lesz? Előre is köszönöm a válaszukat.
Személygépjármű nyílt végű pénzügyi lízing utolsó részletét követő megvásárlás áfa és számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy személygépjárművet használ vállalkozásunk, nyílt végű pénzügyi lízngszerződés alapján, amely 2014 évben indult. Az egyes lízingdíjakból eddig az útnyilvántartással alátámasztottan az adóköteles tevékenységhez használt áfa része levonásra került. Most, 2017. augusztus hóban kellett arról nyilatkoznunk, hogy élünk-e a megvásárlási jogunkkal, vagy véglegesen megszűnik a szerződésünk. Mi éltünk a vásárlási joggal, ezért a lízingcég leszámlázta nettó+áfa összegben a "maradványértéket". Kérdésem: Mivel itt már nem lízingdíj, hanem maradványérték kerül leszámlázásra, ennek az áfatartalma akárcsak részben is levonható-e? Ha igen, akkor hogyan kell a levonási arányt meghatározni? Számvitelileg hogyan kell ezt a leszámlázott maradványértéket, levonható/le nem vonható áfarészt lekönyvelni? Válaszát előre is köszönöm. B.B É.
Nyílt végű lízing lezárása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. 2015-től lízingel személygépkocsit, 9 millió forint volt a bruttó értéke. Az 1421 számlán tartjuk nyilván. Ebből a lízingbeadó által meghatározott maradványérték: 3 millió forint. 449-en vezetett hitel fennmaradó összege júliusban 2,5 millió forint. Elszámolt eddigi értékcsökkenés: 2,4 millió forint. 3. személy lesz a vevő, azaz nem került a gépjármű a futamidő végén (júliusban) a lízingbevevő tulajdonába. Kérem szíves segítségét abban, hogy júliusban az autó kivezetésekor milyen könyvelési tételekkel kell lezárni az eszköz könyvekben történő kimutatását? 961-en megjelenik-e bármelyik része a lízing lezárásának, valamint társasági adó tekintetében növelő tételként kell-e figyelembevenni a kivezetést? Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Tisztelettel Hné