375 találat a(z) munka cimkére
Pórul járhatnak a cégek a megemelt rehabilitációs hozzájárulással Cikk
Rehabilitációs hozzájárulás címén ettől az évtől közel egymillió forintot kell fizetnie annak a munkaadónak, akinek több mint 20 fős állománya van de nem foglalkoztat megváltozott munkaképességű dolgozót.
Új munkarend, szabadság és problémák gyed után Cikk
Ha új munkarendet vezet be a munkáltató, köteles-e mindenkit írásban tájékoztatni? Mi van, ha a cég nem fizeti a szabadságom, miközben állományban vagyok? Olvasóink kérdéseire dr. Viszló László, az Adózóna és a hvg.hu munkajogi szakértője válaszol.
Béremelés, megadóztatott cafetéria: mennyi marad a zsebünkben 2010-ben? Cikk
Az adóalap-kiegészítés, a minimálbér emelése és a cafetéria megadóztatása három olyan változás 2010-ben, amely nemcsak a dolgozók megélhetését befolyásolja, hanem a cégek működésére is hatással van. Számítási példák, szakértői vélemények.
Rokkantnyugdíjasból öregségi nyugdíjas: mik a lehetőségek? Cikk
Mikor lehet rokkantnyugdíjasból öregségi nyugdíjas? Hogyan számítják a nyugdíjba az 1988 előtti jövedelmeket? Olvasóink kérdéseire Molnár László, az Adózóna nyugdíjszakértője válaszol.
Tb- nyugdíj-, és egészségbiztosítási járulék: mit fizetünk, ha több állásunk van? Cikk
Másképp adózunk, ha egy munkahelyünk van és megint másképp, ha egyszerre több helyen is alkalmaznak minket. Ettől eltérő szabályok vonatkoznak arra, ha több állásunk van, de az egyik helyen csak megbízási szerződéssel vagy tiszteletdíjért foglalkoztatnak minket. Mit érdemes tudni a többes jogviszonyban keletkező adókötelezettségről? Összefoglaltuk.
Adózás bér- és nyugdíj melletti munka után 2010-ben - új kalkulátor Cikk
Ez a kalkulátor havi szinten számolja a bér után fizetendő adókat és járulékokat. A számítás során figyelembe veszi az adójóváírást, a gyermek-és és a súlyosan fogyatékos kedvezményt is. Jövőre összevont a havi bér- és nyugdíjas munka kalkulátorokat. A nyugdíj, mint adóterhet nem viselő járandóság 2010-ben már alig befolyásolja a havi adóterhelést a sávhatár emelése miatt.
Elbocsátások és felmondások: mire számíthatunk egy munkaügyi perben? Cikk
A munkaügyi perek többségét munkavállalók indítják, általában az elbocsátások körüli ellentmondások miatt. Hiába azonban a jogszerű követelés, ha az egykori munkaadó felszámolás alatt áll. A gazdasági válság több elbocsátást és sok tönkrement céget is jelent. Kinek, mit és mikor kell bizonyítania?
Alkalmi munkavállalói könyv megszűnése, bírságok és mi változik még a Munka Törvénykönyvében? Cikk
2010-től számos ponton módosul a Munka Törvénykönyve. Az Alkotmánybíróság döntése nyomán változnak a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatos szabályok, május 1-jétől átalakulnak a gyermekgondozási ellátások, változások lesznek a munkaügyi bírságok kiszabásában és megszűnik az alkalmi munkavállalói könyv.ásokat a BDO Forte foglalta össze.
Cafetéria: csak egy juttatás lesz adómentes januártól Cikk
A béren kívüli juttatások adózására vonatkozó szabályokat a 2010-es adócsomag több ponton is felülírta. Beszűkül az adómentesen igénybe vehető juttatások köre, még mindig juttatásban részesülő magánszemély által felhasználható érték még így is magasabb, mintha ugyanazt bérként kapta volna meg. Érdemes élniük a munkavállalóknak a kedvezményes adózási körbe tartozó juttatási formákkal.
Nyugdíj melletti munka: hogyan korlátozzák a keresetet januártól? Cikk
A jelenleg hatályos szabályozás értelmében minden 62. életévét be nem töltött, keresőtevékenységet folytató öregségi nyugdíjasra 2010. január 1-jétől kiterjedt volna az úgynevezett éves keretösszeg elérését követő nyugdíjfolyósítási korlátozás. Az Országgyűlés azonban másképp döntött a hétfői zárószavazáson. Kikre és meddig vonatkozik a keresetkorlátozás jövő évtől?
Tgyás, gyed, gyes 2009-2010 - új kalkulátor az Adózónán Cikk
Sokakat érintő kérdés, hogy milyen összegű családtámogatásra számíthat jelenleg és a 2010. május 1-től változó juttatások kapcsán. Számoljon az Adózóna új kalkulátorával!
Jogelennes felmondás, kifizetetlen végkielégítés: mit tehet a dolgozó és mit a munkáltató? Cikk
A gazdasági válság igazi nagy vesztesei az eddig bérből és fizetésből élő, de a recesszió miatt elbocsátott alkalmazottak. A jogellenes elbocsátás és a kifizetetlen végkielégítés sem ritka. Milyen jogok illetik meg felmondás idején a munkáltatót és a munkavállalót? Hogyan hozzuk ki a legtöbbet elbocsátásunkból?
Munkaszerződést kell kötni alkalmi munkavállalókkal is Cikk
Januártól az egyszerűsített foglalkoztatás keretébe tartozó munkaviszony létesítéséhez úgynevezett blanketta-munkaszerződést kell kötni; ez lép az alkalmi munkavállalói (AM) könyve helyébe.
Önkéntes nyugdíjpénztár: adókedvezmény- és mentesség külföldön Cikk
A kötelező nyugdíjrendszer mellett számos más, kiegészítő nyugdíj megszerzésére irányuló, általában önfinanszírozó megtakarítási formát ismerünk, melyek közül többhöz adóelőny is kapcsolódik Magyarországon. Ezek közül legismertebb talán a cafeteria típusú juttatási rendszerek egyik megszokott eleme: az önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás. Vajon mi történik ezzel a megtakarítási formával, ha külföldön vállalunk munkát? Lehet-e kérni munkáltatói hozzájárulásokat például egy német munkáltatótól? Továbbra is megilleti-e a munkáltatói hozzájárulás után az adómentesség és a saját tagdíjbefizetései után az adókedvezmény azt a magyar munkavállalót, akit külföldre küld ki magyar munkáltatója? Íme a legfontosabb tudnivalók.
Végkielégítés, bérgarancia-alap és egészségügyi ellátás részmunkaidőben Cikk
Milyen esélyei vannak a végkielégítésre a munkavállalónak, ha csődbe megy a cég? Mi a különbség a 4, illetve a 8 órás munkaviszony között? Olvasóink kérdéseire Viszló László, az Adózóna és a hvg.hu munkajogi szakértője válaszol.