375 találat a(z) munka cimkére
A munkáltató diktálhat, a dolgozónak tűrnie kell Cikk
Az új Munka törvénykönyvének közelmúltban megjelent szövegtervezete megdöbbenést és felháborodást keltett a bérből és fizetésből élők széles körében. A tervezetet készítő jogászcsoport szerint sokan hisztérikusan reagáltak az általuk készített anyagra, egyébként pedig - véleményük szerint - a versenyképesség erősítése felülír minden egyéb szempontot.
Munka gyed alatt: mire kötelezhető a munkáltató? Cikk
Milyen feltételekkel köteles a munkáltató alkalmazottját foglalkoztatni, ha a munkavállaló éppen gyeden van? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Ha a dolgozó táppénzre ment, a munkáltató "tehetetlen" Cikk
Mit tehet az a munkaadó, akinek munkavállalója folyamatosan táppénzen van? Olvasói kérdésre Viszló lászló, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol
Viszló László Cikk
Jön az új Munka törvénykönyve: viszlát szakszervezeti jogok és munkavállalói védelem Cikk
Az új Munka Törvénykönyvében felszámolnák a szakszervezetek egyik leghatékonyabb eszközét a munkáltatói jogsértésekkel szemben. A munkavállalók ezáltal kiszolgáltatottabbak lennének, mint eddig.
Egy esetben lehet megváltani a nyugdíjhoz hiányzó éveket - szigorú feltételek Cikk
Mikor és milyen feltételekkel válthatja meg a nyugdíjazáshoz szükséges szolgálati éveit a munkavállaló? Olvasói kérdésre Molnár László, az Adózóna nyugdíjszakértője válaszol.
Dolgozók képzése: amit kevesen tudnak, de elszámolható költség Szakértői Kommentár
A cégeknek és a munkavállalóiknak közös érdeke a legújabb szakmai ismeretek megszerzése, ezért a foglalkoztatók többnyire szívesen vállalják a dolgozók képzésével kapcsolatban felmerülő költségeket. A képzésben való ingyenes vagy kedvezményes részvétel után a magánszemélynél keletkező jövedelem kedvezően adózik. A rendelkezések eltérőek az iskolarendszerű és a nem iskolai rendszerű képzésnél. Íme a legfontosabb tudnivalók.
Negyvenéves nő nyugdíj előtt: az ONYF ragaszkodik egy nyilatkozathoz Cikk
Milyen papírt, nyilatkozatot kell kitöltenie a nyugdíj előtt álló 40 éves nőnek ahhoz, hogy megállapítsák a nyugdíját? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Közös megegyezés: van megoldás, ha nem utalják, ami jár Cikk
Mit tehet a munkavállaló, ha három hónapja tartozik a bérével a munkáltató, akivel közös megegyezéssel szüntette meg a munkaviszonyát? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Felére csökken az álláskeresési járadék Cikk
A legfontosabb változás, hogy a munkanélkülivé válók az eddigi 270 helyett átlagosan 90 napig kaphatnak majd álláskeresési járadékot. A jelenlegi rendszerhez képest fokozottabban érvényesül a biztosítási elv: 10 munkanap szükséges 1 járadéknap megszerzéséhez és az eddigi 4 éves referencia időszak helyett 5 éves időszakot kell figyelembe venni a járadékra való jogosultság vizsgálatakor. Eddig öt nap munkaviszony kellett egy járadéknap megszerzéséhez.
Az adóhivatal állást foglalt, vége a cafetéria-trükközésnek Cikk
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) szerint törvénysértő az egyik utalványforgalmazó cég ajánlata, miszerint visszavásárolná a munkavállalóktól a főképp élelmiszerekre beváltható papírokat. Ez ugyanis adóelkerülő ügyeskedésnek minősülhet.
Nyári gyakorlat: járulékok, adók, amiket fizeni kell Cikk
Foglalkoztathatók-e tanulmányi szerződés nélkül nyári gyakorlatra felvett diákok? Mit és mennyit kell utánuk fizetni? Olvasói kérdésre Viszló László, az Adózóna munkajogi szakértője válaszol.
Gyes munka mellett: ki, mikor jogosult? Cikk
Munka mellett ki jogosult gyesre és milyen formában? Olvasói kérdésre Széles Imre, az Adózóna tb-szakértője válaszol.
MSZP: a "táppénztelenség" elrendelésének ideje jött el Cikk
Az MSZP szerint a "táppénztelenség" elrendelésének ideje jött el, a kabinet döntései pedig azt üzenik az állástalanoknak, "ha nincs munkád, nem számítasz".
Betegbiztosítás: munkanélküliként mikor mennyit kell fizetni? Cikk
Munkanélküliként mekkora betegbiztosításra jogosult valaki, ha fizet?