1357 találat a(z) gyed cimkére

Gyed alatt táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik gyeden lévő alkalmazottunk második gyermekével terhes, szeretne a gyed mellett táppénzre menni, ezt hogyan teheti meg? Mi kell ahhoz, hogy mindkét ellátást egyszerre igénybe tudja venni? Egyből mehet táppénzre, ha visszajön dolgozni vagy ki kell vennie a bent lévő szabadságait? Illetve ilyenkor mekkora összegű táppénzt kaphat, mi alapján számolják a táppénzt? A kismama 2016 februárjában szülte első gyermekét. Köszönettel: Lászlók Éva Virtus Kft

Gyed melletti munka más munkáltatónál Kérdés

Egy dolgozó gyeden van egy kifizetőhellyel rendelkező munkáltatónál. Gyed mellett el szeretne menni másik munkahelyre dolgozni. Ha kilép, az új munkahelyen újból meg kell-e igényelnie a gyedet vagy továbbra is az előző munkahelyéről kapja? Ha esetleg nem lép ki, a munkáltatónak be kell-e jelentenie az új munkaviszonyt? Köszönettel Fidler Gáborné

Járulékfizetési 1x1 őstermelőknek Cikk

Noha a mezőgazdasági őstermelő biztosítási és járulékfizetési kötelezettségéről az Adózónán is rengeteg információ található, a témával kapcsolatban érkező kérdések száma arra utal, hogy érdemes összefoglalni a speciális tudnivalókat.

Egyéni és társas vállalkozó gyed, gyes alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok. Ezen kívül egy kft. egyik tulajdonosa, személyesen közreműködő tagja, egyedüli ügyvezetője. A szülés előtt az egyéni vállalkozásomban a minimális járulékokat fizettem, a kft.-ben tagi bér hiányában semmilyen járulékot nem fizettem. 2015. novemberben szültem. A csed alatt nem dolgoztam, járulékokat nem fizettem, az egyéni vállalkozásomban az alkalmazott dolgozott, a kft.-ben az ügyvezetőségem megmaradt, de személyesen nem működtem közre a tevékenységben. A gyed alatt 2017. augusztusig ugyanígy. 2017. októbertől napi 6 órára bölcsődében helyeztem el a gyermekemet. Ahhoz, hogy ne veszítsem el a hátralévő 2 hónapra a gyedet, keresőtevékenységet kell folytatnom. Több lehetőségem van: az egyéni vállalkozás működhet velem vagy nélkülem, de szüneteltetni is tudom. Az ügyvezetés és a személyes közreműködésem belefér napi 2 órába, ezt akár munkaviszonyban is el tudom látni. Elmehetek máshova dolgozni részmunkaidőbe, teljes munkaidőbe, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként. Melyik megoldással fizetek az egyéni és társas vállalkozásomban a lehető legkevesebb járulékot? Köszönöm.

Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetekre szeretnék választ kapni. 1. 25 éven alatti pályakezdő, illetve tartósan álláskereső kedvezménye továbbvihető-e egy másik munkáltatóhoz, természetesen már csak a fennmaradó időszakra (az időszak az igazolás kiállításától számolva). 2. Ugyanazon felek között egy adott hónapban leszámolt és újra felvett 25 év alatti, pályakezdő igazolással rendelkező dolgozó után járó kedvezményt az új munkaviszonyában továbbra is figyelembe vehetem-e? Ha igen, akkor az adott hónapban mind a két esetben (gondolok itt a már lezárult és a jelenleg fennálló munkaviszonyára), vagy az adott hónapban csak a már lezárt munkaviszonyában, az élő munkaviszonyában pedig csak az adott hónapot követően érvényesíthetem a kedvezményt? 3. Tartósan munkanélküli igazolással rendelkező dolgozónk kedvezménye 2015.06.01-2018.05.31-ig tart. 2017. januártól gyed igénybevétele miatt fizetés nélküli szabadságon van, de 2017. szeptember 02-től a gyed igénybevétele mellett ismét munkába áll (csak az összegyűlt szabadsága idejére, mert ismét állapotos, és utána táppénzen lesz). A kérdésem az lenne, hogy folytathatom-e a kedvezmény igénybevételét, természetesen a kedvezmény 3. évére vonatkozó feltételekkel? Előre is köszönöm válaszát.

Gyed, gyes egyszerre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy a 2017. évben lehetséges-e, hogy egy szülő az "összes" gyermekére tekintettel egyszerre kapjon gyest és gyedet is? Konkrétan: az édesapa igényelte meg a gyedet két ikergyermeke után 2017. 08. 01-jétől. Az ikergyermekek 2017. 10. 26-án lesznek egyévesek. Emellett az édesapa igényelte meg 2017. 08. 01-jétől a legidősebb gyermek után járó gyes-t is. Lehetséges az, hogy az édesapa kapja mindhárom gyermeke után a gyed-et és a gyest is egyszerre? Köszönöm!

Havi 7110 forintos járulék: itt a NAV legfrissebb tájékoztatója Cikk

Ki biztosított, ki kaphat egészségügyi ellátást alanyi jogon, és kinek kell szolgáltatási járulékot fizetnie? A kérdésekre legfrissebb információs füzetében ad választ a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Apa gyeden, gyed extrán Kérdés

Gyermekünk 2017. 03. 25-én született. A csed lejárt 2017. 09. 08-án. Tekintettel arra, hogy az én keresetem jóval alacsonyabb a férjeménél, úgy gondoltuk, hogy egyéb okra való hivatkozással fizetés nélküli szabadságot kérek a munkahelyemen, amihez előzetesen, szóban támogatóan állt a munkáltatóm, és a gyermeket a továbbiakban is ténylegesen én gondozom, míg a férjem dolgozik. A gyermekünk viszont csak 2017. 09. 25-én tölti be a hat hónapos kort. 2017. 09. 09. és 2017. 09. 25. között a férjem is fizetés nélküli szabadságot kell, hogy kérjen? Tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a legcélszerűbb cselekvés. Kérem, segítsenek, hogy minél jobb döntést tudjunk hozni!

Gyes utáni szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét: Egyik munkavállalónk 2014.09.16-án ikergyermeket szült. A gyed időszaka: 2015.03.03-tól van 2017.09.15-ig. A ki nem vett szabadságokat a gyed lejártát követően szeretné kivenni. Az lenne a kérdésem, hogy ikergyermekek esetében is a szülési szabadságra és a gyed első hat hónapjára jár alap- és pótszabadság? Továbbá ha kiveszi a gyed lejártát követően a szabadságot, akkor a gyest csak a szabadság lejártát követően lehet igényelni, vagy lehet már 2017.09.16-tól is? Szíves válaszukat várom.

Ellátásra jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kismama 2018.02.hónap végére várja a kisbabáját. 2015.07.hó-2017.03.hó között szociális szövetkezet tagja volt (a díjazása után nem került eg.bizt.jár. levonásra, és eü.szolg.járulékot számfejtettek), előtte alkalmi munkavállaló volt. Majd 2017.04.hó-2017.07.hó (majdnem 4 hónapig) munkaviszonyban került foglalkoztatásra. Jelenleg nem áll biztosítotti jogviszonyban. Kérdésünk, hogy milyen ellátásra lehet így jogosult - mivel úgy gondoljuk, hogy a szociális szövetkezeti tagság időszaka nem eredményez biztosítotti időt, így a jogosultsághoz kevés? Milyen ellátásra lehetne jogosult, ha 2017.09.01-jétől elhelyezkedne biztosítotti jogviszonyba - jobb lenne ebben az esetben a helyzete? Feltételezésünk szerint a csedre - még ha biztosítotti jogviszony keretében szülne - sem lenne jogosult, azonban a gyedre még megszerezhetné a jogosultságot. A csedre, ha nem jogosult, akkor a csed idejére igényelhetne esetleg táppénzt? Ha igen, mennyi időre? És a fennmaradó "csed" időben mire lehetne jogosult? (Nagy segítségünkre lenne, ha lehetősége lenne erre a helyzetre megoldást javasolni, hogy a kismama megszerezhesse a jobb ellátásokra a jogosultságot.) Mielőbbi segítő válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.

Ügyvéd gyeden Kérdés

Tisztelt Szakértő! A csed lejártát követően jogosulttá válik-e az ügyvéd a gyedre abban az esetben is, ha ügyvédi tevékenységét a gyed időtartama alatt is szünetelteti? Köszönöm válaszát!

Gyed igénylése Kérdés

Az egyik dolgozó munkaviszonyát megszüntette a munkáltató a csed időtartama alatt. A gyermek 2017.01.13-án született, a csed 2017.06.17-én járt le, a munkaviszonyt a munkáltató 2016.12.31-én szüntette meg. Nevezett dolgozó 2017.06.18-től gyedigényt terjesztett elő, amihez a munkáltató kiadta a foglalkoztatói igazolást, a munkaviszony megszüntetése ellenére. Megkapta a dolgozó az elutasító határozatot, hogy nem jogosult a gyedre, mivel nincs biztosítási jogviszonya. Kérdés: ha a dolgozó elmegy dolgozni, és két hónap után bead egy új gyedigényt (nem visszamenőlegesen, hanem két hónap utáni időpontra, jár-e neki a gyed? A gyerek születése előtti két évben meg a 365 nap biztosítása, nem jelent-e gondot, hogy megszakadt a biztosítása? Köszönettel.

Mesés gyed Romániában a korlátozás után is Cikk

Sürgősségi rendelettel korlátozta a román kormány pénteki ülésén a gyermekgondozási díjat (gyed), amely a kiugróan magas jövedelmű szülők esetében sem haladhatja meg ezentúl a 8500 lejt (565 ezer forint).

Katás egyéni vállalkozás gyed, csed melletti jövedelem Kérdés

Katás egyéni vállalkozó gyed melletti mentességet választott. Ez idő alatt jövedelmet szerzett, de katát nem fizetett. Ekkor a megszerzett jövedelem után a 40 százalékot kell megfizetnie? Illetve szeptembertől várhatóan csedre lesz jogosult. Van rá lehetőség, hogy katás egyéni vállalkozóként alkalmazottja legyen úgy, hogy csedre jogosult maradjon?

Egészségbiztosítási ellátások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszonyban álló kismama csed igényével kapcsolatban merült fel a következő kérdés. A munkavállaló munkaviszonya mellett három kft.-ben ügyvezető. Az ügyvezetést 0 forint megbízási díjért látja el, biztosítási jogviszonya ezekben a cégekben nem keletkezik, de a kft.-k havi 08-as bevallásában szerepel, mint heti 36 órát elérő jogviszony melletti társas vállalkozó, 0 forintos járulékfizetési alappal. Az egészségbiztosítási pénztár (kormányhivatal) tájékoztatása szerint az ellátások (táppénz, csed, gyed) igénylését nem csak a munkáltatója, hanem emellett a három említett kft. is megindíthatja, és elbíráláskor a minimálbér alapján állapítanak meg ellátást. Ebben az esetben az igénybejelentés kitöltésekor az ellátás megállapításához szükséges adatoknál a jogosultság szerinti első napi szerződés szerinti havi jövedelemként azt az alapot kérték beírni, ami után társas vállalkozóként fizetne járulékot, ha nem lenne máshol biztosított, azaz a minimálbér 150 százalékát. Kérdésem, hogy ezek az útmutatások tényleg helytállóak-e? Azaz előfordulhat-e, hogy járulékot nem fizet a cég az adott személy után, mégis ellátást kaphat, erre a "nullás" jogviszonyra tekintettel? Kérem, válaszát jogszabályhellyel feltüntetve szíveskedjen megadni!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 October
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink