1357 találat a(z) gyed cimkére
Felhalmozódott szabadság kiadása részmunkaidőnél Kérdés
Kismama táppénzigénylése Kérdés
Elvált szülők – hogyan járnak az ellátások? Cikk
Mi történik akkor, ha a szülők elválnak és az apa vette igénybe eddig a gyedet? Kinek jár a gyes, ki tud gyermekápolási táppénzre elmenni a gyermekkel? Kinek folyósítható a családi pótlék? Ezeknek járunk utána az pénzbeli egészségbiztosítási, valamint a családtámogatási ellátások terén.
Kedvezményszabály Kérdés
Gyedről csed vagy szabadság, és táppénz? Kérdés
Gyermek után járó pótszabadság Kérdés
Várandós kismama külföldi ellátása, biztosítása Cikk
Magyarországon 365 napot meghaladó magyar egészségügyi biztosítással rendelkező állapotos nő Németországba költözne, a születendő gyermek apjához, aki német állampolgár, Németországban dolgozik, ott biztosított, nincsenek összeházasodva. Szülés után a csed és a gyed folyósításának van-e valami akadálya amiatt, hogy Németországban szül, illetve ott él? A csed és gyed folyósításának ideje alatt – magyarországi biztosítási jogviszonyára tekintettel – milyen egészségügyi ellátás illeti meg Németországban? – kérdezte olvasónk. Czeglédi Bernadett munkajogi és társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Mikor éri meg munkahelyet váltani várandósság esetén, szülés előtt? Cikk
Többféle élethelyzet adódhat az ember életében, sok esetben több éve ugyanott dolgozik, és onnan megy szülni, vagy éppen munkahelyet vált, majd kiderül a várandósság. De az is lehet, hogy várandós a munkavállaló, amikor megtalálják egy kihagyhatatlannak tűnő álláslehetőséggel. Milyen esetekben éri meg váltani, ha valaki már várandós, vagy ha éppen már egy ideje tervezi a munkahelyváltást is, de a családtervezést is. Cikkünkben többféle példán keresztül mutatjuk be, mikor érdemes munkahelyet váltani.
Változnak a csed és a gyed szabályai, mutatjuk a részleteket Cikk
Sokak előtt ismert, hogy 2021. július 1-jétől a csecsemőgondozási díj összege az annak alapját képező naptári napi alap, illetve naptári napi jövedelem hetven százalékáról száz százalékra nő. A napokban további módosításokat is kihirdettek, amelyek szintén 2021. július 1-jétől lépnek hatályba, és mind a csecsemőgondozási díjra, mind a gyermekgondozási díjra vonatkoznak. Cikkünkben ezeket a változásokat ismertetjük.
Gyermekgondozási díj határozat Kérdés
Szabadság kiadása gyeden lévő munkavállalónak Kérdés
Szövetkezetet alapíthatnak a kisgyermekkel otthon lévők Cikk
A családok védelme, a kisgyermeküket gondozó és nevelő szülőknek történő segítségnyújtás érdekében az Országgyűlés napirendjére vette az egyes törvényeknek a kisgyermekkel otthon lévők szövetkezete létrehozásával összefüggő módosításáról szóló T/16297. számú törvényjavaslatot. Összefoglaltuk a javaslat elfogadása esetén már az idén július 1-jétől alkalmazható új foglalkoztatási formára vonatkozó legfontosabb tudnivalókat.
Kedvezményszabály csednél, gyednél: ellátás emelt bér alapján. Példákkal Cikk
Kétrészes cikkünk első részében bemutattuk a kedvezményszabály jogosultsági feltételeit, milyen jellemző esetekben jár vagy nem jár, mire kell figyelni, ha előre tervezünk. A második részben arról lesz szó, mit kell ahhoz tennünk (vagyis mennyit kell dolgoznunk ahhoz), ha időközben emelték a bérünket a távollét alatt, és szeretnénk, ha az ellátásunkat ebből számolnák.
Kedvezményszabály csednél, gyednél: mikor alkalmazható, mikor nem? Cikk
Gyakran merül fel kérdésként, hogy ha második, harmadik vagy további testvér érkezik a családba, milyen ellátásra lesz jogosult a szülő. Mi alapján számolják majd a csedet, gyedet, ha nem ment vissza dolgozni az anya, illetve ha visszament, de részmunkaidőbe, kevesebb bérért, esetleg táppénzen volt, vagy többes jogviszonya lett időközben? Kétrészes cikkünk első részében azt vizsgáljuk, mit jelent a kedvezményszabály, és mikor alkalmazható.
Így igényelhető vállalkozóként táppénz, csed és gyed – mutatjuk a részleteket Cikk
Ha egy várandós kismama keresőképtelen lesz és táppénzt igényel, majd a baba születése után csecsemőgondozási díjat, gyermekgondozási díjat, azt a foglalkoztatójánál teheti meg. Egy egyéni vállalkozónak azonban nincsen foglalkoztatója, mindezeket saját magának kell intéznie. Sok katás vállalkozó könyvelővel sem rendelkezik, így még nehezebbé válhat az ellátások igénylésének folyamata. Cikkünkben azt nézzük meg, várandós egyéni vállalkozó esetében pontosan hogyan, milyen nyomtatványon kell igényelni a táppénzt, a csedet és a gyedet.