259 találat a(z) biztosítási jogviszony cimkére

Biztosítási jogviszony Kérdés

Egy egyszemélyes kft. tagja (olasz állampolgár) nem működik személyesen közre a cég tevékenységében. Az ügyvezető igazgató (szintén olasz állampolgár) megbízási jogviszonyban (díjazás nélkül) látja el a feladatait. A kérdésem, hogy ebben az esetben fennáll-e bármelyik személy esetében járulékfizetési kötelezettség?

Cégvezető biztosítotti jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégvezető biztosítotti jogviszonyával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni: cégvezető a társaság tagja, de nem az ügyvezetője, heti 36 órás munkaviszonnyal nem rendelkezik, a kft. heti 10 órás munkaviszonyban alkalmazza cégvezetőként. Arra szeretnék választ kapni, hogy a cégvezetőnek így megfelelő-e a biztosítása ? Köszönettel : Andrea

Társas vállalkozó biztosítotti jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni biztosítotti jogviszonnyal kapcsolatban: X.Y. a társaság tagja, de nem az ügyvezetője, heti 5 órás munkaviszonyban került bejelentésre a társasághoz, máshol heti 36 órát elérő biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben, ez így megfelel a törvényi előírásoknak? Vagy a minimum járulékot kell megfizetni utána? Köszönettel: Viktória

Biztosítási jogviszony és fizetendő járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult kft. esetében, ahol az ügyvezetést egy gyeden lévő kismama látja majd el, személyesen egyébként egyelőre nem működik közre, viszont a gyed lejárta után igen, ez kb 1 hónap. Milyen jogviszonyba sorolható? Milyen járulékfizetési kötelezettség áll fenn? Válaszukat előre is köszönöm.

Szolgálati járandóság melletti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nemrég elfogadott törvénymódosítások között szerepelt, hogy a korhatár előtti ellátás, illetve szolgálati járandóság jogosultsági feltételei közül is eltörlik a biztosítási jogviszony megszüntetésére vonatkozó előírást. Valamint az is, hogy a saját jogú nyugdíjas munkavállaló nem lesz biztosított, s járulék fizetésére sem lesz kötelezett, így megszűnik a Tny. 83/B szakasza, tehát megszűnik a kereseti korlát. Viszont arról nem találtam semmit sem, hogy a szolgálati járandóságban részesülőknél változik-e a szabály. Náluk eltörlésre kerül-e a kereseti korlát? Az érintett információk az alábbi linken található cikkben szerepeltek: https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nyugdijazas_biztositasi_jogviszony_mi_valto_VSNNLG Válaszát előre is köszönöm.

Nyugdíjazás, biztosítási jogviszony: mi változik, mi nem? Cikk

A múlt héten elfogadott törvénymódosítások szerint nyugdíjazáskor már nem kell megszüntetni a biztosítási jogviszonyt. Milyen szabályokban okoz az új előírás változás? Összefoglaltuk.

Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk

Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.

Biztosítási jogviszony keletkezése munkaviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó alkalmazottat szeretne foglalkoztatni műkörmösként, részmunkaidőben. Mi az a minimális munkabér, heti óraszám, amellyel alkalmaznia kell, hogy a munkavállalónak létrejöjjön a biztosítási jogviszonya? Műkörmös esetén a minimálbér az irányadó vagy a garantált bérminimum? Válaszukat előre is köszönöm.

Részvénytársaság-alapítók biztosítási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alakult egy zrt., ezzel kapcsolatosan az a kérdésem,hogy az 1041-es nyomtatványon az igazgatósági tagokat, akik a képviselők, és az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látják el 0 Ft-ért, nem kell bejelenteni ugye?

Társasvállalkozó biztosítási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Egy egyszemélyes kft.-ben tag vagyok, az ügyvezető nyugdíjas megbízásban, és nem tag. Nekem van egy katás vállalkozásom, ahol 2018. január 1-jétől főállású vagyok, 50 ezer forintot fizetek. A kft.-ben munkaviszonyban heti 10 órát dolgozom ezután fizetem meg a járulékot. Helyes-e az eljárás, lehetek-e a katában főállású, mivel a kft-ben tulajdonos vagyok? Válaszukat köszönöm

Egyéni vállalkozó kismamát megillető ellátások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, segítsen megállapítani a kismamát megillető ellátásokat és azok alapját az alábbi szituációban: - Főállású katás egyéni vállalkozó volt 2016.10.13-tól 2017.06.30-ig. - Ezt követően kilépett a katából és 36 órát meghaladó munkaviszonya volt 2017.07.01-től 2017.10.16-ig. A munkaviszony alatt 5 nap táppénz volt. - 2017.10.17-től szünetelteti az egyéni vállalkozását, máshol nincs biztosítása. A babát 2018.08. hóra várja. Ha most befejezi a vállalkozás szüneteltetését, jogosult lesz-e táppénzre, csedre, gyedre? Hogyan kell kiszámítani az ellátások alapját? Ha egyéni vállalkozóként csak a minimumjárulékot fizeti, de nem veszi ki jövedelemnek, akkor az nem minősül tényleges jövedelemnek? Ha a baba születése előtt elmegy táppénzre, akkor a táppénz időszaka a csed igénylésnél beleszámít az igénylést megelőző 180 napi folyamatos biztosítási jogviszonyba? Előre is nagyon köszönöm a segítségét!

Biztosítási jogviszony rendezése Kérdés

Egyazon személynek van egy kft.-je 98 százalékos tulajdonjoggal, és van egy katás bt.-je 2013-tól. Ez idő óta a bt.-ben szerepelt (szerintem rosszul) főállásúként, itt fizette 2013-2016 időszak alatt a havi 50 ezer forintot, majd 2017-ben a 75 ezer forintot választás alapján. A kft.-ben nem vett ki jövedelmet, és nem is fizetett semmit. Most sikerült "meggyőzni" a téves választásról és 2018-tól a kft.-ben főállású és a bt.-ben mellékfoglalkozású lesz. Hogyan lehet az előző időszak katás viszonyát rendezni önellenőrzéssel?

Nők 40: kedvezményes nyugdíjazás Kérdés

Nők kedveményes, 40 év jogosutlsági idővel nyugdíjbavonulás feltétele, hogy azon a napon, amikor nyugdíjba vonul biztosítási jogviszonyban ne legyen. Például december 1-jétől a 40 év jogosulsági idővel nyugdíjba vonul, akkor november 30-án fizetés nélkülin van, ezzel a tb-nél ki kell jelenteni. Így jogosult igénybe venni a nyugdíjat december 1-jétől?

Ügyvezető bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő tényállásban kérném szíves válaszát: egy kft.-nek két tulajdonosa van 50-50 százalékban, mindketten önálló képviseleti joggal rendelkező ügyvezetők. Az egyik tag-ügyvezetőnek van 36 órás munkaviszonya, a másik tag-ügyvezetőnek megszűnt a 36 órás munkaviszonya. A kérdésem, hogy a tag-ügyvezetőnek, akinek megszűnt a heti 36 órás munkaviszonya, hogyan alakul a T1041-es nyomtatvány, hiszen eddig 1452 (társas vállalkozó heti 36 órás munkaviszony mellett) biztosítási jogviszony kóddal volt bejelentve. Ha megbízási díj nélkül látja el a tevékenységét, akkor hogyan módosítandó a T1041-es nyomtatvány? A biztosítási jogviszonykód lehet-e 1202 megbízási jogviszony vagy 1451 társas vállalkozásnak kell lennie? Milyen járulékkötelezettségek állnak fenn? És ha megbízási díj nélkül látja el, milyen összeg a járulékfizetési alap? A 1708 nyomtatványon kell majd ezeket a járulékokat bevallani? Válaszát köszönöm!

Biztosítás, ha gyed nélkül van fizetés nélküli szabadságon a kismama Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2017.10.09-ei, biztosítással kapcsolatos cikkében dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász a következőt írta: "A fizetés nélküli szabadság tartama alatt szünetel a munkavállaló biztosítása .... Kivételek ez alól ..amikor a munkáltató köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot." A gyermek 3 éves koráig ilyen, kötelezően biztosítandó fizetés nélküli szabadság jár a szülőnek. Manapság gyakori, hogy a kismama ugyan fizetés nélküli szabadságon van a gyermekével, de nem ő veszi igénybe a gyedet, mert azt az apa igényelte. Kérdésem, hogy ebben az esetben a kismama fizetés nélküli szabadsága alatt él-e a biztosítási jogviszonya, vagy szünetel? Előre is köszönöm a válaszát! Szegő Júlia szego@duoverzio.hu http://adozona.hu/munkajog/Fizetes_nelkuli_szabadsag_mikor_kell_mikor__ZZWL4H

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink