adozona.hu
Példák a munkavállaló hátrányára köthető megállapodásokra
//test-adozona.hu/munkajog/Esetek_amikor_a_munkavallalo_hatranyara_is__VRS8Y4
Példák a munkavállaló hátrányára köthető megállapodásokra
A munkavállaló hátrányára is köthető megállapodás, ha az adott kérdésben ezt a munka törvénykönyve megengedi. A törvény mintegy 50 ilyen lehetőséget kínál.
Ha a munkáltató okosan él a munka törvénykönyvében megengedett munkavállaló hátrányára köthető lehetőségekkel, könnyedén a cég sajátosságaihoz igazíthatja a jogviszonyt és hatékonyabb eredményeket érhet el. A munkavállalóra ráerőltetni ezeket a „kiskapukat” azonban legfeljebb ideig-óráig éri meg, a munkaadónak hosszabb távon kell gondolkodnia, megtartva és ösztönözve a kiváló munkaerőt. Így, ha kompromisszumot kötve a dolgozóval, a hátrányért cserébe más tárgykörben többletjuttatást, esetleg kedvezményt ad, az mindkét fél elégedettségét növelheti.
Hosszabb ebédidő, osztott munkaidő
A munkaközi szünet időtartama:
♦ 20 perc, amennyiben a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje vagy a rendkívüli munkaideje időtartama a 6 órát meghaladja,
♦ további 25 perc, ha a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje vagy a rendkívüli munkaidejének időtartama a 9 órát meghaladja,
♦ 45 perc a 9 órát meghaladó munkaidő-beosztás esetén, függetlenül attól, hogy a munkavégzésre rendes munkaidőben vagy rendkívüli munkaidőben került sor (például: 12 órás műszak esetén összesen 45 perc munkaközi szünet jár).
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, amelyből megtudja, hogyan lehet eltérni a munka törvénykönyvének reguláitól például felmondás, szabadság, munkaidő esetén!
A teljes cikkhez előfizetőink illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)