419 találat a(z) munkaidő cimkére
Mobiltelefon-használat korlátozása, tiltása munkaidőben – jogszerű a munkáltatói intézkedés? Cikk
Szeptember 1. napján lépett hatályba a nevelési-oktatási intézményekben a tiltott és a használatában korlátozott tárgyak köréről, valamint a tárgyakra vonatkozó eljárásrend részletes szabályairól szóló 245/2024. (VIII. 8.) kormányrendelet. Ennek apropóján vizsgáltuk a mobiltelefon használatának korlátozását munkajogi oldalról. Megtiltható a telefon munkahelyre történő bevitele? Telefonálhatnak a munkavállalók munkaidőben? Keresheti a munkáltató munkaügyben a munkaidő lejártát követően telefonon a munkavállalót?
Alkalmi foglalkoztatás: a három legfontosabb követelmény, amit be kell tartani Cikk
Az egyszerűsített foglalkoztatás legnépszerűbb módja az alkalmi munkavállalás, ugyanakkor a szabályok nem megfelelő ismerete számos kellemetlen meglepetést okozhat a munkáltató számára. Cikkünkben összefoglaljuk a három fő korlátot.
Munkaidő-beosztás változó napi munkaidő esetén – példákkal Cikk
Ügyfélszolgálat hétfőnként 10-19, keddenként, szerdánként, csütörtökönként, péntekenként 8-19, szombatonként pedig 9-14 óra között tart nyitva. A kollégák teljes munkaidőben dolgoznak. A jövőbeni elvárások között szerepel, hogy hetente 1-2 napot este 10-ig legyenek nyitva. Milyen megoldások lehetségesek, hogy szabályos legyen a működés munkaidő szempontjából is, hogyan érdemes beosztani a munkaidőt, illetve milyen pótlékokkal kell számolni? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Sziget fesztivál: kiemelt ellenőrzéseket végez a fővárosi kormányhivatal Cikk
A résztvevők biztonsága érdekében kiemelten vizsgálják Budapest Főváros Kormányhivatalának ellenőrei a fesztivál területére kitelepült vendéglátó egységeket, illetve az ajándék- és ruhaértékesítési helyeket, együttműködnek továbbá a munkaügyi hatósággal, és a személyszállítási szolgáltatás ellenőrzésénél a Budapesti Közlekedési Központtal (BKK) is.
Üzemi balesetet szenvedett a munkavállaló, mennyiben felel a volt munkáltató a keresetkiesésért? Cikk
Nemrégiben nyilvánosságra hozott döntésében (BH2024.165.) a Kúria egyebek mellett azt is vizsgálta, hogy a munkavállalót az üzemi balesetét követően beállt keresetvesztés kapcsán milyen kárenyhítési kötelezettség terheli. Cikkünkben ismertetjük az érdekes ügy részleteit.
Kismama munkaidejének csökkentése nem törvénytelen? Kérdés
Ügyeljen a munkaidőkeret helyes alkalmazására! Bírságol a hatóság Cikk
A foglalkoztatás-felügyeleti hatóság folyamatosan ellenőrzi a munka- és pihenőidőre vonatkozó rendelkezések betartását, és annak keretében a munkaidőkeret, azaz az egyenlőtlen munkaidő-beosztás szabályainak megfelelő alkalmazását. Cikkünkben összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat, hogyan kerülhetik el a munkáltatók a büntetéseket.
A nap kérdése: hogyan lehet jól beosztani a munkaidőt vendéglátóipari vállalkozásnál? Cikk
Egy melegkonyhás étteremben foglalkoztatottak munkaidő-beosztási gyakorlatát vázolta fel kérdésében olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő válaszolt.
Amit a munkavállalókat kölcsönzőknek és kölcsönbe adóknak tudniuk kell Cikk
A munkaerő-kölcsönzés nagy előnye, hogy csökken a munkaerő toborzására, kiválasztására fordított költség és idő. A kölcsönbeadót terhelik a munkaviszony létesítésének, megszüntetésének, illetve a bérszámfejtés adminisztrációs terhei, a kölcsönzés következtében a kölcsönvevő annyi munkavállalót foglalkoztathat, amennyire éppen szüksége van az adott időszakban, a felek közötti elszámolás pedig a ténylegesen teljesített munkaórák alapján történik. Nehézséget a nagy arányú fluktuáció, illetve a munkáltatók közötti együttműködési kötelezettség megfelelő teljesítése okozhat.
Munkaidő-beosztás Kérdés
Megszakítás nélküli 24 óra megjelenítése Kérdés
Pihenőnap előtti nappal kiállított keresőképtelenség aznapi munkavégzés esetén Kérdés
Hosszabb általános teljes munkaidő Kérdés
Szabadság számítása órában: a kérdés, amire az NGM sem adott egyértelmű választ Cikk
Gyakran felmerülő probléma, hogyan kell számolni a munkavállaló órában nyilvántartott szabadságát, ha év közben csökken a napi munkaidő. Mivel erre a kérdésre nem ad egyértelmű választ a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.), az NGM állásfoglalását kértük.