690 találat a(z) többes jogviszony cimkére
Főállású katás egyéni vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Árbevételt nem termelő kft. tagja, és egyben díjazás nélküli ügyvezetője főállású katás egyéni vállalkozó is, aki 50 ezer forint tételes adót fizet. Helyesen jár-e el, ha a kft.-ben, ahonnan nincs jövedelme, nem fizet adót és járulékot? Köszönettel.
Munkaviszony a nők 40 éves nyugdíja mellett – kereseti plafon Kérdés
Tisztelt Szakértő! A keretösszegre vonatkozó korlátozás alapján a nők 40 éves kedvezményes nyugdíja csak addig folyósítható a kereset mellett, amíg ez utóbbi éves összege meg nem haladja a mindenkori minimálbér 18-szorosát, ugyanis, ha valamelyik hónapban a kereset meghaladná ezt az összeget, akkor a következő hónaptól az év végéig szüneteltetni kell a nyugdíj folyósítását. Az éves keretösszegbe kizárólag azokat a kereseteket kell beszámítani, amelyek után a dolgozó nyugdíjas hölgynek meg kell fizetnie a nyugdíjjárulékot? Ha igen, akkor tulajdonképpen nincs kereseti plafon, mivel a 2019. 01. 01-jétől hatályba lépő jogszabályváltozás értelmében a munkaviszonyban álló saját jogú nyugdíjasnak minősülő személy a munkaviszonyból származó jövedelmei után nem fizet sem egészségbiztosítási járulékot, sem nyugdíjjárulékot. Így járulékalapja sem keletkezik, melyre a Tny. 83/B § így hivatkozik: "az általa fizetendő nyugdíjjárulék alapja meghaladja a tárgyév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér havi összegének tizennyolcszorosát (a továbbiakban: éves keretösszeg), az éves keretösszeg elérését követő hónap első napjától az adott tárgyév december 31-éig, de legfeljebb az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig a nyugdíj folyósítását szüneteltetni kell." Tehát az új szabályok szerint járulékmentes a munkaviszonyban saját jogú öregségi nyugdíjasként szerzett kereset, így a jövőben azt már nem kell beszámítani az éves összeghatárba? Vagy 2019-ben is figyelni kell a keretösszeget? Köszönöm.
Többes jogviszony Kérdés
Lehet-e főállású katás egyéni vállalkozó, aki ügyvezető tag egy társaságban? Magyarul, a megfizetett 50 ezer forintos kata megalapozza-e, hogy ne kelljen főállású társas vállalkozó legyen? Köszönettel: Hataláné Csáki Katalin könyvvizsgáló
Kft. havi és éves költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg főállású katás vagyok, és szeretném megkérdezni, hogy milyen költségei lennének egy kft.-nek, ha a főállású kata mellett lenne még egy kft.-m is? Elképzelhető, hogy a kft. év közben csak időszakosan termelne, de van ott bármiféle fix havi költség, amit be kell fizetnem, mint például a katánál? Illetve, ha van egy főállású katás jogviszonyom és mellette egy kft.-m, akkor költelező a kft.-ből minden hónapban fizetést utalnom magamnak? Köszönöm!
Svájci munkavállalás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az egyik ügyfelem, aki egy kft. ügyvezetője nulla forintos megbízási jogviszonyban, más vállalkozásnál lévő munkaviszony mellett (a kft.-ben nem vesz fel jövedelmet) most megszüntette a más vállalkozásnál lévő munkaviszonyát, és Svájcban vállalt napi 8 órás munkát. Kérdésem az, hogy ha a svájci munkavégzés mellett marad ügyvezető a kft.-ben, mit kell utána fizetni? (Azt tudom, hogy a Svájcban létesített munkaviszonyt be kell jelenteni itthon.) Köszönettel: Kerékjártóné
Tb-fizetés őstermelőként ápolási díj mellett Kérdés
Idős szüleimmel és testvéreimmel közös őstermelői igazolványunk van már 1997 óta, így folyik a gazdálkodás.Kisfiam tartós beteg, erősen fogyatékos 9 évesen. Megszűnt a gyes, és ápolási díjat kapok. Kérdésem: az ápolási ellátás mellett a közös őstermelésből az 1 főre eső bevétel megillet-e, ami után adóznom kell (iparűzési adó is): járulékfizetési és bevallási kötelezettségem lesz-e, milyen változásbejelentést kell beadni, és az ápolási ellátás tartalmazza-e a tb-t. Mi a teendőm?
Katás vállalkozó társas vállalkozás mellett: fizetési kötelezettségek Cikk
Katás egyéni vállalkozó, aki egy kft.-ben tulajdonos, de nem ügyvezető, és a személyes közreműködésért díjazásban nem részesül, lehet-e főállású katás? Ugyanez a személy végezhet-e alkalmi munkavállalóként munkát ebben a kft.-ben? Olvasónk kérdéseire dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.
Katás vállalkozó társas vállalkozás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó, aki egy kft.-ben tulajdonos, de nem ügyvezető és a személyes közreműködésért díjazásban nem részesül, lehet-e főállású katás? Ugyanez a személy végezhet-e alkalmi munkavállalóként munkát ebben a kft.-ben? Köszönöm szépen!
Csedes, katás csiki-csuki Cikk
Katás egyéni vállalkozó jelenleg kismama, pár héten belül szülni fog. Vállalkozását 2015-ben egy nagyösszegű támogatás elnyerésével indította, melynek feltétele, hogy a vállalkozás nem szüneteltethető. Egy közreműködő bevonásával a működésnek folyamatosnak kell lennie. Mivel a katát a bevételszerzés végett fizetnie kell, jogosult lesz-e csedre? Olvasói kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Négy kérdés és négy válasz többes jogviszonyosok tébéjéről Cikk
Hogyan alakul a társadalombiztosítási kötelezettség, ha az ember egyidejűleg gyeten van és egyéni vállalkozó, ha nyugdíjasként, illetve szolgálati járandóságban részesülőként munkaviszonyban dolgozik, továbbá ha katás és mellette kft. ügyvezetője? Olvasói kérdésekre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Táppénz és gyed – többes jogviszony Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2018_10_15_Tappenz_es_gyed_tobbes_jogviszony_wvn A kedvezményszabállyal kapcsolatban az 1997. évi LXXXIII. törvény 42/D. § 6 bekezdése kimondja, hogy csak akkor alkalmazható, ha a csecsemőgondozási díj alapja kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével került megállapításra. Akkor sajnos ez nálam nem lép életbe, mert új munkahelyen dolgozom, nem a régire mentem vissza. Jól gondolom? Köszönöm.
Nyugdíjas, mellette 40 órás munkavállalói jogviszony és még egy részmunkaidős jogviszony mellette Kérdés
Tisztelt Szakértő! Friss öregségi nyugdíjas a nyugdíj mellett heti 40 órás munkaviszonyban dolgozik. Mellette bevállalt egy heti 5 órás, részmunkaidős foglalkozást. A részmunkaidősnél milyen járulékokat fizet? És a munkáltatója? Köszönettel.
Önnek mennyire okoz gondot a többes jogviszonyok járulékrendszerének áttekintése? Cikk
Megjelent az Adózóna "Többes jogviszony a gyakorlatban" című kiadványa, amely érthetővé és áttekinthetővé teszi a járulékfizetési kötelezettségeket azokban az esetekben, amikor valaki több jogviszonyból jut bevételhez.
Főállású mezőgazdasági termelői státusz mellett másik állás? Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2015-ben elnyert fiatal gazda támogatás ideje most érkezett a negyedik évhez, amikor főállású mezőgazdasági termelővé kell válni (ezt vállaltam). A 2015-ös közlöny 59. száma így fogalmaz: (http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK15059.pdf) Néhány módosítás a 2017-es közlöny 225. számában: (http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK17225.pdf) "főállású mezőgazdasági termelő: az a személy, aki nem rendelkezik munkaviszonyból vagy más nem önálló tevékenységből származó jövedelemmel és a mezőgazdasági termelő tevékenységből származó árbevétele meghaladja az összes árbevételének 50%-át;" Korábban olvastam más fórumokon olyat, hogy 36 órát el nem érő munkaviszony lehetséges, de én erről semmi hivatalos infót nem találok a 2015-ös pályázatra vonatkozólag. Szóval a kérdésem, hogy a főállású mezőgazdasági termelői státusz mellett lehetséges egyáltalán máshol dolgozni, és ha igen, milyen feltételek mellett? Köszönöm előre is!
Ügyvezető Kérdés
Kedves Szakértő! Van-e lehetőség arra, hogy a cég ügyvezetője nulla forint megbízási díjért (járulékfizetési kötelezettség nélkül) lássa el az ügyvezetői feladatokat, s mellette 8 órás garantált bérminimummal munkaviszonyban álljon ugyanannál a cégnél? (Megjegyzés: az ügyvezető tagja is a kft.-nek.) Köszönettel.