2541 találat a(z) számla cimkére

Nyugta és számla, számlajelentés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban. Gépjármű-alkatrész értékesítésével foglalkozó kiskereskedő, a TEÁOR 4532 szám alapján pénztárgéphasználatra kötelezett. A vevőknek a vásárlásokról a pénztárgép által kibocsátott nyugtát ad. Abban az esetben, ha a vevő készpénzes számlát kér a vásárlásáról, a számlát kibocsátja, a pénztárgépbe a fizetendő összeget beüti. Ha a vevő átutalással szeretné rendezni a vásárlását, szintén számlát bocsát ki, és a bankszámlára fog megérkezni az összeg. A kérdés, hogy a bankba megérkező vásárlások ellenértéről kibocsátott számlákat a NAV felé jelenteni kell, illetve kellett volna? Köszönöm a segítséget.

Pénztárgéphasználat Kérdés

Kérdéseim pénztárgéphasználattal kapcsolatosak.Taxis vállalkozó, ha számlát kell adjon a fuvarról, akkor be kell-e ütni a pénztárgépbe? A számlákhoz kötelező-e pénztárgép nyugtát hozzá tűzni? Hiba esetén nyugtát kell kiállítani, vagy a taxióra által adott nyugta elfogadható? Válaszukat előre is köszönöm

Cégautó költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás tulajdonában lévő személygépjármű költségeinek elszámolásához milyen módon igazolható, hogy az adott számla (üzemanyag, karbantartás, matrica stb.) a vállalkozás érdekében merült fel (Tao. 3 melléklet B. 6.)? Elegendő-e ha a számlán a rendszám és a kilométeróra-állás szerepel? Vagy kötelező útnyilvántartást vezetni? Egyéb adónemek okán (áfa, szja) nem szükséges az útnyilvántartás, mert áfalevonás nincs és a magánhasználat adómentes.

Áfa építési-szerelési munka Zágrábban Kérdés

Az általam könyvelt kft. a magyar konzulátuson végez építési-szerelési munkát. A számlát erről a tevékenységről a 107. § (1) a) pontja alapján mentesként állítjuk ki, a konzulátus erre hívta fel a figyelmünket! Ha magyar alvállalkozót alkalmazunk erre a munkára, milyen áfát tartalmazó számlát kell neki felénk kiállítani: 27 százalékos, fordított áfás, áfa hatályán kívüli (107. § (1) a) alapján horvát áfa százalékos számlát?

Tulajdonostársi közösség mint áfaalany Cikk

A tulajdonostársak közössége speciális áfaalanynak minősül. Összefoglaltuk e kevésbé ismert jogintézmény szabályozását, figyelembe véve, hogy az ismeretek hiánya jelentős adókockázattal járhat.

Termék lejárati idejének feltüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a termékek lejárati idejét fel kell-e tüntetni a kibocsátott számlán? Ha igen, akkor minden esetben, akkor is, ha végső fogyasztónak történik az értékesítés és akkor is, ha kereskedőnek továbbértékesítési céllal? Ha igen, milyen jogszabály írja elő? Válaszát előre is köszönöm!

Közösségen belüli beszerzés jóváíró számlájának árfolyama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozás terméket szerez be közösségen belülről a deviza átváltás árfolyama a számla kiállítás dátuma, valamint bevallása is erre az időpontra esik. Később a következő hónapban jóváíró számlák érkeznek, a számlakiállítás dátuma, teljesítése már a következő hónap, viszont hivatkozik az előző havi számlára. Ebben az esetben a devizaátváltás időpontja melyik nap lesz, az eredeti vagy a jóváíró számla dátuma? Másik kérdésem közösségen belülről forintban kiállított számlák érkeznek, viszont alatta zlotyiban is fel van tüntetve az összeg. Ebben az esetben elég, ha csak a könyvelésben forintban van rögzítve a számla? Valamint itt is a számlakiállítás alapján állítom be az áfában, mivel közösségen belüli vagy a teljesítést veszem alapul?

TESZOR szám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy kötelező-e a TESZOR vagy Vtsz. számok feltüntetése a kiállított számlán? Válaszát köszönöm előre is!

Lakáskiadás közvetítő társaságon keresztül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általunk könyvelt kft. saját tulajdonú belvárosi ingatlanát egy foglalási rendszeren keresztül adja ki általában külföldiek számára. A foglalási rendszeren keresztül foglalják le a vendégek a szállást, valamint a foglalási rendszert üzemeltető cégnek utalják át a szállásdíjat. A foglalási rendszerben a vendégek adatai nem láthatók (azt csak akkor tudjuk elkérni tőlük, amikor a szállást elfoglalják). Kérdésünk lenne, hogy ebben az esetben a számlát kinek kell kiállítanunk, amennyiben a vendégek részére, úgy abban az esetben, mi a helyes eljárás, amikor a szállást lefoglalja a vendég, ki is fizeti, de nem veszi igénybe a szolgáltatást (ebben az esetben a vendég adatait nem tudjuk). Válaszát előre is köszönjük: Pallós Ivett

Iratmegőrzés Kérdés

T. Szakértő! Épülethez kapcsolódó beruházási számlákat hány évig kell őrizni? Segítségét köszönöm, Ildi

Építőipari munkák áfamegítélése Kérdés

Kiindulás: egy építőipari cég két fő tevékenysége 1/ saját tulajdonú telken új ingatlanok építése, az építőipari cég nevére szóló, hatósági engedéllyel, mely ingatlanokat 2 éven belül új lakóingatlanként értékesíti; 2/ generál kivitelezés magánszemélyek részére, ahol a magánszemélyek rendelkeznek az ingatlan építésére szóló hatósági építési engedéllyel. Mindkét esetnél előfordul, hogy a használatba vételi engedély jogerőre emelkedését követően fogadnak be az 1. pont szerinti értékesítéshez és a 2. pont szerinti generál kivitelezéshez alvállalkozói számlákat. Ezek olyan befejező munkák, például burkolás, kerítésépítés, járdakészítés, korlátkészítés, lámpatestek felszerelése, amelyek hiányában az építési hatóság a használatba vételi engedélyt kiadja. Az építőipari cég szerződése alapján azt köteles még elvégezni, amelyre több esetben a használatbavételi engedély jogerőre emelkedését követően kerül sor. Kérdés Azok az alvállalkozói számlák, amelyeket az építőipari cég fogad be – amelyek teljesítési ideje a használatbavételi engedély jogerőre emelkedése utániak – a két esetben egyformán normál, egyenes adózásúak-e, vagy az 1. pont szerinti saját és a 2. pont szerinti generál kivitelezés munkáinak áfája eltérően kezelendő-e? Előre is köszönettel Sándor Józsefné, Adóreform Kft.

Áfatörvény változása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2017. január 1-jétől hatályos áfatörvény 305. § átmeneti rendelkezései szerint: 305. § 501 (1) A 3/A. számú melléklet II. részének a Mód 6 törvénnyel megállapított 3. pontját a) az olyan 2016. december 31-ét követően kezdődő elszámolással vagy fizetéssel érintett időszakokra kell először alkalmazni, amelyek tekintetében a fizetés esedékessége, valamint a számla vagy a nyugta kibocsátásának időpontja 2016. december 31-ét követő időpont, ha a teljesítés időpontját az 58. § szerint kell megállapítani, b) az a) pont alá nem tartozó esetekben akkor kell először alkalmazni, amikor a 84. § szerint megállapított időpont 2017. január 1-jére vagy azt követő időpontra esik. Jól értelmezem-e, hogy ha a teljesítés időpontját az 58. § szerint kell megállapítani és az nem esik az a) pont alá, akkor a 18 %-os áfakulcsot kell alkalmazni.? Például: (az esedékesség mindig a számlakiállításhoz van kötve +14 nap) 1. elszámolással érintett időszak: 2016.11.01.–2016.11.30, számla kiállítása: 2017.01.03., esedékesség 2017.01.17., teljesítés 2017.01.17. – 18%-os áfa kulcsot kell alkalmaznom, mert a b) pont ezt jelenti, vagy 27%-ot, mivel a teljes időszak még 2016. évi és erre a 2017.01.01.-től hatályos törvény még nem terjed ki? 2. elszámolással érintett időszak: 2016.12.15–2017.01.31., számla kiállítása: 2017.01.03., esedékesség 2017.01.17, teljesítés 2017.01.03.–18%-os áfa kulcsot kell alkalmaznom a teljes időszakra mert erre vonatkozik a b) pont?

Ügyvédi munkadíj áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ezúton szeretném állásfoglalásukat kérni. Társaságunk távhő szolgáltatói tevékenységet végez. A fizetési felszólításra nem reagáló fogyasztók kintlévőségeit jogi úton, ügyvédi közreműködéssel hajtjuk be. A fizetési meghagyáson, illetve végrehajtási lapon áfa nélküli értéken kerül feltüntetésre az ügyvédi munkadíj, amely alapján szerencsés esetben az összeg megérkezik társaságunkhoz. Az ügy lezártát követően az ügyvéd az ügyvédi munkadíjat áfásan számlázza Társaságunk részére. Ebben az esetben megfelelő, ha a fizetési meghagyás illetve végrehajtási lap alapján (számla nem kerül kiállításra az ügyfél részére) áfamentesen kerül a tétel könyvelésre az ügyfél kartonján?

Hulladékátvétel ellenértékének elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Intézményünk (múzeum) a feleslegessé vált papírhulladékait beszállította egy MÉH-telepre, amiért egy átvételi bizonylattal ellenértéket kapott. Kell-e nekünk ilyen esetben számlát kiállítani, vagy a bevétel elszámolásához elég az átvételi bizonylat? Kiállíthatunk-e egyáltalán ilyen számlát, ha ez nem tartozik a tevékenységünk közé? (Fordított áfa?)

Közösköltség Kérdés

Üdvözlöm, az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Lakásszövetkezetetben (nem társasház) lévő lakóingatlant a magánszemély tulajdonos bérbead adóalanynak (kft.). A tulajdonos azzal fordult a lakásszövetkezethez, hogy a közösköltséget "számlázza" a bérbevevő nevére. Véleményünk szerint csak a tulajdonos nevére szólhatna a számla, bár az is kérdés, hogy számlázható-e közös költség, ha igen mikor? Válaszukat előre is köszönöm. W.Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink