2541 találat a(z) számla cimkére
Közület vásárlása PayPal rendszeren keresztül Kérdés
Egy kft. PayPal rendszeren keresztül vásárol terméket (anyagot), a számlát USD-ben kapja. Lehet-e ennek a vásárlásnak import áfa, vagy más közterhe?
OKJ-s képzés számlája Kérdés
Jó napot kívánok! Kérdésem a következő lenne: munkavállalónak kifizetett képzés, cég nevére kiállítva a számla béren kívüli juttatásnak minősül? A munkához, amit elnyert a cég, elengedhetetlen volt ennek a képzésnek az elvégeztetése a munkavállalókkal. Köszönettel: Centrovet Bt.
Áfatartalom Kérdés
Kedves Szakértő! Az egyik nagy mobiltelefon szolgáltató számlájában feltüntetett áfatartalommal kapcsolatban szeretnék információt kapni. A számlazárásunk tárgyhó 19-én van. Minden számlában van egy forgalmi időszak, a mostaniban ez 2016.12.20.-tól 2017. 01.19-ig tart és van egy havi díj időszak, amely 2017. 01- 20-tól 2017. 02. 19-ig. A számla kelte: 2017. 01. 22. Helyesen számlázott-e a szolgáltató, ha a havi díj időszakra (2017.01.20-2017.02.19) az internet szolgáltatást 27%-kal terhelte és nem 18%-kal? Köszönettel: Oláh Krisztina
Önrevízió, beszámolóban és társasági adóban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. anyagát megkapva, átvizsgáltuk az előző évek szigorúszámadású számláit és az egyik betelt számlatömbben megtaláltunk 3 utolsó számlát, ami nem lett kitépve, így a 2015. évi beszámolóban és a 1529-es tao bevallásban sem szerepelt. Ha jól tudjuk, a beszámolót már nem lehet javítani, önrevíziózni, hanem a fellelés évében kell korrigálni a mérleget és az eredménykimutatást és fel kell jegyezni ezt a kiegészítő mellékletbe, Kérdésem akkor a 1529-es tao nyomtatványt sem kell önrevíziózni? Ha a tárgyévben kell lekönyvelnem, akkor a bevételt milyen dátummal könyvelem le? Ebben az esetben összeadódik a tárgyévi bevétellel és költséggel. Ez együtt adja a tárgyévi 2016-os beszámoló szerinti eredménykimutatást és mérleget? Vagyis 2017. május 20-án adózom le a 3 számla bevételét a 2016. évi számadatok alapján?
Költségelszámolás számla nélkül Kérdés
Ryanair légitársaságtól a cég bankkártyás fizetéssel repülőjegyet rendelt. Számlát vagy számlát helyettesítő okmányt nem kaptunk, kérésünkre az alábbi válasz jött: a Ryanair Írorszában bejegyzett légitársaság, áfás számlát nem áll módunkban kiállítani, mivel nem köteles a magyar adótörvényeknek megfelelni. A visszaigazoló e-mailt tudom mégegyszer elküldeni". Kiküldetési rendelvénnyel el tudom számolni a repülőjegyet költségként? Segítségüket köszönöm.
Ingatlan bérbeadása magánszemélyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó magánszemélyként bérbe ad ingatlant. A számlázást külön kezeli, külön számláz a bérlőnek, ahol a számlára nem írja rá, hogy "kisadózó", és nem írja rá a nyilvántartási számát, valamint megjelöli rajta, hogy magánszemélyként írta meg a számlát. Kérdésem, hogy a bérbeadásról számlát vagy egyéb bizonylatot kell kiállítania?
Evás bt. ingatlan-bérbeadása Kérdés
Tisztelt Cím! Kérdésem a következő: Egy evás bt. ingatlant szeretne bérbeadni. Bejelentkezhet-e áfás ingatlan bérbeadásra, számlázhat-e áfásan? Köszönettel , Királyné Anikó
Számla és pénztárgépes nyugta 2017. 07. 01-jétől Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk működése során üzletében a készpénzes vásárlások összegét a pénztárgépben is rögzíti. A könyvelés a napi pénztárzárások alapján történik. A NAV 2014. 04 .09-ei tájékoztatója alapján ez a gyakorlat nem kifogásolható, mivel költségvetési kockázatot nem hordoz magában. Tegyük fel, hogy idén 2017. 07. 01-jétől előfordul olyan eset (bár eddig nem volt ilyen), hogy 100 000 Ft áfatartalmat meghaladó összeg kerül a pénztárgépben rögzítésre és erről számla is kiállításra kerül. Mi a helyes eljárás ebben az esetben? Okoz-e bármilyen gondot, hogy a pénztárgépből és a számlázóprogramból is érkezik adat a hivatal felé ugyanarra a bizonylatra tekintettel? Ha gépi számlát állítunk ki, akkor a jelenlegi tervezet szerint a számlázóprogram fog adatot szolgáltatni az adóhivatal felé és az áfabevallásban összesítő jelentésként nem jelenik meg. Ha kézi a számla, akkor az áfabevallás mellékletében "kézzel" rögzítjük az adatokat. Kell-e változtatni a kialakult gyakorlaton olyan módon, hogy az értékhatárt elérő készpénzes vásárlásokat csak számlával bizonylatoljuk? A könyvelést ehhez igazítanánk, külön rögzítenénk a készpénzes számlákat és külön a zárásokat. Köszönöm.
Üzemanyagszámla – rendszám feltüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy az üzemanyagszámlákon kötelező-e feltüntetni a gépkocsi rendszámát? Ha esetleg nincs feltüntetve, akkor tao szerint nem elszámolható költség? Illetve az áfát akkor levonásba sem szabad helyezni? Az üzemanyagszámlák dízel üzemanyagszámlák és tehergépjárművekhez használják. Válaszát előre is köszönöm.
Pénztárgép házhoz járó masszőrnél Kérdés
Kérdésem arra vonatkozik, hogy annak a masszőrnek, aki üzletben is dolgozik és házhoz is jár, kötelező-e mobil pénztárgépet használnia, vagy megfelel a jogszabályi előírásoknak, ha az üzletben pénztárgépet használ, háznál pedig kézi nyugtát ad? Úgy gondolom, a szolgáltatás igénybe vevője nem kötelezhető arra, hogy egy pénztárgép áramellátását biztosítsa. Kérdésem másik fele arra vonatkozik, hogy mi lesz a helyzet akkor, ha a masszőr úgy nyilatkozik: pénztárgépes nyugta helyett kizárólag számlát ad. Ha a számlát számítógépes programmal állítja ki, akkor háznál erre nem lesz lehetősége. Adhat ott kézi nyugtát?
Pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egy bisztróba bemegy a vendég és számlát kér. Fizetési módok: készpénzes – PTGSZLAH; bankkártyás – PTGSZLAH; átutalásos – nincs adatszolgáltatás. Mindhárom esetben nem kerül be a bevétel a pénztárgépbe! (Pénztárgépet használ a bisztró.) 2.Házhoz rendel ételt egy vendég. A futár kiszállítja és a nyugtatömböt viszi magával, a helyszínen kiállítja a kézi nyugtát, vagy már vitte magával ugyanazt. Nem kerül be a pénztárgépbe és nem is kell adatot szolgáltatni! Jól értelmezem a szabályozást? Köszönöm szépen a válaszát! Üdvözlettel: Hadusovzkyné
Kft.-tulajdonos munkát végez Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., melynek két tulajdonosa van fele-fele arányban. Az egyik tulajdonos se nem ügyvezető, se nem alkalmazott a cégben ("csak tag"), egy másik cégnél pedig heti 30 órás munkaviszonya van, mely során azonban a minimálbérnél többet keres. Kérdés: amennyiben ez a tag coaching keretében képzéseket tart, jogosult-e a kft. ezen képzésre számlát kiállítani (pl. tagi jogviszonyban, ha létezik ilyen) vagy szükség van-e bármilyen egyéb jogviszonyra és/vagy bejelentésre (munkaviszony, megbízási jogviszony, stb.) ehhez? Kell-e bármilyen járulékot fizetni ez után? Segítségét előre is köszönöm!
Útdíj továbbszámlázása Kérdés
Egy vállalkozó, aki szerződésben áll a cégemmel, rendszeresen fuvarozási feladatokat végez. Az útdíjat átszámlázza felénk, a megrendelő felé. Kérdésem, hogy a teljes útra oda-vissza kell-e leszámláznia az útdíjat vagy csak a rakott km-re? Mi az általános gyakorlat ? Hogyan kell a számlában feltüntetni az útdíjat ?
200 százalékos bírság: nem mindig sújthat vele az adóhatóság Cikk
Ha egy számla hibás, nem biztos, hogy hamisítani, bevételt eltitkolni szeretett volna az adózó, ezért automatikusan az adóhatóság sem szabhat ki rá 200 százalékos bírságot – bizonyítja egy Kúriát is megjárt eset.
Alanyi adómentességi határ - folyamatos teljesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy egy alanyi adómentes vállalkozó tárgyévi értékhatárába bele kell-e számítani azt az ellenértéket, melyet decemberre vonatkozó (folyamatos teljesítésű) ügylettel kapcsolatban számlázott ki? A számla kelte január, így a teljesítés dátuma is január az áfatörvény szerinti számla-kiállítási szabályok miatt. Ám azzal van a problémám, hogy az áfatörvény 188. § (1) bekezdés "megtérítendő" ellenértékről is beszél. A vállalkozó ténylegesen a szolgáltatását december hónapban teljesítette annak ellenére, hogy a számlázási szabályok miatt a teljesítés dátumát januárra kell írni. Tehát önmagában a végzett szolgáltatás decemberben történt, a szolgáltatás megtéríTENDŐ ellenértéke is még az adott évre vonatkozik, de a számlán szereplő teljesítési dátum január, ami alapján úgy is lehetne értelmezni a jogszabályt, hogy a következő évi értékhatárba számít bele. Kérem segítségét a kérdés tisztánlátása miatt. Hogyan (és miért) kell ez esetben értelmezni a jogszabályt? Mire lehet hivatkozni az adóhatóság előtt a döntéssel kapcsolatban? Köszönöm a választ!