2541 találat a(z) számla cimkére
Tao látványcsapatsport NAV-os felajánlás számvitele Kérdés
Tisztelt Adózóna! A Tao látványcsapatsport NAV-os felajánlás kérdésre nem kaptam választ. A válaszban a 22/c felajánlás típus van leírva, ami számunkra is érthető. A kérdés a NAV-felajánlásra vonatkozik, amikor is a támogató részéről nem történik utalás. Az alap dolgokkal tisztában vagyunk, van támogatási igazolás, van rendelkezés a 16REDNY nyomtatványon. A 24/a esetében a támogató nem utal a támogatott részére! A támogatás a NAV-on keresztül érkezik a nyilatkozat alapján. A támogató a rendes előírások alapján fizeti meg a társasági adóját, ami megjelenik a folyószámláján. A rendelkezés alapján a folyószámláján fog csak jelentkeznie az adó kedvezmény, amit könyvelnie kell a 461-96. között. A felajánlott adó (max 80%) teljes összege két részből tevődik össze 87,5% támogatás 12,5% kiegészítő támogatás. A kérdésünk az lenne, hogy a kiegészítő támogatásra kötött szponzori szerződés szerint kapott számlát miként kezelje? Az áfa része utalandó lesz a támogatott részére, de mit kezd a nettó összeggel, hiszen azt nem tudja mivel összevezetni. Hiszen ebben az esetben a felajánlott összeget nem kell könyvelnie. Számvitelileg miként kezelje a számlát? Köszönöm
Tehergépkocsi értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (pénzforgalmi elszámolású áfás) használt tehergépjárművet értékesítene. Az lenne a kérdésem, hogy ezt milyen árral teheti meg, illetve kell-e számlát kiállítani vagy adásvételi szerződéssel is megteheti, és ha számlát kell adjon róla milyen összegről kell számlát kiállítani, a tgk. maradványértékéről vagy a jelenlegi piaci értékről, vagy a teljes eladási árról? Köszönöm!
Brexit: nem hajlandók bármennyit fizetni a válásért a britek Cikk
A Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter szerint Nagy-Britannia biztosan nem fizet százmilliárd eurót az Európai Uniónak.
Csőd számvitel és tao vonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég csődeljárásban csődegyezséget kötött 2016.11.17.-én, a bíróság 2016.12.01-én értesítette a céget, hogy az egyezséget elfogadja, de az még nem jogerős. A jogerőre emelkedés oka, hogy az egyezségben résztvevő cégtől nem jött vissza az egyezséget tartalmazóirat átvételének igazolása. Az egyezség alapján a követelések 11%-a kerül kifizetésre 2017 május 31-éig. A bíróság a csődegyezséget 2017.03.24.-vel hagyta jóvá és befejezetté nyilvánította a csődeljárást. Ez a végzés jogerős. A cég mérlegkészítésének időpontja 2017. március 31. A cég 2014-es éve veszteséges volt. Kérdésem: A csődegyezség alapján mikor kell kivezetni a fennmaradó 89%-ot, az egyezség napjával, vagy a jogerőre emelkedés napjával? Mikor kell kivezetni azon hitelezők követeléseit, akik nem jelentkeztek be a csődbe? Vannak olyan számlák, amelyeket a vagyonfelügyelő befogadott a csőd alatt, de nem kerültek kifizetésre, azoknak mi lesz a sorsa? Melyik évet érintik a fenti tételek 2016 vagy 2017 évet? Válaszuk megadásánál kérem vegyék figyelembe a számviteli törvényen túl, a Tao előírásait is [például veszteségelhatárolás Tao 17. § (13), 29/S § (3)]. Köszönettel: Krisztiánné
Kft. Németországba számláz ki ott elvégzett munkát Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. burkoló munkát vállal Németországban. A kft. alkalmazottja végzi el a munkát kiküldetési rendelvénnyel. - a kft. euróban számláz a német cégnek áfamentesen kell számláznia az unióban végzett munka miatt - az alkalmazott forintban kapja meg a munkabérét ezt havonta a 08-as bevallásban jelenteni kell?Kiküldetés címén mennyi napidíjat kell fizetni az alkalmazottnak, ez adómentes-e? Szállás stb. elszámolható-e költségként? - kell-e még a fentiekkel kapcsolatban valamire figyelni? Köszönöm a segítségét.
Hibás számlák esetén ezt teheti a könyvelő Cikk
Olvasónknak az okoz rendre fejfájást, hogy ügyfelétől gyakran kap hibás számlákat. Mit tehet? Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Csalással vádolják a siklósi cég volt vezetőjét Cikk
Többrendbeli csalás miatt vádat emelt a Siklósi Járási Ügyészség a város távhő- és melegvíz-szolgáltató cégének volt vezetője ellen, aki több mint 25 millió forintos kárt okozott a társaságnak – tájékoztatta a vádhatóság pénteken az MTI-t.
Előleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy webáruház internetes kiskereskedelemmel foglalkozik. Vevőitől (akik túlnyomó részt magánszemélyek) díjbekérő alapján kér be előleget, akik banki utalással teljesítenek. Ha az értékesítés bruttó összege 900 ezer Ft alatt van és a magánszemély vevő nem kér számlát, akkor megteheti, hogy nem állít ki számlát az előlegről? Ebben az esetben az előleget a banki bizonylaton kell a vevőtől kapott előlegre és áfára könyvelnem? Amikor megtörténik a termék kiszállítása, kell számlát kiállítania (vagy csak bolti értékesítés esetén mentesül a számlaadás alól nyugta kibocsátása mellett, ha a vevő arról sem kér számlát és 900 ezer Ft alatt van az összeg)? Ha kell végszámlát kiállítania, akkor az hogyan történik? Felsorolja az értékesített termékeket és a díjbekérőre hivatkozva (mivel nem állított ki az előlegről számlát) mínuszolja le az összeget a számlán? Mivel a vevők 100% előleget fizetnek, egy abszurd esetben előfordulhat - ha minden vevője magánszemély, minden értékesítés 900 ezer Ft alatt van és minden esetben 100% előleget fizet a vevő, aki nem kér számlát így az előlegről nem kerül kiállításra számla -, hogy a számlázó programjában csak nullás végösszegű számlák kerülnek egész év folyamán kiállításra? Így az áfabevallások pedig a banki jóváírások alapján lesznek dokumentálva? Jelent-e ez vajon problémát, ha a számlázóprogramok össze lesznek kötve a NAV rendszerével és csak nullás összegű számlákat látnak kiállítva? Köszönöm válaszát.
Ha vissza akarja kapni az olasz áfát, erről ne feledkezzen meg! Cikk
Kiegészítette a belföldön letelepedett adóalanyokat Olaszországból megillető hozzáadott-értékadó visszatérítéssel kapcsolatban ('ELEKÁFA nyomtatvány) kiadott korábbi tájékoztatóját a NAV.
Önrevizió Kérdés
T. Szakértő! Egy kft.-nél 2015. évi vevői számláról most derült ki, hogy sztornózva lett 2015-ben. Kérdésem az lenne, hogy az áfánál vissza kell-e menni 2015-re, vagy a 2017. 04. havi bevallásnál kell szerepeltetni, és ha igen, melyik sorban? Minimumadó alapján fizetett a kft. társasági adót 2015-ben, most a minimumadó-alap összege csökkenni fog, így társasági adó önrevíziót is végezni kell? Az összeg 1 millió forint felett van, így jelentős hibának minősül. A beszámolót három oszloposan kell kitölteni? Segítségét köszönöm, Ildi
Ingatlanon karbantartási munkálatok megtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. önkormányzattól bérel ingatlant (az önkormányzat adómentesen számlázza a bérleti díjat a kft. felé). Mivel a bérelt ingatlan állagán a rendeltetésszerű működéshez karbantartási munkálatok szükségesek (festések, takarítások, burkolások), külön megállapodásban rögzítették, hogy az önkormányzat megtéríti a felmerült anyag- és munkaköltségeket. A kft. az ingatlan egy részét további bérletbe adja, a bérbeadási tevékenységét adómentesen végzi. Milyen jogcímen, és áfa nélkül vagy áfásan számlázza az önkormányzat felé ezeket a karbantartási munkálatokat? (Szükséges-e számlát kiállítani az önkormányzat felé?) Amennyiben áfa nélkül számlázza, akkor jól gondolom-e, hogy a beszerzéshez kapcsolódó áfa összegét sem helyezheti levonásba? A kft. áfaalany. Köszönöm válaszát.
Könyvelői felelősség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelőirodai alkalmazottként a munkám során többször találkozom az alábbi esetekkel: - az ügyfél nem jól határozza meg a teljesítési időpontot (például határozott időszakra szóló számlázás esetén), - előlegszámlát nem vagy rosszul állít ki, amikor a díjbekérő alapján megkapja az összeget, - nem megfelelően kezeli a bérleti díjhoz kapcsolódó járulékos költségeket. - olyan számlákat fogadnak be, amelyeken nem jó a teljesítési időpont, - nem megfelelően állítják ki a helyesbítő számlát stb. Ha felhívom a figyelmet a fenti hibákra, akkor vagy azt a választ kapom, hogy a számlázóprogramjuk nem tud olyan számlát kiállítani (előleg, helyesbítő) amit kérek, vagy a partnerükkel nem lehet megbeszélni, hogy jól állítsa ki a feléjük érkező számlát, vagy túl "macerás" amit kérek vagy egyáltalán nem is értik, mit akarok. Mivel sajnos "hozott anyag"-ból kell dolgozni, felmerül a kérdés, hogy a fenti hibákat tartalmazó számlákat lekönyveljem-e úgy, ahogy megkapom, vagy egyáltalán nem szerepeltethetem a könyvelésben? Esetleg a helyes időpontra könyvelem, függetlenül, hogy a számlán milyen teljesítési időpont van, illetve a kibocsátónál más időszakban szerepel. Kié a felelősség, ha ezen bejövő számlák után az áfát levonásba helyezem, de az ügyfelet tájékoztattam, hogy ki kellene javítani? Problémát jelent továbbá az is, hogy mire a számla kijavításra kerülne, az áfabevallási határidő már lejár, és ezen számlák kimaradása magas áfafizetési kötelezettséget jelent az ügyfélnek.
Személygépkocsi üzemanyag-elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem (kft.) személygépkocsit bérel tartós bérlet konstrukcióban. A személygépkocsit az ügyvezető használja. A kapcsolódó üzemanyagot elszámolja számlák alapján. Kérdésem, hogy van-e arra lehetőség, hogy ne kérjen számlát a tankolásokról, és a NAV által közzétett üzemanyag-átalány és fogyasztási norma alapján számoljon el költséget az útnyilvántartással összhangban? Csak céges használatra használja a személygépkocsit. Illetve ha a fenti nem lehetséges, szükséges-e mindenképpen számlát kérnie a tankolásokról és elszámolnia költségként? Válaszukat előre is köszönöm
Költségelszámolás számla nélkül Kérdés
Tisztelet Szakértő! Fuvarozással foglalkozó kft. közösségi áruszállítás alkalmával több napot külföldön tartózkodik. A nála lévő céges bankkártyával kifizeti a szállásdíját, tankolását. A számla hiányzik, csak a bankszámlán szerepel az összeg. Ebben az esetben hogyan számolható el a szállásdíj és a tankolás? Köszönöm válaszát!
Áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves segítségüket. Ügyfelem újságot ad ki, melyben hirdetési felületet vásárolt egy cseh cég. A számlát áfásan állítottuk ki, bár az ügyfél jelezte, hogy van közösségi adószáma. A számát megkifogásolta és kéri a mentes számla kiállítását, hivatkozva a közösségi értékesítésre. Szeretném megkérdezni, hogyha az újságot Magyarország területén adják ki, akkor a teljesítés helye Magyarország, így helyesen jártunk-e el, hogy áfás számlát küldtünk a partnernek? Kérem szíves segítségét és a jogszabályi háttér elküldését is. Üdvözlettel.