2541 találat a(z) számla cimkére
Kft. üdülővásárlása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. új építésű üdülőt vásárol a közeljövőben a Balatonnál. Az eladó is adóalany, megfelelő a tájékoztatása, hogy a normál szabályok szerinti áfaalany (vagyis az említett kft.) visszaigényelheti majd a 27 százalék áfát? A tevékenységek között nincs 6810-es TEAOR, nem értékesítésre veszi, a tárgyi eszközei között fogja szerepeltetni. Milyen szabályokra, törvényekre kell figyelni, miután üzembe helyezte? Tervei között szerepel a dolgozók és tulajdonosok üdültetése is.
Tárgyi adómentes egyéni vállalkozó számlázása az EU-ba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy háziorvos, aki tárgyi adómentes szolgáltatást végez. Ezentúl kutatási tevékenységet is végez itt Magyarországon, amiről a számlát US dollárban állítja ki. A vevő román cég, EU-adószámmal. Kérdésem az, hogy ebben az esetben ki és hogyan állítja ki a számlát? A számlára rá kell írni, hogy "az áfatörvény területi hatályán kívül"? A számlán mind a dollár-, mind pedig a forintösszegnek szerepelnie kell? Köszönöm a válaszát.
Támogatással vásárolt ingatlan eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2012-ben vásárolt ingatlant 23 millió forint értékben magánszemélytől. Ehhez pályázat útján kapott 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást és 10 millió forint hitelt. Az ingatlan 2013-ban lett aktiválva és a kapott vissza nem térítendő támogatás halasztott bevételként lett elhatárolva, melyet minden év végén az értékcsökkenés arányában visszakönyveltünk a 9-es számlaosztályba. A felvett hitel teljes egészében visszafizetésre került 2016-ban. 2017. évben a cég eladja az ingatlant az egyik tulajdonosának, akinek a tulajdonosi részesedése a cégben 33 százalék. A pályázatban vállalt kötelezettségének eleget tett, az ingatlan értékesíthető. 1. Számlát kell-e kiállítani a kft.-nek az ingatlan eladásról vagy elég csak az adásvételi szerződés? 2. Hogyan történik ilyen esetben a vissza nem térítendő támogatás könyvelése? Tisztelettel köszönöm válaszát
Pénzügyi lízing, áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tegnapi azonos tárgyban feltett kérdésemre köszönettel megkaptam válaszát. Pontosítani szeretném azonban a kétségeim okát. A nyílt végű pénzügyi lízing és az operatív lízing (tartós bérlet) elszámolásának eltéréseit szeretném egyértelműsíteni. Tartós bérlet áfás tétel, költségként elszámolható és az eszközök között nem kell kimutatni a bérlet tárgyát. Pénzügyi lízing esetén (legyen például nyílt végű) az eszközt állományba kell venni, écs-t elszámolni, ez eddig rendben van. Viszont ebben az esetben, mivel a pénzügyi lízing pénzügyi szolgáltatás, a tőketörlesztésről álláspontom szerint áfamentes számlát kell kiállítania a lízingbeadónak. Esetünkben a bank azonban áfás számlát állít ki. Ez számomra úgy tűnik, mintha a pénzügyi lízing és a tartós bérlet elszámolási módjának keveréke jönne létre. Kérem, erre a konkrét esetre vonatkozóan is szíveskedjen megírni szakvéleményét. Üdvözlettel: Pintér László
Felszámolás alatt álló cég bérleti díja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalását: Van egy felszámolás alatt lévő cég, amely havonta bérleti díjat számláz ki nettó 100 000 forint értékben. Kérdésünk, hogy a bérleti díjat fordított áfásan vagy egyenes adózással kell-e kiszámláznia? Tisztelettel: Tóth Mária
Így számlázhat a szállásközvetítő Cikk
Hogyan számláz helyesen a szállásközvetítő cég? Csak a saját tevékenységéről vagy a szállásról is kiállíthatja a számlát? Olvasói kérdésre dr. Kelemen László jogász adószakértő válaszolt.
Előlegszámla Kérdés
Ügyfelem alvállalkozási szerződést kötött, a Megrendelő a vállalkozói díj – áfa nélküli összeg – 60 százalékának megfelelő előleget fizetett augusztus hónapban, amelyről úgy gondolom Ügyfelemnek előlegszámlát kell kibocsájtania. Értelmezési problémám van a teljesítési időpontot, valamint a fizetési határidőt időt illetően, mivel a munkálatok még nem kezdődtek meg. Tisztelt Szakértő szíves segítségét kérem a az előlegszámla kiállításánál a teljesítési határidőt illetően. Teljesítési időnek a pénz bankszámlára érkezés időpontját jelöljük? Fizetési határidőt, mivel a pénz már megérkezett, nem kell jelölni, vagy az is a bankszámlára érkezés időpontja? Köszönettel várom szíves válaszát: Jeney Béláné
Ezt kell tudni a számla kötelező adattartalmáról Cikk
Mikor kell gondoskodni számla kibocsátásáról? Melyek a számlán feltüntetendő kötelező alapadatok, a speciális előírásokhoz kapcsolódó adatok, az egyéb jogszabály alapján kötelezően feltüntetendő, valamint a nem kötelező, feltüntethető adatok? Cikkünkből valamennyi kérdésre választ kaphat.
Szükséges-e pénztárgép rendezvényen való könyvértékesítéshez Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk nonprofit kft., oktatással foglalkozik. Készítettünk egy munkafüzetet, melyet rendezvényeinken kívánunk értékesíteni. Mivel hirdetjük a kiadványt interneten is, előfordul, hogy e-mailben történik egy megrendelés, melyet utánvéttel elpostázunk a megrendelőnek. Boltunk nincs, nem a könyvértékesítés a fő profilunk. Szükséges-e pénztárgépet használnunk? Vagy elegendő, ha minden vásárlónak áfás számlát írunk például a rendezvényen való értékesítéskor? Le kell-e ezt jelentenünk a PTGSZLA nyomtatványon? Vagy esetleg elegendő-e, ha csak kétpéldányos soros nyugtatömbből adunk nyugtát a vásárlásról? Köszönjük szépen a segítséget!
Nyakára járnak a görög adótartozóknak és adóelkerülőknek Cikk
A görög pénzügyminisztérium átfogó ellenőrzésekkel és számlák zárolásával igyekszik behajtani az adótartozást és elejét venni az adóelkerülésnek, főleg a turistaközpontokban.
Szállító számla több évre visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás bérel egy helyiséget, a rezsiszámlát nem a tulajdonos, hanem egy másik bérlő számlázza mert nála van a fő leolvasó óra. A bérleményt 2014. évben vették ki, a számlázás elmaradt, most érkezett egy számla áram- és gázelszámolás 2014--2017. 04. 19-éig. Kérdésem a következő áfa szempontjából elszámolhatom a számlát így, hogy már 3 évet érint? Valamint a vállalkozás mikrogazdálkodó beszámolót készít, így ha jól értelmezem, elszámolhatom 2017. évi költségként. Elég a főkönyvben, ha külön soron feltüntettem vagy szét kell bontanom 2017. évi és az előző évekre? Van esetleg még más teendőm a számlával kapcsolatban? Az iparűzési adóban is figyelembe vehetem? Válaszát előre is köszönöm üdvözlettel
Tesztelik a cégek a NAV online számla oldalát Cikk
Már több mint 100 cég regisztrált az online számla tesztoldalán, a 2018. július 1-jén debütáló e-számlázás a gazdaságfehérítés újabb fontos állomása – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Nyugta és számla vásárokon, fesztiválokon: ezekre figyeljen! Cikk
A nyári időszakban sok kereskedő és vendéglős kitelepül alkalmi rendezvényekre, sőt van, aki kifejezetten csak ilyen keretek között működik, értékesít. A számla- vagy nyugtaadás ilyenkor is kötelező. Az online pénztárgép kötelező használata ezen alkalmi rendezvényeken, vásárokon a tevékenység statisztikai besorolásának függvénye. A NAV néhány fontos szabályra hívja fel a figyelmet.
Nemzetközi fuvarozás Kérdés
Egy magyar kft. fuvarozni fog egy német cégnek. A német a megrendelő, és mi fuvarozzuk az árukat Németországba, illetve más tagállamba, harmadik országba. Az áfára lennék kíváncsi, hogy milyen módon számlázom le a német cégnek a fuvarozást? Fordított áfa, terület hatályon kívüli vagy mentes? Előre is köszönöm válaszát!
Számla beérkezése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Befogadható-e 2017 júliusában egy 2016. évre szóló számla? Mi az eljárás, ha a beszállítónk késve küldi el a számláját? Köszönjük!