236 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére

Szocho, eho, egészségügyi juttatások a számvitelben Cikk

A munkáltató, illetve a megbízó a bér, a díj, az önkéntespénztári vagy piaci élet-, illetve egészségbiztosításba a magánszemély javára fizetett összeg, illetve az általa nyújtott egészségügyi támogatás után a kifizetéseken, költségeken felül további terhek viselésére kötelezett. Összefoglaltuk ezek számviteli elszámolását.

Rehabilitációs hozzájárulás számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell számolni, illetve számításba venni a rehabilitációs hozzájárulás előlegeknél év közben, illetve év végén, ha év közben volt megváltozott munkaképességű dolgozom, például márciusban 19 napig (napi 4 órában) és májusban 15 napot (napi 4 órában) dolgozott. Ha lehetséges, erre számítási példával legyen szíves válaszolni, mert ezzel kapcsolatban nagyon sok kérdés merül fel. Előre is köszönöm válaszukat. Polyák Márta

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Nyugdíjas dolgozóról van szó, akinek az egészségkárosodása 55 százalékos. Orvosi szakvéleménye van. Igénybe vehetünk-e utána kedvezményt a rehabilitációs hozzájárulás számításánál?

Létszám rehabilitációs hozzájárulás esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném segítségét kérni, hogy a legalább 60 órában megbízási díjjal foglalkoztatott személyek abban az esetben is beleszámítanak a rehabilitációs hozzájárulás esetében a statisztikai létszámba, ha más munkáltatónál van 36 órát meghaladó munkaviszonyuk? (Tehát két helyen számítják be őket?)

Rehabilitációs hozzájárulás II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban kérdeztem a rehabilitációs hozzájárulásnál beszámítható megváltozott munkaképességű munkavállalóval kapcsolatban. A munkavállaló öregségi nyugdíjban részesül, korábban rokkantsági ellátást kapott, napi 4 órában végez munkát. Munkaképesség-csökkenése orvosszakértői vélemény (1993-Igazságügyi orvosszakértő) alapján 67%, és az állapota végleges. Kérdésem, hogy ezek alapján beszámítható-e a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésénél?

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztatunk, akinek a rokkantsági ellátását, öregségi nyugdíjként folyósítják tovább, mivel betöltötte az öregségi nyugdíj korhatárt. Korábban 67 százalékos munkaképesség-csökkent volt. 2012-ben nem volt komplex felülvizsgálaton, mert a nyugdijkorhatárt 5 éven belül betöltötte. Figyelembe lehet-e venni a rehabilitációs hozzájárulásnál, megváltozott munkaképességűként, ha napi 4 órában végez munkát?

A megváltozott munkaképességű létszámának számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállakozásunk 2017. évben megváltozott munkaképességű dolgozókat is foglalkoztat. Az I. negyedévi rehabilitációs járulék számításnál hogyan állapítom meg a csökkentésként figyelembe vehető létszámot, mivel a dolgozók hónap közben léptek be? Belépőnk van február 14-én, február 28-án, és március 10-én. A kötelező foglakoztatási szintem 7 fő. Éves elszámolásnál hogyan számolok majd? Köszönöm segítségét!

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájáruláshoz az átlagos statisztikai létszámot szeretném kiszámolni. A főállású alkalmazottakkal nincsen gondom, de a nem teljes munkaidősök esetében, akik munkaszerződés szerint 4, illetve 6 órában dolgoznak, azokkal igen. A KSH munkaügyi statisztikai útmutató szerint a teljesített munkaórákat kell elosztanom a főállásúakra kötelező munkaidővel, egy tizedesre számolva. Kérdésem, hogy a teljesített munkaórákba beletartozik-e az ünnepnap, illetve a szabadságok napja? Márciusban 22 vagy 23 nappal kell számolnom a teljesített napokat?. Válaszát előre is köszönöm

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ha a megváltozott munkaképességűek éves statisztikai állományi létszáma 1,6, és a teljes statisztikai állományi létszám éves szinten – beleszámítva az MMK-létszámot is – 36,4. Kell-e rehabilitációs hozzájárulást fizetnie a vállalkozásnak? Ha nem, az eddigi előleg visszaigényelhető-e? Milyen részletes kell, hogy legyen az analitika a bevallás alátámasztásához?

Megváltozott munkaképesség Kérdés

Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy a rehabilitációs járulék csökkentésénél figyelembe vehető-e olyan munkavállaló aki C2 besorolást kapott? A csökkentéshez egyéb esetekben elég a kiadott határozat vagy külön nyomtatványon kell megigényelni a minősítés eredményét?

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_8_Rehabilitacios_hozzajarulas_negye_wid kapcsán a következő a kérdésem: Ha a rehabilitációs hozzájárulásról szóló törvény nem határozza meg a létszámadat pontos meghatározását, akkor nem lehet, hogy mégis minden munkaviszonyban álló 1 fő, és az is beleszámít, aki havi 60 óránál kevesebbet dolgozik (pl. heti 10 órások)? "A különböző statisztikákban vagy az adott napi létszámot, vagy ami gyakoribb, valamely időszakra vonatkozó átlagos létszámot kell jelenteni. Az adatkérés pontosan meghatározza a foglalkoztatottak azon csoportját, melyre a felvétel irányul. Így pl. a szervezet tevékenységében részt vevők havi átlagos állományi létszáma, vagy az alkalmazásban állók (teljes és nem teljes munkaidőben, de munkaszerződés szerint havi átlagban legalább 60 munkaórában foglalkoztatottak) éves átlagos statisztikai állományi létszáma, a teljes munkaidőben alkalmazásban állók havi átlagos állományi létszáma stb. Ha eltérő utasítás nincs, az átlagolást a tényleges létszám alapján kell elvégezni, vagyis minden személyt a munkaidő hosszától függetlenül, egy-egy egész főnek kell tekinteni"

Rehabilitációs hozzájárulás – rokkantnyugdíjas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy 100%-os mértékű munkaképesség-csökkenésű, rokkantnyugdíjban és fogyatékossági támogatásban részesülő munkavállaló a rehabilitációs hozzájárulásnál figyelembe vehető-e mint megváltozott munkaképességű dolgozó? Ha igen, akkor 4 órás foglalkoztatása esetén 0,5 vagy 1 főként lehet figyelembe venni a megváltozott munkaképességű munkavállalók számánál? Van-e munkaidő- vagy munkabér-korlát erre a munkavállalóra? Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs hozzájárulás kerekítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy társaság, ahol az éves statisztikai állományi létszám 39 fő. Az év során megváltozott munkaképességű dolgozó volt 1 fő egész évben, és 1 fő áprilisig (0,3). A kérdésem az lenne, hogy hol kerekítek jól: 39*5%=1,95 fő- 1,3 fő= 0,65 fő vagy 39*5%=1,95f ő= 2 fő - 1fő= 1 fő. Válaszukat előre is köszönöm.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Külföldi telephelyéről munkaerőt kölcsönöz (kb. 170 főt) a magyarországi székhelyű cég. Kérdésem, hogy ezen létszám után is meg kell-e fizetni Magyarországon a rehabilitációs hozzájárulást (vagyis beletartoznak az átlagos statisztikai létszámba ez esetben)? Ha mentessége van esetleg, akkor kint külföldön sem kell ezt megfizetni senkinek?

Csaknem 20 százalékkal nőtt ez a munkaadói teher Cikk

Januártól évente és fejenként 1 147 500 forint rehabilitációs hozzájárulást kell fizetniük a munkaadóknak a korábban 964 500 forint helyett.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink